User Tag List

Sonuçlar: İşlemler bittikten sonra araç hangi renge boyansın?

Katılımcı sayısı
157. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hellrot Kırmızı (Fabrika çıkış rengi)

110 70.06%
  • İmola Kırmızı (Şuanki rengi)

47 29.94%
Sayfa 1/3 123 SonSon
55 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Airbender (Hava Bükücü) - 1991 E36 3.0 cc İç/Dış Hayata Döndürme Projesi

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Airbender (Hava Bükücü) - 1991 E36 3.0 cc İç/Dış Hayata Döndürme Projesi

Proje Adı : İç/Dış Restorasyon
    Proje Yapımcısı : B-Devi
    Yapılan Araç Marka / model / yıl : BMW / E36 / 1991
    Projenin Konumu: İç / Dış
    Kullanılan Malzemeler: Komple ön göğüs, kapı döşemeleri, elektrik kabloları, komple sunroof, taban halısı, Pedal lastikleri, Yan direk bakalitleri, kapı ve cam fitilleri, basamak çıtaları, kolçak deri döşemesi, arka pandizot, kapı kolu çetçeveleri, m kapı çıtaları, çift kat spoiler, ...

İzolasyon için ise ThermaFlex ThermaSmart - Kauçuk Isı yalıtım malzemesi ve Simself Bitümlü Bant Tercih ettim.
    Not: Simself, Bitüself'in aynısı sadece marka ve fiyat farklı. Bitüself'in 15cm/10 mt olanı 65 TL iken, Simself 20cm/10mt 49 TL.

Merhaba arkadaşlar. Bazılarınız bilir İmola Red 1991 E36 sahibiyim. Sesinden ötürü ismini "Hava Bükücü" koymuştuk Geçtiğimiz kış motoru 3.0cc yapmıştık ama aracın içi-dışı yıllanmış ve harap haldeydi. Onun konusunu iş güç vs derken bir türlü açamadım ama forumca böyle konuları çok özlediğimizin farkındayım Bu hafta içi Koltuklar hariç tüm iç kabinin ve dışarıdan da komple ön tarafın siparişini vermiştim. (kaput, çamurluklar, kilit sacı, bıyık sacı, böbrekler, davlumbazlar, farlar vs herşey). Bugün itibarıyle malzemeler elime ulaştı. Belki de çok uzun sürecek bir restorasyon işine başlamak üzereyim. İlk iş olarak öğleden sonra aracın iç kısmını tavan ve taban dahil olmak üzere söküp bagaj dahil izolasyon işine girişmeyi planlıyorum. Daha sonra yeni parçaların montajını yaparak içiyle ilgili kısmı halletmeyi planlıyorum.
    Bu esnada sizden de bazı tavsiyeler almak istedim. Hazır aracı sökmüşken elektrik tesisatı ve kabloları elden geçirmem gerekebilir. Eskimiş ve yıpranmış kablolar varsa bunların yerine ne tip kablo kullanmalıyım ve bu kabloları nereden bulurum? Malumunuz kablo izolasyonları çok sağlam olmalı ve kolayca ezilip şase yapmamalı. Kısacası tesisat ömürlük olsun istiyorum...

İçiyle işim bittikten sonra karoser kısmına geçicez ama işin o kısmında acele etmek istemiyorum. Önce sağlam bir boyacıyla anlaşıp eski boyayı komple kazıyıp yeniden boyaması için fiyat vs almak istiyorum. İşlemler esnasında elimden geldiğince fotoğraf çekmeye çalışıp forumdaki arşivimize güzel bir proje eklemeye çalışıcam. Bir yandan da sizlerden gelen yorum ve tavsiyeleri uygulamaya çalışırım. Temiz bir iş çıksın istiyorum. Umarım Allah Muvaffak eder de alnımızın akıyla bu işin içinden çıkabiliriz. Şimdilik hepiniz sağlıcakla kalın
    M50b30 - Bumblebee...

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdiden kolay gelsin.izolasyon konusunda carsamba erken gel konuşalım.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kolaylık versin. İşiniz çok ama zevklidir. Sonuçları bekliyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu sabah kahvaltıdan sonra işe giriştim ve ön göğüs hariç ne varsa söktüm. Onlarca boş kablo ve vida ayıkladım. Açıkcası bu kadar kir ve pislik beklemiyordum. Görüntüler gerçekten içleracısı ama utanmadan resimleri eklicem Taban halısının altından çıkan kum, toprak ve taşlarla yeni bir inşaat yapabilirdik heralde Yardımcım olmadığı için ve göğüsü de tek başıma çıkaramayacağım için bu günlük bu kadar yeter deyip virgül koyuyorum. Doğruyu söylemek gerekirse gözüm biraz korktu ama yine de sonuna kadar savaşmaya devam ediyoruz

Koltukların altınden çıkan manzara

Taban halısı Ön Sağ koltuğun altından yırtılmış

Yan direkler

Orta konsolun altı da farklı değil

Aracın her sahibi tesisatı kurcalamış anlaşılan. Başka türlü bu hale gelmez bu

Fazla resim kalabalığı olmasın diye biraz ara veriyorum. Yoksa daha birsürü rezillik var
    M50b30 - Bumblebee...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi toplama konusunda kolay gelsin.. Ben de istiyorum böyle birşey ama heralde bi dahaki seneye kalacak benim iş Zor gözüküyor ama yılmak yok yola devam
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslına bakarsan çok fazla vaktim yok. Haftaiçi akşamları max. 1 saat temizlik ile ilgilenirim. Cumartesi ve pazar izolasyon ve montaj ile geçer. Karosere ancak önümüzdeki hafta veya bayramdan sonra bakabilirim.
    M50b30 - Bumblebee...

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı nasıl bu hale getirmişler çok merak ettim.Şimdiden kolay gelsin.Elektrik tesisatı biraz uğraştıracak gibi.Kolay gelsin.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba fena durumdaymis simdiden kolay gelsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Temizlik sandığımdan kolay oldu. Umutlarım tekrar yeşerdi. Sol ön köşede ufak bir çizgi şeklinde çürük ve sağ ön köşede de biraz daha büyük bir çürük varmış. İzolasyona başlamadan önce onları bir şekilde halletmek gerek. Aslında iyice temizledikten sonra gördüğüm kadarıyla kayda değer çürükler değil ama olsun içimiz rahat olsun. Bu arada bir sürü yeni foto birikti ama konuyu fotoğraf çöplüğüne döndürmemek için hepsini eklemiyorum Hazır araba sökükken bir-iki roll denemesi yapmak lazım ama diğer yanım da şeytana uyma diyor :P

Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı nasıl bu hale getirmişler çok merak ettim.Şimdiden kolay gelsin.Elektrik tesisatı biraz uğraştıracak gibi.Kolay gelsin.
    Çok haklısın. Araç bana çok ucuza gelmişti kaçırmak istememiştim ama ucuz etin yahnisi böyle oluyormuş
    M50b30 - Bumblebee...

smtrsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kolay gelsin bende severim böyle işleri , elektrik konusunda bikaç fikir vereyim
    ek kısımlarını kesinlikle lehimleyerek ve makaronlayarak yapın , büyük oto elektrikçilerde varil varil çıkma tesisat kabloları görürüm hep kilo hesabı onlardan alın ekleri aynı renklerde yapmaya özen gösterin ve gurp grup kablo tutucularıyla ayırın bu ses izaolasyonundan sonra dış ses iyice azalında içerdeki en ufak tıkırtı kulağı tırmalar
    paslı yerleri kazıyıp doldurabilirsiniz onuda kaportacıdan az macunla halledersiniz , aracı tam şuan sökmüşken boyaya verseniz aslında dha sağlıklı olur bence boyadan çıksa içini öyle yapsanız çünkü boya esnasında ciddi leş oluyor araç
    hazır sökmüşken yoksa şayet harman kardon vs vs doldurabilirsniz aracı yada fazladan altlardan kablolar götürün yedek arkada gizleyin yarın lazım olur
    aklıma gelenler bunlar izmir olsaydı koşa koşa gelir ucundan tutardım rasgelsin
    bilgisayarcı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah hocam eksik olmayın. Seslendirme, aydınlatma ve bazı ek donanımlar için ufak çaplı bir plan yaptım. Bına göre bazı bölgelere söylediğiniz gibi altyapı oluşturmayı düşünüyorum. Ayrıca aracın orjinal tesisatında o kadar çok boş kablo var ki onlar bana fazlasıyla yetecek gibi. Şayet yetmezse şu varillerdeki kablolar oldukça mantıklı geldi kulağıma
    M50b30 - Bumblebee...

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğrafları yükleyin bence. Restorasyon konusu benim gibi çoğu kişininde hoşuna gidecektir.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kolaylık versin.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz fotografları yükleyin, adım adım izlemesi karmaşık birşeyler izliyor olsakta şahane oluyor Emeğinize sağlık gerçekten, hiç sabırla yapabileceğim bir iş değil . Bravo
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ***** işlerden fırsat bulup yalnızlığın da etkisiyle bir türlü istediğim hızda ilerleyemiyorum. Ama yavaş olsun sağlam olsun, dert değil. Kendimizi paralamanın anlamı yok Yarın yıkama işini halledip izolasyon olayına nokta koymak istiyorum ama tek başıma göğüsü hala indirebilmiş değilim. Tesisatı koparmamak için beyaz atlı bir yardımcı gelene kadar sabredicem Neyse fazla uzatmadan diğer resimleri ekliyelim.

Açık hava garajım

Bknz Halının içleracısı Hali

Göstergem yanlış gösteriyordu. Hazır sökmüşken açıp kurcalıyım dedim. Ve sonunda düzelttim

Kapılardaki yağ ve pislik. Adamlar heryere gres basmış

Yarın tatil, kaldığım yerden devam edip biraz daha fotoğraf çekebilirim
    M50b30 - Bumblebee...

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakında olsan yardıma gelicem sanada uzaktasın 2 gole anlaşırdık.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakında olsan yardıma gelicem sanada uzaktasın 2 gole anlaşırdık.
    2 gol bişe değil kanka, yeriz. Çarşamba çaktırmadan göz kırp, yiyim 2 tane
    M50b30 - Bumblebee...

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kolaylık versin içinize sine sine binersiniz artık

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında halı saha etkinlikleri değil de böyle sökme takma etkinlikleri yapılsa fena olmaz =) kimin arabası sökülücek ise bi akşam tornavida tutmasını bilen gelicek. Valla 2 saate revizyon olur

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler