User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: egzos, headers, manifold vs vs gibi elemanların seramikle kaplanması...

BlackEmperor
    Misafir
    elinize sağlık faydalı bir çalışma, bence daha faydalı hale gelebilir, Şöyleki Amyant sargı yerine daha ucuz bir malzeme kullanarak ki sonuçta amyant burda sadece tutucu görev yapıyor, seramik amyantın çalışmasına gerek bırakmıyor, iş daha ucuza mal edilir bence.

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amyant zaten ucuz malzeme, siz nereden tedarik ettiğniz bilmiyorum ama 50 metresi 20 25 tl gibi bir rakam

BlackEmperor
    Misafir
    Alıntı ygtrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amyant zaten ucuz malzeme, siz nereden tedarik ettiğniz bilmiyorum ama 50 metresi 20 25 tl gibi bir rakam
    50 mt si 25 tl ise hemen sipariş vereyim size bi 20 mt alayım Forumda 3-5 mt sargıya 40 -50 tl isteyen vardı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim söylediğim toptancıdan alınan toptan fiyat, ki adamlar 25 metreden az vermiyorlar, normal satış fiyatıda hayliyle biraz tuzlu olabiliyor

1998corsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıcagı ıcerde tutmanız egt nın artmasına sebep olmıycakmı ?? bırde wıdeband genelde headers tan sonraya konuluyo buda wıdeband sensorunun asırı sıcakla maruz kalmasına neden olmıycakmı aacaba??

melih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

karaköyde satılıyor bu fiyatlara

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaptığım birkaç arge çalışmasının ardından amyantsız şekilde yüzeyi seramikle kaplamak biraz sıkıntılı oluyor çünkü malzeme yüzeye kesinlikle yapışşmıyor, çok çok yüksek sıcaklıklarda bi yüzeye uygulama yapılmalıki malzeme değdiği gibi yapışsın bu sıcaklıkta malesef pürmüzle elde edilemiyor....

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son video 0:26 yanan amyanta niye tekme atıyon lan şerreefsiiiiiiiz
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son video 0:26 yanan amyanta niye tekme atıyon lan şerreefsiiiiiiiz
    sanane lan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 1998corsa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıcagı ıcerde tutmanız egt nın artmasına sebep olmıycakmı ?? bırde wıdeband genelde headers tan sonraya konuluyo buda wıdeband sensorunun asırı sıcakla maruz kalmasına neden olmıycakmı aacaba??
    tabiki hayır, bu sargı egzos içindeki ısının artmaına sebep olmaz, ısıyı dosdoğru çıkması gereken yere iletir morot içinde istenmeyen fazla ısıya engel olur, sen sargıyı sarsanda sarmasanda sensörler aynı ısıya maruz kalırlar....

1998corsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabiki hayır, bu sargı egzos içindeki ısının artmaına sebep olmaz, ısıyı dosdoğru çıkması gereken yere iletir morot içinde istenmeyen fazla ısıya engel olur, sen sargıyı sarsanda sarmasanda sensörler aynı ısıya maruz kalırlar....
    Eger dediginiz gibi ise basarili bir sonuc olurmus ama arge calismanizda sikinti ile karsilastiginizi yazmisiniz, devam edicek mi testler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amyant sargılı sistemde bir sıkıntı yok, amyantsız sistemde ciddi sıkıntılar oldu ama amyantlı sistem zaten her şekil çok daha başarılı

Gilga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zircotec high performance coatings, ceramic coatings, engine, automotive, motorsport, exhaust manifold and header coatings.

Bu linki incelemenizi öneririm. Yatırım için araştırıp keşfetmiştim zamanında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu bana biraz ilginc geldi. Ozellikle isi birikimi cok daha fazla olacaktir. Ha performansa olculerbilir bir etkisi olur mu bilemem tabi. Zaten sensorler vs yuksek toleranslarda uretiliyor.

Benim asil sormak istedigim disariya verilen isidaki dususu olctunuz mu ? Mesela ilk yaptiginiz isi testini hem normal sargi hem de sizin sarginiz ile yaparak sarginin disindaki isinma ne kadar dusmus, sargi kendi sicakligini ne kadar surede veriyor gibi (yani isindiktan sonra soguma suresi ne kadar fark etmis - zaten baglantili veriler).

Yaptiginiz cok iyi bir is yanlis anlasilmasin, genelde bu tarz islemlerin getirisi goturusu arasinda olculebilir veriler olmuyor. Hazir eliniz degmisken ve imkan varken detayli testler yapabilirseniz hepimizi aydinlatirsiniz hem sizin yonteminizin, hem de klasik sarginin etkilerini gormus oluruz, ileride de diger malzemeler ile test ederken elinizde kontrol verisi olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EvO 86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu bana biraz ilginc geldi. Ozellikle isi birikimi cok daha fazla olacaktir. Ha performansa olculerbilir bir etkisi olur mu bilemem tabi. Zaten sensorler vs yuksek toleranslarda uretiliyor.

Benim asil sormak istedigim disariya verilen isidaki dususu olctunuz mu ? Mesela ilk yaptiginiz isi testini hem normal sargi hem de sizin sarginiz ile yaparak sarginin disindaki isinma ne kadar dusmus, sargi kendi sicakligini ne kadar surede veriyor gibi (yani isindiktan sonra soguma suresi ne kadar fark etmis - zaten baglantili veriler).

Yaptiginiz cok iyi bir is yanlis anlasilmasin, genelde bu tarz islemlerin getirisi goturusu arasinda olculebilir veriler olmuyor. Hazir eliniz degmisken ve imkan varken detayli testler yapabilirseniz hepimizi aydinlatirsiniz hem sizin yonteminizin, hem de klasik sarginin etkilerini gormus oluruz, ileride de diger malzemeler ile test ederken elinizde kontrol verisi olur.
    öncelikle teşekkür ederim güzel sorular

standart sargıyla ısı yalıtımını test etmedim henüz ancak şunun cevabını kesin verebilirim... seramik kaplamayı dışarıdan drek aleve uzunca bir süre(4 5 dakika) maruz bıraktıktan sonra soğuması için üzerine su döktüm, elle tutulabilir sıcaklığa geri gelmesi için aşşa yukarı bi 4 5 dakika daha suya tutmam gerekti ilk bir dakika boyunca üzerine döktüğüm su zaten buhar olup uçtu

malzemenin ısınması çok zor ve çok uzun zaman istiyor soğumasıda bir okadar zaman istiyor....

ısıyı drek borunun içinden verdiğin zaman dış kısmı elle tutulur derecede kalabiliyor ama henüz araç üzerinde test etmedim, bi arkadaşımın arabasının headers'ında bu testi yapmayı planlıyorum, sonuç başarılı olursa şayet bu malzemeyi inşallah sizlerlede paylaşacam

ironwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Slm konu dikkatimi cekti seramik kaplama konisinda ben yardimci olurum isteyen olur sa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel iş bütün Türkiyeye yayılmalı

M.degirmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    manifoltun ısısı sizin 500 derecelik fırınız gibi sağlıklı bir sertleşme saglayabilirmi ?
    Alıntı Godless Commie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Geçen gün ölçüme gittim, yedek tekerden bile 1200 Hp aldık. O da, takılı bile değilken.

cembasmaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gilga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zircotec high performance coatings, ceramic coatings, engine, automotive, motorsport, exhaust manifold and header coatings.

Bu linki incelemenizi öneririm. Yatırım için araştırıp keşfetmiştim zamanında.
    Zircotec'in yaptıgı işlemin aynısını İzmir'de Mert arkadaşımız yapıyor. nicki ironwolf

Yaptıgı bazı uygulamara linkten bakabilirsiniz:

https://www.facebook.com/termalseramikkaplama
    BSM PERFORMANCE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)