Selamlar TT ailesi
Aklıma gelen bir fikiri hayata geçirmiş bulunmaktayım bunu işsizliğime borçluyum

Motorum Yamaha Ybr 2007 model Euro4 emisyonlarına uygun olması için eski kasalardan biraz farkları var egr,karbüratör,krank gibi.

Bende aradaki güç farkını kapatmak için birşeyler yaptım motoruma egr iptali 5 yaprak debriyaj büyük karbüratör iğneleri gibi farklar yaptım gidişi tatminkar 120 yaptırdım )

İtb sesine hayranlığım var hava filtresini söküp dolaşmak istemedim sesi iğrenç oluyor bende böyle birşeye başvurdum güzelde oldu motorda gidişinde sesi soluğunda baya fark ediyor nasıl yaptığıma gelirsek...

Gereken malzemeler

-Ybr hava filresi lastiği
-Overlok ipliği
-Sun Fix yapıştırıcı
-Sineklik toru
-Plastik kelepçe

Overlok ipliğinin iç plastiği lazım yapmak için filtre lastiğinin kelepçeden sonra olan yerden kesiyoruz

sadece işaretlediğim yer bize lazım .

Overlok ipliğin ince tarafını kesiyoruz lastiğin giriceği şekilde arayı sun fixle yapıştırıyoruz siz farklı yapıştırıcı kullanabilrsiniz örneğin japon + sigara külüde işinizi görür benim elimde sun fix vardı onu kullandım iki rengi karıştırmanız gerek yapıştırıcı haline gelmesi için elininirle hamur gibi yoğuyorsunz benden tavsiye eldiven takın elinizi batırıyor yoksa . Arka kısmınada sineklik toru gerip kelepçeyle tuturuyoruz psilik girmesini bir nebze azaltmak için ben fazla lık bıraktım orayına bantla döndüm etrafını kötü görünmesin diye sun fixin üstünü deri rutüş boyası vardı elimde onla boyadım temiz durdu

İçten dıştan sun fixle yaptıştırdım

Sineklik Torunu arkasına filtre yapıyoruz

Artık siz Stack mi dersiniz hava filtresi mi size kalmış malzeme hazır orjinal filtre lastiği kullandığımız için orjinal kelepçede oturuyor sıkıp tuttuyoruz bitti gitti....

Atlamamanız gerekn bir nokta daha var kartel havalandırma yerini azı açık bir vaziyette bırakmayın su toz toprak girerse hiç iyi olmaz
ben bir hortum takıp aşağıya verdim ucunu su toz almaz

Bu şekilde aşağıya verdim ;

İsteğe göre böyle Filtrede kullanılabilir;

Son görüntü bu şekilde ister yan kapak takın ister açık bırakın inanılmaz bir emiş sesi oluyor gidiştede fark oluyor baya

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim