User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
118 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 2-3/mayis 2015 konya mahallİ oto drag

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TurboM3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konyalı arkadaşlar,

Perşembe ve Cuma günleri Konya'da antrenman yapabileceğimiz pist/yer var mı?
    trafiğe kapalı bi yer yok ama sanayi bölgelerine doğru trafik akşamları özellikle hiç yok denecek kadar az
    trafiğe kapalı olarakta bi drag pisti var ama oda hazırlık nedeniyle açık olurmu bilmem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otobus terminali piste yakin mi peki???

ta_one - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ggtoker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otobus terminali piste yakin mi peki???
    tam ters kutupda kardesım ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sevgili arkadaşlar gün içinde antalya dan bazı arkadaşlar beni aradılar ve kayıt bedellerinin yüksek oldugunu söyleyip antalya olarak katılmama kararı aldıklarını söylediler . bunu üzerine katılmayabileceklerini kendi tasarrufları olacagını söyledim . bu form da organizasyon yapan arkadaşlar durumu daha iyi bilirler ve yorumlarlar . bu tür organizasyonlarda sponsorunuz yoksa durumunuz vahim herşey para ile başlar para ile biter bu durumdan bende memnun degilim. tarih açıklarken korkarak açıklarım yeterli kayıt alamazsam nasıl çıkarım işin içinden diye çünkü güvenlik saglık sigorta lisans tesis matbaa yemek su çay yakıt gibi giderler velhasılı adım başı bir bedel tabii bu giderleri karşılayabilmek için 35 kayıt altına düşmemem gerekiyor düşünce ne oluyor? cevap basit ilk iş yemek iptal başkada iptal edilecek bi şey tabii bir de yarışı iptal edebilirsiniz. ne kadar bu spora faydası olur tartışılır. bilgilerinize.
    SEVDİĞİNİ BULAMIYORSAN, BULDUĞUNU SEVECEKSİN;

ulas_eg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geri sayım başladı. son 7 gün

Enverbah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yıl ilk drag yarışı olmasına rağmen forumda hiç ilgi yok.Geçen senelerde yarışa bir hafta kala katılımcılar açıklanır kontenjan dolduğu için katılamayanlar olurdu.

Ali abi katılan araç sayısı 25 mi hala?

TurboM3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elimizde kalan tek pist Konya pisti. Akhisar'da bu sene yarış yok. Elimizdeki tek pist Konya.

Ülkemizde güzel arabalar yapılıyor, bu arabaları pistlerde geliştirmeliyiz, rolling'den uzak durmalıyız.

Bu organizasyonun maliyeti var.
    Güvenlik elemanlarının maliyeti, ambulans maliyeti, İl Müdürlüğünü'nün elemanlarının maliyeti, kupa maliyeti, matbaa işlemleri maliyeti.

Bugün Precision orta boy bir turbo 1200 usd + yol + gümrük. 2000 USD ye mal oluyor. 3400 TL bir turbo, ortalama fiyat. Pist 600 TL. Anlatmak istediğim konu pist parası araçlara harcanan paranın yanında çok ufak kalıyor.

Arabalarımıza aldığımız parçaları, yapılan işçilikleri test edeceğimiz ideal ortam pist. O da sadece şu anda Konya'da var.

5 gün önce İstanbul Park'a gidip "yarım günlük" kiralama hakkında görüştüm. 10.000 Euro yani 30.000 TL.

Geçmişte roll yapan, ama bugün yolda roll yapmanın ne kadar tehlikeli olduğunu geç de olsa idrak eden bir üye olarak drag organizasyonuna destek verelim diyorum.

Aracım 100 % hazır değil, İstanbul'da pist yok, Konya'ya ayar ve test için gidiyoruz, ilk testi Konya'da yapacağız Allah izin verirse. 12 saniye bile koşsak eksikleri görüp bir sonraki yarış için çalışırız Allah ömür verirse.

Sağlıklı, mutlu bir hafta diliyorum.
    Subhanallah, Elhamdulillah, Estağfurullah, Alllahuekber, Lailaheillallah

Bulut Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaziklar olsun antalya

Fatih YİGİT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Antalyadan kaç kişi varki katılan ? Katılmadıklarında kac para fark ediyor en fazla 2-3 arac var ?
    oVerBoosT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih YİGİT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antalyadan kaç kişi varki katılan ? Katılmadıklarında kac para fark ediyor en fazla 2-3 arac var ?
    fatih antalyadan kaç araç katılıp katılmaması bizi etkilryrn bir olay değil problem şu federasyon biz organizatör kulüplerden maliyet bilgisi almadan ve önceki yıllarda açıkladıgı kayıt ücretini degiştirmeden yayınladıgı için 2014 de öncesinde de aynı rakamlar yazar bu yazı bazı arkadaşların aklında soru işareti oluşturmuş buna istinaden yarışa katılmama kararı almışlar olay bu yoksa bizim organizasyonumuzda sorun yolumuza devam ediyoruz gönül isterdiki antalyadan da araçlar olsun daha renkli bir hava oluşurdu hayırlısı olsun. sabah fedrasyonla görüşüp rakamları güncellemelerini isticem .sorun ortadan kalkar .tabii bazı arkadaşlar da bilmeden ambulansı belediye veriyor yok şunu bu veriyor gibi afaki yazılar dahada kafa karıştırıcı olaylara gebe bıraktı.güncellemeler yapılır bu iş biter.
    Ama ne gariptir ki antalya da sanki bu sporu baltalamak isteyen yada bizi sevmeyen bir kişi yada kişiler var galiba beni federastona şikayet ederler olmadı kulübü şikayet ederler bu yılda kayıt ücreti hortladı yeniyıla yeni süprizler hayırlısı olsun biz spora baş koyduk bu işi gücümüzün yettigi yere kadar yapacagız yapmaya devam edegiz. bende istiyorum iyi dereceler olsun bu spor hep gündemde olsun farklı sponsorlarla anlaşalım masraflarımızı sponsorlar ödesin .1. lere 2. lere 3. lere ödüller verilsin bu spor hak ettiği yere gelsin emeklemeden yürümek koşmak maalesef yok mümkün degil o zamana kadar bu maddi ve manevi fedakarlıga devam etmekten başka çaremiz yok gözüküyor bu şartlarda.bu işin yolu iyi dereceler iyi dereceler...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gayretlerinden dolayı seni tebrik ederim ali abi.
    son liste nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi konyanın ileri gelen firmaları ile görüşülse mantıklı olmaz mı ?
    oVerBoosT

Bulut Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dragon efe biladerimle ne zaman elimizi bu yaris islerinden cektik antalyada kendini vitrincilige uyarladi bu isin zemininde hirs var istek var. Bunlar olmazsa olmaz. Hayirlisi olsun ali baskanim ...

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih YİGİT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi konyanın ileri gelen firmaları ile görüşülse mantıklı olmaz mı ?
    Torku en buyuk fırma cok reklam yapıyor bence gorusulebılır
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

alperx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    antalya'nın baltalama gibi bir düşüncesi olamaz. zaten ali başkan ile birçok antalyalı'nın arası da muhabbeti de iyidir diye biliyorum. benim yarış arabam yok ama arkadaşların çoğunu tanıyorum. oradaki toplantıda bende vardım. olay şu :

organizasyon'un sürekli tarih değiştirmesi. tarihin çok erkene alınması. yani bu diğer organizasyonların tarihi hep son dakika mı belli oluyor, bunu bilemiyorum.

belki bazı arkadaşlar 100-200 bin harcayıp yarışa katılıyor ama antalya'daki çoğu katılan kişi küçük esnaf, araç toplarken 500 liranın hesabını yapan, idareten bile malzemeler takan esnaf. ben ayar da yaptıgım için biliyorum, antalyadaki araçların %90'ında 1000 dolarlık bir turbo yok. vazgeçtim 2000 dolardan. ha diceksiniz ki madem fazla paranız yok o zaman katılmayın. ona da 'ayıp' denir.

konu şuraya geliyor. bu insanlar çalışıyor, para kazanıyor, kazanmadan bu yarışa zaten giremiyor. gidiş geliş 2000 lira ortalama maliyet. senede 5 yarışa gitse 10 bin lira sadece geri dönüşü olamayan yarış maliyeti. tarihler çok öne alınınca işi gücü olan adamlar baya sıkıştı. bunun üzerine her kafadan ses çıktı. ve bir toplantı yapıldı. herkes katılmadı ama 15-20 yarışan vardı. dertler konuşuldu. bir de bu tosfed'in fiyat tablosu ortaya çıkınca haliyle fiyatlar konuşuldu. yoksa tabi ki 2000 lira veren adam fazladan 200 lira da verir, ama "niye sorguluyorsunuz" diye de çıkışmamak lazım bence, açıklamak konuşmak lazım. tosfed fiyatları güncel olmalı, ve gider gelir bilinmeli, kimsede (sadece antalya için demiyorum) soru işareti kalmamalı. ayrıca tarih konularına da biraz daha özen gösterilmeli diye düşünüyorum.

not : kimsenin adına konuşmuyorum bunlar benim izlenimlerim. katılan olur olmaz, saygı duyarım.
    Hayatta en hakiki mürşit ilimdir. - Mustafa Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi bu yarış herseye zam geliyor arabasına okadar para harcayıp kayıt ucretını cok buluyorsa bu iş oynamayacak gelinin yerim dar demesi gibi bir şey herseye nasıl zam gelıyorsa hersene yapılan zam bence normal alı abıler de hayır kurumu ısletmıyor kı ? konyada bır suru guvenlık ıhtıyacı olur adam ıhtıyacı olur bunlar hep para. yanı hayrına yarışacaklarsa caddeler musaıt .
    oVerBoosT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alperx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    antalya'nın baltalama gibi bir düşüncesi olamaz. zaten ali başkan ile birçok antalyalı'nın arası da muhabbeti de iyidir diye biliyorum. benim yarış arabam yok ama arkadaşların çoğunu tanıyorum. oradaki toplantıda bende vardım. olay şu :

organizasyon'un sürekli tarih değiştirmesi. tarihin çok erkene alınması. yani bu diğer organizasyonların tarihi hep son dakika mı belli oluyor, bunu bilemiyorum.

belki bazı arkadaşlar 100-200 bin harcayıp yarışa katılıyor ama antalya'daki çoğu katılan kişi küçük esnaf, araç toplarken 500 liranın hesabını yapan, idareten bile malzemeler takan esnaf. ben ayar da yaptıgım için biliyorum, antalyadaki araçların %90'ında 1000 dolarlık bir turbo yok. vazgeçtim 2000 dolardan. ha diceksiniz ki madem fazla paranız yok o zaman katılmayın. ona da 'ayıp' denir.

konu şuraya geliyor. bu insanlar çalışıyor, para kazanıyor, kazanmadan bu yarışa zaten giremiyor. gidiş geliş 2000 lira ortalama maliyet. senede 5 yarışa gitse 10 bin lira sadece geri dönüşü olamayan yarış maliyeti. tarihler çok öne alınınca işi gücü olan adamlar baya sıkıştı. bunun üzerine her kafadan ses çıktı. ve bir toplantı yapıldı. herkes katılmadı ama 15-20 yarışan vardı. dertler konuşuldu. bir de bu tosfed'in fiyat tablosu ortaya çıkınca haliyle fiyatlar konuşuldu. yoksa tabi ki 2000 lira veren adam fazladan 200 lira da verir, ama "niye sorguluyorsunuz" diye de çıkışmamak lazım bence, açıklamak konuşmak lazım. tosfed fiyatları güncel olmalı, ve gider gelir bilinmeli, kimsede (sadece antalya için demiyorum) soru işareti kalmamalı. ayrıca tarih konularına da biraz daha özen gösterilmeli diye düşünüyorum.

not : kimsenin adına konuşmuyorum bunlar benim izlenimlerim. katılan olur olmaz, saygı duyarım.
    alperx merhaba sana sonuna kadar katılıyorum sebebi bende yıllarca pistlerde yarıştım bir anımı paylaşmıştım ankara draglarda kayıt ücretini konya dan gelen seyirlerden toplamıştım. para işi zordur tosfedin sayfasında yazan rakamlar günübirlik yarışlar için yazılmış 2 günlük organizasyonlarda maliyetin 2 katına çıktığını sizler hesap edin artık bilgilerinize

Runaway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İptal olma durumu varmı,liste durumu nasıl güncel bilgi alabilirmiyiz Ali abi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ali abi güncel listeyi bi sunarmısın ?
    oVerBoosT

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)