User Tag List

Sayfa 19/27 İlkİlk ... 91718192021 ... SonSon
502 sonuçtan 343 ile 361 arası

Konu: Bu da Benim Sim Kokpitim

HUSNU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Schumi VR teknolojisinin fark yaratacağı kesin ama şu an için hem çözünürlük hem de fov yetersiz. Hadi fov u geçiyorum ama çözünürlük olayı biraz sıkıntılı . Hissiyat odaklı düşünen biri için sıkıntı yaratmayacaktır diyeceğim ama bir süre sonra göze batıyor. Her göze 2k çözünürlük güzel olur. Ama ona da güzel sistem ister . Bence 34" uw güzel bir seçenek eğer monitör çok uzakta kalmazsa gerekli fov açısı sağlanır. 3 lü sisteme gerek kalmayabilir.
    @gabxer uzun kullanımda terleme olayı biraz sıkıntı yaratıyor. 3. saatin sonunda sürekli kafamdan kaldırıp içeriyi havalandırdım. Hatta bir daha uzun sürüş yaparsam burun üstüne peçete falan koymayı düşünüyorum Gözlük ile beraber kullanan için tabiki durum biraz daha sıkıntılı olur . Belki biraz daha ferah bir ortamda daha az sıkıntı yaşanır.

Simwind adında aurdino tabanlı bir sistem var. Fanlar aracın devrine göre hızlanıyor. VR kullandıktan sonra kesinlikle olması gerektiğine karar verdim

Oculus + iRacing + Full-Motion + Speed Fans - YouTube

Wind Simulator - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar Oculus Rift satılık. İlgilenen varsa görüşelim.
    Bu arada satmamın nedeni cihazı beğenmemem değil. Tam tersi 3 lü monitör yatırımı yapmayı düşünenler için mükemmel bir ürün. Ben bir sonraki nesli bekleyip elimdeki monitörleri biraz daha kullanmak istiyorum .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar Fanatec Rennsport V2 kokpit ve 3 lü monitör standı satılık. İlgilenen arkadaşlar varsa bana ulaşabilir

Konu HUSNU tarafından (13-08-2018 Saat 14:28 ) değiştirilmiştir.

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hüsnü selam, yerine bişey geldimi. Bu arada farklı bi stand yaptırıyorum ama fiyat alabilirmiyim yinede.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lethaldoze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hüsnü selam, yerine bişey geldimi. Bu arada farklı bi stand yaptırıyorum ama fiyat alabilirmiyim yinede.
    Sistem satıldı maalesef. Bende bu kadar hızlı satılacağını düşünmemiştim. Evet yeni birşeyler geldi Dibini gördük

YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konu HUSNU tarafından (22-03-2019 Saat 13:44 ) değiştirilmiştir.

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    detayları paylaşmanı bekliyoruz o zaman, sistem hakkında hayırlı olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HUSNU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta şu hareketli sistemi kaça kurabiliyorsun ya. TR demi yaşıyorsun birde ? Çok istiyorum vallahi de teknolojisini anlamıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta şu hareketli sistemi kaça kurabiliyorsun ya. TR demi yaşıyorsun birde ? Çok istiyorum vallahi de teknolojisini anlamıyorum
    TR de yapanlar var ama benim gördüğüm ve denedikleri çok iyi değil açıkçası. Biraz eğlence amaçlı sistem hareket ediyor.
    Benim aldığım sistem DBOX ile aynı mantıkta çalışıyor. Fakat DBOX bundan 5 kat daha pahalı Ama teknik anlamda çok yakın .
    Bendekine benzer komple DIY olarak yapılabilecek SFX 100 adında güzel bir sistem var. Aşağıda linkini paylaşıyorum . Kullanılan tüm malzemelerin listesi mevcut. Bazı parçalar 3d printerdan yapılıyor. Eğer azcık eliniz yatkınsa çok rahat yapabilirsiniz.

SFX-100 / SimFeedback – SFX-100 and SimFeedback hub

YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

merhabalar yeni sisteminiz hayirli olsun gule gule kullanin size sormak istedigim bende de stant var bu mekanizma stantlara mi kuruluyor yoksa tek parca olarak mi aliniyor birde urunu nereden temin ettiginizi sorabilir miyim fiyati ile birlikte benimde cok ilgimi cekiyor ilerde boyle bir sey yapmak isterim bana da yardımcı olursanız cok sevinirim
    Konu uykucu96 tarafından (07-10-2019 Saat 19:56 ) değiştirilmiştir.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya 220 de bir örnek ile cevap vermişim.
    Fakat son postlarda bile fazla ilerleme görülmediği ortada.
    oculus gözlük sadece görüntüyü 3d görmek için değil gözlüğün hareketi ile görüntüyü değiştirmek içinde kullanılırsa işe yarar. bunun dışında herhangi bir 3d programı işe yarar tabi görüntü 3d destekli ise.
    ev sinema sistemleri ile bunları yapmam mümkün. oyun hareketleri alıp yorumlayacağınız yeri size açıyorsa sıkıntı yok. ama direksiyon hareketleri ve pedallardan alının komutlarla yapılıyorsa iş pek gerçekçi olmuyor. iki yada üç tene motor ve iyi birer sürücüsü ile bir simülatör yapmak mümkün. motorların sürücüsüne hangi program ile konut yazıyorsanız o programa hakim olmak gerekir. motorlar mutlaka servo motor tabir edilen tipte olacak. aslında çok basit olan iş karmaşıklıklar içinde zorlaşmış. yada bazı paylaşımlarda gördüm DIY kitlerden bahsetmişler oralardan bir set alıp kalan şaseyi burada yapmak mümkün.
    tvlerin eğer çerçevelerini çıkarırsanız ilerde bozulduğunda problem oluyor. önerim tvlerin kozmetiğini bozmadan yapın.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya 220 de bir örnek ile cevap vermişim.
    Fakat son postlarda bile fazla ilerleme görülmediği ortada.
    oculus gözlük sadece görüntüyü 3d görmek için değil gözlüğün hareketi ile görüntüyü değiştirmek içinde kullanılırsa işe yarar. bunun dışında herhangi bir 3d programı işe yarar tabi görüntü 3d destekli ise.
    ev sinema sistemleri ile bunları yapmam mümkün. oyun hareketleri alıp yorumlayacağınız yeri size açıyorsa sıkıntı yok. ama direksiyon hareketleri ve pedallardankomutlarla yapılıyorsa iş pek gerçekçi olmuyor. iki yada üç tene motor ve iyi birer sürücüsü ile bir simülatör yapmak mümkün. motorların sürücüsüne hangi program ile konut yazıyorsanız o programa hakim olmak gerekir. motorlar mutlaka servo motor tabir edilen tipte olacak. aslında çok basit olan iş karmaşıklıklar içinde zorlaşmış. yada bazı paylaşımlarda gördüm DIY kitlerden bahsetmişler oralardan bir set alıp kalan şaseyi burada yapmak mümkün.
    tvlerin eğer çerçevelerini çıkarırsanız ilerde bozulduğunda problem oluyor. önerim tvlerin kozmetiğini bozmadan yapın.

Fazla ilerleme görülmemiş derken neden bahsediyorsunuz tam olarak anlamadım . Oculus un zaten tek başına 3D görüntü almak için kullanılan bir cihaz olmadığını biliyorsunuzdur . Kimsenin de bu amaç için aldığını zannetmiyorum. Cihazın içine boşuna sensör koymuyorlar .

Motion sistem yapmak için yazılım bilginizin de olmasına gerek yok. Yine bildiğinizi düşündüğüm " SimTools " isimli bir yazılım sayesinden uygun motor ve sürücüler aracılığı ile çok rahat bir şekilde sistem kurabilirsiniz.

SimTools Documentation -

Ayrıca bu sitede birçok dıy proje mevcut. İsterseniz inceleyebilirsiniz.

Motion Simulator Community

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fazla ilerleme görülmemiş derken neden bahsediyorsunuz tam olarak anlamadım . Oculus un zaten tek başına 3D görüntü almak için kullanılan bir cihaz olmadığını biliyorsunuzdur . Kimsenin de bu amaç için aldığını zannetmiyorum. Cihazın içine boşuna sensör koymuyorlar .

Motion sistem yapmak için yazılım bilginizin de olmasına gerek yok. Yine bildiğinizi düşündüğüm " SimTools " isimli bir yazılım sayesinden uygun motor ve sürücüler aracılığı ile çok rahat bir şekilde sistem kurabilirsiniz.

SimTools Documentation -

Ayrıca bu sitede birçok dıy proje mevcut. İsterseniz inceleyebilirsiniz.

Motion Simulator Community
    görüntü 3d olmadan oculus ne yapsın. sağ ve sol göz olarak filmin farklı iki açı ile çekilmesi gerekiyor.
    zamanında yaptım bunları. postun tarihinde bakarsak 6 sene falan olmuş. 2 senede öncesi olsa 8 sene eder.
    daha da öncesi var. 3 boyutta hareket eden simülatör yapmıştım. bence onlar gelsin anlatayım.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    görüntü 3d olmadan oculus ne yapsın. sağ ve sol göz olarak filmin farklı iki açı ile çekilmesi gerekiyor.
    zamanında yaptım bunları. postun tarihinde bakarsak 6 sene falan olmuş. 2 senede öncesi olsa 8 sene eder.
    daha da öncesi var. 3 boyutta hareket eden simülatör yapmıştım. bence onlar gelsin anlatayım.
    Ben zaten filmlerden bahsetmiyorum. Bu tarz motion sistemlerde kullanılan simülasyonların çoğu VR desteklidir . Siz yine de verdiğim linkleri inceleyin. Değişik projeler var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben zaten filmlerden bahsetmiyorum. Bu tarz motion sistemlerde kullanılan simülasyonların çoğu VR desteklidir . Siz yine de verdiğim linkleri inceleyin. Değişik projeler var.
    aynı yerlerde değiliz................
    ben senin evinden işine yada okula gidişini simüle eden makinalar yaptım. oyunalara adapte ettiğimde millet simülatörlere GI diyordu.
    yeni yeni senin dediklerin oluşmaya başladı.
    filmde önemli iki ayrı açıdan çekilmiş olması gerekiyor. yoksa üç boyut hikaye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı yerlerde değiliz................
    ben senin evinden işine yada okula gidişini simüle eden makinalar yaptım. oyunalara adapte ettiğimde millet simülatörlere GI diyordu.
    yeni yeni senin dediklerin oluşmaya başladı.
    filmde önemli iki ayrı açıdan çekilmiş olması gerekiyor. yoksa üç boyut hikaye
    Konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum. En güncel yaptığınız sistemi koyun bizlerde görelim , öğrenelim . Teknoloji sürekli gelişiyor. Olabildiğince takip etmek lazım . Saygılar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum. En güncel yaptığınız sistemi koyun bizlerde görelim , öğrenelim . Teknoloji sürekli gelişiyor. Olabildiğince takip etmek lazım . Saygılar
    220 de koymuşum zaten oraya bakın

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir ilk sayfaya baktım bir de son sayfaya baktım , nereden nereye Tebrikler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)