User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
50 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: HKS Fcon Pro

Suti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fcon V Pro dan bahsediyosak, sanırım ben yanlış anladım, veya heralde ingilizcem yetmedi,

bu arkadaşlara da yardımcı olabilirmisiniz?

http://g35driver.com/forums/tuner-dy...con-v-pro.html

Alıntıdır;

Konunun 2. mesajı;

That is correct. The FCON does not control drive by wire or creature comforts. The stock ECU controls the throttle (idle, speed limiter, rev limiter on some cars) and of course manages the CEL system.

Ona gore almayı düşünüyorumda o yuzden detay soruyorum

senna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    The HKS F-CON V Pro is a full featured standalone engine management system that connects easily as a "piggy-back" fuel and timing controller. As modifications to a vehicle are made, the need for fuel and timing adjustments becomes critical for performance and safety. With up to 4 selectable trim maps for different fuel octane ratings, the F-CON V Pro with its 32x32 resolution for both fuel and timing maps is the optimal solution.

The F-CON V Pro can control up to eight injectors with D Jetro or L Jetro setups. Injectors can be set to fire as batch, sequential or staged. The F-CON V Pro can also be utilized in “drive by wire” vehicles.
    körler sağırlar

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen öle sorun teşkil etmiyor gerektiğinde MAf i yada map ssensorunu External olarak bağlayarak orjinal ecuyu sanki atmosferik araçmış gibi çalışıyorsamasını sağlıyor. Oysaki kendi sensorleri ile hayatına dewam ediyor

s2000 VSa li da yaptım araba kendini orjinal sanıtyor VSa felan herşey kontrol altında
    peki getirisi oldu mu? olmuştur illaki de... değer mi
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabiki drive by wire arabalarda kullanılıyo, benim yolladığım posttta demek istediği drive by cable larda olduğu gibi kelebeği kontrol edemediği; düz mantık zaten ayagının altında gaz pedalına bağlı bi halat sonuçta,

vel hasılı drive by wire ve cable arabalarda devirkesici ve rolanti mudahelesi yok, eğer varsa da only for some applications falan demişlerdir.

yani benim ibizamda devir kesiciye müdahele edebilir mi? düşürebilir ondan eminimde arttırabilir mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu an mesela evo Xda kullanılabilyor yüksek ihtimalle ibizayada müdahele edebilir
    körler sağırlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yüksek ihtimale 1600$ verirmisin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    veririm sorun değil kesinlik istiyosan motec al
    körler sağırlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    forumlardan okuduğum ve 1 forumdan da alıntı yapıp paylaştığım bilgiler ortada

senin verdiğin örnekle evo 10 oldu diye alakasız teknolojilere sahip ibizaya olma yüksek ihtimaline 1600$ verirmisin?

yeni demek istediğim şu, Kesin emin olmadan, denemeden, yüksek ihtimallerle HER ARAÇTA FconPro EMS tir devir kesici dahil herşeye müdahele edilebilir denmemesi lazım,

düşünsenize yüksek olma ihtimaline karşılık 1600$ veriyosun, alıyosun hevesle montaj yapıp uğraşıyosun, a aaaa devir kesici 6500, gecemiyosun,

zaten hobi amaçlı yaptığın bir iş ve sonuç hayal kırıklığı,

bu forumda ben dahil, yüksek ihtimale güvenip iş yapıp hayal kırıklığı yaşayan çok insan var eminim, ben kendi yüksek ihtimallerimi düşündümde yazarken hakkaten canım sıkıldı

Ben şahen yüksek ihtimalle olur diyip o çok düşük ihtimal gercekleşince müşteri/arkadaş/araç sahibinin yüzündeki o ifadeyi gormekten/acıklama yapmaktan ----ki çoğunlukla abi uğraştık olmadı cevabıdır ve 1600$ yanmıştır veya senin işine yaramadan zararına birisine satarsın--- utanır sıkılırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yapılmamış bir otombile zaten birşeyler yapıyorsan ihtimalelr üzerine hareket ediyosundur ibiza olmuş başka bişi olmuş farketmez

neyin kesinliği acaba fcon pro emsdir bunun tartışılacak bi tarafı yok ha her araçta çalışır çalışmaz orası muamma aynı şeyler diğer firmalar içinde geçerli universal emslerinde fconluk bir durum değil aynı şey aem bi araçta çalışmadığında standalone ems değildirmi dicez?

seatta alakasız teknoloji ne var?

o forumda yazılanlara peki niye güveniyorsun? kesinliği varmı? çok otomobil bilyorum fcon takılmış sorunsuz çalışan dwb olan kesicisinde vs sorun çıkarmayan artı kesici problem olmaz çünkü standalone ems piggyback değil öyle olsa stand alone denmez istendikten sonra yeniden tesisat çekersin yine çalıştırırsın fconla benim ihtimal vs dediğim bu eğer sorun yaşamamak isteniyorsa motec gibi yetenekleri daha fazla ecu alınır o takılır tabi bu tip şeylerde fiyatta doğru orantılı olarak artıyor aynı örnek s2k var fconlu cooperlar var sorunsz çalışıyor fcon müdahele edemiyor demek yanlış

madem o kadar şüphe ediyorsun hksye mail atarsın motor kodunu verirsin konuşursun ne ne değildir öğrenirsin ihtimallere bırakmazsın, kendi fikrim onlarında cevapları daha önce bu motorda denenmediği fakat çalışabileceği yönünde cevap verecekleridir
    körler sağırlar

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ateşlemeyi kendisi direk kontrol eden bir EMS ile kesicinin ayarlanamaması gibi bir durum varmıdır ki ? Ayrıca söylendiği gibi EMS bir beyinle silindir piston buji enjektör olan her motor çalıştırırılır. En kötü ihtimal tesisat çekilir.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    devir kesiciyi kontrol edebiliyor arkadaşlar,
    enjektörleri kendi sürebiliyor.
    4 tane fuel map var
    basınç haritası var.
    ha ben yüksek ihtimalle 1600 verdim kaçtı bir tarafıma o var
    aracınızda çalıştığından emin olun almadan önce..
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ha ben yüksek ihtimalle 1600 verdim kaçtı bir tarafıma o var
    aracınızda çalıştığından emin olun almadan önce..
    bak benden 1 tane daha

bende czt de greddy ultimate ile emanage blue denemiştim 2 ayda arabaya binememiştim

veriyim arabayı, ayarlayın bitirin, alın 1600$ (yanlış anlaşılmasın, fcon pro için demiyorum her turlu piggyback, ems vs içindir...)

bak nasıl anlaşıyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    orjinal mafı kandırarak map sürebiliyorsun,
    esp abs ne kadar elektronik servis , rolanti ayarını beyine bırakabiliyorsun.

piggyback gibi bağlanan bir stand-alone aslında.

orjinal ecuya maf 20hz gönderiyor sürekli yalandan, ama esasında senin bağladığın map'dan okuuyup herşeyi ateşleme yakıt kontrol ediyor.
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orjinal mafı kandırarak map sürebiliyorsun,
    esp abs ne kadar elektronik servis , rolanti ayarını beyine bırakabiliyorsun.

piggyback gibi bağlanan bir stand-alone aslında.

orjinal ecuya maf 20hz gönderiyor sürekli yalandan, ama esasında senin bağladığın map'dan okuuyup herşeyi ateşleme yakıt kontrol ediyor.
    bunlar yeni gelişmeler deilki, 4 ayrı map yapmak maf iptali falan filan,

5 map yapan bluetooth ile map gecişi yapabilen maf iptali yapabilen urunde var,

bilmiyorum; olabilir de belki ama benim drive by wire VR6 Bosch motronic 2.8.1 arabamda Fcon pro devirkesiciyi yukseltemez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    şöle bağladık biz,
    bobinlerin kontrolünü orjinal ecudan kestik, direk fcona bağladık.

orjinal ecunun ateşlemeye yetkisi yok etkisi yok. kenarda duruyor. müdahale nasıl edecek ki.
    mafı iptal etmiyor bu arada , maf çalışıyorum zannediyor.
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şöle bağladık biz,
    bobinlerin kontrolünü orjinal ecudan kestik, direk fcona bağladık.

orjinal ecunun ateşlemeye yetkisi yok etkisi yok. kenarda duruyor. müdahale nasıl edecek ki.
    mafı iptal etmiyor bu arada , maf çalışıyorum zannediyor.
    maf iptalinden kasıt zaten odur zaten.

benim eski düzen tek bobinimi kontrol edecek mi?

1600$ para bağlamadan bunun cvbı varmı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı senna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yapılmamış bir otombile zaten birşeyler yapıyorsan ihtimalelr üzerine hareket ediyosundur ibiza olmuş başka bişi olmuş farketmez

neyin kesinliği acaba fcon pro emsdir bunun tartışılacak bi tarafı yok ha her araçta çalışır çalışmaz orası muamma aynı şeyler diğer firmalar içinde geçerli universal emslerinde fconluk bir durum değil aynı şey aem bi araçta çalışmadığında standalone ems değildirmi dicez?

seatta alakasız teknoloji ne var?

o forumda yazılanlara peki niye güveniyorsun? kesinliği varmı? çok otomobil bilyorum fcon takılmış sorunsuz çalışan dwb olan kesicisinde vs sorun çıkarmayan artı kesici problem olmaz çünkü standalone ems piggyback değil öyle olsa stand alone denmez istendikten sonra yeniden tesisat çekersin yine çalıştırırsın fconla benim ihtimal vs dediğim bu eğer sorun yaşamamak isteniyorsa motec gibi yetenekleri daha fazla ecu alınır o takılır tabi bu tip şeylerde fiyatta doğru orantılı olarak artıyor aynı örnek s2k var fconlu cooperlar var sorunsz çalışıyor fcon müdahele edemiyor demek yanlış

madem o kadar şüphe ediyorsun hksye mail atarsın motor kodunu verirsin konuşursun ne ne değildir öğrenirsin ihtimallere bırakmazsın, kendi fikrim onlarında cevapları daha önce bu motorda denenmediği fakat çalışabileceği yönünde cevap verecekleridir
    olabilir, tamam,

ben arabayı veriyim size, sanırım boluda yeriniz, çekiiciyle yolliyim, arabaya fcon pro takın tune edin, ben enson kendi imkanlarımla yazılımımla 236whp aldım bunu gecin , yeddiemin birisine sizin ve benim güvendiğim birine ben 1600$ı teslim ediyim, olursa parayı size versin, olmazsa ben arabamı ve paramı sizde fconpronuzu geri alın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    hks 'e mail atmalısın burdan olmaz ki,
    HKS bilgiyi saklı tutan gıcık bir şirket. Aletin özelliklerini bile çok zor buldum.
    Ateşlemeyi ve yakıtı full kontrol ediyor. Istersen orjinal beyini de sökebiliyorsun.
    Yani illa piggyback bağlamak zorunda değilsin, esp gibi zımbırtılar yoksa uğraşma zaten.
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Suti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olabilir, tamam,

ben arabayı veriyim size, sanırım boluda yeriniz, çekiiciyle yolliyim, arabaya fcon pro takın tune edin, ben enson kendi imkanlarımla yazılımımla 236whp aldım bunu gecin , yeddiemin birisine sizin ve benim güvendiğim birine ben 1600$ı teslim ediyim, olursa parayı size versin, olmazsa ben arabamı ve paramı sizde fconpronuzu geri alın

bu işi yapsam siz söylemeden zaten bunu teklif ederdim ama bu tip işlerle ticari olarak ilgilenen biri değilim heleki Özgün gibi bir insan varken
    körler sağırlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)