User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
97 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Rusya GP 2016

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aramızda ki fark bu zaten siz Ferrarici ben F1 cyim. Ferrari F1 den büyük olamaz buyursun, benim için bir sorun yok. Ha taraftarların %80 nini kaybeder F1 buda bir gerçektir ama bu F1 in hatasıdır ferrariyi gereğinden fazla değerli gösterdiği içindir. Biliyorum sizler için bir şey ifade etmeyecek ama ben böyle düşünüyorum, böyle söyleyince linç ediliyorum. F1 dünyasında da var bu ne yazık ki aynı futbol da ki fanatizm gibi... Diğer yazdıklarınız kurallar ile ilgili, dizel gelsin istemem ama eğer böyle bir sezonda olacaksa izlerim bakarım nedir, nasıl olmuş. Bir yemeğin tadına bakmadan tuz atmak gibi bir şey ya da görünüşünden dolayı yememekten farklı değil sizin ki. Eski yarışlarıda izleyebiliryoruz günümüz teknolojisinde. Senna belgeselinden çok etkilenmiştim ve araştırmaya başlamıştım 80 lerden itibaren f1 i. Ben hep derim 2000 yılında başladım f1 izlemeye bundan gocunmamda... Bakıyorumda 16 yıl olmuş, bizde yeni yetme değiliz de hani, ama F1 ciyiz...
    o zaman F1 ruhunun ekonomik, ucuz, yasaklarla dolu bir seri olmadığını anlamışsındır diyeceğim ama anlamamışsın... 60 yıl boyunca en üst seviyede süren bu seri şimdi 1,6 T emisyon oranı düşük çevreci ve sessiz 'araç'larla devam ediyorsa ve de izleniyorsa hala ferrarinin ekmeğini yedikleri içindir...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bak yukarıda yazıyor, F1 ferrari sayesinde bu duruma geldi ama ferrari F1 in sponsoru değil sadece bir yarış takımı... spyker, stewart jaguar vs değil çıkmak isteyince 'hadi güle güle' denilebilsin.. bu kategoride sadece SS araba üreten tek takım Ferrari, diğerleri gibi dizel ya da 1,6 T üretilen bir fabrikası yok... eskiden bu iş SS işiydi şimdi kartinge motor takanın piste çıktığı bir kategori oldu ve ben dahil çoğu kişi sadece kırmızı arabalar pistte diye izliyor...
    'ben dahil çoğu kişi sadece kırmızı arabalar pistte diye izliyor...' bu cümleniz o kadar tehlikeli ki ve benim dediğimide haklı çıkarıyor. Fia ve Bernie çok büyük hata yapmışlar. Kendilerinden daha büyük bir şey çıkmış ortaya... Ferrari giderse izlemeyiz ne demek yahu... Ben 05-06 zamanında renault cuydum, bir gün bırakmadım F1 izlemeyi şampiyonluk elden gidince ya da o iğrenç olay patlak verince ya da F1 den ayrılınca. Bu yüzden Mclaren taraftarı her zaman daha yakın geldi bana. Ferrari yi tutmayan birine denk gelmek zordur ama Ferrari harici takım tutmak ise yürek ister... Bu çok rahatsız edici...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    'ben dahil çoğu kişi sadece kırmızı arabalar pistte diye izliyor...' bu cümleniz o kadar tehlikeli ki ve benim dediğimide haklı çıkarıyor. Fia ve Bernie çok büyük hata yapmışlar. Kendilerinden daha büyük bir şey çıkmış ortaya... Ferrari giderse izlemeyiz ne demek yahu... Ben 05-06 zamanında renault cuydum, bir gün bırakmadım F1 izlemeyi şampiyonluk elden gidince ya da o iğrenç olay patlak verince ya da F1 den ayrılınca. Bu yüzden Mclaren taraftarı her zaman daha yakın geldi bana. Ferrari yi tutmayan birine denk gelmek zordur ama Ferrari harici takım tutmak ise yürek ister... Bu çok rahatsız edici...
    Ferrari yıllarca şampiyon olamadı ama kurallardan hiç şikayet etmedi, çünkü en üst seviyede bir teknoloji ile motor şanzuman ve işletim sistemi üzerinde çalışabiliyorlardı, bunu da binek arabalara uygulayıp 'F1' şanzuman, KERS, V10 lar V12 ler üretebildiler, Mercedes de aynısını yapabildi... şimdiki serinin hızlı bir gokarttan farkı yok, teknoloji de üretemiyor, Ferrari eğer çekilirse bu sebeple çekilecek yoksa tarihi boyunca her sene şampiyon oldu diye mi katıldı zannediyorsun ki şimdi şampiyon olamayınca çıksınlar?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Umarım bu gün pistte Senna' ya dair bir şeyler görürüz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ferrari yıllarca şampiyon olamadı ama kurallardan hiç şikayet etmedi, çünkü en üst seviyede bir teknoloji ile motor şanzuman ve işletim sistemi üzerinde çalışabiliyorlardı, bunu da binek arabalara uygulayıp 'F1' şanzuman, KERS, V10 lar V12 ler üretebildiler, Mercedes de aynısını yapabildi... şimdiki serinin hızlı bir gokarttan farkı yok, teknoloji de üretemiyor, Ferrari eğer çekilirse bu sebeple çekilecek yoksa tarihi boyunca her sene şampiyon oldu diye mi katıldı zannediyorsun ki şimdi şampiyon olamayınca çıksınlar?
    La ferrari deki hybrid sistem F1 den direk alıntı. Gelecek bu yönde ilerliyor. P1 de böyle mesela. Bunların ekmeğini yemiyor yani Ferrari. 488 gtb? f1 turboya geçmese idi Ferrari SS lerde ne yapacaktı? Euro emisyonlarını f1 belirlemiyor... Hatırlarsanız küçük hacim turbolara avrupa itiyor firmaları. Bu ferrarinin de işine geldi işte. 1.6t ye ne kadar itiraz etti ferrari? Siz istiyorsunuz ki 60 yıl aynı sistem ile devam edilsin... Belki eskiden formula 1 etkiliyordu yol araçlarını ancak şu anda yol araçları belirliyor bazı şeyleri. Ekonomik sınırlamalar, küçük takımlar var olsun diye ve harcanan paralar ortadaydı. katı motor kuralları, buda yaratıcılığı artırır, teknoloji üretemiyor dediğiniz yerde bir sıkıntı var bence. Serbest bırakalım hiç bir yapıcı düşünce olmayan 2000 beygirlik araçlar olsun. Neyse yarış başlıyor, iyi seyirler bilhare devam etmek isterim. İyi seyirler herkese...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resmi jingle verildi...
    Kazandigini bukadar F1'e harcayan yada F1'de denedigini yollara aktaran Ferrari'den baska sirket yok.
    Dergi agziyla yaziyorsun,biraz arastirsan keske... Ben yazdiklarin yanlis demiyorum,eksik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    La ferrari deki hybrid sistem F1 den direk alıntı. Gelecek bu yönde ilerliyor. P1 de böyle mesela. Bunların ekmeğini yemiyor yani Ferrari. 488 gtb? f1 turboya geçmese idi Ferrari SS lerde ne yapacaktı? Euro emisyonlarını f1 belirlemiyor... Hatırlarsanız küçük hacim turbolara avrupa itiyor firmaları. Bu ferrarinin de işine geldi işte. 1.6t ye ne kadar itiraz etti ferrari? Siz istiyorsunuz ki 60 yıl aynı sistem ile devam edilsin... Belki eskiden formula 1 etkiliyordu yol araçlarını ancak şu anda yol araçları belirliyor bazı şeyleri. Ekonomik sınırlamalar, küçük takımlar var olsun diye ve harcanan paralar ortadaydı. katı motor kuralları, buda yaratıcılığı artırır, teknoloji üretemiyor dediğiniz yerde bir sıkıntı var bence. Serbest bırakalım hiç bir yapıcı düşünce olmayan 2000 beygirlik araçlar olsun. Neyse yarış başlıyor, iyi seyirler bilhare devam etmek isterim. İyi seyirler herkese...
    1,6T ile süreler yavaşlıyor, hızlar azalıyorsa ve de bundan zevk alıyorsan tercih senin tabii ki ama bunun F1 ile uzaktan yakından alakası yok bence...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ferrari her zaman haklıdır... benim bunlarla ilgili bir sorunum yok, ferrari ile asla olamaz. Ben kimim ki. Ortalama bir izleyici ama F1 izleyicisi. Benim sıkıntım taraftar olmak ile ilgili. Hiç toz konmaz, asla eleştiri kabul edilmez, hep hayranlık duyulur, hata başkasında olur hep... bende çeşit olsun diye takılıyorum öyle...

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vettele yazik oldu yine kaza, boyle bisey olamaz ferrarilerin sansizligi nedir ya
    Elleme Sekelesin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yine Vettel suçlu sanırım, atak yapmak nesine ki onun? isteyen nasıl olsa istediği gibi üzerine kırabiliyor ve de ceza almıyor... sanırım tek heyecan bu tarz kazalar, onlar da olmasa rating daha da düşer diye bu tarz hamlelere izin veriliyor diye düşünüyorum.. Kvyat'ı koruyan arkadaşlar nerede? mesela öndekinin üzerine çıkmak da yarışa dahil mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kvyat bildiğin çarpmış arkadan... Ricciardo mu çarpmış sonra onu göremedim... Redbul intikam alıyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yine Vettel suçlu sanırım, atak yapmak nesine ki onun? isteyen nasıl olsa istediği gibi üzerine kırabiliyor ve de ceza almıyor... sanırım tek heyecan bu tarz kazalar, onlar da olmasa rating daha da düşer diye bu tarz hamlelere izin veriliyor diye düşünüyorum.. Kvyat'ı koruyan arkadaşlar nerede? mesela öndekinin üzerine çıkmak da yarışa dahil mi?
    Bana kinaye yapıyorsunuzda ben kendimi biliyorum. Kimi haksız gördüysem onu söylerim açıkça. İçim rahat bu konuda. Sadece size muhalefet ettiğim için böyle görüyorsunuz anlıyorumda biraz daha açık olabilirsiniz fikirlere.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rakibine bilerek çarptığı tespiti ile MSC nin bütün puanlarının silinmesine yolaçan Charlie nerede acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana kinaye yapıyorsunuzda ben kendimi biliyorum. Kimi haksız gördüysem onu söylerim açıkça. İçim rahat bu konuda. Sadece size muhalefet ettiğim için böyle görüyorsunuz anlıyorumda biraz daha açık olabilirsiniz fikirlere.
    Kvyat geçen sefer de aynen bu kafa ile daldı kaza yaptırdı şimdikinin hiç bir farkı yok, ilkinde ceza verilmezse bu adam Montoya gibi olur dedim, haksızmışmışım?

Ers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. Çarpmayı net göstermediler arkadan sadece vettelin arac içnden verdiler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kvyat geçen sefer de aynen bu kafa ile daldı kaza yaptırdı şimdikinin hiç bir farkı yok, ilkinde ceza verilmezse bu adam Montoya gibi olur dedim, haksızmışmışım?
    Tamam siz böyle düşünün ve devam edin. Benim görüşümde gayet açık ve iki kişi anlatmaya çalıştık. Eski tarihi belki tam anlayamamış olabilirim ama sizinde bir çok şeyi kaçırdığınızı görüyorum...Neyse uzatmıyorum mevzuyu size iyi seyirler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hamilton da geçti Rai'yi bu yarışı kazanması şart umarım yakalar Rosberg'i...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kvayt'a ceza gelebilir. bilerek vurmuş gibi grünüyor. Dünde bir demeci vardı zaten...

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O,c kyat 2 kere vettele arkadan temas etti. Resmen yaris disi kalsin diye
    Elleme Sekelesin...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)