User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Honda Cıvıc FD6 2011 Ayna Sinyali Ledi Tamiri

aqustic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Smile Honda Cıvıc FD6 2011 Ayna Sinyali Ledi Tamiri

Proje Adı : Ayna ledi tamiri
    Proje Yapımcısı : Mustafa BAĞSEVEN
    Yapılan Araç HONDA CIVIC FD6 2011
    Projenin Konumu: Dış aksam
    Kullanılan Malzemeler: Dremel el motoru,tornavida,1 adet fluks led,kablo,lehim teli,havya,silikon,lastik eldiven,tornavida

Bir arkadaşımın aracının sağ aynasının ledleri yanmıyordu.Birkaç tamirciye götürdükten sonra ustalar ayna içindeki sinyalli kısmın değişmesini gerektigini söylediler.Hatta komple aynanın değişmesini gerektigini söyleyenler bile olmuş.Sinyalli kısmın fiyatı ise nette 120 lira civarında satılıyor.Tabi yan sanayi mi orjinal mi onu bilmiyoruz....
    Derken sonrasında aracı bana getirdi ve hemen işe koyulduk.
    Aşagıdaki ilk resimde ön ayna kısmını çıkarttıktan sonra içerde 4 tane vida var.Yıldız tornavida ile vidaları gevşetince sinyalin oldugu pleksi kısım aynadan ayrılıyor.Ama çıkartırken biraz zorlanıyoruz.Yine de komple aynayı sökmeden çıkartılabiliyor.

Sonrasında içindeki kısma müdahale etmek için mecburen dremel el motoruyla kenarlardan kesiyorum.Çünkü adamlar sert bi yapıştırıcıyla yapıştırdıkları için hiçbir şekılde cam kısım gövdeden ayrılmıyor.

Kesilmiş hali

Kesip ayırdıktan sonra iç kısımdaki ledlerden birinin oldugu kısmın paslandıgını ve ledin patladıgını anlıyorum.Ledi değiştiriyoruz.Ve paslanan yer tamamen iletkenligini kaybettigi için araya kablo ekliyorum.

Sonrasında şeffaf cam silikonuyla yapıştırıyorum ,araları dikkatli bir şekilde su almaması için silikonla dolduruyorum ve kurumaya bırakıyoruz

Ve mutlu son.Hiç belli değil öyle degil mi?
    İşimiz ustalara kalsaydı bu işin maliyeti en az 200 lirayı bulurdu.1 saat içinde hallettim

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Gerçekten güzel geçenlerde bende bu tarz bir işlem yaptım cepte para kalması yanında kendini usta gibi hissetme paha bicilemez

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)