User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
97 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Rusya GP 2016

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En yüksek süratlerde ilk 8 Mercedes motorlu araçların... Motor gücünü kafalarına vuruyor Mercedes... Önceden de en güçlü motor Mercedesteydi, aşınmaya ve şasiye taılıyorlardı, o alanlarıda çözdükten sonra sonuçlar geldi...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu siralama idi,37. turu cidden anlamadim...
    Tabiki,Merc'de yatirim ve bilgi birikiminin farkindayim,meyvelerini basarili pilotlaria topluyorlar ancak bunu diger firmalarin yapamasi hem rekabetin seyir zevkini azaltiyor hemde cok eski bir Frr taraftari olarak kizdiriyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yeni aeroscreen hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?
    Güvenlik herşeyin önünde gelir ancak görüntüsünü beğenmeyen sadece benmiyim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu siralama idi,37. turu cidden anlamadim...
    Tabiki,Merc'de yatirim ve bilgi birikiminin farkindayim,meyvelerini basarili pilotlaria topluyorlar ancak bunu diger firmalarin yapamasi hem rekabetin seyir zevkini azaltiyor hemde cok eski bir Frr taraftari olarak kizdiriyor...
    Mclaren, Ferrari gibi takımlara daha çok kızıyorum ben. Her yatırım yapan kazanamıyor ki, BMW, Toyota bunların en büyük örneği. Gelişimi göremedi büyükler. Renault kırdı ilk zinciri 2005-06 da, en büyük bütçeye sahip değildi, en iyi araca sahip değildi ( belki bu tartışılır ) ancak her şeyi bir araya getirmeyi başardılar. Redbull'un gelişi de tesadüfi değil ciddi bir çalışmanın ürünüydü. Hem bütçe, hem takım. Takım demişken 2 fabrika gibi çalıştılar renault ile. Mercedes'e bakın buraya gelmeden önce ne durumdaydılar ama daima üstüne kattılar. Kural değişmiş filan bunlar faso fiso, herkes için değişiyor. Büyük takımlar adapte olamadılar, iyi yönetilemediler vs. Büyük takımlar derken, Ferrari-mclarenden bahsediyorum. En çok taraftarı ve işleri f1 olan takımlardan yani... Buna williams da eklenebilir... Benim düşüncem bu. Ferrari yi gerileten şey de Stefano Domenicli idi bence... Yani demek istediğim şu ki yukarda kini aşşağı çekmek çok yanlış bence. burada onun br suçu yok, adamlar işini yapmış demektir... Aşşağıdakileri yukarı itmek lazım... Şuanda fark büyük ve herkes motorlar eşitlenmeli filan diyor anlıyorum da, çünkü yapılacak başka bir şey yok. ama bu hiçte doğru gelmiyor bana, rahatsız ediyor. Rekabet olmalı evet ama bu, bu kadar emek ve para harcayan mesai harcayan takımı suçlamak gibi geliyor bana...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yiGT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yeni aeroscreen hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?
    Güvenlik herşeyin önünde gelir ancak görüntüsünü beğenmeyen sadece benmiyim?
    Açıkçası görüntüsü rahatsız etmedi beni. Sürücü için korumayı arttırıyorsa buna hayır denmemeli bence...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Is tamda oyle degıl. Redbull a tanınan hatta gayrı resmı tanınan avantajlar ortada.
    Yoksa ferrarı nın domıne ettıgı yıllarda bırden cıkıp sampıyon olmalırı ust uste tesaduf degıl.
    Ha frr suan kı duruma ayak uydurumadı. O dogru ama bır cok kuralında frr gıbı takımların hemogonyasını kırmak ıcın ust uste getırıldı...
    Merc her hangı bır tavız almadan buralara cıkmıs ender takımlardan bırı,tek sevmedıgım yanı hamılton dene kompleks abıdesı itin pılot olması...
    Napalım,bu sezonda bızım ıcın boyle gecıcek.ömerc yukarıda yanlız oldukca,bundan 7 yıl oncekı frr hemogonyasına donunce,bu sefer Fia ve ecc nın merc ın onunu kesmeye calısması hıc sasırtmaz benı....

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mclaren, Ferrari gibi takımlara daha çok kızıyorum ben. Her yatırım yapan kazanamıyor ki, BMW, Toyota bunların en büyük örneği. Gelişimi göremedi büyükler. Renault kırdı ilk zinciri 2005-06 da, en büyük bütçeye sahip değildi, en iyi araca sahip değildi ( belki bu tartışılır ) ancak her şeyi bir araya getirmeyi başardılar. Redbull'un gelişi de tesadüfi değil ciddi bir çalışmanın ürünüydü. Hem bütçe, hem takım. Takım demişken 2 fabrika gibi çalıştılar renault ile. Mercedes'e bakın buraya gelmeden önce ne durumdaydılar ama daima üstüne kattılar. Kural değişmiş filan bunlar faso fiso, herkes için değişiyor. Büyük takımlar adapte olamadılar, iyi yönetilemediler vs. Büyük takımlar derken, Ferrari-mclarenden bahsediyorum. En çok taraftarı ve işleri f1 olan takımlardan yani... Buna williams da eklenebilir... Benim düşüncem bu. Ferrari yi gerileten şey de Stefano Domenicli idi bence... Yani demek istediğim şu ki yukarda kini aşşağı çekmek çok yanlış bence. burada onun br suçu yok, adamlar işini yapmış demektir... Aşşağıdakileri yukarı itmek lazım... Şuanda fark büyük ve herkes motorlar eşitlenmeli filan diyor anlıyorum da, çünkü yapılacak başka bir şey yok. ama bu hiçte doğru gelmiyor bana, rahatsız ediyor. Rekabet olmalı evet ama bu, bu kadar emek ve para harcayan mesai harcayan takımı suçlamak gibi geliyor bana...
    Kural değişmiş fasa fiso? okul birincisisin ama okuduğun okul 1 sene sonra Fransızca eğitime geçse, okula da Fransız öğrenciler alınsa nasıl bir öğrenim hayatın olurdu acaba? Bernie'nin bile itiraf ettiği konular üzerinden 10 sene geçtikten sonra nasıl da çarpıtılıyor
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıfr fransızcaya gecılmedı,frr nın sayısız ustun oldugu her konu yenı kurallarla ya baltalandı yada ortadan kaldırıldı. Nokta atısı yapılarak. Hatta ve hattavettelın ılk yıllarını hatırlayın,bazı aero gelıstırmeler kuralları sırf redbull ıcın yapıldı.
    Yandas mutehayıt ıcın cıkarılan onlarca ıhalae kanunu gıbı....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Is tamda oyle degıl. Redbull a tanınan hatta gayrı resmı tanınan avantajlar ortada.
    Yoksa ferrarı nın domıne ettıgı yıllarda bırden cıkıp sampıyon olmalırı ust uste tesaduf degıl.
    Ha frr suan kı duruma ayak uydurumadı. O dogru ama bır cok kuralında frr gıbı takımların hemogonyasını kırmak ıcın ust uste getırıldı...
    Merc her hangı bır tavız almadan buralara cıkmıs ender takımlardan bırı,tek sevmedıgım yanı hamılton dene kompleks abıdesı itin pılot olması...
    Napalım,bu sezonda bızım ıcın boyle gecıcek.ömerc yukarıda yanlız oldukca,bundan 7 yıl oncekı frr hemogonyasına donunce,bu sefer Fia ve ecc nın merc ın onunu kesmeye calısması hıc sasırtmaz benı....
    Kural konusu sadece ferrri için geçerli değil, Redbull'u da kesmek için kural değişikliği yapıldı... Düzgün bir çalışma yapılmadı FİA ve F1 tarafından kural kitabı için. En kötüsüde 3-4 yılda bir değişiklik yapılması. Şuanda yapılacak bir değişiklik, başka bir dev yaratabilir ya da tam tersi Mercedes daha da güçlü olabilir. Bakalım bugün kü yarış nasıl geçecek...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kural değişmiş fasa fiso? okul birincisisin ama okuduğun okul 1 sene sonra Fransızca eğitime geçse, okula da Fransız öğrenciler alınsa nasıl bir öğrenim hayatın olurdu acaba? Bernie'nin bile itiraf ettiği konular üzerinden 10 sene geçtikten sonra nasıl da çarpıtılıyor
    Bu okulda bir çok öğrenci var ve 2 sene önce okulun fransızca eğitim vereceği biliniyor, 2 yıl içinde fransızca öğrenmiyorsan sınıfta kalırsın... Bernie'ninde nasıl ferrarci olduğunu herkes bilir. Özel anlaşmalar, veto hakları vs... Todt ile ilişkisi, FİA ya kadar uzanıyor olay...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıfr fransızcaya gecılmedı,frr nın sayısız ustun oldugu her konu yenı kurallarla ya baltalandı yada ortadan kaldırıldı. Nokta atısı yapılarak. Hatta ve hattavettelın ılk yıllarını hatırlayın,bazı aero gelıstırmeler kuralları sırf redbull ıcın yapıldı.
    Yandas mutehayıt ıcın cıkarılan onlarca ıhalae kanunu gıbı....
    Bunlara karşı Ferrari, Mclaren ne yaptı? Ben bunu anlamıyorum işte... Bir içecek firması geldi yıktı geçti, ezber bozdu. Her şey Redbul için yapıldı ama Ferrari gıkını çıkartamadı??? Mercedes için 1000 km lastik testi yapıldı iddaları, Redbul çekiş kontrol kullanıyor iddaları filan... ferrari bir soruşturma başlattı mı? Mclaren? Şikayet var mı? Yoksa FİA mı kesti bunların sesini. Eskiden kendileri kayırılırken iyiydi... Ferrari filan anadandoğma ak tertemizmiş gibi davranmayalım... Ferrariyide Bernie yarattı ama herkes mühendislik dedi. Redbul geldi harika bir şasi, harika bir aero paket hazırladı. Herkesin bildiği kurallar ile, şimdi herkes Ferrariyi yıkmak için dedi ama arada 6 sezon var... ferrari yıkılalı çok oldu... şimdi toparlanmaya çalışıyor... ferrariyi öldürmezler çünkü reytingi sağlayan takım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu okulda bir çok öğrenci var ve 2 sene önce okulun fransızca eğitim vereceği biliniyor, 2 yıl içinde fransızca öğrenmiyorsan sınıfta kalırsın... Bernie'ninde nasıl ferrarci olduğunu herkes bilir. Özel anlaşmalar, veto hakları vs... Todt ile ilişkisi, FİA ya kadar uzanıyor olay...
    2 senede her şey yeni düzene adapte olabiliyorsa Ferrari neden yıllarca üstün kaldı o zaman? F1 eskiden erkek sporuydu, gokarta çevrilince yeni fanlar elde etmiş olabilir ama asla eski F1 ile kıyaslamayın, bu sadece bazı markaların yarıştığı daha yavaş yeni bir seri...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 senede her şey yeni düzene adapte olabiliyorsa Ferrari neden yıllarca üstün kaldı o zaman? F1 eskiden erkek sporuydu, gokarta çevrilince yeni fanlar elde etmiş olabilir ama asla eski F1 ile kıyaslamayın, bu sadece bazı markaların yarıştığı daha yavaş yeni bir seri...
    İyi de Ferrari üstün kaldıysa diğerleri sınıfta kalmış... Bu kadar basit, siz Ferrar'nin sınıfta kaldığını kabul etmiyorsunuz sadece... Eskisi iyidir, erkek sporudur doğrudur bilemem. Ben bugüne bakıyorum ve bugün için en azından bu sezon çokta zevkli geçiyor bence...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bason;yazilanlara degilde altindakilere baksan bu isin yazdigin kadar basit olmadigini anlarsin.
    2010'da fabrikaya 458 siparis etmeye gittigimde,bircok seyi "1.agizdan" dinledim.
    Hatirlarmisin;frr F1 organizasyonundan cikicakti ve ortalik ayaga kalkti. Sebeblerinide "ispatlariyla" ortaya koymustu frr.
    Oyuzden,yasananlari farkli acilardan bakmak en iyisi. Yoksa F1 ile alakali aylik dergiler yada web bultenleri ambalaji yaziyor... İcindekini degil...
    Arsivleri karistir,ozellikle frr takim direktorlerinin ve rakiplerinin aciklamalarini oku eer silinmediyse....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Montezemolo yıllar önce söylemişti:

"If Formula 1 still wants Ferrari it must change and go back to being at the cutting edge of research, while always keeping an eye on costs. We are not in Formula 1 as sponsors, we are constructors,"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi de Ferrari üstün kaldıysa diğerleri sınıfta kalmış... Bu kadar basit, siz Ferrar'nin sınıfta kaldığını kabul etmiyorsunuz sadece... Eskisi iyidir, erkek sporudur doğrudur bilemem. Ben bugüne bakıyorum ve bugün için en azından bu sezon çokta zevkli geçiyor bence...
    evet o zaman sınıfta kalanlar şimdi 1,6T ile harikalar yaratıyor, Formula1 yakında dizel olursa onu da desteklersin gibime geliyor biz eskiler ise Sennaları, MSC leri Prostları izlemiş kişileriz, bakma sen Ferrari var diye izliyorum çoğu kişi de aynı şekilde, bu organizasyondan çıkarlarsa da çoğu dönüp açmaz bile, o zaman dersiniz 'ne kadar keyifli bir sezon' diye bir kaç sene daha, sonrasında 'aaa neden bitti ki, oysa ne kadar heyecanlıydı, neyse artık...' diyerek bitirirsiniz...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bason;yazilanlara degilde altindakilere baksan bu isin yazdigin kadar basit olmadigini anlarsin.
    2010'da fabrikaya 458 siparis etmeye gittigimde,bircok seyi "1.agizdan" dinledim.
    Hatirlarmisin;frr F1 organizasyonundan cikicakti ve ortalik ayaga kalkti. Sebeblerinide "ispatlariyla" ortaya koymustu frr.
    Oyuzden,yasananlari farkli acilardan bakmak en iyisi. Yoksa F1 ile alakali aylik dergiler yada web bultenleri ambalaji yaziyor... İcindekini degil...
    Arsivleri karistir,ozellikle frr takim direktorlerinin ve rakiplerinin aciklamalarini oku eer silinmediyse....
    Benim bildiğim Formula 1 in pis bir spor olduğudur. Sizin kadar ayrıntılı bilgilere ulaşamam belki ama, hiç sordunuz mu ajan davasını? Mclaren-Ferrari arasında ki? Nasıl savundular acaba merak ediyorum. Bu yazınızdan Ferrari'nin çok temiz bir takım olduğunu var sayıyorum, anlıyorum. Bu kadar temiz bir takım veto hakkından neden vaz geçmedi, neden ayrıcalık sahibi idi? Biraz paylaşırsanız sevinirim. Özel mesajda atabilirsiniz, belki burada yazılması doğru olmayabilir bilemiyorum. Ben dediğiniz gibi sadece yazılanları okuyorum ve yorumluyorum daha fazlası mümkün olmadı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim bildiğim Formula 1 in pis bir spor olduğudur. Sizin kadar ayrıntılı bilgilere ulaşamam belki ama, hiç sordunuz mu ajan davasını? Mclaren-Ferrari arasında ki? Nasıl savundular acaba merak ediyorum. Bu yazınızdan Ferrari'nin çok temiz bir takım olduğunu var sayıyorum, anlıyorum. Bu kadar temiz bir takım veto hakkından neden vaz geçmedi, neden ayrıcalık sahibi idi? Biraz paylaşırsanız sevinirim. Özel mesajda atabilirsiniz, belki burada yazılması doğru olmayabilir bilemiyorum. Ben dediğiniz gibi sadece yazılanları okuyorum ve yorumluyorum daha fazlası mümkün olmadı...
    bak yukarıda yazıyor, F1 ferrari sayesinde bu duruma geldi ama ferrari F1 in sponsoru değil sadece bir yarış takımı... spyker, stewart jaguar vs değil çıkmak isteyince 'hadi güle güle' denilebilsin.. bu kategoride sadece SS araba üreten tek takım Ferrari, diğerleri gibi dizel ya da 1,6 T üretilen bir fabrikası yok... eskiden bu iş SS işiydi şimdi kartinge motor takanın piste çıktığı bir kategori oldu ve ben dahil çoğu kişi sadece kırmızı arabalar pistte diye izliyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet o zaman sınıfta kalanlar şimdi 1,6T ile harikalar yaratıyor, Formula1 yakında dizel olursa onu da desteklersin gibime geliyor biz eskiler ise Sennaları, MSC leri Prostları izlemiş kişileriz, bakma sen Ferrari var diye izliyorum çoğu kişi de aynı şekilde, bu organizasyondan çıkarlarsa da çoğu dönüp açmaz bile, o zaman dersiniz 'ne kadar keyifli bir sezon' diye bir kaç sene daha, sonrasında 'aaa neden bitti ki, oysa ne kadar heyecanlıydı, neyse artık...' diyerek bitirirsiniz...
    Aramızda ki fark bu zaten siz Ferrarici ben F1 cyim. Ferrari F1 den büyük olamaz buyursun, benim için bir sorun yok. Ha taraftarların %80 nini kaybeder F1 buda bir gerçektir ama bu F1 in hatasıdır ferrariyi gereğinden fazla değerli gösterdiği içindir. Biliyorum sizler için bir şey ifade etmeyecek ama ben böyle düşünüyorum, böyle söyleyince linç ediliyorum. F1 dünyasında da var bu ne yazık ki aynı futbol da ki fanatizm gibi... Diğer yazdıklarınız kurallar ile ilgili, dizel gelsin istemem ama eğer böyle bir sezonda olacaksa izlerim bakarım nedir, nasıl olmuş. Bir yemeğin tadına bakmadan tuz atmak gibi bir şey ya da görünüşünden dolayı yememekten farklı değil sizin ki. Eski yarışlarıda izleyebiliryoruz günümüz teknolojisinde. Senna belgeselinden çok etkilenmiştim ve araştırmaya başlamıştım 80 lerden itibaren f1 i. Ben hep derim 2000 yılında başladım f1 izlemeye bundan gocunmamda... Bakıyorumda 16 yıl olmuş, bizde yeni yetme değiliz de hani, ama F1 ciyiz...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)