User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: 99 civic gösterge ışıkları değiştirme

bigturbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

99 civic gösterge ışıkları değiştirme

merhaba,
    Belli bir zaman sonra gösterge ışıklarımızn ampulleri patlıyor ve gösterge ışıklarımızın bir kısmı yanmıyor.bende söküp değiştiriyim dedim.sökmüşkende kadran çubuklarını kırmızıya boyadım.
    not : gösterge çubuklarını boyamak isteyen arkadaşlar mümkün olduğunca gösterge çubuklarını yukarı aşşa elinizle oynatmayın çok çabuk bozuluyorlar.bilginiz olsun. )
    ilk önce en dış kısımdaki siyah çerçeveyi söküyoruz.bunu sökmek için resimde işaretlediğim yerlerdeki vidaları söküyoruz sonra yavaşça kendimize doğru çekip o parçayı söküyoruz.

sonra göstergelerin üst kısmında sagında ve solunda resimde işaretlediğim yerlerdeki vidaları söküyoruz.

daha sonra göstergeyi kendimize doğru çekiyoruz.arka kısmında 2 adet biri üst kısmında diğeri sol kısmında olmak üzere 2 adet soket var bunların üst kısımlarındaki mandal kısmına basıp çekip çıkartıyoruz.artık göstergemiz tamamen konsoldan ayrılmış durumda

göstergemizin arkasını çeviriyoruz ve resimde işaretlediğim yerlerdeki duyları saat yönünün tersine çevirip çıkartıyoruz.sonra size kalmış ister led ampul koyun istediğiniz renk ister normal ampul koyun farklı renk, ben beyaz 6000 k photon marka beyaz led kullandım.

resimdeki siyah büyük duyun ledi digerlerinde farklıdır aşşağıdaki resimdeki boyutlarda bi led almanız gerekli.

eğer diğer gösterge ışıklarınızda sorun varsa bagaj açık göstergesi sinyal göstergeleri vs. gbi onlarda resimdeki siyah duylu olan kısımlardadır söküp aynı şekilde değiştirebilirsiniz.

şimdi gösterge kadranlarını farklı renge boyamak isteyen arkadaşlar onun için resimde işaretlediğim yerlerdeki kısımlara bastırıp çıkartıyoruz ön camı bu kısımlar üstte iki tane sağda ve solda birartane alt kısımda da 3 tane var. sonra ön camı kendimize doğru çekip alıyoruz.sonra aynı şekilde o ön camı çıkardığımız mandalların yanında siyah mandallar var onlara bastırıp içerdeki siyah çerçeveyide söküyoruz.isterseniz sökmeden güzel bir şekilde kağıtla kapatabilirsiniz.ben sökmedim sahsen güzelce kağıtla gösterge çubukları dışarıda kalıcak şekilde kağıtla kapattım heryerini.yukarıdada belirttiğim gibi bu işlemi yaparken gösterge çubuklarını mümkün olduğunca yukarı aşşa oynatmamaya çalışısın bozuluyorlar.ben kağıtla kapatıp kırmızıya boyadım.siz istediğiniz renge boyuyabilirsiniz zevkinize kalmış

Apocaltique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emeğinize sağlık birde bir gece fotoğrafı koyarsanız cok güzel olur
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34LA6012 B16A2 Sedan RED VTi
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES
    34RC7033 M42 RED E36 Coupe-34KV3945 M20B30 E30 Coupe

Bolkar1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bide ışıklı halini görseydik benim eski aracımdada patlamıştı sol taraf karanlıktı orjinallerini alıp takmıştım bileydim led alırdım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler