User Tag List

Sayfa 6/9 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
163 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: LED ve Halojen Ampul Karşılaştırması

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda kafam çok karışık gerçekten Led satan arkadaşlar var mercekli fara en kalitesini de taksan işe yaramaz derler vs. vs. bakalım artık araştıracağım, deneyeceğim.
    Çok teşekkür ederim.
    Levent güneş elemanın ismi bi bakarsın beğenmezsen iade edersin zaten

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni nesil arabalarda farlar artık led teknolojisine geçtiğinden sonradan takılma bu led farlara herkes bişeyler söylüyor. Önceden full ya da lüx diye tabir ettiğimiz arabalardaki şimşek etkisi sellektörü özentiliğinden dolayı bu işi yapanlar ciddi kazançlar elde etti görüyoruz, bununla birlikte far tası uygun olsun olmasın herkes sadece şimşek etkisi için bu ampulleri kullanıyor ortalık gece kulübüne döndü. Her gün farklı garajlarda satışa sunuluyor. Övenide çok sövenide... Biz her zamanki gibi fazla para vermeyip çok performans peşinde oluyoruz Dipsiz kuyu misali bu mevzu
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni nesil arabalarda farlar artık led teknolojisine geçtiğinden sonradan takılma bu led farlara herkes bişeyler söylüyor. Önceden full ya da lüx diye tabir ettiğimiz arabalardaki şimşek etkisi sellektörü özentiliğinden dolayı bu işi yapanlar ciddi kazançlar elde etti görüyoruz, bununla birlikte far tası uygun olsun olmasın herkes sadece şimşek etkisi için bu ampulleri kullanıyor ortalık gece kulübüne döndü. Her gün farklı garajlarda satışa sunuluyor. Övenide çok sövenide... Biz her zamanki gibi fazla para vermeyip çok performans peşinde oluyoruz Dipsiz kuyu misali bu mevzu
    Çok güzel söyledin abi. Geçen gece silivriye giderken farkettim önümü göremediğimi istanbul içi pek anlamıyoruz heryer ışık olduğu için. Yarın akşam po da buluşalım abide bide senin ampülleri test edelim
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel söyledin abi. Geçen gece silivriye giderken farkettim önümü göremediğimi istanbul içi pek anlamıyoruz heryer ışık olduğu için. Yarın akşam po da buluşalım abide bide senin ampülleri test edelim
    Yarın aksam po da bulusuruz fakat ben geç gelirim büyük ihtimal. Birde farları söktüm ufak bi tamirat işi var. Normal halojenler bağlı sarı sarı
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarın aksam po da bulusuruz fakat ben geç gelirim büyük ihtimal. Birde farları söktüm ufak bi tamirat işi var. Normal halojenler bağlı sarı sarı
    Sinan yanlış hatırlıyorsam düzelt senin de farın birinde buğu problemi vardı diye hatırlıyorum sanki çözüm bulabildin mi? Benim de aldığımdan beri sağ far buğu yapıyor kış aylarında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinan yanlış hatırlıyorsam düzelt senin de farın birinde buğu problemi vardı diye hatırlıyorum sanki çözüm bulabildin mi? Benim de aldığımdan beri sağ far buğu yapıyor kış aylarında.
    Sadece sağ far ise iyi abi Benim iki farda buğu yapıyor ama 1 2 saate geçiyor takmıyorum artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece sağ far ise iyi abi Benim iki farda buğu yapıyor ama 1 2 saate geçiyor takmıyorum artık
    Büyük ihtimal bi yerden hava alıyo ama nereden olduğunu çözemedim. Zamanla farı soldurup leke yapacak diye tedirgin olmaya başladım açıkçası.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısa far için boşa kullanmayın bence, Nightbreaker Unlimited mı ne vardı ondan alın geçin

Ben uzunlara takmıştım, farları bixenon yaptırmıştım Giulietta varken, uzun halojenler de yanmaya devam ediyordu, ledleri takmıştım birlikte çatçatçat diye "etkili" selektör yapsın diye Onun haricinde bir işe yaramaz. Çünkü farlarınızın ne mercekleri, ne de halojenlerin tasları led ampul için uyumlu değil. Ledli orj. farlara bakın, tas içinde küçük küçük başka taslar veya mercekler var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyük ihtimal bi yerden hava alıyo ama nereden olduğunu çözemedim. Zamanla farı soldurup leke yapacak diye tedirgin olmaya başladım açıkçası.
    abi belkide hiç hava almadığından yapıyor. neden diye soracaksan? arka kapağı açınca anında gidiyor. Hava almayıp, sıcaktan terleme yapıyor sanırım.
    replika olduğu için havalandırma delikleri yetersiz kalıyor bence.

Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısa far için boşa kullanmayın bence, Nightbreaker Unlimited mı ne vardı ondan alın geçin

Ben uzunlara takmıştım, farları bixenon yaptırmıştım Giulietta varken, uzun halojenler de yanmaya devam ediyordu, ledleri takmıştım birlikte çatçatçat diye "etkili" selektör yapsın diye Onun haricinde bir işe yaramaz. Çünkü farlarınızın ne mercekleri, ne de halojenlerin tasları led ampul için uyumlu değil. Ledli orj. farlara bakın, tas içinde küçük küçük başka taslar veya mercekler var.
    Nightbreaker'ı biliyorum fakat sarı yanıyor sanırım buda. şimdi u led ler var benim farda mesela, mercekten sarı ışık gözüktüğünü düşünürsek baya bi çirkin olur o yüzden bende d2s xenon kite döneceğim sanırım. merceğin yuvası d2s zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nightbreaker'ı biliyorum fakat sarı yanıyor sanırım buda. şimdi u led ler var benim farda mesela, mercekten sarı ışık gözüktüğünü düşünürsek baya bi çirkin olur o yüzden bende d2s xenon kite döneceğim sanırım. merceğin yuvası d2s zaten.
    D2S takabiliyorsan hiç düşünme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    D2S takabiliyorsan hiç düşünme
    ampul olarak standart Philips D2S 4300k kullanacağım da canbus özellikle ballast lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ampul olarak standart Philips D2S 4300k kullanacağım da canbus özellikle ballast lazım
    İşte o sıkıntı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurt dışında set halinde dönüşüm satılıyor. H7 den D2S e ballast vs dahil, canbus uyumlu parçalar var. Ama ciddi tuzlu aletler. 250-400€ civarında fiyatı var.

Ya da şöyle bir şey: Bi-LED: Morimoto M LED - LED Projectors from Morimoto
    Konu ardicli2000 tarafından (08-03-2019 Saat 14:27 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte o sıkıntı
    bakalım, piyasada var ama çok kaliteli değiller. yapmışken sağlam yapmak istiyorum.

Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurt dışında set halinde dönüşüm satılıyor. H7 den D2S e ballast vs dahil, canbus uyumlu parçalar var. Ama ciddi tuzlu aletler. 250-400€ civarında fiyatı var.

Ya da şöyle bir şey: Bi-LED: Morimoto M LED - LED Projectors from Morimoto
    bu direk mercekle birlikte satılıyor sanırım. İstanbul'da var bazı arkadaşlar bunu yapan. Ama işte canbus balast olmadan, marş matoruna kablo vs. çekiliyor onu da istemiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet özellikle kış aylarında bu tip olaylar yaşanıyor Yazın sıcaklıklar far içiyle dışı aynı seviyede olduğundan buğu olmaz. Farlar her daim yağmuru, çamuru, sıcağı, tozu karşılayan ilk malzeme olduğundan ben söktüğümde şunu fark ettim. Sanırım yan sanayi olmasından kaynaklanıyor. Etrafına çekilen silikon malzemenin köşelerden, sivri olan yerlerden döküldüğünü gördüm. Buğu olayı muhtemelen bunlardan oluyor. Bu yüzden tespit ettiğim yerleri tekrardan hava almaması için kazıyıp ya da komple farı söküp yeniden yalıtım yapmayı düşünüyorum. Bu iş için bi çok farcıyla görüştüm ama hiç birisi sadece açıp kapamak istemiyor ya da özen göstermiyor. Yani anlayacağınız yüksek meblalar almayacağı bir işi angarya olarak görüyorlar. Ben kendi ısı tabancamı alıp bu işi kendim yapmayı düşünüyorum. Bunun içinde güzel bi zaman ayırmak gerekiyor tabi. Ama gözümü kararttım, işin ucunda farı bozmak olsa bile kendim yapacağım. Sırf bu yüzden golf 6 konusunda baya baya ilerledim diyebilirim. Paragöz ustalar beni meslek sahibi yaptılar helal olsun

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ömürlük bir şey olsun, arıza lambası yakmasın diyorsan hylux can-bus başast bak aliexpresten.
    Çek mek derken 50 dolar civarına halledersin.
    D2s ampül dersen ise yeaky ampül bak. 30 dolar tutmaz bile sanırın.

Normal ince hid diye satılan balast alırsınn70-80 liraya. Canbus parça satılıyr, ara parça. O da 40 lira filan çifti...
    İşini görür ama yine arıza lambası yakıyor ara ara. Gerçi bu sorun değil, işlevini yerine getirir ama aracı calıstırırken ampül patlak der tabi.

Astra j gtc farlarının merceklerini değiştirdim. D2s döndüm. Balast eski aracımdan vardı zaten. Philips amoül aldım dolsr uçmadan önce 200civarına tanesini ama mantıksız oldu ampül işi.

Daha önceki araçlarımda yeaky ampül kullanıp çok çok memnun kalmıştım, hatta mevcut d2s patladığında sipariş vermeyi düşünüyorum yine çinden.

Tavsiyedir, dediklerimle ilgilen mutlaka.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tr_select Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömürlük bir şey olsun, arıza lambası yakmasın diyorsan hylux can-bus başast bak aliexpresten.
    Çek mek derken 50 dolar civarına halledersin.
    D2s ampül dersen ise yeaky ampül bak. 30 dolar tutmaz bile sanırın.

Normal ince hid diye satılan balast alırsınn70-80 liraya. Canbus parça satılıyr, ara parça. O da 40 lira filan çifti...
    İşini görür ama yine arıza lambası yakıyor ara ara. Gerçi bu sorun değil, işlevini yerine getirir ama aracı calıstırırken ampül patlak der tabi.

Astra j gtc farlarının merceklerini değiştirdim. D2s döndüm. Balast eski aracımdan vardı zaten. Philips amoül aldım dolsr uçmadan önce 200civarına tanesini ama mantıksız oldu ampül işi.

Daha önceki araçlarımda yeaky ampül kullanıp çok çok memnun kalmıştım, hatta mevcut d2s patladığında sipariş vermeyi düşünüyorum yine çinden.

Tavsiyedir, dediklerimle ilgilen mutlaka.
    Teşekkür ederim abi, bu hylux can-bus balast ve yeaky ampül için link verebilir misin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet özellikle kış aylarında bu tip olaylar yaşanıyor Yazın sıcaklıklar far içiyle dışı aynı seviyede olduğundan buğu olmaz. Farlar her daim yağmuru, çamuru, sıcağı, tozu karşılayan ilk malzeme olduğundan ben söktüğümde şunu fark ettim. Sanırım yan sanayi olmasından kaynaklanıyor. Etrafına çekilen silikon malzemenin köşelerden, sivri olan yerlerden döküldüğünü gördüm. Buğu olayı muhtemelen bunlardan oluyor. Bu yüzden tespit ettiğim yerleri tekrardan hava almaması için kazıyıp ya da komple farı söküp yeniden yalıtım yapmayı düşünüyorum. Bu iş için bi çok farcıyla görüştüm ama hiç birisi sadece açıp kapamak istemiyor ya da özen göstermiyor. Yani anlayacağınız yüksek meblalar almayacağı bir işi angarya olarak görüyorlar. Ben kendi ısı tabancamı alıp bu işi kendim yapmayı düşünüyorum. Bunun içinde güzel bi zaman ayırmak gerekiyor tabi. Ama gözümü kararttım, işin ucunda farı bozmak olsa bile kendim yapacağım. Sırf bu yüzden golf 6 konusunda baya baya ilerledim diyebilirim. Paragöz ustalar beni meslek sahibi yaptılar helal olsun
    Aynı şeyi düşünüyorum çekilen silikon kaliteli değil ve bazı yerlere tam olarak çekilememiş o bölgelerden hava alıyor. Bende üst kısımlara siyah cam silikonu çekmeyi düşünüyorum bakalım işe yarayacak mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomotiv de silikon kullanmayın, meges falan tercih edin.

Asla ucuz HID bakmayın akı bokunu kurtarmaz.
    @akko Şarj dinamasonunda kablo çekilip özel sigorta bağlanmalı. Balastın anlık çektiği güç çok fazla. Xenon seeçneği olan araçlara dahi direk orjinal xenon takılamıyor. Tüm kablo ve sigorta testisastı uygun hale getirilmesi gerekiyor. Sonra far içi değişiyor vs vs... Bu işler bu nedenle çok pahalı...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler