User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Audi A4 B5 1.8T Quattro swap Rs4 Kapı pandizotu ve Pandizot Döşeme Yenilemesi

eticet06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Audi A4 B5 1.8T Quattro swap Rs4 Kapı pandizotu ve Pandizot Döşeme Yenilemesi

Arkadaşlar yeni aldigim A4 kapı içleri hiç hoşuma gitmemişti ve hediye olarak bana verilen rs4 kapı içlerini restore edip aracıma montajlamak için bir kaç döşemeciye gittim ve aldigim fiyatlarla kuzu kuzu eve döndüm.Bu arada işden çıkarilmam la okadar çok boş vaktim oldugunu ve bunu kendim yapabilecegime inandim ve gittim malzemeleri aldim��Eve geldim başladim ufak ufak yapmaya acelem olmadigindan yavaş ilerliyorum ��Bu kapi içlerini de değiştirmemdeki en büyük etken a4 b5 lerde arka kapılarda hoparlör olmayisi ve artık olucak insallah

Malzemeler

1.5 metre winlex mavi

Döşeme yapıstırıcı ufak teneke

Winlex ile ayni renk yaptırdıgım sprey boya

Plastik astar sprey

Zımpara

Havya

Kıskac

Japon yapiştıcısı ve aktivatörü

Bol sabir ��

Bu gelen rs4 kapı içleri

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Kapi içlerini sökmeye başladim döşemenin oldugu yerler plastik percinli buralari havya ile ısıtarak söktüm ve geri takarken ayni işlemi uygulayıp japonla sabitledim.Bu arada aldigim vinlex ile aynı renk boya yaptırdım ve tüpe bastirip kapı kollarinida boyadim tuşlari güzelce temizleyim.İnsallah montajı yapınca çok güzel bir iş cıkacak.Yaparken ve döşemeyi montaj ettikten sonra fotoraflari begenecemisiniz hertürlü yoruma acıgım bu arada arabam lacivert oldugu için böyle birsey yaptımuyum acısından.Maun olan yerler fırcalanmış aleminyum olucak iş bittikten sonra ��

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

buda öncesi sonrasi

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Artık arka kapılarımzdada hoparlor var ve kapı ıclerı yalıtımı var oem olarak kendınden yokmus sokunce o suprızı gorduk

maun kaplama sevmedigimden boyle bır renk tercıh ettım

Kapı içlerini ufak ufak yaparken kolcagıda elden geçirmemek olmazdı .Kolcagın eski ve yeni hali

Adamlar kapı menteşesi kullanmış

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]Buda rs4 yavrusu 1.8T Quattro

[IMG][/IMG]
    Konu eticet06 tarafından (05-06-2017 Saat 02:01 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş rengini aynı tercih neden etmediniz ??

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah eline sağlık. Süper olmuş.

Arkaları yapıştırırken 2 taraflı sürüp bekledin mi 10 dk kadar ? Ya da sürüp hemen yapıştırdın mı ?

Aktivatörlü japon japon başarılı bir ürün. Sabit yerlerde çok işe yarıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    döşemenin alt köşesinde pot kalmış biraz. deriyi ütünün veya buharlı ısıtıcıyla dokundurmadan ısıtarak daha esnek hale getirip potsuz dönebilisiniz. elinize sağlık çok güzel olmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigityedidag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş rengini aynı tercih neden etmediniz ??
    Cıkanlarlami aynı renkte tercih etmedim araba ile bütün olsun diye mavi renk kullanmak istedim bir iki aracta gördüm yurt dısı forumlarinda baya güzel duruyor bitince bajalim hepsı nasil durucak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı koray ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    döşemenin alt köşesinde pot kalmış biraz. deriyi ütünün veya buharlı ısıtıcıyla dokundurmadan ısıtarak daha esnek hale getirip potsuz dönebilisiniz. elinize sağlık çok güzel olmuş.
    Evet çok ufak pot kaldi ilk deneme oldugu için birazda ama eskisinden modern ve daha sık olucak gibi eski kapı içleride duruyor aracın belki ileride onlara başka bir proje yaparim ama yinede ilk denemeye göre hoş duruyor��Bunu ögrendigim iyi oldu baya bir daha ki sefere yaparsam veya renk degişimi bu teknigi kullanacagım

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık hocam güzel olmuş. Benim aracın kapı içleri de seninkine benzer. Hafiften kalkma yapmış zaten bu araçların kronik sorunu, sarkıyor bir zaman sonra. Benimki yaşına göre baya iyi ama halletmek istiyorum. Yeni kumaş almadan eski kumaşı söküp geri yapıştırabilir miyim acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık hocam güzel olmuş. Benim aracın kapı içleri de seninkine benzer. Hafiften kalkma yapmış zaten bu araçların kronik sorunu, sarkıyor bir zaman sonra. Benimki yaşına göre baya iyi ama halletmek istiyorum. Yeni kumaş almadan eski kumaşı söküp geri yapıştırabilir miyim acaba?
    Eski kumaşı yapıştırman çok zor olur sanirim cünkü eski kumaşin altindaki sünger cürümüş oluyor benim söktüklerimdr öyleydi sarkma sebebide bu sanirim

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler hocam o zaman aynı renk ve tonda kumaş bulup yapmam lazım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler