User Tag List

Sayfa 22 Toplam 22 Sayfadan BirinciBirinci ... 12202122
Toplam 405 adet sonuctan sayfa basi 400 ile 405 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bu da Benim Sim Kokpitim

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigitavsar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde elime T300 RS GT cuma günü (29.11.2019) ulaştı. Öncelikle Assetto Corsa Comp. 'a girdim fakat araçların sürekli önden kaymaya çalışması ve sanki kendi aracımla bile alabileceğim virajları çok yavaşlayarak zor anca alabiliyor olmamdan dolayı çok soğudum oyuna. Daha sonra Forza Horizon 4 ü indirdim ve FFB tepkileri muazzamdı onuda ayarlardan en zora getirdim çok keyif verdi ama FH 4 ün simülasyon olmadığının farkındayım. Bu direksiyon işlerine yeni başlayan için öncelikle single olarak sonra online olarak oynayabileceğimiz bir oyun yok mu? İnternetten baktığım da iracing - rfactory2 - raceroom - project cars 2 gibi oyunlar var ama hepsini tek tek alıp denemek hem zaman hem maddiyat olarak zor olacağı için tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini beklemekteyim.
    Assetto'nun öyle gıcık bir "ben acayip simülasyonum" olayı var. Abartıldığını düşünüyorum. En ufak şeyde deli gibi uçuyor arabalar, sanki asfaltta gitmiyor gibi. Yani bir Richard Burns Rally havası yakalamak istemişler herhalde ama saçmalanmış.

Ya da birçok araç için standart ayarlar saçma... Ayarlarla oynayıp oynayıp adama döndürebilirseniz "oynanabilir" hale geliyor biraz daha.

Evet FH4'ün FF tepkileri gerçekten güzel. Mesela bunun üzerine dün Project Cars 1 oynadım biraz, direksiyon yalnızca belli başlı şeylerde tepki verdi, ama örneğin bir önden kayma vs. noktasında adam gibi hiç tepki vermedi, sadece kontra ve toplama hareketlerinde tepki hissettim, belki onu da ayarlamak lazımdır, bilemedim ama güzel gelmedi.

Ralli seviyorsan Dirt Rally 1-2 tavsiye ederim. FF tepkileri de baya iyi. Hsonu biraz vakit geçirdim, ilk defa geçtiğim etapları neredeyse hatasız bitirdim falan... Tam istediğim gibi gittim, baya zevk aldım.

Bahsettiğin oyunların hepsi güzel.
    NFS Shift 1-2 de ekleyebilirsin. Arcade-Sim karışımı oynanışı vardır, zevk verir diye düşünüyorum.

Çok sime giden oyunlarda ayarları ciddi kurcalamak gerekiyor. O yüzden ciddi ciddi zevk alır mısın bilemedim ama zevk meselesi, iracing, rfactory gibi oyunlara sahibim ama direksiyon yok diye uzuuuuuuundur açmamıştım, bakacağım onlara da.

Örneğin h.sonu oynarken Project Cars'ta uyuz oldum, bir sürü kupa, bir sürü yarış geçtim yarış takviminde, Clio Cup geldi, standart ayarlar feci, önümdekiler devam edip giderken ben aynı hızda viraj dışına uçuyorum... 18.cilikten öteye gidemedim, netten ayar bakıp öyle dalacağım.

yigitavsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Assetto'nun öyle gıcık bir "ben acayip simülasyonum" olayı var. Abartıldığını düşünüyorum. En ufak şeyde deli gibi uçuyor arabalar, sanki asfaltta gitmiyor gibi. Yani bir Richard Burns Rally havası yakalamak istemişler herhalde ama saçmalanmış.

Ya da birçok araç için standart ayarlar saçma... Ayarlarla oynayıp oynayıp adama döndürebilirseniz "oynanabilir" hale geliyor biraz daha.

Evet FH4'ün FF tepkileri gerçekten güzel. Mesela bunun üzerine dün Project Cars 1 oynadım biraz, direksiyon yalnızca belli başlı şeylerde tepki verdi, ama örneğin bir önden kayma vs. noktasında adam gibi hiç tepki vermedi, sadece kontra ve toplama hareketlerinde tepki hissettim, belki onu da ayarlamak lazımdır, bilemedim ama güzel gelmedi.

Ralli seviyorsan Dirt Rally 1-2 tavsiye ederim. FF tepkileri de baya iyi. Hsonu biraz vakit geçirdim, ilk defa geçtiğim etapları neredeyse hatasız bitirdim falan... Tam istediğim gibi gittim, baya zevk aldım.

Bahsettiğin oyunların hepsi güzel.
    NFS Shift 1-2 de ekleyebilirsin. Arcade-Sim karışımı oynanışı vardır, zevk verir diye düşünüyorum.

Çok sime giden oyunlarda ayarları ciddi kurcalamak gerekiyor. O yüzden ciddi ciddi zevk alır mısın bilemedim ama zevk meselesi, iracing, rfactory gibi oyunlara sahibim ama direksiyon yok diye uzuuuuuuundur açmamıştım, bakacağım onlara da.

Örneğin h.sonu oynarken Project Cars'ta uyuz oldum, bir sürü kupa, bir sürü yarış geçtim yarış takviminde, Clio Cup geldi, standart ayarlar feci, önümdekiler devam edip giderken ben aynı hızda viraj dışına uçuyorum... 18.cilikten öteye gidemedim, netten ayar bakıp öyle dalacağım.
    NFS Heat var aslında orada araba kişiselleştirme olayları ve araba çeşitleri çok güzel ama direksiyon desteği yok bir de mekanik rezil 250 ile giderken el freni ile 1 saniye içinde 150 ye düşüp zınk diye viraj dönüyor

O zaman Forza Horizon 4'ten devam edeceğim gibi onda da drift olayına taktım çok keyifli fakat her seferinde normal yarış ve drift için ayarları değiştirme olayıda çok bayıyor.

iracing şuan en yakın gelen ama bakalım aylık abonelik ve pist-araç fiyatı düşündürüyor.

Ama dirt 2'ye bakacağım.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    NFS Heat var aslında orada araba kişiselleştirme olayları ve araba çeşitleri çok güzel ama direksiyon desteği yok bir de mekanik rezil 250 ile giderken el freni ile 1 saniye içinde 150 ye düşüp zınk diye viraj dönüyor

O zaman Forza Horizon 4'ten devam edeceğim gibi onda da drift olayına taktım çok keyifli fakat her seferinde normal yarış ve drift için ayarları değiştirme olayıda çok bayıyor.

iracing şuan en yakın gelen ama bakalım aylık abonelik ve pist-araç fiyatı düşündürüyor.

Ama dirt 2'ye bakacağım.
    Aman hocam Heat deme Klavyeyle bile oynarsın onu, Payback bile daha güzel hatta...

Evet Forza'da öyle bi olay var ama en azından baya zevkli oluyor. iRacing'i bi kampanyada full üyelik mi ne almıştım sanki öyle bişeyler hatırlıyorum ama doğru düzgün hiç oynayamadım, veya almadım, yanlış hatırlıyor olabilirim.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ama dirt 2'ye bakacağım.
    Bir sürü yazmıştım da PC mavi ekran verdi gitti yav

Live For Speed önerebilirim free haliyle bile direksiyona keyifle alışmanı sağlar

Bazi oyunlarda direksiyonlara göre ayar yapmak gerekebiliyor o paralelde bir araştırma yapmanı da tavsiye edebilirim

yigitavsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir sürü yazmıştım da PC mavi ekran verdi gitti yav

Live For Speed önerebilirim free haliyle bile direksiyona keyifle alışmanı sağlar

Bazi oyunlarda direksiyonlara göre ayar yapmak gerekebiliyor o paralelde bir araştırma yapmanı da tavsiye edebilirim
    Tamamdır live for speed oyununuda ekledim listeye. Bir tane daha M2(SSD) almak gerekecek

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    live for speed ilk başladığımve hala bence cok iyi bir oyun. Hemde 300-500 mb lar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)