User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Gösterge ve Konsol Aydınlatması Renk Değişimi

sinanbaysal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize saglık cok güzel olmus bende uzun bir arastırmadan sonra kendı aracıma yapmayı dusunuyorum

Le10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi çok guzel olmus fordan ısıklandırması sebebınden nefret ederdım bunu gorunce ıcım ısındı forda gercekten cok guzel olmusta sonu kotu bıtmıs be abı

kanqoo55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık bende old kangoomun göstergelere vs el atmayı planlıyorum turuncudan kurtulmak gerekli

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Osman Bahadır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğrudur da hocam, 2005'de yeşil koyan Ford 2009'dan sonra tüm arabalarına beyaz renk aydınlatma koyduysa, üstelik sadece Ford değil, bunu Mercedes bile yaptıysa, demek ki ya bilim değişti, ya da pek de kaydadeğer bir etkisi yok bu renklerin insan üstünde. Şimdiki arabamda da turuncu renk. Ama Ford'u daha hırçın kullanırdım mesela
    Doğrudur bende fiiiii tarihinde otohaberde okumuşdum renklerin insan psikolojisi üstüne etkisi ve hangi araçların iç tasarımda hangi renkleri kullandığına dair demek ki iplemiyorlar artık bu arada işçilik çok güzel olmuş geçen mesajda yazmayı unutmuşum moralinde hiç bozulmasın önemli olan senin yapdığın bu yetenek melaike araba gider yenisi gelir ama senin bu yetenek ve melaikelerin kalıcıdır bence hiç moralinide bozma her yeni aracında uygula
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Anu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ellerinize sağlık, bende aynı işlemi düşünüyordum harika oldu konu. Benim aracın önceki sahibi tüm aydınlatmayı yeşilden komple mavi ile değiştirmiş. Ama ibreler ve tüm saatler masmavi. Biraz renk katmak istedim, kırmızı ve beyaz olarak düzenleyebilirim veya mavi kırmızı yapabilirim, artık o anki psikolojime bağlı İbreler ile göstergelerin aynı renk olması belli bir süre sonra sıkmaya başlıyor. Bu arada ibrelere de alttan sıfırdan bir aydınlatma yapmam gerekecek sanırım. Hazır mavi ledler göz kırpmaya başlamış ve boş vaktim bol iken girişeyim diyorum. Yalnız daha önce birçok parça lehimlememe rağmen smd led lehimlemedim, dikkat edilecek noktası var mı?
    ''Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya, cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur." Mustafa Kemal ATATÜRK

Burak53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracın içi canlanmış çok güzel olmuş emeğinize sağlık
    https://www.instagram.com/rr_ek_project/
    inananlar mutludur, şüphe edenler ise bilgili.

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerinize sağlık, bende aynı işlemi düşünüyordum harika oldu konu. Benim aracın önceki sahibi tüm aydınlatmayı yeşilden komple mavi ile değiştirmiş. Ama ibreler ve tüm saatler masmavi. Biraz renk katmak istedim, kırmızı ve beyaz olarak düzenleyebilirim veya mavi kırmızı yapabilirim, artık o anki psikolojime bağlı İbreler ile göstergelerin aynı renk olması belli bir süre sonra sıkmaya başlıyor. Bu arada ibrelere de alttan sıfırdan bir aydınlatma yapmam gerekecek sanırım. Hazır mavi ledler göz kırpmaya başlamış ve boş vaktim bol iken girişeyim diyorum. Yalnız daha önce birçok parça lehimlememe rağmen smd led lehimlemedim, dikkat edilecek noktası var mı?
    Göstergendeki mevcut ledler de smd mi? Renk seçerken her rengin ayrı voltaj değeri olduğunu da unutma.

SMD led lehimlemek havyayla biraz zor ama imkansız değil. Havyayı smd lede dokunursan kısa sürede yanar led ve çalışmaz. Ben zor ve tehlikeli bölgelerde sıcak hava tabancası olan bir arkadaşımdan yardım almıştım. Mümkün olduğu kadar lehimi lede değil boarda dokun. Lehim sıcakken de ledi üstüne yapıştır. Zaten elle tutman çok zor. Mecburen cımbız kullanacaksın. Kayacak, dönecek, düşecek, tekrar yapacaksın

Kolay gelsin şimdiden.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Osman hocam, öncelikle ellerine sağlık, gercekten muazzam olmuş.. taban aydınlatmalarında da o ufacık ledlerden mi kullandınız?

ikinci bir sorumda; her rengin voltaj değeri ayrı derken, renge göre led öncesi devreyi direnclemek mi gerekiyor acaba? bunu nasıl ayarlayacağız?
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mehmetRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Osman hocam, öncelikle ellerine sağlık, gercekten muazzam olmuş.. taban aydınlatmalarında da o ufacık ledlerden mi kullandınız?

ikinci bir sorumda; her rengin voltaj değeri ayrı derken, renge göre led öncesi devreyi direnclemek mi gerekiyor acaba? bunu nasıl ayarlayacağız?
    Doğrudur. Tüm renklerin beslenmesi gereken voltaj değeri farklı. Ben yeşil yerine beyaz taktım. Yeşille beyaz birbirine epey yakın olduğu için direnç kullanmadım. Örneğin beyaz değil de kırmızı taksaydım direnç kullanmak zorunda kalacaktım. Çünkü o voltajda, yani beyaz veya yeşilin voltajında, yani 2V üstünde kırmızı led patlar. Şuradan bakabilirsin renklere ve voltaj aralıklarına;

Light-emitting diode - Wikipedia, the free encyclopedia

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğrudur. Tüm renklerin beslenmesi gereken voltaj değeri farklı. Ben yeşil yerine beyaz taktım. Yeşille beyaz birbirine epey yakın olduğu için direnç kullanmadım. Örneğin beyaz değil de kırmızı taksaydım direnç kullanmak zorunda kalacaktım. Çünkü o voltajda, yani beyaz veya yeşilin voltajında, yani 2V üstünde kırmızı led patlar. Şuradan bakabilirsin renklere ve voltaj aralıklarına;

Light-emitting diode - Wikipedia, the free encyclopedia

cok teşekkür ederim Osman hocam, bu arada yeri değil belki ama, şu şehir kısmınıda istanbul yapsak artık? Buralısınız artık neticede
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ellerinize sağlık, ayak aydınlatması yapmak aklımdaydı, bu konudaki görüntüyü görünce kesinlikle yapacağım. ama led, onun köprüsü yerine, şerit led kullanırım sanırım.
    değinmek istemesemde geçmiş olsun
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok teşekkür ederim Osman hocam, bu arada yeri değil belki ama, şu şehir kısmınıda istanbul yapsak artık? Buralısınız artık neticede
    Kolay değil onca senedir Ankara'lı adamın İstanbul'a alışması Daha tam İstanbullu olmadık, hala git gel yapıyorum. Şimdi yine Ankara yolundayım hatta.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ellerinize sağlık, ayak aydınlatması yapmak aklımdaydı, bu konudaki görüntüyü görünce kesinlikle yapacağım. ama led, onun köprüsü yerine, şerit led kullanırım sanırım.
    değinmek istemesemde geçmiş olsun
    Mehmet hocam da sormuş, arada kaynamasın;

Taban aydınlatmasında tıpkı tavan aydınlatmasında da kullandığım gibi dört bacaklı super flux geniş açılı ledlerden kullandım;

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel bir çalışma olmuş , keşke bizdede yetenek olsada yapabilsek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kolay değil onca senedir Ankara'lı adamın İstanbul'a alışması Daha tam İstanbullu olmadık, hala git gel yapıyorum. Şimdi yine Ankara yolundayım hatta.
    hayırlı yolculuklar olsun,kazasız belasız konuyu dağıtmadan fazla, gideyim ben, sizi gördüğüm zaman soru sormadan duramıyorum cünkü, iyi yolculuklar tekrardan, iyi geceler
    EKN Garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı yolculuklar olsun,kazasız belasız konuyu dağıtmadan fazla, gideyim ben, sizi gördüğüm zaman soru sormadan duramıyorum cünkü, iyi yolculuklar tekrardan, iyi geceler
    Estağfurullah Mehmet hocam. Bildiğim kadarıyla, dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalışırım her zaman. Sorudan korksak techturkey'de ne işimiz var

AvcI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğer hala Ankaradaysanız sizden s13 ün kadranını kırmızı yada beyaza çevirme konusunda yardım isteyeceğim,
    new project GTR 280SX

https://www.instagram.com/gtr_280sx/?hl=tr

bLackModeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    abi masallah elinden gelmeyen yok ankaraya geldıgımde tanısmak ıstıyorum senınle
    facebook: hasan serdar şengül
    instagram: hasan_serdar

Göktürkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle çok geçmiş olsun...
    göstergeler mükemmel olmuş elinize sağlık.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)