User Tag List

Sayfa 22/27 İlkİlk ... 122021222324 ... SonSon
502 sonuçtan 400 ile 418 arası

Konu: Bu da Benim Sim Kokpitim

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigitavsar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde elime T300 RS GT cuma günü (29.11.2019) ulaştı. Öncelikle Assetto Corsa Comp. 'a girdim fakat araçların sürekli önden kaymaya çalışması ve sanki kendi aracımla bile alabileceğim virajları çok yavaşlayarak zor anca alabiliyor olmamdan dolayı çok soğudum oyuna. Daha sonra Forza Horizon 4 ü indirdim ve FFB tepkileri muazzamdı onuda ayarlardan en zora getirdim çok keyif verdi ama FH 4 ün simülasyon olmadığının farkındayım. Bu direksiyon işlerine yeni başlayan için öncelikle single olarak sonra online olarak oynayabileceğimiz bir oyun yok mu? İnternetten baktığım da iracing - rfactory2 - raceroom - project cars 2 gibi oyunlar var ama hepsini tek tek alıp denemek hem zaman hem maddiyat olarak zor olacağı için tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini beklemekteyim.
    Assetto'nun öyle gıcık bir "ben acayip simülasyonum" olayı var. Abartıldığını düşünüyorum. En ufak şeyde deli gibi uçuyor arabalar, sanki asfaltta gitmiyor gibi. Yani bir Richard Burns Rally havası yakalamak istemişler herhalde ama saçmalanmış.

Ya da birçok araç için standart ayarlar saçma... Ayarlarla oynayıp oynayıp adama döndürebilirseniz "oynanabilir" hale geliyor biraz daha.

Evet FH4'ün FF tepkileri gerçekten güzel. Mesela bunun üzerine dün Project Cars 1 oynadım biraz, direksiyon yalnızca belli başlı şeylerde tepki verdi, ama örneğin bir önden kayma vs. noktasında adam gibi hiç tepki vermedi, sadece kontra ve toplama hareketlerinde tepki hissettim, belki onu da ayarlamak lazımdır, bilemedim ama güzel gelmedi.

Ralli seviyorsan Dirt Rally 1-2 tavsiye ederim. FF tepkileri de baya iyi. Hsonu biraz vakit geçirdim, ilk defa geçtiğim etapları neredeyse hatasız bitirdim falan... Tam istediğim gibi gittim, baya zevk aldım.

Bahsettiğin oyunların hepsi güzel.
    NFS Shift 1-2 de ekleyebilirsin. Arcade-Sim karışımı oynanışı vardır, zevk verir diye düşünüyorum.

Çok sime giden oyunlarda ayarları ciddi kurcalamak gerekiyor. O yüzden ciddi ciddi zevk alır mısın bilemedim ama zevk meselesi, iracing, rfactory gibi oyunlara sahibim ama direksiyon yok diye uzuuuuuuundur açmamıştım, bakacağım onlara da.

Örneğin h.sonu oynarken Project Cars'ta uyuz oldum, bir sürü kupa, bir sürü yarış geçtim yarış takviminde, Clio Cup geldi, standart ayarlar feci, önümdekiler devam edip giderken ben aynı hızda viraj dışına uçuyorum... 18.cilikten öteye gidemedim, netten ayar bakıp öyle dalacağım.

yigitavsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Assetto'nun öyle gıcık bir "ben acayip simülasyonum" olayı var. Abartıldığını düşünüyorum. En ufak şeyde deli gibi uçuyor arabalar, sanki asfaltta gitmiyor gibi. Yani bir Richard Burns Rally havası yakalamak istemişler herhalde ama saçmalanmış.

Ya da birçok araç için standart ayarlar saçma... Ayarlarla oynayıp oynayıp adama döndürebilirseniz "oynanabilir" hale geliyor biraz daha.

Evet FH4'ün FF tepkileri gerçekten güzel. Mesela bunun üzerine dün Project Cars 1 oynadım biraz, direksiyon yalnızca belli başlı şeylerde tepki verdi, ama örneğin bir önden kayma vs. noktasında adam gibi hiç tepki vermedi, sadece kontra ve toplama hareketlerinde tepki hissettim, belki onu da ayarlamak lazımdır, bilemedim ama güzel gelmedi.

Ralli seviyorsan Dirt Rally 1-2 tavsiye ederim. FF tepkileri de baya iyi. Hsonu biraz vakit geçirdim, ilk defa geçtiğim etapları neredeyse hatasız bitirdim falan... Tam istediğim gibi gittim, baya zevk aldım.

Bahsettiğin oyunların hepsi güzel.
    NFS Shift 1-2 de ekleyebilirsin. Arcade-Sim karışımı oynanışı vardır, zevk verir diye düşünüyorum.

Çok sime giden oyunlarda ayarları ciddi kurcalamak gerekiyor. O yüzden ciddi ciddi zevk alır mısın bilemedim ama zevk meselesi, iracing, rfactory gibi oyunlara sahibim ama direksiyon yok diye uzuuuuuuundur açmamıştım, bakacağım onlara da.

Örneğin h.sonu oynarken Project Cars'ta uyuz oldum, bir sürü kupa, bir sürü yarış geçtim yarış takviminde, Clio Cup geldi, standart ayarlar feci, önümdekiler devam edip giderken ben aynı hızda viraj dışına uçuyorum... 18.cilikten öteye gidemedim, netten ayar bakıp öyle dalacağım.
    NFS Heat var aslında orada araba kişiselleştirme olayları ve araba çeşitleri çok güzel ama direksiyon desteği yok bir de mekanik rezil 250 ile giderken el freni ile 1 saniye içinde 150 ye düşüp zınk diye viraj dönüyor

O zaman Forza Horizon 4'ten devam edeceğim gibi onda da drift olayına taktım çok keyifli fakat her seferinde normal yarış ve drift için ayarları değiştirme olayıda çok bayıyor.

iracing şuan en yakın gelen ama bakalım aylık abonelik ve pist-araç fiyatı düşündürüyor.

Ama dirt 2'ye bakacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    NFS Heat var aslında orada araba kişiselleştirme olayları ve araba çeşitleri çok güzel ama direksiyon desteği yok bir de mekanik rezil 250 ile giderken el freni ile 1 saniye içinde 150 ye düşüp zınk diye viraj dönüyor

O zaman Forza Horizon 4'ten devam edeceğim gibi onda da drift olayına taktım çok keyifli fakat her seferinde normal yarış ve drift için ayarları değiştirme olayıda çok bayıyor.

iracing şuan en yakın gelen ama bakalım aylık abonelik ve pist-araç fiyatı düşündürüyor.

Ama dirt 2'ye bakacağım.
    Aman hocam Heat deme Klavyeyle bile oynarsın onu, Payback bile daha güzel hatta...

Evet Forza'da öyle bi olay var ama en azından baya zevkli oluyor. iRacing'i bi kampanyada full üyelik mi ne almıştım sanki öyle bişeyler hatırlıyorum ama doğru düzgün hiç oynayamadım, veya almadım, yanlış hatırlıyor olabilirim.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ama dirt 2'ye bakacağım.
    Bir sürü yazmıştım da PC mavi ekran verdi gitti yav

Live For Speed önerebilirim free haliyle bile direksiyona keyifle alışmanı sağlar

Bazi oyunlarda direksiyonlara göre ayar yapmak gerekebiliyor o paralelde bir araştırma yapmanı da tavsiye edebilirim

yigitavsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir sürü yazmıştım da PC mavi ekran verdi gitti yav

Live For Speed önerebilirim free haliyle bile direksiyona keyifle alışmanı sağlar

Bazi oyunlarda direksiyonlara göre ayar yapmak gerekebiliyor o paralelde bir araştırma yapmanı da tavsiye edebilirim
    Tamamdır live for speed oyununuda ekledim listeye. Bir tane daha M2(SSD) almak gerekecek

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    live for speed ilk başladığımve hala bence cok iyi bir oyun. Hemde 300-500 mb lar.

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir süredir iracing deniyorum. Oldukça iyi . Yani oyun çok iyi de , kullanıcı olarak iyi olmak epey zaman alacak gibi duruyor.

HUSNU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir süredir iracing deniyorum. Oldukça iyi . Yani oyun çok iyi de , kullanıcı olarak iyi olmak epey zaman alacak gibi duruyor.
    Vakit ayırmak lazım. Bol bol antreman. Diğerlerinin turlarını izle.
    iRacing ile alakalı güzel bir discord grubu var. Katılmak istersen haber ver. Davet göndereyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HUSNU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vakit ayırmak lazım. Bol bol antreman. Diğerlerinin turlarını izle.
    iRacing ile alakalı güzel bir discord grubu var. Katılmak istersen haber ver. Davet göndereyim
    Valla deniyorum da , cidden Prof bir sistem kurmuşlar. Hasarlar, cezalar vs. En iyi 1,02.7 yapabildim limerock. 1,01.6 yapan var. 1 saniye nedir ki diyebilir arkadaşlar , o 1 saniye arada 1000 kişi var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla deniyorum da , cidden Prof bir sistem kurmuşlar. Hasarlar, cezalar vs. En iyi 1,02.7 yapabildim limerock. 1,01.6 yapan var. 1 saniye nedir ki diyebilir arkadaşlar , o 1 saniye arada 1000 kişi var.
    Zamanla gelişir. Buradaki sistemdeki avantaj şu. Evet senden 1 sn hızlı adam var. Ama katılım yeterli seviyedeyse seni o adamla aynı odaya sokmuyor. Daha yapın sürücüler ile eşleşiyorsun. Sen şimdi rookie klasmanında yarışıyorsundur. Amacın olabildiğince temiz sürmek olsun. Hata oranını en düşük seviyede tut. Yarışayı öğren. Arada kasaplar kesin çıkar. Giriş seviyesi olduğu için yükseldikçe kasap oranı azalıyor. Ama kasaplar her yerde var maalesef

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanla gelişir. Buradaki sistemdeki avantaj şu. Evet senden 1 sn hızlı adam var. Ama katılım yeterli seviyedeyse seni o adamla aynı odaya sokmuyor. Daha yapın sürücüler ile eşleşiyorsun. Sen şimdi rookie klasmanında yarışıyorsundur. Amacın olabildiğince temiz sürmek olsun. Hata oranını en düşük seviyede tut. Yarışayı öğren. Arada kasaplar kesin çıkar. Giriş seviyesi olduğu için yükseldikçe kasap oranı azalıyor. Ama kasaplar her yerde var maalesef
    1,02.1 e kadar indim. İlk 400 de bir süre. Fakat bir kaç önemli konu var. Sequential şanzımanda vites geçirirken gazdan çekip basıyorum bir süredir. Bahse konu süreyi de bu şekilde yaptım. Bir çok sürücü izlediğim kadarı ile gazdan çekmeden vites atıyor. Hangisi doğrudur emin olamadım.

Bir diğer konu ise fren. Fren dozajını ayarlamak çok zor, suni geliyor şu an nedense. Normalde full fren , lastik kilitlendiği anda mesafe uzar. Ama iracingde kilitlendiğini anlamak zor olduğu gibi kilitlense de çok bir şey fark etmiyor sanki. Pedal kalibrasyonunu ayarlamakla uğraştım biraz. 4/5 basınçta limit fren olduğunu varsayıp g920 setin fren pedalındaki kauçuğa denk getirmeye uğraştım. Aracın motor sesini kısıp fren sesine odaklanmaya uğraştım ama bir türlü tam istediğim ölçüye getiremedim. Biraz daha uğraştıracak gibi.

Asistanlar ve racing line açılabiliyor. Belli bir lisanstan sonra açılamıyordur diye varsayıyorum. Eğer her lisans seviyesinde yarış çizgisi açılabiliyorsa kötü. Gerçeklikten uzak çünkü.

Son olarak nordschleife yi satın aldım tabi hemen. Bayıldım. Muhteşem. Tabi henüz yarış bulamadım ama olsun. Öğreneceğim yavaş yavaş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1,02.1 e kadar indim. İlk 400 de bir süre. Fakat bir kaç önemli konu var. Sequential şanzımanda vites geçirirken gazdan çekip basıyorum bir süredir. Bahse konu süreyi de bu şekilde yaptım. Bir çok sürücü izlediğim kadarı ile gazdan çekmeden vites atıyor. Hangisi doğrudur emin olamadım.

Bir diğer konu ise fren. Fren dozajını ayarlamak çok zor, suni geliyor şu an nedense. Normalde full fren , lastik kilitlendiği anda mesafe uzar. Ama iracingde kilitlendiğini anlamak zor olduğu gibi kilitlense de çok bir şey fark etmiyor sanki. Pedal kalibrasyonunu ayarlamakla uğraştım biraz. 4/5 basınçta limit fren olduğunu varsayıp g920 setin fren pedalındaki kauçuğa denk getirmeye uğraştım. Aracın motor sesini kısıp fren sesine odaklanmaya uğraştım ama bir türlü tam istediğim ölçüye getiremedim. Biraz daha uğraştıracak gibi.

Asistanlar ve racing line açılabiliyor. Belli bir lisanstan sonra açılamıyordur diye varsayıyorum. Eğer her lisans seviyesinde yarış çizgisi açılabiliyorsa kötü. Gerçeklikten uzak çünkü.

Son olarak nordschleife yi satın aldım tabi hemen. Bayıldım. Muhteşem. Tabi henüz yarış bulamadım ama olsun. Öğreneceğim yavaş yavaş.
    Büyük bir ihtimal mazda kullanıyorsun diye tahmin ediyorum. Mazda normalde manual vites. Fakat sen sq olarak kullandığın için bir nevi asist kullanmış oluyorsun ve kaybın oluyor.

Elindeki ekipmandaki fren pedalında loadcell olmadığı için freni kas hafızası ile yapmıyorsun. Belki bundan dolayı suni geliyor olabilir. Loadcell olmayan pedallarda ayarlar bölümündeki force factor u biraz arttırman gerekiyor diye biliyorum

Asistanlar sadece giriş seviyesinde. Sonrasında açılamıyor.

Ring almakla iyi yapmışsın. Gerçekten çok iyi . Tamamen lazer tarama

humerus06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok özendim bende girişirim yakın bir zamanda böyle bir işe
    2016 VW Golf MK7 Highline 1.4 TSI

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu sistemdeki frene basınca yığılma gaza basınca koltuğun geri gitmesini sağlayan sistem hazır kurulu mu geliyor yoksa DIY bir ürün mü ?

Bu tür bir sistemi ilk defa istanbulpark da test etme imkanı buldum ve bayıldım. Ps3 ve logitech in dandik denebilecek bir ürünü var gt6 oynuyorum, süre kasayım online çıkayım derdim yok.

eğlenme amaçlı böyle bir hareketli mekanzima yapmanın maliyeti nedir ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu sistemdeki frene basınca yığılma gaza basınca koltuğun geri gitmesini sağlayan sistem hazır kurulu mu geliyor yoksa DIY bir ürün mü ?

Bu tür bir sistemi ilk defa istanbulpark da test etme imkanı buldum ve bayıldım. Ps3 ve logitech in dandik denebilecek bir ürünü var gt6 oynuyorum, süre kasayım online çıkayım derdim yok.

eğlenme amaçlı böyle bir hareketli mekanzima yapmanın maliyeti nedir ?
    Tamamen DIY bir sistem düşünüyorsanız SimFeedback – SFX-100 – SFX-100 and SimFeedback hub sitesini inceleyin
    Bendeki ise kısmen DIY denilebilecek bir sistem PROSIMU | Simracing evolved. SCN motorlu 2 dof sistem 1800 € dan başlıyor.
    Şu an bizim ekipten bir arkadaşımız bu tarz bir sistem ile alakalı denemeler yapıyor. Bİr gelişme olursa paylaşırım

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu olay cidden çok keyifli. Arkadaş umarım başarılı olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arada Motorsport.com ya da kendi twitch kanalımdan yayın yapıyorum. Kurlar uçunca eskisi gibi farklı ekipmanları da denemeye fırsat olmuyor maalesef.

iRacing Daytona 24H Antreman - YouTube

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arada Motorsport.com ya da kendi twitch kanalımdan yayın yapıyorum. Kurlar uçunca eskisi gibi farklı ekipmanları da denemeye fırsat olmuyor maalesef.

sistem muhteşem bundan olsa evde araba süresim gelmez nası özendiriyor... Kıçı kırık g29 alamadım daha ben şunu görünce iyice hevesim kaçtı
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hocam sana kafa takip zımbırtısı lazım kesinlikle, bi o eksik kalmış

Biliyorsundur muhtemelen ama, ucuz yollu PS3 Eye kamerası, CL-Eye Driver, FaceTraciknoir ve/veya Steam'den ViewTracker alarak bu efsane sistemini son noktaya ulaştırabilirsin sanırım Ha bunun pahalı yolu VR gözlük olur tabi ayrı konu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)