User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Far Snsoru -Follow Me Home-Karşılama Uzun Far Sistemi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Far Snsoru -Follow Me Home-Karşılama Uzun Far Sistemi

Merhaba arkadaşlar, ilgilenenlerin işine yarayabilir. Ayrıntılı bilgi videoda mevcut.

Video:

Far Sensoru-Follow Me Home-Karşılama Işıkları-Akıllı Uzun Far Sistemi(Adaptive Headlights) - YouTube

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    teknik kariyerin kanalı güzel.. çok güzel işler yapıyorlarda onların yaptığı işleri herkes yapamaz.. bu farsensörüde güzelmiş özellikle akıılı uzun far sistemi..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teknik kariyerin kanalı güzel.. çok güzel işler yapıyorlarda onların yaptığı işleri herkes yapamaz.. bu farsensörüde güzelmiş özellikle akıılı uzun far sistemi..
    Kanal sahibi benim ilginize teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    şu adaptive dönüş sinyali üstüne bir modül yapsanız ben bile alırım .. iyi bir şey yok pazarda.. genelde olanlar sinyale bağlananlar sinyal verdinmi o yöndeki sis farı devreye giriyor falan.. basit bir şey yani. bir ara otosens yaptı oda üretmedi bir kendi araçlarına demo yapdılar sanırım.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu adaptive dönüş sinyali üstüne bir modül yapsanız ben bile alırım .. iyi bir şey yok pazarda.. genelde olanlar sinyale bağlananlar sinyal verdinmi o yöndeki sis farı devreye giriyor falan.. basit bir şey yani. bir ara otosens yaptı oda üretmedi bir kendi araçlarına demo yapdılar sanırım.
    Bende daha önceden sinyalden tetik alarak yapmıştım daha sonrasında direksiyon açısından aldığım sinyalle sistemi modifiye ettim ama universal bir ürün olmadığı için sadece araca göre olması ve montaj zorluğu bir de üstüne aracı satmamdan dolayı projeyi geliştirme fırsatım olmadı. Proje listemde mevcut ancak yaza doğru yapacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı lostromos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende daha önceden sinyalden tetik alarak yapmıştım daha sonrasında direksiyon açısından aldığım sinyalle sistemi modifiye ettim ama universal bir ürün olmadığı için sadece araca göre olması ve montaj zorluğu bir de üstüne aracı satmamdan dolayı projeyi geliştirme fırsatım olmadı. Proje listemde mevcut ancak yaza doğru yapacağım.
    ben bir amerikan sitesinde gördüm adam civalı basit bir sistem yapmış hatta zamanında paylaşmışdımda burda adamla temasa geçemedim maillerine cevap vermedi.. yoksa alıcakdım adamdan modülü.. modül iki parçadan oluşuyordu bir plastik parça direksiyon altına yapıştırıyorsun bir parçadasinyal bağlantılarının olduğu yere basitti çok karmaşık değildi o yanı çok hoşuma gitmişdide adam bana geri dönmedi..

mr.korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu geri vites ayna indirme modülünüz vardı yanılmıyorsam, ürünlerinizin satış linki mevcutmudur ?
    TK 777 - Agu Engine 2.0 Stroker GTX3076 Gen2
    FRK 02 - 2.0TFSI Stage 3 Golf MKV GTI DSG
    TK 757 - Mazda 323GTX AWD TURBO
    VTE 60 - Gen5 Prelude 2.2 Vti

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok iyi projeleriniz var abi ya uygulamaları yaptığınız bir dükkanınız vs bir yeriniz var mı ? @lostromos

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brs852 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok iyi projeleriniz var abi ya uygulamaları yaptığınız bir dükkanınız vs bir yeriniz var mı ? @lostromos
    Maalesef yok hobi olarak ilgileniyorum bu islerle

metinmb407 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dusunce guzel tebrik ederim. Sunu merak eduyorum ldr devrenize telefon isigi tuttunuz uzun far devre disi kaldi. On kisimdan uzun far tahminen 100 200 metre kala suruculerin gozunu almaya basliyor. 200 metreden ldr ye isik dusme ihtimali biraz zayif kaliyor diye dusunuyorum. Bunun aksini ispatlar bir video (karsidan gelen araclara karsi olarak) ekler misiniz?

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam elinize sağlık. Uzun far asistanını bende merak ediyorum. Hatta bu konuda baya araştırma yaptım ama görüntü işleme olayı olmadan etkili bir performans alamayacağımı düşündüm. Bir sıkıntı şu olabilir önce giden aracın stop lambalarını algılayamaz sanırım LDR.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı metinmb407 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dusunce guzel tebrik ederim. Sunu merak eduyorum ldr devrenize telefon isigi tuttunuz uzun far devre disi kaldi. On kisimdan uzun far tahminen 100 200 metre kala suruculerin gozunu almaya basliyor. 200 metreden ldr ye isik dusme ihtimali biraz zayif kaliyor diye dusunuyorum. Bunun aksini ispatlar bir video (karsidan gelen araclara karsi olarak) ekler misiniz?
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam elinize sağlık. Uzun far asistanını bende merak ediyorum. Hatta bu konuda baya araştırma yaptım ama görüntü işleme olayı olmadan etkili bir performans alamayacağımı düşündüm. Bir sıkıntı şu olabilir önce giden aracın stop lambalarını algılayamaz sanırım LDR.
    Tebirkler ve öneriler için öncelikle teşekkür ederim. Dediğiniz gibi zifiri karanlıkta 150-200 metreden gelen bir araç olasılığını istanbul gibi yerde yakalamak zor ancak şuana kadar geceleri yaptığım yolculukta maksimum 50 metreden gelen araçlarda sistem otomatik devredışı kaldı(şuana kadar test edebildiğim bu kadar). Ancak sistemdeki asıl amacım dağ köy veya gece ışıksız yollarda otomatik olarak uzunları devreye almaktı, sonradan biraz daha modifiye ederek bu şekle dönüştürdüm. Sizin dediklerinizi (ldr nin tam algılamaması olayını) youtube da yabancı bir videoda fabrikasyon olarak kullanılan bu sisteminde ara ara hatalara düştüğünü ve bu durumdan sürücünün sellektör koluna dokunarak kurtulduğunu izlemiştim. Bende sistemi aynı şekilde kopyaladım. Eğer ortamını yakalarsam gece dediğiniz gibi bir video çekip atarım.
    Konu lostromos tarafından (27-02-2017 Saat 21:03 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    aslında en güzeli ilk haliymiş yani uzun yolda karanlıkta köy dağ yollarında devreye girse tam amacına hizmet eder.. şehir içinde uzunlara hiç gerek yok bence ben şehir içinde ne zaman uzunları yaktığımı bile hatırlamıyorum zaten şehrin ışıkları kısaları açmasan bile yetiyor önünü görmene.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında en güzeli ilk haliymiş yani uzun yolda karanlıkta köy dağ yollarında devreye girse tam amacına hizmet eder.. şehir içinde uzunlara hiç gerek yok bence ben şehir içinde ne zaman uzunları yaktığımı bile hatırlamıyorum zaten şehrin ışıkları kısaları açmasan bile yetiyor önünü görmene.
    zaten şehir içinde de eğer zifiri karanlık değilse sistem devreye girmiyor. (Şuana kadar sadece 2 kez devreye girdi.) Her yer sokak lambası vs

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    aynen bizim yiğenin cactus de ön far yok gibi bir şey değiştirmiş apuk sapuk bir ampül takmış arabaya gece bindikmi şehrin ışıkları ile gidiyoruz resmen..

aslanz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zamanında doğan slx in tavan lamba rölesiyle follow me home yapmıştık.xenon da takınca cok havalı oluyordu gece kapıları acınca farlar yandıgında.o günlerim geldi aklıma.peehh
    Latens Curtis BP05

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler