User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 2004 Hyundai Elantra Klima Işıkları Değişim Project :)

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2004 Hyundai Elantra Klima Işıkları Değişim Project :)

Herkese selamlar aslında konusunu açmayacaktım ama hem beni çok uğraştırdı hemde bizimde bir katkımız olsun sürekli okuyup okuyup çıkıyoruz diye paylaşmak istedim.

Şimdi başlayalım kurban bu

Bu arabalarda zaten kronik gibi birşey klima ampülleri bir süre sonra gücünü kaybedip az ışık vermeye başlıyor sonrada patlıyor ışıksız bırakıyor bizi, bizimkide aldığının ikinci yılı sönükleşmeye başladı sorduk çok uzun iş dediler komple dashboard un sökülmesi lazım vs bizde vazgeçtik, ben kendim yapmayı çok istiyordum ama hem kendime güvenmiyordum hemde arabanın bir yerlerini söküp takmak istemiyordum ilk sahibiyiz bakım harici tornavida değmedi maşallah

Hem klimanın ampülleri tek tek patlamaya başladı hemde artık bir aux bağlantısı istiyordum cd ve radyo dan çok sıkılmıştım üstüne bide küllükteki ampül patlayınca yeter dedim küllükteki ampül çok önemli premium bir aura katıyor arabanın içine

Söktük komple dashboard u fazlaca korkarak

Klima ve teyp i çıkardık 15 senelik soketleri çok zor çıkardım gerçekten

Klimayı da güzelce dağıttık ampüllere ulaşmak için(burada işler karışmaya başlıyor

Değiştireceğimiz ampüller beyaz alanın içindeki büyük yeşil renkte olanlar diğer daha ufak ve siyah alan içinde olan turuncu yeşiller led ampül onlarda herhangi bir patlama sönme gibi şeyler olmuyor led olduğu için, ampülleri çıkardık gittik en yakındaki elektrikçiye tabiki ampülleri yanıma almadan orada anlattım bana ampülleri verdi geldik geri eski ampüller duy ile ayrılmıyor zaten aldığımız bir boy büyük neyse dedik olsun, bir sonraki gün bostancı sanayiye gittim hiçbir şeyden habersiz sormaya başladım bir iki üç dört beş dükkan kimsede yok en son biri starklips var oraya git dedi gittim gerçekten vardı ama nasıl var olduğunu yine sonra anladım

Klimadan çıkanlar ve yeni aldıklarım, eskileri hem bakır hemde ampülün akımı aldığı bakırlar tırnakların içinde hemde duy daha ince yeni duylar klimanın kartına bile girmedi.

Kara kara düşünmeye başladım arabada iki gündür komple sökük vaziyette, ampülleri söküp takarken bide klimanın switch lerinden iki tanesini yanlışla yerinden çıkardım her düğme 5 parçaymış o minicik parçalar arabanın içine dağıldı bide onları kaybettim bir günde onları aradım zar zor buldum topladım etti üç gün iyice sıkılmaya ve gerilmeye başladım, yine gittim sanayiye altını üstüne getirdim çıkmacılara kadar girdim hiçbir yerde yok en son sunklips teki arkadaş bu ampülü bulman imkansız bende aynı ampül var ama oda senin arabana uymaz çünkü sendeki duy arabaya özel anca servisten alacaksın veya elektirikçi bir şekilde ampül uyduracak oraya dedi, @hakansonmez kardeşimle kafa kafaya verdik zaten büyük bir krallık yaptı bana orijinal teyp ini verdi kobay olarak kullanmam için bide bana ampüllerin parça numarasını buldu, başladım hyundai servislerini aramaya tek tek arayıp soruyorum hiçbirinde yok en son yetkili bir abi denk geldi assanın stoklarına baktı orada da yok koreye baktı orada da yok üretime baktı üretimi yok üstündeki ampülleri bulacaksın senin elindeki duylara takacaksın çok zor ama allah yardımcın olsun dedi kapattı

Uzunca korelilere sövdükten sonra iş başa düştü yapacam bu işi söktük instaya hikaye whatsapp gruplara fotoğrafları atıp artislik yaptık kuyruğu kıstırıp caymak yok

Eski ampüllerimi bide @hakansonmez dan çaldığım ampülleri önüme koydum başladım bunları nasıl sökebilirim diye bakmaya daha önce hakanla bakmıştık ama iki tanesini feda etmiştik bu sefer iğne ile narince denedim sökmeyi başardım

Daha önce yukarda fotoğrafını koyduğum yeni ampülleri kendi duylarından çıkarttım onlar çok kolaydı sonra eski duylara taktım

hayırlı olsun

tabiki sökmüşken dashboard da ne kadar ampül varsa hepsini değiştirdim onlarıda almıştım onlar uyumluydu ama madem bu kadar uğraştım onlarda orijinal olsun diye onlarında duylarını değiştirdim gerçekten çok zor iğne ucu kadar bakır parçalar ufacık ampüllerle kırmadan zarar vermeden çalıştım tane ampül 1 saat sürdü

soldaki yeni aldığım sağdaki arabadan çıkan

Bu arada ampülleri normal beyaz ışık veriyor üzerinde şapkaları var fotoğrafların bazınlarında yeşil bbu azıların şefaf cam olmasının sebebi o en hepsinin şapkalarını geri taktım onunda fotoğrafı olsun

Ve en nihayetinde mutlu son maceranın bittiği an, çok fazla uğraşsam da çok hoşuma gitti aslında emek harcayıp bir şeyler yenilemek eski haline getirmek, gözümde imkansız ben yapamam dediğim bir şeyi başarmak baya mutlu etti

Evet sonuç fotoğraflarına geçelim

Ve en önemli detay küllük ışığı

Ve bonus iki tane vida arttırdım 3 gün sanayide ustalarla çok muhattap oldum ona yoruyorum

Buradaki konulara sizlere göre küçük benim için çok büyük bir olaydı herkese keyifli forumlar
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

lancerevo8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ellerinize sağlık hocam, gece olduğunda parkları açıp izlersiniz artık

Kubilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim klimadakiler çok kolaydı ampulleri aldım taktım direk sizinki gibi olsaydı kafayı yerdim

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    finali güzel olmuş, ustanın iyisi arttırır

elinize sağlık.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 vida arttıysa ustasın artık

eline sağlık

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baya uğraştırmış, led vs uydurup çözülmedi mi ? Sonuç muazzam,elinize sağlık.

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lancerevo8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ellerinize sağlık hocam, gece olduğunda parkları açıp izlersiniz artık
    Çok teşekkür ederim, geceleri zaten gözümü alamıyorum sürekli ışıkların parlaklığını açıp kısıyorum

Alıntı Kubilay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim klimadakiler çok kolaydı ampulleri aldım taktım direk sizinki gibi olsaydı kafayı yerdim
    Kafayı yedirtti baya zaten bide en çok moral bozan gittiğim konuştuğum kim varsa ustası, parçacısı, ampülcüsü, yetkili servis elamanı dahil kardeş allah yardımcın olsun demesi

Alıntı Gkn55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    finali güzel olmuş, ustanın iyisi arttırır

elinize sağlık.
    Çok teşekkür ederim
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 vida arttıysa ustasın artık

eline sağlık
    Çok teşekkür ederim, vida olayından sonra kendime güvenim arttı zaten

Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baya uğraştırmış, led vs uydurup çözülmedi mi ? Sonuç muazzam,elinize sağlık.
    Teşekkür ederim, led oluyordu, komple bütün ışıkları led ile değiştirip yeni hyundai modellerindeki mavi renge çevirenler var, bende yeşil renk veya beyaz renk üstüne kendinden çıkan yeşil şapkaları takıp led ampül lehimlemeyi düşündüm fakat hem değişen ampül 5 tane bu ampüllerin aydınlattığı düğme 10 tane o yüzden led lehimlenirken yamuk olursa bazı düğmelerin ışıksız kalma veya sönük kalma olasılığı çok yüksek zaten led yapanların uygulamalarına baktım çoğu öyle veya klima ekranının yeşil rengi ile uyumlu olmaz diye tereddüt ettim, bide orijinalliği bozulmasın diye istemedim herşey olduğu gibi sıfır gibi olsun istedim
    Konu Drive Fast tarafından (31-07-2019 Saat 01:42 ) değiştirilmiştir.
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

bosporuss06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eline sağlık...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinize sağlık güzel olmuş. benzer uygulamayı bende colt için yapmıştım aliexpressten led aldım ama tabi ki yuvaya uymadılar bende duydan orjinal lambaları çıkarıp ledi biraz tadilatla duya oturttum öyle çalışmıştı.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık. İnanın o 2 vidadan çok daha fazla arttıran ustalar biliyorum. Harika çözümler üretmişsiniz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler