Merhaba Arkadaşlar uzun zamandır bir paylaşımda bulunmuyordum forumda. Kendi aracım için yurt dışında yapılmış uygulamaları araştırırken
Polo nun Lowline olan göstergesini Amarok 2015 HighLine Mfa+ Göstergesi ile değiştirdiklerini gördüm. Açıkcası cok araştırmadan Amarok göstergesi aldım ve hikaye böyle başladı

Proje Adı : || Polo 6R 1.6 TDI AMAROK cluster Swap
Proje Yapımcısı : || Mertcan ÖZMEN
Yapılan Araç Marka / model / yıl : || Volkswagen Polo 1.6 TDI 2013
Projenin Konumu: || Gösterge değişimi
Kullanılan Malzemeler: || Tork Tornavida

BU İŞLEM KESİNLİKLE TAK ÇALIŞTIR BİR İŞLEM DEĞİLDİR. Böyle bir işe girecekseniz ilk önce maliyetlerini aratırmanızı işlemi yapacak kişilerden fiyat bilgisi almanızı öneririm.

01.İlk olarak Kadran değişim işlemini yapmanız için Online servis cihazı olan bir yetkılıyı bulmanız gerekiyor. Mevcut kadran ve immbo bilgilerinizi kopyalayıp Online cihaz ile Kadran değişimi yapması gerekiyor.
Bilgiler alındıktan sonra kadranımızı sokup yenı kadranıı takıyoruz.
Bazı fotograflar elımde olmadıgı ıcın ınternetten kaydettim.

02. Kadran nasıl sokulur..

Direksyon bakalıtını cıkartıyoruz Plastık bakalıt sokme aparatı kullanabılırsınız.

Bakalıtı soktukten sonra 2 adet tork vıdayı sokerek kadranı cıkarıtyoruz ve yenısını yerıne takıyoruz

Yetkilı kısı onlıne cıhaz ıle kadranı sızın aracınıza tanıtıyor ve aracı calısır duruma getırıyor.

03. Kadran tanıdıtıldıktan sonra polo da olmayan fren hıdrolık sevıyesı uyarı verıyor.
Bunun ıcın Kadran soketındekı 26 Nolu pını sokup yenı bır pın takıp ( tesısatı bozmamak adına) dıger ucunu şase ye baglıyorsunuz ve uyarı kaanıyor.

04. Bu işlemlerden sonra kadran Amarok oldugu ıcın Hız sapması Orta ekranda amarok logosu ve yakıt deposunda sapma meydana gelıyor. bunun ıcın kadran ıcındekı EEPROM u yenıden duzenlemek gerekıyor. Bu iş profesyonel destek gerektıren bır iştir.
Eprom bılgılerı Polo 240 kmh ve 6000 devir ve yakıt deposu lıtresı bilgileri ayarlandıktan sonra tum işlemlerimiz bitmiş oluyor.

Lowline ile High line Kadran arasındak ne gibi farklar var ?

Lowline kadranda Su sıcaklık göstergesi bulunmaz Yakıt gostergesi digitaldır ve yol bılgısarında sabıt menuler vardır.

High line mfa+ göstergede
Kapılar Kaput acılma durumu orta ekranda görebilirsiniz
Yag sıaklıgı bılgısı
ek yakıt bılgısı
eger teyıbınızde navıgasyon var ıse navıgasyon bılgıı
dvd cd radyo bılgılerı orta ekrana gelır
Ayrıca su sıcaklık ve yakıt gostergesı analogdur

(Bu işlem için profesyonel destek gerekebilir. Kendi yapacagınız işlemlerde aracınıza zarar verebilirsiniz. Sorumluluk işlemi yapan kişiye aitdir)