User Tag List

Sayfa 18/27 İlkİlk ... 81617181920 ... SonSon
502 sonuçtan 324 ile 342 arası

Konu: Bu da Benim Sim Kokpitim

berk1577 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tebrik ederim gerçekten, çok güzel bir uğraş insan özeniyor

aTaBeY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüm parçaları bu 2 günde toplamış birisi olarak, tavsiyem pcde bu sistemi toplamanız. Çünkü sim sistemleri araştırdığım kadarıyla en iyi pc de çalışıyor. Artı olarak gerçekten sim oyunları oynayacaksanız zaten pc size şart. Bu konu başıma iş açtı resmen youtube dan da izlediğim videolar dahilinde şuanda sistemi kurdum neredeyse bitti yakında bende paylaşırım
    S!nek Performance Race Parts & Aftermarket

AvcI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konuda hiç bilgim yok, hareketli bir simülasyon ne kadara maal oluyor ?
    new project GTR 280SX

https://www.instagram.com/gtr_280sx/?hl=tr

HUSNU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ouzs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya valla dün bende baktım. Almayı düşünüyorum. Fakat ps4 te mi iyi olur yoksa bilgisayarda mı bu sistem. Şu an güçlü bir bilgisayarım var fakat ben ps4 alıp ona bağlamayı düşünüyorum. Fark eder mi. bilgisayar ı tamamen iptal edecek yoksa bu sistem.
    PS4 alırsanız şu an driver club ve pcars var. Fakat şu an pc de çeşitlilik daha fazla. Ayrıca elinizdeki ekipmandan en iyi performansı pc de alırsınız. Özellikle simülasyon seviyorsanız yine gerçekçilik anlamındaki yapıplar şu an pc platformunda.

Alıntı berk1577 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim gerçekten, çok güzel bir uğraş insan özeniyor
    Teşekkürler

Alıntı AvcI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konuda hiç bilgim yok, hareketli bir simülasyon ne kadara maal oluyor ?

Hareketli sistemler sadece şase ve hareket veren aksam ile beraber minimum 5000 $ dan başlıyor. 100.000 $ üstü sistemler de mevcut

http://simxperience.com/en-us/produc...ulatorkit.aspx

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel bir alt yapı. Oynaması da bir o kadar zevklidir.
    Şöyle bir sorum olacak,
    Bu tarz bir şeyi sonuçta manuel olarak kullanıyorsunuz, piste çıktığınızda aynı dereceleri yapmak mümkün mü ?
    yada çıktınız mı hiç bu sistem sonra piste

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir alt yapı. Oynaması da bir o kadar zevklidir.
    Şöyle bir sorum olacak,
    Bu tarz bir şeyi sonuçta manuel olarak kullanıyorsunuz, piste çıktığınızda aynı dereceleri yapmak mümkün mü ?
    yada çıktınız mı hiç bu sistem sonra piste
    Sanalda sürdüğüm araçla ve pist kombinasyonunu gerçekte deneme imkanım tabiki olmadı. Ama dünyada yarışlara bu şekilde hazırlanılıyor. Pisti öğrenmek ve yarış stratejisi oluşturmak için simülasyonlar en elverişli ortamlar. Son dönemde simülasyonlardaki pistler de gelişi güzel hazırlanmıyor. Laser ile taranarak gerçeğine çok yakın bir şekilde sanala aktarılıyor. Sorunuza cevap vermem gerekirse, şartlar oluştuğunda bence sanal ile gerçekteki zaman birbirine çok yakın olacaktır. Şöyle bir video da ekleyebilirim. Sanaldaki pist, araç ve pilot kombinasyonu ile gerçeğindeki aynı.

Not : Videoyu bulamadım . Bulabilirsem ekleyeceğim. Farklı bir video ekledim

https://www.youtube.com/watch?v=xJJfCYbNDp0

Asıl video bu

Aynı sürücü ile bir tarafta Force Dynamics ve iracing , diğer tarafta gerçek.
    Pist : Watkins Glen
    Araç : Mx 5

https://www.youtube.com/watch?v=hzAIVzAMNg0

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hüsnü başkanla tanıştıkdan sonra ben ;

ekranlar için çok teşekkür ederim ayrıca bana sabırla yanıt verip yönlendirdiğin ve ve direksiyon seti için indirim yaptırdığın için vs. vs. herşey için teşekkür ederim. Dün herşeyi tam takır kurdum başına geçtim aldığım keyif tarif edilemez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok şık gözüküyor . Güle güle kullan.

Monitörleri sana verdik. 27" lerden sonra benim son durum. Kız büyüdü . Kardeşi yolda. Beni odadan şutladılar. Son halimiz bu şekilde . Bir sonraki sefere yerimiz ardiyelik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde çocuk olursa çocuk odasından şutlanıcam artık salona kaçarım seneye senin kokpitten almayı düşünüyorum bakalım O değilde şu tuş panelini bana gönder abi sen sıkılmışsındır ya

Bu arada ekranlar şahane olmuş

Rdm26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi ellerine sağlık mükemmel olmuş, özendirdin valla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HUSNU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada önceki sayfalarda @Schumi nickli arkadaşımızla konuştuğumuz bir konu vardır. TrackIR sistemi ile ( Kafa hareketlerini algılayan sistem ) Sony nin yeni çıkardığı HMZ-T1 gözlüğü aynı anda kullanılırmı ya da bu tarz bir sistem DIY olarak yapılabilir mi diye konuşmuştuk. İşte bu iki cihazın birleşimi olan bir ürün tanıtıldı CES 2013 fuarında.

Yarış simülasyonlarında nasıl olur bilmiyorum ama uçuş simülasyonlarında rahatlıkla kullanılablir . Diğer oyunlarda zaten olayı başka bir boyuta taşıyor. Güzel bir cihaz
    Uzun süredir konuyu güncellememiştim. Aslında ilk sayfada sistemin güncel hali ile alakalı bilgiler var. Bu yorumun üzerinden de çok uzun süre geçmiş. Artık deneme vakti geldi demekki . Bakalım nasıl birşeymiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bekliyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sistemi kurdum ve iilk denemeleri yaptım.

İlk kurulum çok basit. Oculus dan oculus setup dosyasını indiriyorsunuz . Kurulum ile beraber yaklaşık 1,7 gb lık ir yükleme yapıyor. Yükleme bittikten sonra cihazları algılamaya başlıyor. Oculus üzerinde birer adet HDMI ve USB 3.0 mevcut. Ayrıca bir adet USB 3.0 dan bağlayacağınız sensör , xbox joypad ve ufak bir kumanda mevcut. Ufak kumandanın pil bölümünde plastik bir parça var . Bunu çıkardıktan sonra kurulum esnasında direk algılanıyor. Xbox joypadi için de usb ye takılan bir alıcısı mevcut . Bunlar takılı ise sistem hepsini otomatik olarak tanıyor. Ardından görüntüdeki netliği ayarlıyorsunuz. Bunun için oculus altında sağa ve sola hareket eden birşey var. Buradan mercelerin birbine olan mesafesini ayarlayıp net bir görüntü elde etmeye çalışıyorsunuz . Son olarak sensörü düzgün bir yere yerleştirmeniz isteniyor ve oculus ile beraber kalibrasyon yapıyorsunuz. Kalibrasyonu oturarak ya da ayakta yapabilirsiniz. Mekanın genişliğine göre sensörün algılayacağı alan değişiyor haliyle . Ben kokpit üzerinde yaptığım için hareket alanım biraz sınırlı kaldı . Bunları halletiyseniz cihaz normalde kullanıma hazır. Kullanıma hazır diyorum ama dikkat edilecek birkaç husus var onları belirteyim. 3 lü monitör sistem kullanan arkadaşlar surround modundan çıksınlar ve tek monitöre düşsünler. Ayrıca kurulum esnasında sorduğunu ve benim de kabul ettiğimi çok iyi hatırladığım göz sağlığı ile alkalı bir uyarı var . Bunu kabul etmezseniz oyunlar açılmıyor. Ben tek monitöre düşmeme rağmen nedense bir türlü oyunlara geçmedi. Sonra ayarlarından kontrol ettiğimde bu sağlık uyarısının kabul edilmemiş olduğunu gördüm. Düzelttikten sonra sorun kalmadı. Atlamadan oculus üzerinde kendi headset ve mikrofonu mevcut. Ufak kumandası üzerinden ses ayarı yapılabiliyor. Ses konusunda yorum yapmam gerekirse iş gördüğünü söyleyebilirim. Bu arada malzeme kalitesini belirtmeden geçmek istemiyorum. Genel olarak bana biraz zayıf geldi. Daha kaliteli birşey bekliyordum açıkçası. Videolarından gördümüğüm kadarı ile yorum yaparsam HTC Vive çok daha sağllam ve şık gözüküyor .

Edit : Kurulum aşaması ile alakalı bir düzeltme yapayım. Sağolsunn Gökhan Ceylan arkadaşımız beni düzeltti . Kurulum yaparken boy bilgisi girilen bir alan var ve ben büyük bir ihtimal bu alanı atlağım için kokpittin bakışıma göre çok aşağıda kalması durumunu yaşıyorum. Kurulumu tekrar yapıp duruma bakacağım.

Kurulum bu şekilde . Cihazın ergonomisi nasıl derseniz , kendi kafa yapınıza göre cihazın tam oturması için yanlarda ve üstte bantlar mevcut. Cihazı kafanıza takip rahat edebileceğiniz en iyi pozisyonu ve gerginliği ayarlayabiliyorsunuz. Cihaz çok ağır değil ve bence kafada çok fazla ağırlığını hissetmiyorsunuz. Benim gördüğüm tek sıkıntı suratınıza yapışan bölüm. Burada süngerimsi bir malzeme kullanılmış ve bence zayıf. Belki rahatsız olan kişiler olabilir. Piyasa daha kaliteli ve rahat ettiren bantlar var diye biliyorum. Uzun süre kullanırsam kesin bu bantları değiştiririm.

Evet gelelim asıl mevzuya. Aracın kolpitine geçtiğinizde gerçekten kokpit içinde olduğunuz hissediyorsunuz. Hani 3 lü monitörde kokpiti resim gibi gördüğünüzü düşünürsek bunda bildiğiniz 3 boyutlu bir derinlik var. Kafa hareketlerini algıladığı için istediğini yere bakın yaklaşın o hissiyat devam ediyor. Eğer gerçekte tuttuğunuz direksiyon ile ekrandaki nin yüksekliği eşit bir hissiyata gelirse çok farklı bir deneyim olduğunu söyleyebilirim. Benim oculusta merak ettiğim en büyük noktalardan biri FOV açısıydı. 3 lü monitör kullananlar için eğer normalde de kokpiti çok ileride bir pozisyonda kullanmıyorsanız sizi tatmin edecektir. Nasıl bir açıya sahip olduğunuz söylemem gerekirse kapalı kokpit bir araçta kafanız düzken sağ ve sol direğin başladığı alt noktalara kadar görüş sağlayabiliyorsunuz. Sağa ve sola bakmak isterseniz de çok büyük hareketler yapmanıza gerek kalmıyor. Daha doğrusu doğal olarak buna adapte oluyorsuz.

Grafik olarak kişiden kişiye değişir belki ama iracigteki blackbox u bile bazen okumak zorlaşıyor. Fakat kokpit içindeki kalite bence yeterli. Derinlik hissiyatı o kadar iyi ki diğer detaylara dikkat etmiyorsunuz. Pist görünümü 3 lü monitör kullananlar için bir farklılık göstermiyor. Fakat çözünürlükteki zayıflık kendini orada gösteriyor. Pikseller asıl pist detaylarında görüyorsunuz. Piksel yoğunluğunu bir miktar arttırmak mümkün. İracing belgelerim klasöründeki dx11render.ini dosyası içinden oculus rift satırına gelirseniz piksel yoğunluğu ile alakalı olarak 50-300 arasında değer verebileceğiniz bir satır var. Standart olarak 150 yazıyordu . Ben 300 yapıp denedim. Ne fark oldu derseniz iracing options-garage ekranındak simgeler ve yazılar , black box ve diğer simgeler küçüldü. Bu ayarı yükselttikçe FPS de düşme yaşayabilirsiniz. Ama ben görselde çok büyük bir fark hissettiğimi söyleyemem. Bunun haricindeki diğer ayarlar oyun içerisindeki standart grafik ayarları .

Assetto Corsa yı da denemek istedim fakat onun için Steam VR arayüzünü yüklemek gerekiyormuş . Onu daha sonra deneyeceğim. Başka birşey deneme imkanım olmadı maalesef. Zamanla yeni şeyleri denedikçe izlenimlerimi paylaşırım. Ama yarış simülasyonlarında oculus size gerçek bir kokpit deneyimi sunuyor orası kesin. Bu arada mide bulantısı veya başdönmesi yaşamadım. Fakat oturarak kullandığım için böyle bir problem olmamış olabilir. Eşim bir süre denedi. Ayaktayken bir miktar dengesi bozuldu ve başdönmesi yaşadığını söyledi . Belki alışmadığı için de olabilir. Biraz zaman verip kullanmak gerekiyor. 2 saat kadar cihazı kullandım. Tabi sürekli sürüş yapmadım . Belki 1 saati ayar yapmakla geçmiş olabilir. Hani gözleri rahatsız etti mi derseniz şu an için bir problem yok diyebilirim. Gece baş ağrısı gibi bir sıkıntı yaşamadım. Bu arada şöyle bir yorum yapabilirim. Kendi 3 lü monitörlerimde ortam ışığını kapattığımda parlaklık oculus a göre çok daha fazla. Monitörlerim renk konusunda oculus tan çok daha canlı bir görüntü veriyor . Oculus ta parlaklık o kadar fazla değil. Belki uzun kullanımda monitör daha fazla rahatsızlık verebilir. Oculusunta mercekler çok fazla yakın olduğu için belki bir problem olabilir. Düzgün bir kullanım sonrası bununla alakalı daha net bir yorum yaparım .

Rockband için ekstra bir parça geldi. Ne işe yaradığını anlamadım açıkçası

Touch ları takınca 2. sensör ile beraber yeniden kalibrasyon yapıyorsunuz. Biraz daha detaylı oluyor . Sensörleri birbirine bakmayacak şekilde minimum 1 metre mesafede yerleştirmeniz gerekiyor. Ardında touch padlar aracılığı ile ortamdaki hareket alanınızı belirliyorsunuz. Bu alanı belirledikten sonra oculus size sanal bir sınır oluşturuyor. Bunu oculus takılıyken görebiliyorsunuz. İsterseniz ayarlardan kapatma imkanınız var. Kalibrasyonu yaptıktan sonra pratik yapabileceğiniz birkaç demo geliyor karşınıza. Touch padlarin algılaması ve hissiyatı güzel. Üzerlerinde titreşim de mevcut. Mesela sanal sınıra yaklaşınca padlar titriyor.

Kokpitten dolayı sensörlerin yerleşiminde biraz sıkıntı yaşadım . Aslında sıkıntı denemez. 3 lü monitör kullandığımdan dolayı geniş alanı görmesi için sensörleri sağ ve sol monitörleri en uç bölümüne koydum . Ayakta kullanım için çok iyi oldu ama kokpite oturunca sensörler oculusu ile paralel kaldı ve hareket algılamasında problem oldu. Bu sefer sensörleri monitör arkasına aldım . Sensörler önü açık olarak oculusu görmesi gerekiyor. Haliyle o alan dar olduğu için oculus ile arasındaki iletişimde bir miktar sıkıntı yaşadım . Ama ardından düzgün bir konum yakaladım .

En sonunda sistemi uzun süre kafadan çıkarmadan denedim. Spa 24 saatlik yarışta 3 stint üst üste attım. Galiba 3 saatten fazla sürdü. Öncelikle 3 saat kullanımdan sonra gözlerde herhangi bir rahatsızlık veya baş ağrısı yaşamadım . Bunun haricinde burun bölgesinde terleme oldu. Son bölümde oculus içini havalandırmaya çalıştım. Fakat ortamda soğutucu olsa belki bu tarz bir sıkıntı yaşamayabilirdim.

Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim yarış tekrarını izlemek acayip zevkli . Özellikle helikopter kamerası ya da kokpitte yan koltukta oturup detayları görmek çok farklı bir deneyim .

Araç simülasyonları haricinde başka birşeyler denemek lazım. Vakit bulursam onlara bakacağım .

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hüsnü hayırlı olsun. Hatırlarsan son konuşmamızda 3 lü monitör mü yoksa oculusmu demiştim. Şimdi tekrar sorayim. N dersin. 3 monitor mü alsam yoksa oculusmu. Hnagisi dah gercekçi ve daha hakim bir sürüş sergiliyor. Birde fps önemli. Hızlı dreksiyon hareketlerinde görüntüde gecikme oluyormu. Ben normalde 100 fps altına düşünce tepkilerime milisaniyede olsa yetişemiyor ve sürüşü, hakimiyeti çok etkiliyor. Biliyorsun assetto corsacıyım. Onu bi an önce denemeni bekliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lethaldoze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hüsnü hayırlı olsun. Hatırlarsan son konuşmamızda 3 lü monitör mü yoksa oculusmu demiştim. Şimdi tekrar sorayim. N dersin. 3 monitor mü alsam yoksa oculusmu. Hnagisi daha gercekçi ve daha hakim bir sürüş sergiliyor. Birde fps önemli. Hızlı dreksiyon hareketlerinde görüntüde gecikme oluyormu. Ben normalde 100 fps altına düşünce tepkilerime milisaniyede olsa yetişemiyor ve sürüşü, hakimiyeti çok etkiliyor. Biliyorsun assetto corsacıyım. Onu bi an önce denemeni bekliyorum.
    Sağlam bir sistemin varsa oculus zaten 90 fps destekliyor. Şimdi bu 2 seçenek arasında kullanacak kişinin kriterleri önemli. Birincisi grafik ne kadar önemli ? Oculusta kokpit içi gerçekten hissiyat olarak çok farklı . Grafiksel anlamda da güzel. Sadece renkler biraz daha soluk ki tahminim 3d den dolayı . Pist görüşü iyi ve alışınca apeksleri güzel bir şekilde kesebiliyorsunuz. iRacing te direksiyon hareketlerinde bir gecikme görmedim ve hissetmedim. Diğer simler bu konuda ne kadar başarılı yorum yapamam. Çünkü ben normalde direksiyon hareketlerini kapatıyorum. Oculus kullanırken açtım ve yukarıda da bahsettiğim gibi gerçekte tuttuğu simit ile ekrandakinin yüksekliği hissiyat olarak aynı seviyede olursa daha da güzel oluyor .

Fakat kokpit haricinde pistte pikselleşme görünüyor ve yine 3d den kaynaklandığını düşündüğüm bir miktar bulanıklık var. Ayrıca kullandığınız sim veya oyundaki hud bilgileri ve aracın kendi ekranındaki bilgiler de çok net değil hatta bazen okumakta zorluk çekebilirsin. Burada kendi gözünüzün sağlık durumu gerçekten önemli ve performansınızı etkileyebilir. Grafiğe çok takılan birine bu tarz detaylar sıkıntı yaratabilir.

Oculus almadan önce herhangi bir yerde VR deneyimi yaşamanızı tavsiye ederim. Çünkü VR kullandıktan sonra bu baş dönmesi olayı kişiden kişiye değişiyor. Herkeste farklı durumlar ortaya çıkıyor. En azından bir yerde ayakta ve oturarak bunu deneyip herhangi bir sıkıntı yaşanıp yaşanmayacağı görülebilir. 3 lü monitör yatırımı yapmayan biri bu tarz detayları dikkate alarak oculus alabilir ya da teknolojiye biraz daha zaman verip uygun seviye gelince düşünülebilir. Her göze 2k görüntü verecek bir sistem olursa tadından yenmez. Onun içinde baba sistem lazım. Ne olacak zamanla göreceğiz.

Bu arada Assetto Corsa da denemek istedim .Steam VR yüklememe rağmen oyun normal modda çalıştı. Biraz araştırdım. Galiba birkaç ayar gerekli. Onları düzeltip tekrar deneyeceğim .

Son olarak AC ye güzel bir İstanbul Park modu çıktı . İmkanı olan denesin. Piste çıkmadan önce mutlaka turlayın. Faydası olur

TTM İstanbul Park Practice - Assetto Corsa - Ferrari 458 İtalia - Pedal and POV Cam - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @lethaldoze

Assetto Corsa da da denedim. AC video ayarlarında başlangıcı oculus olarak seçiyorsunuz. Menüler normal monitörünüzde açılıyor. Pit ekranına geldiğinizde oculusa geçiyor. Hissiyat aşağıda yukarı iracing ile aynı. Sadece aynaları optimize etmemişler . Aynalardaki görüntü sabit. İracing te bu detay sizin bakışınıza göre değişiyor. . AC de farklı olarak aracın dışına çıpıp inceleme yapma imkanınız da var. Güzel bir detay. Fakat sanki AC de bir tık daha fazla bulanıklık var gibi hissettim
    Direksiyon hareketlerinde ise herhangi bir gecikme görmedim. Düzgün çalışıyorlardı .

Roller Coaster oyununda denedim . Onda da boşluğa düşünce hissiyat bir garip oluyor. Ayrıca sağa ve sola dönüşlerde istemsizce azıcık o yönde doğru vücudunuzu yatırıyorsunuz. Garip bir durum gerçekten

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekürler yorumun için. Muhakka bi yerde denemem lazım öncelikle. Sende biraz daha kullanınca tam yorumunu yaparsın. Her iki sistemide denemiş biri olarak.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hüsnü bende bir kaç sene önce Oculus ile Race Simulator olayı değişecek demiştim. Yanlış hatırlamıyorsam sende 3lü monitörün sence daha verimli olabileceğini düşünüyordun. Bende şimdi genel kullanım için 34 ultrawide screen aldım. Sonrasında ya Oculus yada belki 2 monitör daha alıp simulatör olayına başlasam mı diyordum. Biraz daha tecrübe edindikçe paylaşırsan memnun olurum. AC ilk çıktığında aldım 15 dk felan oynamışımdır.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

gabxer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence oculus rift almadan önce mutlaka 1 saat bile olsa denenmesi lazım. Belki 3-4 saat oynadığım olmuştur. Hiçbir problem yaşamadım. Ancak abim 1 saat oynadıktan sonra 1 gün başı yastığa gömülü yüzüstü bir şekilde yattı. 1 gün derken 24 saat yattı adam yani ayağa kalkamadı.

Terleme konusu baya sıkıntı özellikle gözlükle kullanmanız gerekiyor ise gözlük buğu yapıyor. Benim gördüğüm çözümü yok gibi. İlerde belki aktif havalandırma koyarlar ise o şekilde baya güzel olur.

Asetto corsa yı sadece drift için oynuyordum bana uygun gelmedi işin gerçeği oculus ile oynamak. Ekran kalitelerinin artması lazımmış gibi hissetmiştim özellikle drift yaparken.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)