User Tag List

Sayfa 9/9 İlkİlk ... 789
163 sonuçtan 153 ile 163 arası

Konu: LED ve Halojen Ampul Karşılaştırması

cellosi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    far ayarı yaptırmadınız galiba, aydınlatma öndeki aracın aynalarından daha yükseğe çıkıyor. öndekini rahatsız edecek seviyede far çizginiz. @cellosi
    Far ayarı yapılı sol taraftaki aracın aynalarına bakarsanız aşşağıda farlar. soldan direksiyonlu araçlarda sağ far daha ileriyi aydınlatması için daha yukarda çizgi oluşturur. sol far karşıdan gelenin gözünü almaması için aşağıda olur.

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cellosi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Far ayarı yapılı sol taraftaki aracın aynalarına bakarsanız aşşağıda farlar. soldan direksiyonlu araçlarda sağ far daha ileriyi aydınlatması için daha yukarda çizgi oluşturur. sol far karşıdan gelenin gözünü almaması için aşağıda olur.
    far ayarını yapan yanlış yapmış, soldaki araba tiguan sağdaki s60, s60 solda olsa onunda aynalarının üzerinde olacak aydınlatman.

trafikte sol arka şeridimde orjinal xenon-bixenonlu araç olunca gözümü yine almıyor, üzerine basa basa söylüyorum, far ayarın hatalı, merceklerin led ampul için uygun değil.

cellosi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dikkat edilirse aracın önü sola doğru . Yani aslında videoda olan kısım sağ farın daha çok aydınlattığı yerler. Bu arada farlar halojen, mercekli değil. Göz alma konusunda bende hassasım başka bir araba kullanıp(Peugeot 206) benim arabayı arkaya geçirdiğimde göz alma testide yaptım. O yüzden problem yok. aşşağıdakide yeni video.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Far ayarı yapmak gayet basit.
    Araçlarınızın farlarının üzerinde yüzde olarak eğim yazar. Örneğin benim aracımda bu değer %1, bazı araçlarda %1.2 filan oluyor.
    Sonra aracı düz bir zeminde düz bir duvara ön kısımı yaslıyoruz. Kısa farlar açık, var far yükseklik ayar 0 iken farın aydınlatma çizgisini duvarda işaretliyoruz.
    Sonra tam 10 metre geriye gidiyoruz. Yanı duvar ile aracın ön tamponu arası 10m olacak.
    Şimdi duvardaki farın kesilme çizgisine bakıyoruz. Eğerki farınızın eğim değeri %1 ise yeni kesilme çizgisi önceki işaretlediğin yerden 10cm aşağıda olacak. Değilse far ayar vidaları ile iki farı da bu seviyeye göre ayarlıyoruz.
    En kesin en düzgün yöntem bu.
    Ben düz zemin için genelde AVM otoparklarını kullanıyorum.

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Far ayarı yapmak gayet basit.
    Araçlarınızın farlarının üzerinde yüzde olarak eğim yazar. Örneğin benim aracımda bu değer %1, bazı araçlarda %1.2 filan oluyor.
    Sonra aracı düz bir zeminde düz bir duvara ön kısımı yaslıyoruz. Kısa farlar açık, var far yükseklik ayar 0 iken farın aydınlatma çizgisini duvarda işaretliyoruz.
    Sonra tam 10 metre geriye gidiyoruz. Yanı duvar ile aracın ön tamponu arası 10m olacak.
    Şimdi duvardaki farın kesilme çizgisine bakıyoruz. Eğerki farınızın eğim değeri %1 ise yeni kesilme çizgisi önceki işaretlediğin yerden 10cm aşağıda olacak. Değilse far ayar vidaları ile iki farı da bu seviyeye göre ayarlıyoruz.
    En kesin en düzgün yöntem bu.
    Ben düz zemin için genelde AVM otoparklarını kullanıyorum.
    Ben de uzun zamandır bu şekilde ayarlıyorum ve muayeneden de kusursuz geçiyorum.

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bende bir takım aldım ve montajladım ilginizi çekebilir.

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -ER- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bir takım aldım ve montajladım ilginizi çekebilir.
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Led ampuller mevcut far camı sararmış içine toz girmiş durumda açıp temizlik yapmayi planliyorum. Açmışken de yeni yeni gözüme çarpan Bi led mevzusuna takıldım

Bi-Led yapan kullanan var mı acaba montajı basit geldi ürün araştırmasındayım qma yapmaya değer mi değmez mi kullanıcı kıyasları yorumları arıyorum.

Bi xenon far yıkama istiyor. Bi led istemiyor ve muayene de geçiyor öğrendiklerim harici bilmem gereken biseyler var midir ?
    -_-_-_-

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Biled denilen şey ledlens yani merceğin içine gömülmüş genelde 6 led falan olur uzun kısa aynı ise tek mercekte ise 6 kısa 3 uzun led falan olur o mevzu .. bu tür şeylerde kalite önemli mercek kalitesiz ise kararır zamanla ledler dandikse arıza yaparsa komple mercekle değişim gerekir ..

Led lerde lazer optikli digital dar ayarını öneririm ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biled denilen şey ledlens yani merceğin içine gömülmüş genelde 6 led falan olur uzun kısa aynı ise tek mercekte ise 6 kısa 3 uzun led falan olur o mevzu .. bu tür şeylerde kalite önemli mercek kalitesiz ise kararır zamanla ledler dandikse arıza yaparsa komple mercekle değişim gerekir ..

Led lerde lazer optikli digital dar ayarını öneririm ..
    Uygulayan çok sayfaları takip ediyorum günlük 2 3 araç paylaşıyorlar dikkatimi çekti videolarda aydinlatma güzel gözüküyor
    -_-_-_-

FTHBRK28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fuatozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Led ampuller mevcut far camı sararmış içine toz girmiş durumda açıp temizlik yapmayi planliyorum. Açmışken de yeni yeni gözüme çarpan Bi led mevzusuna takıldım

Bi-Led yapan kullanan var mı acaba montajı basit geldi ürün araştırmasındayım qma yapmaya değer mi değmez mi kullanıcı kıyasları yorumları arıyorum.

Bi xenon far yıkama istiyor. Bi led istemiyor ve muayene de geçiyor öğrendiklerim harici bilmem gereken biseyler var midir ?
    Merhaba, bu konu hakkında bende araştırma yapıyorum şu sıralar. Kullananlar çok memnun sanırım. bi-led mini projektörler var farın camını ayırmadan normal ampul gibi takılabiliyor. Onların performansı hakkında bilginiz var mı?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler