User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Mercekli sis farı

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mercekli sis farı

• Proje Adı : || Mercekli sis farı
    • Proje Yapımcısı : ||mehmetrs (Mehmet DAL)
    • Yapılan Araç Marka / model / yıl : 1990 BMW 520i.
    • Projenin Konumu: || Aydınlatma
    • Kullanılan Malzemeler:
      • xx İki adet ucuza temin edilmiş Space marka sis farı (20 liraya alabiliyoruz çiftini)
      • xx İki adet Clio hella far merceği
      • xx Dremel, metal kesici uc, zımpara uc,
      • xx Tornavida,keski,pense v.s.

Bmw aracımın tamponuna uygun, ortalamaya göre kare hatlı bir sis farı arayışı içindeydim hatta Arananlar bölümüne daha önce bu tarz bir konu açmıştım. Derken arkadaşımın bana verdiği akıl üzerine, gittim bir takım sis farı aldım camlarını kullanmak için, Aldıgım farların camları düz değildi, ve cam oldugunu malesef eve geldiğim zaman farkettiğimde, farkettiğim birşey daha oldu Farların arka koruma kasasının cok güzel bir bombeye sahip ve nerdeyse kapalı kutu oluşu

Bu sis farlarının arka korumalarını yanlarındaki vidaları sökerek ayırıp, dremel ile sis farımızın oturacağı şekilde (ortalama 74-75mm) dikkatlice kesiyoruz. Keserken dikkat edilmesi gereken nokta, varsa evde göze mutlaka koruma amaclı bir gözlük takılmasıdır, o minik kesici uc bazen kırılıp sağa sola fırlayabiliyor, kolunuza bacağınıza saplanacak bir süratle fırlamıyor ama, gözünüze gelirse kalıcı hasarlara yol açabilir. Ayrıca, Dremelinizin dönüş yönüne dogru harfiyat ve kıvılcım sıcrayacağı için soluk alıp verirken bunların ağzınızına burnunuza kaçmaması için bir maske takabilir yada ters tarafta durarak kesebilirsiniz.

Ellerimiz ve elimizdeki imkan milimetrik kesim yapmaya müsait olmayabilir Bu durumda kenarları düzeltip, oturmayan yerleri genişletmek ve biraz daha daireleştirmek için dönen zımpara ucuyla kenarları düzeltebilirsiniz.

Evet, Çerceve ve kasa olarak kullandığımız kromajlı metal parcanın kesip actığımız kenarlarını dikkatli şekilde bir iki milim genişlikte olacak şekilde dışa dogru kıvırırsak, lanet mercek daha kolay gececektir oradan..:/

İşte önden bakınca böyle görünüyor, ortalığı darma duman ettiğim bahanesiyle bana sinirlenen ama bir yandan da yardım etmeye calısan eşim, metal aksamda yansımış Onada tekrar teşekkürler

Daha sonra bu parçayı tamponla aynı renk olan siyah renge boyuyorum.. Aracımın rengi metalik bir siyah fakat ben bu parcaları bildiğimiz akçalı marka sprey parlak siyah ile boyadımÖnemli, krom kaplı yüzeyi boyamadan önce cok ince olmayan ama cokda kalın dişleri olmayan bir zımpara ile hafifce zımparalarsanız boya bir şekilde daha iyi tutunacaktır.. (320 kumlu zımparayı tercih ettim)

Malzemelerin son hali bunlar, özür dileyerek henüz montajını yapmadığımı belirtmek istiyorum.Alt tampon ekine gömme şekilde montaj yapacağım. Şayet yarın havalar güzel olursa montaj yapıp birde arac üzerinde fotograflarını çekip ekleyeceğim.

Teşekkürler
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arac üstü fotograf için rezerve olsun mu burası?
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski kasa arabalarda özellikle orjinallik dışına çıkmama taraftarıyım ama bu uygulama güzel olmuş ne yalan söyliyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ALPER-VNS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eski kasa arabalarda özellikle orjinallik dışına çıkmama taraftarıyım ama bu uygulama güzel olmuş ne yalan söyliyim.
    teşekkür ederim, takıp deneyeceğim artık, ilk bakışta aha tamam demezsem zten söker koyarım kenara, ileride takarız başka bir yere
    EKN Garage

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla dremel her derde deva bende alıcam bi tane araç üstünde fotolarınıda bekliyoruz
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Chn53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla dremel her derde deva bende alıcam bi tane araç üstünde fotolarınıda bekliyoruz
    aynen ya, lekesi cıkmayan yerler için bile ucuna takıyorum fırcasını asılıyorum direk, hakaten dremel can'dır desek yanlış birşey demiş olmayız En kısa zamanda monte edip cekeceğiim fotografını teşekkür ederim
    EKN Garage

alihan_27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çalışma, verilen emek çok güzel ama bu şekilde merceği korumadan kullanmak kısa sürede aydınlatma performansını düşürebilir. Sonuçta sis farının bulunduğu yer itibariyle taş,kum,sinek,böcek vs. çok etkilenir. Bence şeffaf kapak gibi birşey kullanmanız uzun ömürlü olmasını sağlar.

Bide farın içinde ki, mercek arkasında bulunan siperi sökerseniz, sis farlarının aydınlatma derecelerine daha uygun olur. (Denediğimden biliyorum ) Araç üstünde görmeyi bekliyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alihan_27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çalışma, verilen emek çok güzel ama bu şekilde merceği korumadan kullanmak kısa sürede aydınlatma performansını düşürebilir. Sonuçta sis farının bulunduğu yer itibariyle taş,kum,sinek,böcek vs. çok etkilenir. Bence şeffaf kapak gibi birşey kullanmanız uzun ömürlü olmasını sağlar.

Bide farın içinde ki, mercek arkasında bulunan siperi sökerseniz, sis farlarının aydınlatma derecelerine daha uygun olur. (Denediğimden biliyorum ) Araç üstünde görmeyi bekliyorum...
    Cok teşekkür ederim o siperi söksem aydınlanma nasıl olur acaba diye düşünmüştüm ama tırstım madem öyle, sökeyim ben onu ön tarafa vacuform ile pleksiden birşey düşünüyorum, sanırım yeterli olacaktır koruma için?
    EKN Garage

alihan_27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vacuform uygulaması bence zahmetli bir uygulama. Alternatif yöntem olarak merceğinizi, aydınlatmayı engellemeyecek kadar geriye alıp fotodaki gibi ( http://images.hepsiburada.net/assets...tctn115625.jpg ) bir sis lambası camı yerleştirebilirsiniz. Bi on lira daha masraf çıkardım , ama güzel olur diye düşünüyorum. Şimdiden kolay gelsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    düz pleksiyi yuvarlek şekilde kesip o deliklerede oturtabilirim aslında olabilir? yada ısıtarak elde biraz daha geniş kaviteli birşeyde eğim verilerek takılabilir, teşekkür ederim öneriniz için, gerçekten işe yarayacak, çizilip bozulmasından iyidir
    EKN Garage

metinmb407 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Temiz çalışma araç üzerindeki fotoları bekliyoruz

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende uzun zamandır normal farlarıma yapmak istiyorum ama memnun olanlar ve olmayanda çok olduğu için g.tüm yemio daha normal farııma yapamadım siz sislere yapmışsınız valla tebrikler
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar sisleri arabaya takamadan sattım bmw yi kusura bakmayın araba üzerinde göremediniz.
    EKN Garage

mechanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mehmetRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sisleri arabaya takamadan sattım bmw yi kusura bakmayın araba üzerinde göremediniz.
    hayallerdeki proje olmuş desene. sattığın vatandaşa bunları satsana ?
    --
    her geçen yıl bir önceki yılı aratır hale geldi zaman...

murat_ileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    clioya kısmet oldu desene

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mechanic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayallerdeki proje olmuş desene. sattığın vatandaşa bunları satsana ?
    satarken söyledim, böyle böyle bir durum var dedim, yok biz orjinalini takacaz dediler. e peki dedim bende elleşmedim, her durumda elimde iki tane fıstık gibi mercek var

Alıntı murat_ileri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    clioya kısmet oldu desene
    abi clioya güzel olmaz ama, içindeki kısa far perdelerini söküp uzunlara bir mercek uygulaması düşünüyorum, olursa tabi
    EKN Garage

fastchild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    abi tamamda bizim arabaların orjinali zaten mercekli
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka sen çekirdekten yetişme bi manyaksın belirtiyim dedim
    -Now-34 K 3862 E34 5.20 1996 CosmosSchwarz " Sumfang Edition "

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fastchild Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi tamamda bizim arabaların orjinali zaten mercekli
    uzunlar mercekli değil sadece kısa hüzmede mercek var normal olarak
    uzunlar için merceğin içindeki perdeyi söküp denemeyi düşünüyorum bakalım tutarsa artık
    EKN Garage

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)