User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
83 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 04-05 temmuz konya drag

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaris bitti organizasyon sifir. Yanan arac var sondurecek tup vs hicbisey yok. Km lerce yol gel hepsi bosuna. Yarisan araclari tebrik ediyorum. Emeklerinin karsiligini insallah baska bir yarista alirlar. Yazilan cizilen organizasyon bilgileri ile yarisin alakasi yok ne saat dogru nede diger yazilanlar. Simdi aciklama yapiliyor arkadaslar kusura bakmayin bu gece yarisiydi ama erken basladi ve bitti. Yazik yemin ederim cok yazik arac sahiplerinin emeklerini konyada hic ettiler. Yazilacak cok sey var. Bir onceki yaristaki Antalya li arkadaslar haklilarmis. Bu is para toplamaya benzemiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi ki gelmemişim geçmiş olsun yana araca kimsede birşey yoktur inş. Katılım çok muydu peki

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    face de gördüm alıntıdır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akhisar şart olduğu sanırım artık. . Face de federasyon falan deniliyor sanırım gece yarışına izin çıkmadı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben anlamadım bir şey belli ki yolunda gitmeyen birşeyler olmuş... Biri de çıkıp net bir açıklama yapsa daöğrensek

chiefkadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Drag yapılan alan İl spor müdürlüğüne ait,
    Tesis yetkililerinin kendi aralarında düştüğü anlaşmazlık sonucu "gece yarışını" yaptırmayacakları kararı çıkmış.
    Yarışa kayıt yaptıran 33 araba vardı,sıcak hava ve aksilikler sonucu yaklaşık 8-9 araba diskalifiye oldu..Yarış öğle saatlerinde seedingler ile başlayıp,iftardan 25dk.önce tamamlandı..

coder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana göre rezillikten başka bir şey değildi canlı canlı şahit oldum her şeye resmen rezillik.
    RESPECT YOUR ELDERS

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye'de bir ilke imza atıldı

Türkiye'nin ilk Cumartesi günü yapılan Drag Yarısı olarak
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

PriSOneR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rezillik rezillik rezillik adamın arabasi yandi hakli olarak kufuru basti , insanlar oraya para veriyor bir itfaiye aracı çokmu zor ? Yazık günah. Gece yarışı var diye. Bir gittik katılımcı sayısı az. Yarış başlamış neyse dedik geçtik izlemeye bir baktık anons geldi yariş bitti gece yarışı izin nedeniyle iptal. Bastım küfürü (iptal edene) biz çıkarken insanlar daha yarış olacak diye il dışından gelıyorlardı Adanadan işletmelerimizi kapattık geldik hakkımızı helal etmiyoruz. Konya bizim gözümüzde bitmiştir.

ice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Drag ankara ve konyada olmaz olamıyor 2x2=4 ...

Erol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende hakemleri kınıyorum rezillik resmen, antremanlarda aracımın 2. Vitesi gitti o halde sedingde 13.1 yaptım ve 3. sınıfda yarışmaya hak kazandım. Sonrasında hakem heyeti çağırdı beni dedilerki ön iki camım pleksi olduğu için yarışa katılamassın, bende diger pleksi Araçları gösterdim aldığım cevap egerki 1-2-3-4. Sınırdaki Araçlarda hepsinde oem cam olmak zorunda 5-6. Sınıfdaki araçlara serbest eee dedim sonuç yarışamassın iyi niyetimizden kural kuraldır dedim çekildim yarışdan ve doğal olarak aracımı topladım yarış benim için bitti diye, sonrasında yarış başladı 3-4. Sınıf Araçlarda pleksi cam var gittim hakem kurulunun yanına dedim hani yarışamıyorlardı. Aldığım cevap yarış başladıkdan sonra bu seferlik girdiler.
    ki en toplu araçlar neredeyse bizde kalkıp pleksi camımıza laf söylüyorlar.
    Yazıklar olsun bırakın bu işi öyle arabada klimayı açıp oturmakla olmaz bu işler..
    BOOSTPROJECTS
    EKK24 0-402 m. N/A Fwd TR Rekoru 11.9 sn.
    100-200 - 8.5sn.
    N/A is the best..
    Civic Hatchback

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit: yanlış anlaşılma
    RESPECT YOUR ELDERS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Federasyondan mi kaynakli organizasyondanmi anlam veremedik gece yarisi dediler oglen oldu ne antrenman ne seeding yapilmamisti.Gece nasilsa yaris diye herkes rahat.sonra bi baktik elektrikler kaldirmaz isiklandirma calismayacak dediler.sonra izin cikmadi dediler.ali abi kudurmus durumdaydi.bizde fazla durmadik ciktik.sonra antalyanin arabasi yanmis duydukki.Gecmis olsun arkadaslara.Yazik boyle guzel organizasyon ve pist imka i cikartilan zorluklardan domayi pic oluyo resmen.Artis soytari bi hakem getirmisler araclarda sacma sapan kusurlar ariyorlar.Kendi eksiklerini kusurlarini gormuyorlar.yazik bu spor icin verilen emeklere paralara yazik....
    ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sevgilli arkadaşlar bakın hiç kimseyle polemiğe girmek niyetinde değilim burada bazı arkadaşlarımız bilgileri olmadan yazılar yazmışlar bizim tabir caizse anamız ağlamış olmadık fedakarlığı yapmışız federasyonumuzdan gerekli izinleri almış olmamıza rağmen il müdürlüğü yetkilileri pist amiri olarak yanlış bir atama yapınca(muhasebe müdürü) bu şahsın ben kendimi riske atamam bir problem çıkarsa hesap veremem demesi diğer il müdürlüğü görevlileri ve ben amir konumundaki şahsı razı edemedik ayrıca il müdürlüğü spor dairesi valiliğe gece yarışıyla ilgili yazı yazmamışlar. standart yazılarını yazmışlar gece ilk olduğundan göz den kaçırmışlar belliki. bu etkenler neticesi gece yarışı yapılamadı maalesef.
    gelelim ikinci konuya yarışmacı arkadaşlarla konuştuk bu gün bitirelim mi yarına bırakalım mı diye ramazan münasebetiyle yarışmacılarımızın bazılarının oruçlu olmasını da göz önüne alarak yarış komitesi de bu doğrultu da karar aldı.

üçüncü konu yanan araç özellikle bazı kardeşlerimiz yazmışlar itfaiye yok falan filan diye bunlar afaki konuşmalardır.hele para toplamak gibi saçma sapan bir yazı var.ne parası toplanıyorsa açıklasın herkes bilsin bazı arkadaşlarımız wht ile ilgili bana bir miktar yardım ettiler kendilerine tşkr ettim ve bende bu arkadaşlarımızı onure etmek için kendilerine birer tşkr plaketi takdim ettim.
    kayıt ücreti ve bu wht için verilen para dışında ne biliyorsa açıklasın herkes öğrensin .
    ek yönetmelikte belirtilen yangın söndürücüler bulunması gereken yerde konuşlandırılmış alev alan araca görevli olan personel derhal müdahale etmiş dahası bizzat ben kendim de aleve yangın söndürücü ile müdahale ederek direkt alevin sönmesini sağladım.
    şimdi bu yazıyı yazan kardeşimiz, ASN gözlemcisini yarış komiserini teknik kontrolu ve bizleri zan altına alarak bizlere mi haksızlık ediyor yoksa yarışcıların emeklerini mi sabote etmeye çalışıyor açıklarsa sevinirim. ek kurallar ek tedir. bilgilerinize.

not: alev alan aracın resimlerine bakmanızı tavsiye ederim ne ile nasıl söndürülmüş.

Yarışmacılarla İlişkiler Sorumlusu : İlhan SAVAN
    Basınla İlişkiler Sorumlusu : M.Barış SÜTÇÜ
    Yarışma Genel Sekreteri : İlhan SAVAN
    Yarışma Doktoru : 112 Acil (yarış boyunca hazır 1 adet ambulans 3 kişi ATT elemanı, şoför ve sağlıkçı)
    Yangın müdahale ekibi : 6 kişi (toz bazlı 6 adet yangın tüpü)
    Yarışma Gözetmenleri : Konya Bölgesi: 10 Kişi

Organizasyon komitesi yarışma esnasında yarışmacıların ve servis elemanlarının uğrayabilecekleri veya üçüncü şahıslar nezdinde sebep olabilecekleri kazalar ve hasarlardan dolayı hiçbir sorumluluk yüklenmezler.

BÖLÜM 2
    ORGANİZASYON
    Madde 1
    Mahalli Otodrag Yarışı KONYA SARAÇOĞLU Otodrag Pisti’nde TOSFED mahalli kurallarına uygun olarak ve bu ek kurallar dâhilinde KONYA DRAG SPORLARI Spor Kulübü tarafından organize edilmektedir.
    2.1 Yarışmanın Tarifi Geçerliliği ve Yeri
    Bu yarışma KONYA DRAG SPORLARI Spor Kulübü tarafından, ek kurallarda belirtilen tarihlerde KONYA SARAÇOĞLU Otodrag Pisti’nde yapılacaktır. Parkur uzunluğu 430 metre asfalt pist.
    2.2. Katılabilir Otomobiller ve Sınıflar;
    Sınıf 1 - Street (15 saniye üstü)
    Sınıf 2 - Super Street (14-15 saniye arası)
    Sınıf 3 - Pro-Street (13-14 saniye arası)
    Sınıf 4 - Drag (12-13 saniye arası)
    Sınıf 5 - Pro-Drag (11-12 saniye arası)
    Sınıf 6 - Super Pro Drag (10-11 saniye arası)

Mahalli oto-drag etkinliği, Türkiye Otomobil Federasyonunun belirlediği kurallar dâhilinde yapılacaktır.
    • Polyester kaput ve bagaj serbesttir. Kaputta, kaput mandalı kullanılması zorunludur. Bagaj sabit olabilir.
    • Kapı döşemeleri sökülse dahi daha hafif bir malzeme ile kapatılması şarttır.
    • Yedek lastik, arka koltuk, yolcu koltuğu zorunlu değildir.
    • Emniyet kemeri sökülemez.
    • Hız limiti 80 km/h olan küçük stepneler ile yarışa girilemez.
    • Aşırı Besleme: Motoruna; NOS (nitrojen dioksit), supercharger, kompresör ve turbo uygulamaları yapıl-mış otomobillerdir. Tüm sınıflarda aşırı besleme serbesttir.
    • Araç üzeri reklam serbesttir. Araçların ön ve arka camında görüşü etkileyen reklam olup olmadığı kontrol edilecektir. Varsa sökülecektir.
    • Sağ ve sol kapıda yarış numaranızı belirten sticker olacağı için Ön kapılarınızı boş bırakmanız gerek-mektedir.
    Hafifletme amacı taşıyan ön, arka, yan spoyler ve çamurluk çıkıntıları sınıf değişikliği yaratmaz.
    2.3 Katılabilir Yarışmacılar
    SEVDİĞİNİ BULAMIYORSAN, BULDUĞUNU SEVECEKSİN;

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    RESPECT YOUR ELDERS

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ali baskan her defasında canla basla caba harcıyorsunuz, Allah razı olsun ancak her yarıs sonrası bı aksılık bı sıkıntı olunca ınsanlar artık bı onyargı bı antıpatı olmaya baslıyor konyaya karsı kı samımı olarak soyluyorum sıze yuklenılen her mesajda uzuluyorum ancak yarıs oncesı bıkac arac ayarlasanız, deneme kalkısları yapılsa yarıs gece olacaksa b oncekı geceden bı deneme yapılsa( belkı yapılmıstır tabı), sure aletlerı bı denense falan hep boyle son dakıka suprızlerı sıkıntı oluyo sıze.
    Insallah bı sonrakı yarısa hallolur sıkıntılar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanlış anlaşılma neticesi yazdığı yazıyı silen arkadaş adına araç sahibi ve tamircisi benimle bizzat telefonla konuştular onun adına benden özür dileyerek bana göre büyük erdem göstermişler dir bende kendilerine tşkr eder cevaben yazdıgım yazıyı kaldırdım bilgilerinize.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    RESPECT YOUR ELDERS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali baskan her defasında canla basla caba harcıyorsunuz, Allah razı olsun ancak her yarıs sonrası bı aksılık bı sıkıntı olunca ınsanlar artık bı onyargı bı antıpatı olmaya baslıyor konyaya karsı kı samımı olarak soyluyorum sıze yuklenılen her mesajda uzuluyorum ancak yarıs oncesı bıkac arac ayarlasanız, deneme kalkısları yapılsa yarıs gece olacaksa b oncekı geceden bı deneme yapılsa( belkı yapılmıstır tabı), sure aletlerı bı denense falan hep boyle son dakıka suprızlerı sıkıntı oluyo sıze.
    Insallah bı sonrakı yarısa hallolur sıkıntılar
    ahmet tşkr ediyorum anlayışın için insanlar birbirlerini tabii eleştirecekler yapılacak ama eleştirmiş olmak için hakaret etmeden terbiye kurallarına uyarakyapmak gerekiyor buna dikkat ettiğimiz sürece sorun yok

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)