User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
40 sonuçtan 39 ile 40 arası

Konu: egzos, headers, manifold vs vs gibi elemanların seramikle kaplanması...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ygtrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle teşekkür ederim güzel sorular

standart sargıyla ısı yalıtımını test etmedim henüz ancak şunun cevabını kesin verebilirim... seramik kaplamayı dışarıdan drek aleve uzunca bir süre(4 5 dakika) maruz bıraktıktan sonra soğuması için üzerine su döktüm, elle tutulabilir sıcaklığa geri gelmesi için aşşa yukarı bi 4 5 dakika daha suya tutmam gerekti ilk bir dakika boyunca üzerine döktüğüm su zaten buhar olup uçtu

malzemenin ısınması çok zor ve çok uzun zaman istiyor soğumasıda bir okadar zaman istiyor....

ısıyı drek borunun içinden verdiğin zaman dış kısmı elle tutulur derecede kalabiliyor ama henüz araç üzerinde test etmedim, bi arkadaşımın arabasının headers'ında bu testi yapmayı planlıyorum, sonuç başarılı olursa şayet bu malzemeyi inşallah sizlerlede paylaşacam
    durum nedir bende araçlarımın egzozlarını manifoldtan son susturucuya kadar seramik + sargı ile kaplamayı düşünüyorum

ironwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam arkadaşlar ben termal seramik kaplama yapıyorum ısı yalıtımı için egzoz manifoldlarina yani toz seramiği eriterek yüzeye püskürtme yöntemiyle uyguluyorum dataylı bilgiyi mrt termal kaplama termalseramikkaplama facebook sayfalarından ulaşabilirsiniz yaptığım uygulamalar bu sayfalarda mevcut instagram #termalseramikkaplama mert baldan 05060625050

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)