Merhabalar techturkey forum üyeleri abilerim kardeşlerim sizler ile birlikte kendim yaptığım jantları göstermek istiyorum umarım sizlerde beğenirsiniz jantlarını boyamak isteyenler ulaşabilirler sonsuzca yardımcı olmaya çalışırım

Kullanılan malzemeler;
3 Adet Polisan Parlak Siyah Kutu Sprey = 45TL
1 Adet Keen Şeffaf Vernik = 15TL
4 Adet Su zımparası 220 Numara = 5TL

İşlemler;

Öncelikle jantlarımın ilk halini sizlere paylaşmak isterim abilerim kardeşlerim arasındaki farkları ve işçiliğin kalitesini anlamanız için
Jantlarım oldukça matlaşmış ve artık soyulmaları boyaların atmaları başlamıştı ve her tazlikli su vurulduğunda altından eski rengi çıkmaya başlamıştı

Sağlık sorunlarımın düzelmesinden, iyileşmemin ardından hemen işe koyuldum ve zımpara aşamasına başladım zımpara olarak malzemeler kısmında belirttiğim gibi 220 Numara su zımparası kullandım ve jantlarımın çizilme riskini oldukça azaltmak içinde bol bol su kullandım sanırım bu konuda oldukça başarıya ulaştım.

Evet bol su ile zımparaladığım jantlarımı aynı renge boyayacağım için altındaki rengini astar olarak kullanmış oldum fakat renk değişimlerinde astar gerekebilir bunu net olarak sizlere belirtmek istemiyorum yanlış bilgilendirme olmasın zımparaladığım boya yeni boya atmam için astar görevini üstlendi ve Polisan marka parlak siyah renk sprey ile işlemi yapmaya başladım 15 dakika ara ile 2 kat olarak bu işlemi uyguladım 2 kat yeterli olacaktır boya işleminiz için.

Satın aldığım boya parlak olduğu için azda olsa vernik parlaklığını gösterdi fakat tabikide bu yeterli olmaz şimdi vernikleme aşamasına gelicek ama burada akla takılan sorulardan birisi boya kuruduğundamı vernik atılır yoksa boya kurumaya yakınmı şimdi bu soruyu cevaplamak istiyorum sizlere sevgili abilerim kardeşlerim 1.katı atıyoruz 15 dakika bekliyoruz tabiki bu bekleme süresi boyanıza göre değişir ben kendi boyam için bu süreyi söylüyorum sizlere 1. katı attınız 2. katı atıyoruz ve bekleme süremizin 5. dakikasında verniği sıkabildiğiniz kadar sıkıyosunuz

Ve tüm işlemler tamamlandıkdan sonraki halimiz: