User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
101 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Oner S2000 HP

onerbag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E0041 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen yanlış anlamışsın ben dynodan bahsettim ahmet abide fikrime katılmış

mehzentin konusunda stock s2000 ler filtre egsozla 210-220 arası çıkıyor denildi sizin araç 247.1 vermiş yazılımla headersla yaklaşık 30hp alınmış

mehzentin araç 250 idi bi, yazılım bi kelebekle 277 oldu

buyüzden kafa karışıyor bide bunlara diğer dynolara göre %10 eksik olduğu söyleniyor

bence dyno dynamicsi tr şartlarında bulunan birçok kişinin kullandığı bi dyno ile test etmek lazım mesela istanbuldasın paşa dynoya gidip birde orada ölçtürüp buraya koysanız en azından bi fikir olur diye düşünüyorum

çünkü bildiğim kadarı ile başka dyno dynamics yok bizlerede bi ölçü olmuş olur kıstas alınabilecek bir dyno olabilir en fazla tercih edilende olabilir ama trdeki dynolarla kıyaslamamız daha iyi olur çünkü birisi serp dynoya çıkar 200 hp dynodynamics le kıyaslar en azından
    Simdi sole soliyeyim aslinda dikkatli arastirirsan dyno dynamics tum dunyaca kanitli bir dyno bunu daha test etmemize gerek olmadigini dusunuyorum diger yandan benim aracimda feh s2K lardan farki kapak olmasi bence onu farketmedin her halde.mehmetin olayina gelince onun aciklamasini bilal kaan veya ozgun yapar diye dusunuyorum.

E0041 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki öyle olsun ama bence paşa dynoda bi ölçtür burdaki birçok kişinin merağını gider başka derdimiz yok
    OKAN YILMAZ

..MTM & PRO STOCK GARAGE..

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen yanlış anlamışsın ben dynodan bahsettim ahmet abide fikrime katılmış

mehzentin konusunda stock s2000 ler filtre egsozla 210-220 arası çıkıyor denildi sizin araç 247.1 vermiş yazılımla headersla yaklaşık 30hp alınmış

mehzentin araç 250 idi bi, yazılım bi kelebekle 277 oldu

buyüzden kafa karışıyor bide bunlara diğer dynolara göre %10 eksik olduğu söyleniyor

bence dyno dynamicsi tr şartlarında bulunan birçok kişinin kullandığı bi dyno ile test etmek lazım mesela istanbuldasın paşa dynoya gidip birde orada ölçtürüp buraya koysanız en azından bi fikir olur diye düşünüyorum

çünkü bildiğim kadarı ile başka dyno dynamics yok bizlerede bi ölçü olmuş olur kıstas alınabilecek bir dyno olabilir en fazla tercih edilende olabilir ama trdeki dynolarla kıyaslamamız daha iyi olur çünkü birisi serp dynoya çıkar 200 hp dynodynamics le kıyaslar en azından
    şöyle diyelim dünyaya bak biz hala çok aşağılardayız Dynodynamics S2000 yaz görsellere tıkla moral bozuyor gerçöekten mehzzentin arabasının konusunda mehmetin eksikleri var onlar bunlar vardır 70mm gaz kelebeği ne yapıyor bilemiyoruz tam açıyormu açmıyormu bilemiyoruz malesef acemiliğimize dikkatsizliğimize geldi 70mm Gaz kelebeği ile bazı seyleri heycandan mı dersin yoksa basımıza hiç gelmediğindenmi dersin bilemeyiz kelebek belkidde %100 açmıyordu yolda 2 de saramayan araba kelebeği taktık ayar mayar yokken direk yola çıkdık sarmaya basladı sonrasında bakalım değişen bişiy oldumu dedik evet gerçöekten değişiklikler kamburluklar garip garip egriler düzelmişti bunun dyno ile alakası yok biz paşaya yada serplere göre kıyaslamıyoruz ölçtürüp sonra ölçtürenler var tabiki ama onları söylemek manasızca 225 tekerler bizde 190 teker gibi beygirler çıkıyor ama amacımı biz kendimizi dünya ile kıyaslamak istiyoruz amacımız bu yoksa kelebekle 27 beygir olayı değil bu olay yani daha sıkıntılarınıgidermeden heycanladık atttık dyno eğrisini adı üstünde bilgilerimizi deniyoruz deneye deneye bazı seyleri öğreniyoruz evet

sözüm sudurki dünyaya bakıyoruz ozaman dünya ile kıyaslayalım
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki öyle olsun ama bence paşa dynoda bi ölçtür burdaki birçok kişinin merağını gider başka derdimiz yok
    Önerde zaten uyku uyuyamıyordu bu EE041 in merakını nasıl gidereceğiz allahım diye. Adam sırf sen merak ediyorsun diye gidip bi de Paşaoğlunda ölçtürecek. Parasını sen verecek misin peki? İsteyen istediği yerde ölçtürür. Biz kimseye çok merak ediyoruz bi de gidip ecufastte ölçtür diyor muyuz?
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önerde zaten uyku uyuyamıyordu bu EE041 in merakını nasıl gidereceğiz allahım diye. Adam sırf sen merak ediyorsun diye gidip bi de Paşaoğlunda ölçtürecek. Parasını sen verecek misin peki? İsteyen istediği yerde ölçtürür. Biz kimseye çok merak ediyoruz bi de gidip ecufastte ölçtür diyor muyuz?
    sen ne acayip bi insansın ya bursaya geldin otobanda sıkıntı yaşadın motorunun yağ fırlatmayan yeri kalmadı ağlayacak gibiydin forumda maşallah aslan oluyorsun seni orda bırakmayıp yardımına gelen kişiye böyle laubali konuşup bi tepeden bakmalar 40-50 lira para ile birisi batacak veya zengin olacaksa ver hesap numaranı sana gönderim harcadıkça dua edersin ki biz harbiden eşşek adammışızki senin gibi bi karakterin yardımına koşmuşuz.. demekki ta nerden geldik ver benzin parasını demek lazımmış sana herşey para olmuş düşüncelerinde

araç sahibinden özür dilerim bu kelalperin ilki değil 2-3 sefer daha böyle ben biliyorum tarzında atarlı giderli yazısı oldu patlama noktası burasıymış özür dilerim
    OKAN YILMAZ

chiefkadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle maşallah,
    Burada ne çıktıysa paşaoğlu veya serp tede aşşa yukarı aynı çıkar gibi burda ne gördüyse paşaoğlunda doğru çarpan la kw cinsinden yakın çıkar diye düşünüyorum burda 247 serpte 277 çıkmaz bence deneyip görmek lazım

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah çip

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı chiefkadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle maşallah,
    Burada ne çıktıysa paşaoğlu veya serp tede aşşa yukarı aynı çıkar gibi burda ne gördüyse paşaoğlunda doğru çarpan la kw cinsinden yakın çıkar diye düşünüyorum burda 247 serpte 277 çıkmaz bence deneyip görmek lazım
    270 ler genelde bizde 240 larda onu napıcaz boşverin diğerlerini beyler sona ben kötü cocuk oluyorum
    www.drecu.com

JDM VTİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kadir abi benim aracımda 178hp çıktı dynodynamicste, ama 200+ hp'si olan cvk rs'le olan videom belli gördün xxx dyno'luydu yanlış hatırlamıyorsam cvk rs'te.

yani düşündüğünüz gibi değil olay.
    Bazen ne kadar küçük olduğunu anlamak için iyice yükseğe çıkmalısın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    isim vermeyelim lütfen pls
    www.drecu.com

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guzel deger. Masallah
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen ne acayip bi insansın ya bursaya geldin otobanda sıkıntı yaşadın motorunun yağ fırlatmayan yeri kalmadı ağlayacak gibiydin forumda maşallah aslan oluyorsun seni orda bırakmayıp yardımına gelen kişiye böyle laubali konuşup bi tepeden bakmalar 40-50 lira para ile birisi batacak veya zengin olacaksa ver hesap numaranı sana gönderim harcadıkça dua edersin ki biz harbiden eşşek adammışızki senin gibi bi karakterin yardımına koşmuşuz.. demekki ta nerden geldik ver benzin parasını demek lazımmış sana herşey para olmuş düşüncelerinde

araç sahibinden özür dilerim bu kelalperin ilki değil 2-3 sefer daha böyle ben biliyorum tarzında atarlı giderli yazısı oldu patlama noktası burasıymış özür dilerim
    Okan o akşam gelen herkese ayrıca teşekkür etmedim mi.? Telefonda o kadar yol geldiniz masrafınız neyse karşıliim demedim mi? Ben biliyorum kardeşim. Bilmediğim konuya yorum yazmam. Ama sen neyi ne kadar biliosun acaba. Sen burada gelip atarlı yazıp dyno dynamics e güvenebilecek miyiz derken güzel mi oluyor. İlk önce araştırın edin dynamics ile serp in farkını daha sonra buraya yok şunda şu kadar gösteren bunda neden az gösteriyor diye yazmazsınız zaten. Bi de ben atarlı yazmıyorum. Sen atarlı anlıyorsun kardelim. Sen ben istiyorum diye gidip arabanı başka ustaya götürür müsün? Buna cevağ ver sonra anlarsın ne demek istediğimi.
    IN BOOST WE TRUST

chiefkadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JDM VTİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kadir abi benim aracımda 178hp çıktı dynodynamicste, ama 200+ hp'si olan cvk rs'le olan videom belli gördün xxx dyno'luydu yanlış hatırlamıyorsam cvk rs'te.

yani düşündüğünüz gibi değil olay.
    Zaman herseyin ilacidir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okan o akşam gelen herkese ayrıca teşekkür etmedim mi.? Telefonda o kadar yol geldiniz masrafınız neyse karşıliim demedim mi? Ben biliyorum kardeşim. Bilmediğim konuya yorum yazmam. Ama sen neyi ne kadar biliosun acaba. Sen burada gelip atarlı yazıp dyno dynamics e güvenebilecek miyiz derken güzel mi oluyor. İlk önce araştırın edin dynamics ile serp in farkını daha sonra buraya yok şunda şu kadar gösteren bunda neden az gösteriyor diye yazmazsınız zaten. Bi de ben atarlı yazmıyorum. Sen atarlı anlıyorsun kardelim. Sen ben istiyorum diye gidip arabanı başka ustaya götürür müsün? Buna cevağ ver sonra anlarsın ne demek istediğimi.
    şimdi elin amerikalısı tüm dyno bu dynoyu kullanabilir ama eksik ölçüyorsa bir nedeni vardır sıfır km aracıda eksik çıkarmasıda bu dyno nun iyiliğindenmi bunu anlamaya çalışıyoruz ki bende kadir abi ile aynı fikirdeyim o araç serp dynoda 270-280 arası bir değer vermez ki usta ayrı birşey dyno ayrı birşey ben bursadayken istanbula gelip oralardaki dynolarda aracımı görmek istiyorum bence dyno dynamics te aracını ölçtürüp tatmin olan kişilerinde merak etmesi gereken bir durum acaba düşündüğünüz gibimi ya serp tede yakın güçler çıkarsa benim dükkanımda serp dyno var 1000-1500km olan sıfır bir aracı ölçtüğümde oem olarak fabrika 80hp demiş ben dyno üzerinde 77-80hp arası görüyorum farklı araçlar arasında serp dynoda fabrikanın 80hp dediği aracı ben buna yakın 2-3 beygir farklı ölçüyorum aynı araç dyno dynamicste 60-70hp çıkıyorsa sence güvenli olan hangisi buyüzden serptede ölçülsün diyoruz ki forumda birçok kişi aynı şeyi düşünüyor sadece ben değil

ve dynolarda kalibrasyon ayarı vardır biz kalibrasyonu sürekli güncel tutuyoruz yoksa istesem 100 beygirlik aracı 50 beygirde çıkartırım 200 beygirde
    OKAN YILMAZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dyno dynamics dünyanın her yerinde diğer dynolardan %10 az gösteriyor yaw bir sürü test verileri var aynı gün aynı hava aynı araba aynı şartlarda ölçüm yapılmış. Dyno dynamics % 8-10 arasında az gösteriyor. Senin dynon üzerinde 80 hp görünen araba DD üzerinde 72-74 gözükecek demek ki. Bu demek değildir ki araba DD den indikten sonra daha yavaş gidecek. Özgünün amacı ayar öncesi ve sonrasını ölçüm yapıp yapılan ayarın farkını göstermek. DD en iyi dyno en müthiş dyno diye bir iddiası da yok. Arabanın diğer dynolara göre gücünü görmek istiyorsan ortalama %10 ekle diyor zaten. Şu bir gerçek başka dyno üzerinde 200 hp veren aynı marka model araba ile DD üzerinde 200 hp veren araba yarıştığı zaman DD üzerinde ölçümü yapılan araba geçecektir.
    IN BOOST WE TRUST

Arenimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    44 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DD de bir tane stock polo GTI çıktı oem HP sinden sadece 4 HP düşük çıktı Kekuti kerem Oz görünce konuya yazar o gün hatta Özgün ulan iyi kalibre etmişiz demişti bende DD ve OZa sonuna kadar güveniyorum adam bir dyno aldı herkezin morali bozuldu arabalar bisiklet gibi HP çıkarınca eksidendi o güneşli günler dynoda F5 %5 koy zamanları ( bu olayıda Erdem abi anlatmıştı çok gülmüştük aynı gün )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aren senin söylediğine göre o zaman önerin araba bitik bu kadar parça cart curt var ona rağmen 247 verebilio. Doğru mudur?
    IN BOOST WE TRUST

Arenimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    44 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aren senin söylediğine göre o zaman önerin araba bitik bu kadar parça cart curt var ona rağmen 247 verebilio. Doğru mudur?
    Alakası yok ben S2K ların ruhsatta yazan HP lerine inanmıyorum Öner çok radikal bir HP almış DD de bu HP yi almak demek hızlı demek ama OEM bir S2K çıksa max vericeği 210 HP

Mesela RX 8 lerinde S2k larında ruhtsattaki HP ye bak hepsi hipodromdan kaçmış

Arka iten araçlar aktarmadan bir miktar güç kaybediyorlar önden çeknlerde daha az yaşanmakta bu kayıp

Tebrik ederim Öner bu dynoda bu HP çok iddalı kazasız belasız

miniks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya adam Dyno ya *** atmıyorki sizde nerenizle okuyorsunuz

Hemen bir saldırış
    Call for prayer
    http://m.youtube.com/watch?v=7na5Zm0vwtI
    insanlar en akıllı varlıklardır, hüküm edemedikleri yaradılış ve ölümdür
    Instagram hesabımız
    miniksracing - humidorturkiye

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)