User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: E46 sunroof tamİr bakim kalİbrasyon

smtrsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Thumbs up E46 sunroof tamİr bakim kalİbrasyon

2004 e46 330d aracımda sunroofta en geriye gidememe ve takılma sorunu vardı , bir türlü kalibre edemiyorduk 500 600 tl ler fiyat veriliyordu ama işimiz gereği el yatkın yıllarca arabalarla uğraşmaktan . Kafayı kırdık bugün indirelim dedim komple

ilk olarak ön direkler orta trimler ve arka direklerdeki kaplamaların hepsini söktük, sonra güneşlikler ,el tutma yerleri,arka cam stobu, orta aydınlatma sunroof sos bölümünün olduğu kısım derken sunrofun contasınıda alınca

tavan döşemesi boşa çıktı zaten sol arka kapıdan koltukları yatırarak zarar vermeden dışarı aldık döşemeyi

çalışkan biz
    gelelim varan 2 ye , sunroofu komple aşağı almamız gerekliydi 2004ten beri ellenmemiş bakım yapılmamış hazır döşeme sökülmüşken dışarı alalım elden geçirelim hemde arızayı daha etkin çözeriz dedik sunroofun yaklaşık 12 adet saplamasını ve motoru söküp sunroof mekanizmasını komple araçtan ayırıp dışarı aldık

gelelim çözüme , camın en geriye gidememe ve gidemediği içinde sol halatın takılıp kalibrasyonu bozma sorunu vardı , tırrrrrrr diye bi ses gelir ve içiniz acır geri geldikten sonra tekrar ayarlamak zorunda kalırsınız , meğer perdeyi camla beraber geriye taşıyan sol arkadaki takoz perdeden geriye geçmiş ve camın önüne engel olmuş o yüzden soldan cam kastığı için halat atlıyormuş , takozu eski yerine çektik komple temizledik sonra kanalları yağladık tekrar yamulan eğrilen perde ayaklarını tırnakları önceden almıştım onlarıda yeniledik mekanizma elle sorunsuz çalışır hale geldi sırada motoru takıp deneme vardı

tekrar sunroofu araca bağladık çalıştırdık şükür sıkıntısız gitti geldi en son camın yüksekliğini ayarladık tavana silme hale getrdik derken başladık geri toplama söktüğümüz sırayla , elimize geçen her parçayı temizleyip paklayıp yerine takmaya çalıştık işyerinin kapalı garajında zaman mekan problemi olmadan ağır ağır çalıştık tırnak vs kırılmadı topladık şuan sıkıntısız çalışmakta , soru sormak isteyen olursa elimden geldiğince anlatır cevaplarım saygılar
    bilgisayarcı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağlayıcı olarak ne kullandınız, bende sunroofun temizliğini yapacağım fakat yağlayıcılar toz tutuyor ne kullansam acaba...

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık çok güzel iş çıkartmışsınız. Sunroof' lu E46 kullanıcılarına güzel bir kaynak olmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihcakin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağlayıcı olarak ne kullandınız, bende sunroofun temizliğini yapacağım fakat yağlayıcılar toz tutuyor ne kullansam acaba...
    yağsız kontak sprey kullandım , ileride sıkıntı yaşarsam sabun vb bişeylerede geçebilirim sökmeden aradan enjekte ederim kanallara
    bilgisayarcı

sinanbaysal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar elınıze saglık. Daha once hıc sunroof sokmedım fakat elım bu tur ıslere yatkın. benımde canımı sıkan olay daha oncekı aracımda oldugu gıbı bozuk yollarda tok bır tıkırdama sesı gelıyor acık ve kapalı ıken sunroof dan. Bu sesın sebebı ne olabılır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sinanbaysal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar elınıze saglık. Daha once hıc sunroof sokmedım fakat elım bu tur ıslere yatkın. benımde canımı sıkan olay daha oncekı aracımda oldugu gıbı bozuk yollarda tok bır tıkırdama sesı gelıyor acık ve kapalı ıken sunroof dan. Bu sesın sebebı ne olabılır.
    saolun uğraştık ama güzel oldu , sizin sorun sanki perdenin ayaklarının kırılması veya yamulması gibi durumu gösteriyor ayakları hasar görünce perde rayında değilde saçla camın arasında sekiyor , camın vidalarını kontrol edin eksik varmı 6 adet olması lazım perdede bi tarata 2 adet yay misalil süspanyion gibi çalışan tel diğer taraftada rayın içinde gezen plastik parça olacak
    bilgisayarcı

sinanbaysal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı smtrsln Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saolun uğraştık ama güzel oldu , sizin sorun sanki perdenin ayaklarının kırılması veya yamulması gibi durumu gösteriyor ayakları hasar görünce perde rayında değilde saçla camın arasında sekiyor , camın vidalarını kontrol edin eksik varmı 6 adet olması lazım perdede bi tarata 2 adet yay misalil süspanyion gibi çalışan tel diğer taraftada rayın içinde gezen plastik parça olacak
    mesajınızı yenı gordum. evet bgun sökmeden kontrol ettıgımde sesın perdeden geldıgını anladım. sunroof u ıcerı doğru actıgımda perdeyı bıraz sıkıstırdıgından fazla ses yapmıyor. kapalı ve yukarı konumda cok ses var. ayrıca elımle perdeyı bastırdıgımda tavana vuruyorum ses kesılıyor perdeden elımı cekıyorum tangır tungur bunu tamır etmem ıcın ne yapmam gerekıyor? hazırda tamır takımı falan bulunurmu acaba ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 adey yay gibi 2 adette perçin benzeri aparat var perdenin yatağında yürüyebilmesi için , önce bunları temin edin parçacıdan sonra cam kapalı vaziyetteyken 6 adet alyan vidasını söküp camı çıkarın perdeyi çekince perdenin ayakları vs herşey karşınıza çıkacak gerisi söküp takma becerisi
    bilgisayarcı

yasinkarahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar benimde sunrooflu bir e46 aracım var perdesini komple sökmüşler bu perdeyi tavanı sökmeden takabilirmiyiz bu birinci sorum diğer sorum sunroofu yukarıya açtığımızda raylarda yaklaşık 4-5 cm kadar bir mesafe kalıyor sanki tam açılmıyor gibi bunun bir çözümü var mıdır? Ayrıca emeklerinize sağlık
    Okan Üniversitesi - Otomotiv Mühendisliği

07BBP58 - 131 / 35ASB56 e46 Compact

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sadece camı sökerek perdeyi yeniden takabilirsiniz , yukarı açıldığında tam dibe gitmez belli aeroda açılıyor yukarı , camın sağda 3 solda 3 vidası var söküp alın
    bilgisayarcı

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e46 aracımda sunroof kendini korumaya alıyor sanki , mesela basıyorum arkası kalkıyo motor durması lazımken durmuyo bastıkca döndürüyor.. geriye çekip indirmek istiyorum o konum çalışmıyor ama üstüne basıp ileri yitince sürekli aynı konuma dönderiyor motoru.. bir kaç kere soketi söküp bekledim düzeldi ama şimdi düzelmiyor ayak vs hiçbir kıırklık yok.
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)