User Tag List

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
131 sonuçtan 115 ile 131 arası

Konu: 2016 Macaristan GP (Hungaroring)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Eriador evet Ham en azından bir kaç kere 5 sıra grid cezası alacaktır. Zaten onlarda hasarı azaltabilirse şampiyonluk gelir.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimi Raikkonen, Macaristan GP hafta sonunda kendisinin yaşadıkları dahil tüm tartışmaların ardından F1'deki kural uygulama mekanizmasını eleştirdi.

Yarışın son bölümünde 5. sıradaki Max Verstappen'i geçmeye çalışan Raikkonen, Red Bull pilotunun agresif savunmasıyla bunu başaramadı.

Raikkonen "Kurallar var ancak bu hafta o kurallar şüpheliydi. Sadece Max'la yaşadıklarım için söylemiyorum, dün dahil yaşanan bir çok şey yüzünden böyle düşünüyorum."

"Hakemler 'Burada iyi, burada iyi değil' diyorsa kurallar niçin var? Her zaman, herkes için uygulanmıyorsa kuralların bir anlamı yok."

"İyi bir örneği dünkü sıralama seansında yaşananlardı. % 107 kuralı var. İlk seansı geçemeyenler için hakemler bu kuralı uyguluyorlar ancak diğerleri için uygulanmıyor."

"Nasıl oluyor da bir anda aynı kural iki farklı şekilde uygulanıyor? Birileri bunun nasıl çalıştığını açıklayabilir mi?"

"F1 bugünlerde böyle ve bir şeyler değişmek zorunda. Dışarıdaki insanlar için bu kötü bir görüntü ve adil değil. Kural var ve her zaman herkese aynı şekilde uygulanmalı." dedi.

Verstappen "haksız"

Verstappen ile yaşadıkları konusunda Raikkonen "Bir kez sağa hareket etti. Sola gitmek istediğimde bu sefer eski yerine geldi. Temastan kaçınmak için elimden gelen her şeyi yaptım."

"Bir yere gitmeye karar verdiysem o zaman sen oraya gelemezsin. Bir şekilde ondan yarım da olsa kaçmayı başardım."

"İkinci denemem de benzerdi. Açıkçası hamle yapmaya karar verdim ve bu hamleye başladığınızda bırakmak çok zor oluyor. Diğer araç üstünüze geliyorsa ondan kaçınmak zor oluyor."

"Ondan kaçmaya çalıştım. Bunu başardım ancak ikinci kez oldu. Bana göre o haklı değildi."

"Ancak açıkçası, dediğim gibi, hakemler ya da işlerin nasıl olduğuna karar verenler, her kim bu işlerle ilgileniyorsa... Bir çok açıdan kurallar şaka gibi, anlıyor musunuz?" dedi.

adam aşırı fanatik tifosi
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu pistte denk araclarin kuru havada gecmesi cokkk zor...
    Drs'nin sagladigi avantaj ancak fren noktasinda ortaya cikmaya basliyor...
    Yani ros,ham'i yakalasaydi bile gecmesi cokkkkkkkkkkk zordu. @Canselmo tesekkur ederim,teknolojiyle aram bu kadar iste

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ufuksaracci aynen, almanya gpsi biraz daha güç pisti olması sebebiyle 8-11 arasında olucak diyorum Mclaren, tabi teknik arıza kaza spin vs durumlar olmazsa..

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yarışın en zevkli yanı.
    1. rai nin arkadan gelen max e yaptığı savunma ve sonrası bitik lastiklerle 1 sn. farkı koruması
    2. rai ve öndeki max ile olan 15 turluk mücadelesi. iki pilot arasında neredeyse 20 yaş fark var ama bu yarışta rai yi adanmış ve hırslı bir şekilde yarışıyorken görmek güzeldi.
    max ın yaptığı yön değiştirmeler adil değildi ama bu cocuğunda yarıştaki hırslı oluşunu seviyorum.
    bana göre şuan yarışan pilotlar içerisinde en adil ve kuralına göre yarışan, çirkeflik yapmayan rai dir.

son sözüm o meşhur pankarttaki gibi KİMİ FOR PRESİDENT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_si Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarışın en zevkli yanı.
    1. rai nin arkadan gelen max e yaptığı savunma ve sonrası bitik lastiklerle 1 sn. farkı koruması
    2. rai ve öndeki max ile olan 15 turluk mücadelesi. iki pilot arasında neredeyse 20 yaş fark var ama bu yarışta rai yi adanmış ve hırslı bir şekilde yarışıyorken görmek güzeldi.
    max ın yaptığı yön değiştirmeler adil değildi ama bu cocuğunda yarıştaki hırslı oluşunu seviyorum.
    bana göre şuan yarışan pilotlar içerisinde en adil ve kuralına göre yarışan, çirkeflik yapmayan rai dir.

son sözüm o meşhur pankarttaki gibi KİMİ FOR PRESİDENT
    hırslı olsun erkek gibi yarışsın zaten herkes bunu istiyor ama Kimi başkanın dediği gibi kurallar herkese eşit uygulansın, bu tarz savunma legalse bütün pilotlar uygulasın...

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu link aslında çok önemli bence, hangi takımın ne durumda olduğuna dair, McLaren F-1 - site about team of Formula 1 Vodafone McLaren Mercedes

Her tur için istediğiniz pilotları tur süresi olarak karşılaştırabiliyorsunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FIA, Max Verstappen'in Macaristan GP'sinde yaptığı savunmanın sert ancak adil olduğu sonucuna vardı.

F1 Yarış Direktörü Charlie Whiting, Verstappen'in yaptığı savunmalar üzerinde Almanya GP'sinde sürücülerle bir araya geldi.

Verstappen yarış içerisinde iki kez sert savunma yapmıştı ancak FIA bu savunmanın kuralları ihlal etmediğini açıkladı.

Hockenheim'da konuşan Whiting "Söz konusu takımlar dahil olmak üzere insanların çoğu Max'ın savunmasında birden fazla dön değişikliği olduğunu söylediler ama biz böyle olduğuna inanmıyoruz.

"Sürücüler tarafından isteyenmeyen bir şey olmasına rağmen frenleme bölgesinde yer değiştirme konusunda hiç bir kural yok. Fakat bunu daha sonra tartışacağız."

"Bunun adil olmanın kenarında olduğunu düşünüyorum ancak yarış sırasında hakemlerden her iki olayı da incelemesini istedim. Ve yarıştan sonra tekrar gözden geçirmelerini söyledim. Sert ama adil olduğunu hissettim. Onların kullandığı açıklamaysa 'sağlanm savunma' oldu.

hahaaa, fren noktasında yöne değiştirmeyle alakalı bir kural yokmuş içine ettiniz artık sıvıyorsunuz pit alanında değil de çimlerde benzin ikmali olsa kabul olur mu mesela? nasılsa o da yazmıyor kitapta!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bekliyorum baska takimlardan bu savunmalar...
    Artik delik acildi,gecmeyeni opsunler!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bekliyorum baska takimlardan bu savunmalar...
    Artik delik acildi,gecmeyeni opsunler!
    Kvyat 2 kere çarptı VET'e o bile hoş görü ile karşılandı... ben burada MAX e kızmıyorum, çocuk kesinlikle çok çok iyi mücadele ediyor ama bu kural sebebiyle birden fazla yön değiştirmeyen pilotlar kaç kere geçildi acaba onu da bir araştırsalardı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İmam cemaat ilişkisine dönüşür bu Almanya'da . Madem öyle sert savunma diğer pilotların da hakkı .

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yahu zaten araçlar aerodinamileri yüzünden birbirlerine yaklaşabiliyorlar ama atak yapamıyorlar diye çıktı bu kural.
    e drs diye bişey çıkardınız artık biri diğerinden 20 kmh hızlı gidebiliyor düzde arkasında,öndekinin bu kısıtlamasını kaldırın da mücadele+seyir zevki gelsin.

ama yok.bizim seyrettiğimiz f1 de herzaman olduğu gibi kurallarda,değişikliklerde bir mantık yok
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kvyat 2 kere çarptı VET'e o bile hoş görü ile karşılandı... ben burada MAX e kızmıyorum, çocuk kesinlikle çok çok iyi mücadele ediyor ama bu kural sebebiyle birden fazla yön değiştirmeyen pilotlar kaç kere geçildi acaba onu da bir araştırsalardı...
    Yazinca fanatik oluyoruz ama Ferrari oldugu icin boyle...
    Umarim Rai denen buz adam yada Vet su savunmanin dibini yapar,ozaman bekliyorum demecleri...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu gün Alonso da isyan etmiş, her yarış ya da öncesi kurallar değişiyor, yeter artık kural takip etmiyorum takıma ne derse onu yapacağım demiş... cidden suyu çıktı, olmuyor işte arkadaş olmuyor, yeni format dedikleri değişikliklerin altı o kadar boş ki, her yarışta bir yama ile tutmuyor işte... biz söyleyince fanatik oluyoruz ama çoğu şeyi aslında ya yarışta ya da sonrsında hatta bu tartışmalar daha gündeme gelmeden yazıyoruz, alay konusu oluyoruz...

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bRAI'nin seneye anlasmasi tam , sampiyonluk iddassida yok . Ben onun yerinde olsam bir daha biri onume kirarsa carpmamak icin cebellenicegime direk girerim tadini cikarrim geyik bir yana bakalim bir daha karsilasirlarsa yuksek tansiyon nasil olucak gorelim
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rai yine soğuk kanlılığını korur tekrar karşılaşırlarsa, Ham Ros ikilisi gibi saçma sapan oyunlara girmez.

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit .. yanlis konuya yanlis msg ...
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)