User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 20 ile 37 arası

Konu: VW Jetta MK5 Otomatik Far Seviye Ayarı Sistemi

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel olmuş, okurken kafam karıştı uygulama kimbilir nasıl oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emeğine sağlık. Güzel bir çalışma olmuş.

Oconner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinize emeğinize sağlık on numara
    53 RİZE KADER GÜLMEDİ BİZE

Gokhan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok tesekkurler

Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel olmuş, okurken kafam karıştı uygulama kimbilir nasıl oldu
    Aslinda cok zor degil sadece kablolari gecirmek ve sensorleri montajlamak tasiyicilara isin zahmeti

orhan_guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harika olmuş iyi emek harcanmış Ellerine sağlık.
    DRİLL
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orhan_guney Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harika olmuş iyi emek harcanmış Ellerine sağlık.
    Teşekkürler Emekler karşılığını alınca daha güzel oluyor sağolun

mrt_tsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsan yeterki kafayı kırmasın, Helal olsun ellerinize emeğinize sağlık

douu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya kanka kırık mısınız ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı douu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kanka kırık mısınız ?
    Yok yav diğer türlü muayeneden geçirmiyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba gökhan bey meas blocks kısmındaki ön ve arka sensör ölçüm değerleri neden farklı temel olarak aracın düz bir zeminde önü arkası aynı ölçüm sonucunu vermesi gerekmezmi benim aracımda ön 30 arka 60 küsür veriyor sizin ön sensörünüz 12,5 görmüş yüksekliği zaten benim anladıgım manuelde baktıgımda bu sensörün ölçüm aralığı min 12.5 max 80 arası benim farlarımın düşük olması sensörün yanlış değerden başlaması peki ben bu değere 12.5 a nasıl çekebilirim içini açıp potansiyometreyi temizleyerekmi yoksa sensörün kolunu söküp uygun açıyla takarakmı yenisi epey pahalı çünki 200 tl aliexpresste yurtdısında 400 tl gibi bi rakam her parçacıda bulunacak bir malzemede değil büyük yerlere sordum yok dediler yardımınız için şimdiden teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun sensörün arka kapagını açtım ama elektronik kart sabit durdugu için kartı çıkaramadım soket pinlerini yamultup kopartırım yada potansiyometre dağılır diye korktum açıkcası izopropil alkol vardı döktüm 1 saat bekledim ucmasını kapagı yapıstırıp kolu sökmeye çalıştım ama 2 yüzeyi dişli birbirine geçme prinç oldugu için onuda cıkaramadım bozmaktansa busekilde dursun diyip kapatıp yerine taktım benim sensör min değer 12,5 oluyor sıfır olmuyor bu arada ama meas blocks ta değerin üstüne fare ile tıkladıgında değer olarak yanlış hatırlamıyorsam 0 -20 veya 0-30 civarı bir bilgi cıkıyordu şimdi ben yenisini alsam eğer ön değilde arka taraftaki sensörüm bozuk çıkarsa yeni alacagım ön sensör arkayla aynı değil sanırım parça numaralarıda farklı sonucta veya başka bir yerden kaynaklıysa bu arıza diyede çekiniyorum yenisini almaya açıkcası nasıl bir yol izlemeliyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AykutKOLCU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun sensörün arka kapagını açtım ama elektronik kart sabit durdugu için kartı çıkaramadım soket pinlerini yamultup kopartırım yada potansiyometre dağılır diye korktum açıkcası izopropil alkol vardı döktüm 1 saat bekledim ucmasını kapagı yapıstırıp kolu sökmeye çalıştım ama 2 yüzeyi dişli birbirine geçme prinç oldugu için onuda cıkaramadım bozmaktansa busekilde dursun diyip kapatıp yerine taktım benim sensör min değer 12,5 oluyor sıfır olmuyor bu arada ama meas blocks ta değerin üstüne fare ile tıkladıgında değer olarak yanlış hatırlamıyorsam 0 -20 veya 0-30 civarı bir bilgi cıkıyordu şimdi ben yenisini alsam eğer ön değilde arka taraftaki sensörüm bozuk çıkarsa yeni alacagım ön sensör arkayla aynı değil sanırım parça numaralarıda farklı sonucta veya başka bir yerden kaynaklıysa bu arıza diyede çekiniyorum yenisini almaya açıkcası nasıl bir yol izlemeliyim
    Abi her iki tarafta şasi açısının aynı olması gerektiğine dair kesin bir bilgin var mı?
    Sensör yapısı, şasi yapısı vs derken aynı açıyı vermeleri gerektiğini düşünmüyorum açıkçası. Bir açı okur. Referans alınır ona göre de sistem hesaplar. İlla aynı değeri okutmaya çalışmak cidden gerekli mi?
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi her iki tarafta şasi açısının aynı olması gerektiğine dair kesin bir bilgin var mı?
    Sensör yapısı, şasi yapısı vs derken aynı açıyı vermeleri gerektiğini düşünmüyorum açıkçası. Bir açı okur. Referans alınır ona göre de sistem hesaplar. İlla aynı değeri okutmaya çalışmak cidden gerekli mi?
    Şimdi gökhan arkadaşın ön sensör açısına göre brnim ön sensörümü elimle ayarlarsam benim problemim çözülüyor zaten ama kolu taktıgımda dediğim gibi açı değeri 30 oldugu için farlarım dip aşşağıya iniyor bu yüzden onun değerine nasıl ayarlarım diye sormustum o bu sistemi yeni ve sıfırdan kurdugu için dogru olan onun değerlerini baz alıyorum zaten vagcom meas blocks ta da yine yazdıgım gibi %15 20 arası olması gerektiğini belirtiyor ama benim bu şekilde bağlantı yaptıgımda ya sensörün kolunu %60 oranında kısaltmam. Lazım yada uzatmam buda farlarımın engebeli yolda ya cok yukarı assagıya hareket etmesine sebep olacak yada cok az bi ivmelenme yapacak yorumunuz ve değerli bilgileriniz için teşekkürler 🙂

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi gökhan arkadaşın ön sensör açısına göre brnim ön sensörümü elimle ayarlarsam benim problemim çözülüyor zaten ama kolu taktıgımda dediğim gibi açı değeri 30 oldugu için farlarım dip aşşağıya iniyor bu yüzden onun değerine nasıl ayarlarım diye sormustum o bu sistemi yeni ve sıfırdan kurdugu için dogru olan onun değerlerini baz alıyorum zaten vagcom meas blocks ta da yine yazdıgım gibi %15 20 arası olması gerektiğini belirtiyor ama benim bu şekilde bağlantı yaptıgımda ya sensörün kolunu %60 oranında kısaltmam. Lazım yada uzatmam buda farlarımın engebeli yolda ya cok yukarı assagıya hareket etmesine sebep olacak yada cok az bi ivmelenme yapacak yorumunuz ve değerli bilgileriniz için teşekkürler ��
    Tekrar selamlar. Biraz netten bakındım. Ufak ayarlar için öndeki vidalar, temel ayar için vag arayüzü kullanılıyor denmiş. Şu adreste detaylıca anlatılmış. İngilizceniz yoksa da translate iş görecektir. Oldukça basit. Temelde hata kodlarına girip sıfırlıyor. Daha sonra adjustmenttan yeni açıları tanıtıyor. Bir bakın derim. Böylece kalibre oluyor.

DIY: How to Properly Re-Calibrate and Adjust Adaptive Bi-Xenon Headlights

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada araçta alçaltma yükseltme farklı teker kullanımı vs yok değil mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle aslında sorun ne olduysa ön tabladaki rotilleri özel serviste değiştirdikten sonra başladı ya sensörün ayağını sökmeden tablayı aşşagıya asıldılar sensörün bozulmasına neden oldular yada bozulacagı vardı bozuldu farkına vardıgımda gittim kalibrasyon yapmalarını istedim dogusta kullanılan programla artık hangisiyse denediler ama olmadı sizin dediğiniz siteyi bende buldum hatta buna göre kalibre de ettim ama faydası yok sistem arıza atmıyor ama kalibrede etsem farlarım hep aşşağıda kalıyor hatta oto levelling yaptıgında farlar aşşaya iniyor sona kadar indiğinde far motorları hala inmeye çalışıyor böyle zorladıkça far motorlarımda yakında bozulacak zorlandıklarını içerden duyabiliyorum. Sanki diş atlıyormuş gibi bir tıırrrrt sesi alıyorum sorunum aslında bu aracım 15 jant iken 195/65/15 lastik vardı ustunde durum aynıydı şuanda 18 jant 215 40 18 lastik var arac 3 cm yerden yukarda ama bu dediğiniz gibi kalibrede etsem sensör değerlerini sıfırladıgında %30 ölçüm yapıyor olması gereken %12,5 olmuş olsa sorun ortadan kalkmış farlarım çok yukarda kalırsada ayar vidalarından düşüreceğim zaten şuan manuel ayar vidalarıda farlar en yukarda olacak sekilde ayarlı malesef

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle aslında sorun ne olduysa ön tabladaki rotilleri özel serviste değiştirdikten sonra başladı ya sensörün ayağını sökmeden tablayı aşşagıya asıldılar sensörün bozulmasına neden oldular yada bozulacagı vardı bozuldu farkına vardıgımda gittim kalibrasyon yapmalarını istedim dogusta kullanılan programla artık hangisiyse denediler ama olmadı sizin dediğiniz siteyi bende buldum hatta buna göre kalibre de ettim ama faydası yok sistem arıza atmıyor ama kalibrede etsem farlarım hep aşşağıda kalıyor hatta oto levelling yaptıgında farlar aşşaya iniyor sona kadar indiğinde far motorları hala inmeye çalışıyor böyle zorladıkça far motorlarımda yakında bozulacak zorlandıklarını içerden duyabiliyorum. Sanki diş atlıyormuş gibi bir tıırrrrt sesi alıyorum sorunum aslında bu aracım 15 jant iken 195/65/15 lastik vardı ustunde durum aynıydı şuanda 18 jant 215 40 18 lastik var arac 3 cm yerden yukarda ama bu dediğiniz gibi kalibrede etsem sensör değerlerini sıfırladıgında %30 ölçüm yapıyor olması gereken %12,5 olmuş olsa sorun ortadan kalkmış farlarım çok yukarda kalırsada ayar vidalarından düşüreceğim zaten şuan manuel ayar vidalarıda farlar en yukarda olacak sekilde ayarlı malesef
    Bir kaç yerde sensör ayağının açısını ayarlamak için elle ayağını bükün diyordu. Servis bozduysa sen de tersine bükerek düzeltebilirsin belki. Zaten sorunlu bir durum denemekten zarar gelmez. ya da bir parçacıya git elinde varsa sensör sendekiyle yan yana karşılaştır. Her yönüyle aynıysa rot-rotil vs eğilmiştir. Yok sensör bacakları farklıysa orijinaline göre eğ bük derim. Dahası da geçmiş olsun. Kıl tüy arızalar çok baş ağırtıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay be, 2016'da da ben yapmıştım Jetta'ya Golf GTI farı takıp.
    Orijinalin yerini hiç bir şey tutmuyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)