User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Astra j Kapı Kolu (İç Trim Boyama)

Molev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Astra j Kapı Kolu (İç Trim Boyama)

• Proje Adı : Kapı Kolu Plastik Çizik Giderme
    • Proje Yapımcısı : Kendim
    • Yapılan Araç Marka / model / yıl : Opel / Astra J / 2012
    • Projenin Konumu: Ev
    • Kullanılan Malzemeler:
      • 1 Ad. (alüminyum gri ) Sprey Boya
      • 1 Ad. Sıfır Zımpara

Merhaba arkadaşlar, oto göçük düzeltme D.I.Y işlemimden sonra birazdaha kendime güvenim gelerek 2. D.I.Y konumu huzurlarınızda açıyorum.

Astra J kasalarda kronik olan bir sorun, iç döşeme kapı kollarında bulunan abs plastiğinin boyasının kabarması, çizilmesi, soyulması bu sorun aracı almamdan 2-3 ay sonra baş gösterdi, başlarda ufak tefek 1-2 çizik olduğu için çok gözüme takılmıyordu, ancak gün geçtikçe çiziklerin artması gözüme batmaya başlamıştı bende nasıl yapılır edilir internette boyama videolarını izledikten sonra geçen hafta kolları sıvadım, nalburdan malzemelerimi aldım bir heycanla işe koyuldum, heyecandan aşama aşama çok fotoğraf çekmeyi unutmuşum,

Plastiğin çizik büzük işlem görmeden önceki hali;

Zımparalama sırasında ( en yorucu kısım bu ben zımparayı bir sabuna sarıp yüzeyinin sertleştirerek yaptım bir nebze faydalı oldu ) ;

Boyama Aşaması ( Spreyi yaklasık 15 cm uzaklıktan sıktım 15 dk bekledim üstüne birdaha kat attım bağzı yerlerde hem acemiliğimden hemde iyi zımparalayamamam sonucu boya tam istediğim gibi olmadı kuruttum bekledim sonra zımpara geçip tekrar kat attım );

4 parçayı boyamak yaklaşık 1 günümü aldı ama sonunda mutlu sonuca ulaştım

Buda Bonus çırağın çırağı işi kapmaya çabasında ,

Not: Kesinlikle ve Kesinlikle abs plastik boyama yapacaksanız plastik astar boyası alın ilk astarlayın sonra boyama yapın yoksa tekrardan boya kolay kalkıcaktır, ben hayatımda ilk boyama işlemim olduğu için pek önemsememiştim gerçekten önemi büyük ilerde astarsız olduğu için soyulucak olan boyayı bu sefer astarlı boyayıp piano black rengine çevirmeyi düşünüyorum,
    Konu Evrenoz tarafından (11-01-2019 Saat 17:47 ) değiştirilmiştir.
    '' Astrolog ''

Alıntı driftboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbo desteğiyle 4 beygir almış, acaba emniyet kemerine mi taktı turboyu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, çok faydalı bir paylaşım yapmışsınız. Hangi marka boya kullandınız ? Bir de plastik astar boyası dediginiz şeffaf renk mi oluyor? Teşekkürler.

MehmetBora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boya zamanla atacaktır diye not düşecektim ancak içeriğin sonunda bundan bahsetmişsiniz. Astar destekli olduğunu düşünürsek kusursuz olmuş. Piano black rengi de oldukça iyi duracaktır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler