User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
46 sonuçtan 39 ile 46 arası

Konu: Çin GP 2016

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı initial-D Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vettel montoya seyretmeli biraz,atak yapmayı öğrenmesi için
    Montoya'ya gerek yok, Kimi'nin havaya girmiş halini izlese yeter
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vettelin kimi izlerse izlesin şampiyon bi yarışçı olamayacağı belli de

kvyat çizgiyi tutmuş daha viraj girişinde

kvyat aynı çizgide devam ederken vettel dışa açılmış

kvyat dahada kerblerin üstüne çıkarken vettel burnunu kvyata doğru içeri döndürmüş

kvyat çoktan yanına girip tekerleğini vettelin kanadı hizasında öne bile geçmiş.bu noktadan sonra suçlu olması için aniden vettelin üstüne kırması lazım

kvyat hala kerblerin üstündeki çizgisinde,raikonende içeri kapanıyor biraz.bu noktada kvyat yok olsa bile vettel vuracakki raikonene

kendi çizgisinde bir teker genişliği sağ sola hareketle kaza yapılacaksa ilk virajı dönene kadar geçiş yasak olsun

vettelin az gazı çekip yada fren yapıp hem kendisine çarpılmasını(öyle düşünüyor ise) hemde takım arkadaşına çarpmayı engellemesi gerekirdi.

kvyat o hızla dönemediği için açıldıysa (ki kazadan sonra açılıyor ciddi anlamda,kaza olana kadar çizgisini 30cm kaydırıyor en fazla) asıl sorun teşkil edeceği pilot kimidir.çünkü kimi içe kapanırken kvyat dışa açılıyor.fermuar gibi düşünürsek ikisini arada ve geride kalan vettel.

zaten kendisi understeer nedeniyle dönemeyip kimiye vurduğunuda farkında.kvyat yanına gelirken ufak bi oversteer yaşayıp kontra verince kendide dışa açılmaya başlıyor ve oversteerden sonra direksiyon sürekli sağa çevirili,kvyat yüzünden verdiği bir refleks yok.zaten o noktada verecek bi reflekste yok vettelde
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dedim ya, Kvyat'ın içe girmesinde sıkıntı yok ama böyle bir hamlede içte kalıyorsa tamam dışa açılıyorsa ki açılıyor işte orada her şey değişir, yandaki pilotun çizgisine girebilmen için onu geçmiş olman gerekir, Kvyat burada bence istemese de VET i sıkıştırdı VET de refleksle diğer tarafa kırdı ve RAI ye çarptı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dedim ya, Kvyat'ın içe girmesinde sıkıntı yok ama böyle bir hamlede içte kalıyorsa tamam dışa açılıyorsa ki açılıyor işte orada her şey değişir, yandaki pilotun çizgisine girebilmen için onu geçmiş olman gerekir, Kvyat burada bence istemese de VET i sıkıştırdı VET de refleksle diğer tarafa kırdı ve RAI ye çarptı...
    abi onboard seyretsene vetteli,

kvyat daha yanına yeni girmişken vettel oversteer oluyor ve konrta veriyor,vettel o sırada kendiside dışa açılıp raikonene çarpana kadar direksiyon sürekli sağa çevirili.raikonene çarptıktan sonra kvyat onun çizgisine açılıyor

vettelin oversteer sonucu kontrasıyla ön tarafı kaybedip dışa açılmasından başka bişey değil benim gözümde.kvyat bu yarışta olmasa bile vuracaktı diyorum.

vettel fren yapsaydı,yavaşlasaydı eğer kvyat rai ye çarpacaktı bence ve suçlu kvyat olacaktı ama bu olayda %100 vettel suçlu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı initial-D Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi onboard seyretsene vetteli,

kvyat daha yanına yeni girmişken vettel oversteer oluyor ve konrta veriyor,vettel o sırada kendiside dışa açılıp raikonene çarpana kadar direksiyon sürekli sağa çevirili.raikonene çarptıktan sonra kvyat onun çizgisine açılıyor

vettelin oversteer sonucu kontrasıyla ön tarafı kaybedip dışa açılmasından başka bişey değil benim gözümde.kvyat bu yarışta olmasa bile vuracaktı diyorum.

vettel fren yapsaydı,yavaşlasaydı eğer kvyat rai ye çarpacaktı bence ve suçlu kvyat olacaktı ama bu olayda %100 vettel suçlu
    tamam da Kvyat neden fren yapmıyor o zaman kerblerin üzerinden yani aslında pistin dışından gelirken yer kalmayınca neden içeri dalıyor? yanındaki pilot yani VET çekindiği için ani direksiyon kırdı o kontrol kaybetme zannedilen olay budur, VET sola kırmasa Kvyat çarpmayacak mıydı onun da mı sorumlusu VET olacaktı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam da Kvyat neden fren yapmıyor o zaman kerblerin üzerinden yani aslında pistin dışından gelirken yer kalmayınca neden içeri dalıyor? yanındaki pilot yani VET çekindiği için ani direksiyon kırdı o kontrol kaybetme zannedilen olay budur, VET sola kırmasa Kvyat çarpmayacak mıydı onun da mı sorumlusu VET olacaktı?
    tamam kvyat 100de 100 suçlu olsa bile kural kitabını ihlal etmeden, kendini imha etmeden,başkasının aracına zarar vermeden pozisyon kazandı,kaybeden ve kaybettiren vettel oldu.dönüpte kameraların önünde "torpido gibi önüme atladın" demek?? kvyat bence mütevazi bile davrandı.schumi-hakkinen-montoya benzeri biri olsaydı karşısında alay bile edebilirdi o tv önünde onunla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burak üşenmemiş açıklamaya çalışmış. Bende izlerken acaba görüntü ile bir şeyler anlatmaya çalışsamıydım diye düşündüm ama üşenmiştim...
    Vettel Raikonen'e çok odaklandı, beraber dışarı doğru açıldılar, Rai içe girmeye çalıştı, Vettel ona daha yakın göründüğü üzere, Vettel önden kaydı temas oldu. Kvayt ın olay ile ilgisi olduğunu bile düşünmüyorum. Olayın sonlarında illa ki dışarı açılıyor Kvayt ama bu Vettel'in temasının nedeni değil... Benim gördüğüm bu... Kırmızılar gözünü kamaştırıyor ghibli06... Şaka bir yana Avrupa ya geçince Ferrari'yi bende merak ediyorum, inşallah yakın olur Mercedes'e de zevkli yarışlar izleriz. Bu sezon güzel başladı bence, keyifli baya...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ferrari fanatiği olduğum doğrudur hiç de ikna etmem yorumlarımın objektif olduğunu da iddia etmiyorum ama bana Kvyat ı savunmayın pist dışından geçmeye çalışıp yolun yarısında içeri dalmaya karar verdiğinde eğer VET sola açılmasa nereye girecekti bu arkadaş?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)