User Tag List

Sayfa 12/27 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon
502 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: Bu da Benim Sim Kokpitim

HUSNU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı plekumat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koltuk işini nasıl çözüyorsunuz arkadaşlar??
    Uygun fiyata bulamadım ben hiç..
    Çıkmacılarda belki uygun fiyata birşeyler bulabilirsin.

sener555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son video kaderi değiştirdi.. mükemmel güle güle kullanın

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Can sıkıntısı videoyu tekrar izledim de dikkatimi çekti dreksiyonu sabitlediğiniz yer oynuyormu. Bayağı sallanıyor gibi geldi. Yada fazla esneme?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    insan böyle bir sisteme sahipken gerçek arabaya binmek istemez herhalde. tebrik ederim çok güzel
    SEAT SPORT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lethaldoze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can sıkıntısı videoyu tekrar izledim de dikkatimi çekti dreksiyonu sabitlediğiniz yer oynuyormu. Bayağı sallanıyor gibi geldi. Yada fazla esneme?
    Guzel yorumlariniz icin tesekkurler arkadaslar .

Lethaldoze

Dogru hafiften bir esneme oluyor maalesef . Ama rahatsiz edecek seviyede degil . Vitesi monte etmek icin profil aldim . Bu profil direksiyonun oldugu yere destek olup ana govdedeki profillere bagli olacak . Yapinca resimleri paylasirim. Benim ufaklik koltukta oturuyor bazen bir yerine zarar verir diye simdilik takmiyorum. Yakinda ev degisikligi olacak o zaman takacagim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şaseyi ufaktan güçlendirdim . Ayrıca direksiyona da destek oldu. Vitesi de taktık.

engin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir navigasyonun eksik kalmış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi araba parasi gitmis heralde , guzel bi keyif

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iRacing e gelen son güncelleme ile Oculus Rift desteklenmeye başladı. Beklediğimden iyi gözüküyor.

BORKED

iRacing Teaser - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok, çıkkk, ı ııhhh hiç güzel değil bu oyun

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir oyun konsolu da benden olsun.
    Detay vermek gerekirse; bütün hareketler gerçek zamanlı. Direksiyon veya fren pedalından bir hareket algılaması yok. Tamamen oyundaki veriler ile koltuk hareket etmekte. Duran arabada frene basınca hiç hareket olmaması gibi. yada yarış ederken bir başka aracın çarpması ile koltuk hareket ediyor. Yazılımı tamamen bana ait olan bir sistem. henüz prototip aşamasında beta testleri tamamlandı. bundan sonra görsel değişiklik yapılıp satılabilecek duruma gelecek. Oyuna bağlı olarak bir kaç tanesi ile birlikte oyun oynamak mümkün. Hareketleri sertleştirmek veya daha çok hareket ettirmek değiştirilebilir bir özellik.
    Artık açıklayabildim mi bilemiyorum.

Rally Simulatör - Dailymotion video
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Video linki çalışmadı. Acaba bende mi problem var ? Birkaç tane görsel paylaşabilirseniz sevinirim. Açıkçası merak ettim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HUSNU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Video linki çalışmadı. Acaba bende mi problem var ? Birkaç tane görsel paylaşabilirseniz sevinirim. Açıkçası merak ettim.
    bende çalışıyor...
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rally Simulatör - Dailymotion video

o zaman buradan bakarmısınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok detay belli olmasada hareketleri iyi gözüküyor. Herhalde sağa ve sola doğru olan hareketler biraz kısık konumda. Ayrıca hareketi sağlayan mekanik parçalar sadece koltuk arkasındakiler mi ? Traction kontol ya da aracın arka tarafındaki hareketi alabilmek için bir mekanizma daha mevcut mu ? Son olarak yazılımınız hangi simleri destekliyor bilgi alabilir miyiz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok detay belli olmasada hareketleri iyi gözüküyor. Herhalde sağa ve sola doğru olan hareketler biraz kısık konumda. Ayrıca hareketi sağlayan mekanik parçalar sadece koltuk arkasındakiler mi ? Traction kontol ya da aracın arka tarafındaki hareketi alabilmek için bir mekanizma daha mevcut mu ? Son olarak yazılımınız hangi simleri destekliyor bilgi alabilir miyiz ?
    sağa sola öne ve arkaya diye basitçe söyleyeyim ama merkez den sabit bir platform üzerinde 2 eksenli hareket sağlamakta. aslında sağ veya sol hareket oyunun o kısmında az olduğu için görmemiş olabilirsiniz ama o hareketler var. traction kontrol hareketi dediğiniz arka tarafta bir dairesel hareketten mi bahsediyorsunuz. eğer o ise onun için ayrı bir platform yapmak lazım. bir motor daha gerekecektir. şimdilik öyle bir projem yok. oyunların bir çoğunu destekliyor. rfactor GTR dirt2-3 F1 iracing gibi oyunları destekliyor. bu güne kadar binenlerin hepsi çok etkilendi. bu tip oyun makinası üreticileri bile hareketlerin oyun ile uyumlu olduğunu söylüyorlar. hareketleri oyundan aldığım için henüz bir benzerini görmedim. bu biraz otomobil bilgisi ve yazılımı beraber yapmanın avantajı. yoksa direksiyon, pedallar aracılığı ile koltuğuda hareket ettirmek mümkün. ama durduğunuz yerde sağ sol yapınca koltukta sanki viraj alımışcasına oynar. eğer bu sorun olmaz ise yapmak çok kolay

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağa sola öne ve arkaya diye basitçe söyleyeyim ama merkez den sabit bir platform üzerinde 2 eksenli hareket sağlamakta. aslında sağ veya sol hareket oyunun o kısmında az olduğu için görmemiş olabilirsiniz ama o hareketler var. traction kontrol hareketi dediğiniz arka tarafta bir dairesel hareketten mi bahsediyorsunuz. eğer o ise onun için ayrı bir platform yapmak lazım. bir motor daha gerekecektir. şimdilik öyle bir projem yok. oyunların bir çoğunu destekliyor. rfactor GTR dirt2-3 F1 iracing gibi oyunları destekliyor. bu güne kadar binenlerin hepsi çok etkilendi. bu tip oyun makinası üreticileri bile hareketlerin oyun ile uyumlu olduğunu söylüyorlar. hareketleri oyundan aldığım için henüz bir benzerini görmedim. bu biraz otomobil bilgisi ve yazılımı beraber yapmanın avantajı. yoksa direksiyon, pedallar aracılığı ile koltuğuda hareket ettirmek mümkün. ama durduğunuz yerde sağ sol yapınca koltukta sanki viraj alımışcasına oynar. eğer bu sorun olmaz ise yapmak çok kolay
    Evet bahsettiğim şey arka taraftaki dairesel hareket. Dediğiniz gibi bunun için 3. bir motor gerekiyor. Genelde bu tarz sistemlerde hareket direksiyon ve pedala göre değildir. Direk aracın hareketleri ile sistem çalışır. Ama genel olarak baktığımda güzel çalışıyor. Bence bu tarz bir sisteme daha kaliteli bir direksiyon seti gerekiyor. İnşallah sisteminizi en kısa sürede tamamlarsınız. Daha detaylı görsel ve videolar bekliyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet bahsettiğim şey arka taraftaki dairesel hareket. Dediğiniz gibi bunun için 3. bir motor gerekiyor. Genelde bu tarz sistemlerde hareket direksiyon ve pedala göre değildir. Direk aracın hareketleri ile sistem çalışır. Ama genel olarak baktığımda güzel çalışıyor. Bence bu tarz bir sisteme daha kaliteli bir direksiyon seti gerekiyor. İnşallah sisteminizi en kısa sürede tamamlarsınız. Daha detaylı görsel ve videolar bekliyoruz.
    sistem tamam zaten sadece görselliği eksik sormak istediğiniz bir şey varsa cevap vermeye calışırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni gördüm, elinize sağlık tebrik ederim çok iyi olmuş. Bende kafa yormuştum bir arada program işini çözme şansım yoktu zaten en önemliside o.
    Siz sistemdeki motorları nereden temin ettiniz, yurt dışımı yoksa ülke içindenmi.
    Birde güç leri ne kadar. Bu sistemi koltuğa değilde 4 tane motor ile komple oyun konsolunun altına koysak.
    Yani ekran,dreksiyon ve koltuğu, üzerine yerleştirdiğimiz bir şasi gibi düşünün ve onun da yerle temas eden 4 bir ucuna hareket motoru koymak.
    Bence gerçeğe en yakın sim bu şekilde olmalı. Zira erçekte aracın içerisinde otururken virajda yatmalarda vs dreksiyon,koltuk ve yolu gördüğümüz ön cam(monitör) tamamen sabit, araç komple hareketli oluyor. gibi...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)