User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
88 sonuçtan 77 ile 88 arası

Konu: Ispanya GP

coder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu bir şey sorucam şimdi hangisi Alain Prost hangisi Senna
    RESPECT YOUR ELDERS

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Saf hiz Senna yane HAM , profassor Prost yani ROS .
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mercedes'in ilk parolası şuydu; Alman marka, alman pilot şampiyonluğu. Rosberg'in de ailesi, nereden geldiği belli. Proje çok iyi başladı, Schumacher geldi. Araç gelişimiyle birlikte her sene bir şeyler koyarak ilerlediler. Sonra Hamilton geldi,işler biraz değişti Rosberg'den açık bir şekilde hızlı olacağı belliydi. V6 turbo dönemine geçildi Mercedes harika bir araç yaptı yine her şey iyi. 2014 yılından beri özelliklede Bahrain ile bir gerginlik başladı Ham ve Ros arasında. Rosberg bu projenin ilk gününden beri orada olan bir pilot Hamilton ise daha sonra geldi. Hızıyla sustursada takımın Hamilton'u sevmediği açıkçça belli oluyordu. Bir kaç kere Rosberg'i tuttular vs Hamilton da bu tip demeçler verdi. Hamilton hep hızıyla sustursada sorunlu ve zorunlu bir ilişkisi olduğu açık takımda. Bunu çok rahat görebilirsin. Çok dağınık bir görüntüde çiziyor Hamilton. Özel hayatıdır kimse karışamaz elbette ancak biraz bu hususta da sıkıntı yaşıyor olabilir. Bu sene ilgisini kaybetmiş gibi görüyorum. Bu sene sonunda Mercedes ile yolları ayırır Hamilton. Bunlar kendi yorumlarım tabi ki. Perde arkasında neler yaşanıyor bilmiyorum ama okuduklarım, gördüklerimden çıkardığım sonuç... Takım iyi yönetiyor gibi gözüküyor çünkü Hamilton hiç potaya giremedi yarışlarda. Rosberg aldı gitti.
    + olarak buna kanıt niteliği taşır mı bilmem ama bir söyleşide keke rosberg (nico'nun babası, eski yarışçı) nico ile ham'ın birlikte yetiştiğini ham'ın genel olarak daha fazla risk alıp daha hızlı olduğunu fakat aslında nico nun da ham kadar hızlı olabileceğini söylemişti ki bana kalırsa bu nico nun ham kadar yetenekli olmayışından dolayı bastırılmış duyguların farklı şekilde dışarı çıkmasıydı. bugüne kadar eşit şartlar altında ham daha hızlıydı benim gözlemlediğim, ki bahsi geçen gelecek planlamasına sonradan katılan ham daha çok başarı elde etmesiyle de bunu kanıtlar nitelikte bence.

yada denildiği gibi ham = senna, nico = prost gibi gördüğümden dolayı da ham'a daha samimi açıdan bakıyor olabilirim..

ps. prost'u hiç sevmem, politik, stratejik savaş verdi senna ile yarıştığı dönemde. ham ile nico dan farkları aynı çatı altında değil farklı markalarda yarışıyor olmalarıydı..

Alıntı Eriador Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Levo

2016 Formula 1

buyur bro yarisin tekrari
    eyv bro bulup izledim dün gece

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı initial-D Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaza ile ilgili

Analiz: Rosberg/Hamilton kazas

videoda da arka ışığının yandığı görülüyor rosbergin.gel geç beni diye uyarıda bulunmuş

https://www.youtube.com/watch?v=hAJXvJMYglc

Ham yanlış anlamış sağla dememiş, solla demiş...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @levent; aynen demek istediğimi farklı bir açıdan yazmışsın teşekkürler. Rosberg'in daha az sevilmesinin nedeni de bu zaten. Prost da aynı şekilde. Hamilton'un ise hep derim başarılıdır, çok güzel yarışlar çıkardığı oldu gerçekten çok iyi pilot ama eleştirdiğim yönleri de yok değil. Saf hızı biraz abartıyor bence... Alonso'yu desteklememin sebebi ise ikisinden de bir parça bulunması. Zeki bir yarışçı, nerede nasıl davranması gerektiğini biliyor. Hataları yok mu? tabi ki var. Özellikle o şikeli yarış olayından sonra çok ciddi hayal kırıklığı yaşamıştım. Hem renault, hem de Alonso gerçekten gözümden çok düştü. Hoş Alonso'nun haberi yok filan densede buna pek inanasım gelmiyor... Bu olaylardan sonra daha objektif bakmaya başladım yarışlara, bir bakıma da iyi oldu benim için...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde son bir haber okudum. Lauda ' Lewis suçu üstüne aldı' gibi bir şey söylemiş...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Hem renault, hem de Alonso gerçekten gözümden çok düştü. Hoş Alonso'nun haberi yok filan densede buna pek inanasım gelmiyor... Bu olaylardan sonra daha objektif bakmaya başladım yarışlara, bir bakıma da iyi oldu benim için...
    Alonso o günlerden beri bende BALONso Şike olayı ortaya çıkmadan daha bu kadar olamaz böyle şans olmaz diye yorum yapıyordum ki şike işi çıktı zaten

Birde son bir haber okudum. Lauda ' Lewis suçu üstüne aldı' gibi bir şey söylemiş...
    Dediğin gibi sezon sonu yolları ayıracak olabilir Mercedes ile Ham.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olayları yarış yarış değerlendirmek yerine 'HAM kötü çocuk suç onun' 'ROS yeteneksiz sürücü suç kesin onda' yorumları okuyorum yabancı basında da... Mercedes'in Alman olması elbette ki Alman pilota avantaj ama o zaman neden HAM gibi asi bir İngiliz'i tercih ettiler takımda? hadi ettin aralarındaki eşitliği sağlamak tamamen takıma kalmış bir olay, bunu kimse pilotlardan beklemesin, en iyi dediğimiz pilotta bile bir ego vardır, pistte kendini en iyi zannetmeyen pilot yoktur...

tarafsız gözle bakarsak kazaya, HAM içerden daldığı anda ROS in etrafında hiç bir pilot yok yani içeriye yaptığı hamle tamamen bilinçli ve kapıyı kapatmaya yönelik, HAM in bunu öngörmesi lazımdı, orası çim olmasa spin atmayacaktı ama o bölgede içeri daldığında dışarı çıkmayı da kabullenmiş oluyorsun, belki de HAM çimlerde bu kadar kontrolü kaybedeceğini düşünmedi... hata HAM in ama bence suç ROS in...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olayları yarış yarış değerlendirmek yerine 'HAM kötü çocuk suç onun' 'ROS yeteneksiz sürücü suç kesin onda' yorumları okuyorum yabancı basında da... Mercedes'in Alman olması elbette ki Alman pilota avantaj ama o zaman neden HAM gibi asi bir İngiliz'i tercih ettiler takımda? hadi ettin aralarındaki eşitliği sağlamak tamamen takıma kalmış bir olay, bunu kimse pilotlardan beklemesin, en iyi dediğimiz pilotta bile bir ego vardır, pistte kendini en iyi zannetmeyen pilot yoktur...

tarafsız gözle bakarsak kazaya, HAM içerden daldığı anda ROS in etrafında hiç bir pilot yok yani içeriye yaptığı hamle tamamen bilinçli ve kapıyı kapatmaya yönelik, HAM in bunu öngörmesi lazımdı, orası çim olmasa spin atmayacaktı ama o bölgede içeri daldığında dışarı çıkmayı da kabullenmiş oluyorsun, belki de HAM çimlerde bu kadar kontrolü kaybedeceğini düşünmedi... hata HAM in ama bence suç ROS in...
    Hamilton'u almasının sebebi elbette ki sürüşüdür. Belki de rosberg'e çok güvenemediler, bunda şampiyon kumaşı yok dediler. Sonuçta bu bir risk yıllarca beraber çalışırsın ama dersin ki ya bu çocuk tam olmadı sanki. İşin orasını bilemiyorum. Bunun yanı sıra Rosberg ile yakın arkadaştı Hamilton. Küçüklüklerinden beri beraber yarışmışlar. Belki de bu yüzden sorun olmayacağını düşündüler. Şampiyonluk yarışında değilken Mercedes'de her şey iyiydi haliyle. İki pilotta takımı daha çok önemsedi. Takım için puan kazzanıyoruz filan dediler. Şu anda işler farklı tabi ki.

Kaza olayında da dediğinize katılıyorum. Rosberg'in hamlesini görüyor Hamilton ve çimlere tam gaz pata küte giriyor. Bu Hamilton suçlu demek değil ama şu var Rosberg hamlesi çok aşırı ok bu kazayı başlatan olay, Hamilton ise bu kazayı bitiren taraf oldu bence. Tabi ki bunlar çok hızlı gerçekleşiyor, o anda yaşadıkları duygular ve verilen anlık kararlar kusursuz değildir...

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nico yanlış ayarda kalkıp tüm ers deki gücü yediği için virajda yavaşlıyo sonra, direksyonun sol üst köşesindeki ot tuşuna basıp aracı maks güece almak istiyo

Ayar yapınca aynadan hami görüyo sağı kapatıyo. Ham zaten startta yeri kaybettiği için resmen hırs yapmış. Çime cıkıp freni koyunca hersey bitti.

Ayrıca nico sezon basından beri iyi start alıyor, debriyaj ayarı ve starttan önce ısınma turunda tüm ers yi dolduruyor .
    Elleme Sekelesin...

eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence kazada rosberg bir tık daha hatalı. Rosberg direksiyondaki ayarları yapacağım derken aynaya bakmıyor ve beyaz çizgiye geldiğinde sıkıştırdığını fark ediyor. Ve bence Rosberg yarış mühendislerinin daha çok seveceği bir pilot.Ham is takım patronlarının

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Canselmo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayar yapınca aynadan hami görüyo sağı kapatıyo. Ham zaten startta yeri kaybettiği için resmen hırs yapmış. Çime cıkıp freni koyunca hersey bitti.

Ayrıca nico sezon basından beri iyi start alıyor, debriyaj ayarı ve starttan önce ısınma turunda tüm ers yi dolduruyor .
    analizi de mi izlemedin, içgüdüsel olarak iç çizgiye yaklaşıyor aynaya bakmıyor o sırada.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)