User Tag List

Sayfa 11/11 İlkİlk ... 91011
201 sonuçtan 191 ile 201 arası

Konu: d.i.y.vosvos motor projesi....

potter744 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ses gercekten cok iyi geliyor cok sıhatlı gelıyor

murganc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    throttle ıle daha ıyı olabılırdı

5 TecH

kafeRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kolay gelsin öncelikle. Konu denk gelince ilgimi çekti, baştan sona inceledim. İlk kez bu tip bi motoru açıp, böle bi modifikasyona girmek cesaretli bi iş. Olaya yeteri kadar hakim olamayışınızdan ötürü seçtiğiniz setupa ilgili yorum yapmak istiorum. Öncelikle 94x69 çok tercih edilir bi setup değildir heleki 40 senelik granka bağlıysa. Açıkçası illa hacim artacaksa 90,5x69 yani 1776 daha stabil bi tercih olurdu. Bunun dışında engle100 en düşük seri egzantriktir 1776 ve sonrasında rahatlıkla 120 yada 125 yada vz25 yada C35 serilerini kaldırır. Fakat benim gördüğüm en büyük eksik, kullandığınız 1.3 ten çevirme silindir kapakları. Öncelikle bu kapağın bu hacimde en kötü döküm bile olsa 044 lük kapakla değişmesi tercih edilir. Ayrıca o hacime kullanılacak subap ölçüsü şu ankiler değil. Bu arada krank yatak ve blok bara ölçünüzü hatırlıyormusunuz? Yağ pompa dişlisinin egzantrikten hareket aldığı kısmı taşlamışsınız normalde direk uyumlu olması gerekir, ilerde umarım sorun yaşatmaz. Ayrıca egzantrik dişliniz sente kaydırmalı tip değil o pulların bu dişlide bi işlevi yoktur. Kompresör konusuna gelirsek, bu kapakla bu sistemin çok uzun çalışacağını düşünmüyorum açıkçası, ama komprasyon düşürmek kolay bi işlem. Manifolt muzlarında gereksiz çıkıntı olduğu için taşladığınızı belirtmişsiniz, o çıkıntılar gereksiz değildir manifolt o noktaya oturur. Şu an o kısım kavis almış ve sağlıklı bi durum değil bu. Siz muhtemelen manifolt ve muz birbirine geçmediği için taşladınız ancak bunun sebebi yeni aldığınız kitin 1,6 boğaz çapına sahip olması, yani 1.6 makinelerde çıkan muzları tedarik ederseniz manifolt direk uyacaktır ve iç çap farkıda vardır. Son olarak sert yay seti, subap tırnakları ve subap şapkalarınızı mutlaka performans tipi olanlarla değiştirin yoksa sırayla hepsi su koyuvericek. Bu arada kullandığınız volant fotodan gördüğüm kadarıyla 180 mm, dolayısıyla kaçıracaktır. 200 mm volanta geçip (mükünse 8 pimli) heavy duty baskı balata setlerini tercih edebilirsiniz yada en azından orjinal sach olsun ama 200mm tabiki. Ve şu eksozu en azından street bi headers ile değiştirin.. Ve kaval boruları tek kullanımlıktır, temizlenip tekrar kullanılmaz.. Her an boğumlarından çatlayıp her tarafı yağ içinde bırakabilir. Ayrıca bu kdr para harcanmış parçaları bi kaç toz zerresi bozmasın, mutlaka full flow kit ile destekleyin yağlama sisteminizi..

10 sayfa üzerindeki fotolar aklıma geldikçe yorumladım, karışık gelebilir kusura bakmayın. Takıldığınız bi konu yada yardıma ihtiyaç duyarsanız pm ile face üzerinden ulaşabilirsiniz çok fazla foruma giremiorum açıkçası 6 ay olmuş son girdiğimden bu yana..

Kendi yaptığımız çalışmalardan bi kaç foto eklemek istedim konusu geçmişken..

kafeRS

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kafeRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin öncelikle. Konu denk gelince ilgimi çekti, baştan sona inceledim. İlk kez bu tip bi motoru açıp, böle bi modifikasyona girmek cesaretli bi iş. Olaya yeteri kadar hakim olamayışınızdan ötürü seçtiğiniz setupa ilgili yorum yapmak istiorum. Öncelikle 94x69 çok tercih edilir bi setup değildir heleki 40 senelik granka bağlıysa. Açıkçası illa hacim artacaksa 90,5x69 yani 1776 daha stabil bi tercih olurdu. Bunun dışında engle100 en düşük seri egzantriktir 1776 ve sonrasında rahatlıkla 120 yada 125 yada vz25 yada C35 serilerini kaldırır. Fakat benim gördüğüm en büyük eksik, kullandığınız 1.3 ten çevirme silindir kapakları. Öncelikle bu kapağın bu hacimde en kötü döküm bile olsa 044 lük kapakla değişmesi tercih edilir. Ayrıca o hacime kullanılacak subap ölçüsü şu ankiler değil. Bu arada krank yatak ve blok bara ölçünüzü hatırlıyormusunuz? Yağ pompa dişlisinin egzantrikten hareket aldığı kısmı taşlamışsınız normalde direk uyumlu olması gerekir, ilerde umarım sorun yaşatmaz. Ayrıca egzantrik dişliniz sente kaydırmalı tip değil o pulların bu dişlide bi işlevi yoktur. Kompresör konusuna gelirsek, bu kapakla bu sistemin çok uzun çalışacağını düşünmüyorum açıkçası, ama komprasyon düşürmek kolay bi işlem. Manifolt muzlarında gereksiz çıkıntı olduğu için taşladığınızı belirtmişsiniz, o çıkıntılar gereksiz değildir manifolt o noktaya oturur. Şu an o kısım kavis almış ve sağlıklı bi durum değil bu. Siz muhtemelen manifolt ve muz birbirine geçmediği için taşladınız ancak bunun sebebi yeni aldığınız kitin 1,6 boğaz çapına sahip olması, yani 1.6 makinelerde çıkan muzları tedarik ederseniz manifolt direk uyacaktır ve iç çap farkıda vardır. Son olarak sert yay seti, subap tırnakları ve subap şapkalarınızı mutlaka performans tipi olanlarla değiştirin yoksa sırayla hepsi su koyuvericek. Bu arada kullandığınız volant fotodan gördüğüm kadarıyla 180 mm, dolayısıyla kaçıracaktır. 200 mm volanta geçip (mükünse 8 pimli) heavy duty baskı balata setlerini tercih edebilirsiniz yada en azından orjinal sach olsun ama 200mm tabiki. Ve şu eksozu en azından street bi headers ile değiştirin.. Ve kaval boruları tek kullanımlıktır, temizlenip tekrar kullanılmaz.. Her an boğumlarından çatlayıp her tarafı yağ içinde bırakabilir. Ayrıca bu kdr para harcanmış parçaları bi kaç toz zerresi bozmasın, mutlaka full flow kit ile destekleyin yağlama sisteminizi..

10 sayfa üzerindeki fotolar aklıma geldikçe yorumladım, karışık gelebilir kusura bakmayın. Takıldığınız bi konu yada yardıma ihtiyaç duyarsanız pm ile face üzerinden ulaşabilirsiniz çok fazla foruma giremiorum açıkçası 6 ay olmuş son girdiğimden bu yana..

Kendi yaptığımız çalışmalardan bi kaç foto eklemek istedim konusu geçmişken..

mavi vosvosun foto k.köyde çekilmiş sanki.
    buarada yigit kardeşim eline emegine saglık.devamını bekliyoruz

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle teşekkürler

silindir kapaları 1.3 ten çevirme değil 1.6 kapakları, muz denilen yani manifolt dediğmiz malzemelerede yaptığım işlemin oturup oturmamakla hiçbir alakası yok, tamamen üst kapağın ve manifoltun flow değerlerini arttırmak amaçlı bir işlem, ve birbirine oturmasında emişinde vs vs dinde hiçbir eksisi yok tersine faydası var... kısaca portpolish dediğimiz işlem yani...

kapakla ilgili hiçbir sıkntı hemüz yaşamadım, sadece oem olan yaylardan birtanesı malesefki kırıldı, vaktim olmadığı içinde maslaktaki ustama yolladım aracı, sübaplar sıfır olarak büyütüldü, yaylarda performans tipi olan yaylarla sıfır olarak yenilendi, itecek çubuklarıda yine performans tipi olanıyla değiştirildi yenileri aluminyum değil çelikten...

yağ pompası yüksek basınçlı olandan, buna ilaveten yağ soğutucu radyatör ve filtrede alındı...

egzantriği w100 seçmem tamamen keyfi, sonuçta bu arabayla uçmayacam, tamam 1.9 hacme çıkarmış olabilirim ama hedefim üst devirlerde uçmak değil, tamamen alt devirlerin biraz torklu olması yönündeydi, ayrıca halihazırda çok yakacağından tüketimi çokdaha fazla uçurmakta istemedim, yoksa zaten w120 130 140 egzantrik arasında fiyat farkı yok denecek kadar azdı, 10 dolar kadarmı ne... w100 egzantrik oem olana oranla yine daha dereceli bi agzantrik, belki ileride bi takım sıfır 1.9cc ye uyumlu sıfır kapak alır setup ı sağlıklı olacak şekilde tamamlarım, ama şimdilik bi sıknıtı yok şükür...

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egzantrik dişlisi sente kaydırmalı tip, dikkatli incelersen abi o pulların nasıl kullanılacağını anlarsın, belki senin görmediğin bi model olabilir, amerikada fazlasıyla satan bi ürün, seçilen pullara göre sente kayıyor, yağ pompası ise oem egzantriğe uyumlu olduğundan böyle bi işlem yapmam gerekti, dediğim gibi egzantrik ve dişli farklı...

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    ellerine sağlık yiğit,

lan o bu deil de daha önce niye görmemişim ben bunu, özellikle temmuz eylül arası esk. şeker makinada staj yaparken akşamları falan gelirdim yardıma
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

tayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    baştan sona okudum çok keyif vericiydi gerçekten süper bi çalışma olmuş

LowSlow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende baştan sonra okuyan biri olarak bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum. Emek var belli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kolay gelsin vosvos candır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zeka+Yetenek=Başarı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)