User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
75 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: F1 Haber kosesi

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana gore sezonun kilit noktasinin ozeti olmus .

Analiz: F1'in suspansiyon tartışmalarının perde arkası | Formula 1 haberleri | Motorsport.com

Her zaman belirttim RedBull'un arka tarafi diger araclara gore bariz bir sekilde yuksek.Iste nedeni .Bu yuzden Aerodinami'nin onemli oldugu pistlerde yada gerektigi zaman ( Yagmurlu sartlarda ) RedBull parliyor.

RedBull'un parlamasina sasirmali , cunku Suspansiyonlara 20+ sene oncesindenn onem veren ve gelmis gecmis en iyi arac tasarimi yapan adama sahipler ( Adrian Newey )

Adrian Williams'a 91 de katildi ve ondan sonra takimin kaderi degisti , o kadar ustun bir suspansiyon sistemi yaptilarki Williams ortaligi duman etti.

Birde buna TC gibi yardimci destekleri ekledikleri zaman Williams acik ara pistte en iyi arac olmustu o kadar iyidiki yarfimci kontroller yasaklansin diye Elestiren Senna bir kac ay sonra Williams'in aracini bedeva surerim deyip ertesi sene efsane oldugu Honda'yi birakip Williams'a gecmistir ( ama bedeva surmedi ) .

Solda Adrian Newey ortada Senna sagdaki bizim Levent olabilir

Bakalim bu sefer Ferrari bu acigi gormus gibi umarim biraz ilerler birsey yaparlar.
    Konu Eriador tarafından (07-01-2017 Saat 02:34 ) değiştirilmiştir.
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    süspansüyon konusu belki de F1 in en gizemli dosyalarından, bazı takımlar F1 kural koyucularından daha iyi bildikleri için bu işi, hangisi kitapta yazıyor hangi konu gri çok iyi kullanıyorlar... buna bir de F1 yönetiminin bazı kural ihlallerine ses çıkartmayıp bazılarını yasaklaması da bu spora olan ilgiyi artık iyice dibe doğru çekmeye başladı... bence 2017 bir milat olacak, ya bu spor adam gibi adil, heyecanlı ve tarafsız yürüyecek ya da bazı takımlar F1'den çıkacak...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

shkodra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sezonun başlamasını ve Max izlemeyi heyecan ile bekliyorum.
    Bizim için en büyük sorun rahat bir şekilde tv karşısında oturup izleyememek. Her yarış öncesi yayın peşinde koşturmaktan bu isin keyfi kaçıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Brawn'a gore MSC - HAM

Brawn: Hamilton ve Schumacher’i kıyaslayamazsınız | Formula 1 haberleri | Motorsport.com

Ham tamamen bir proje surucusu , egitimi dahil McLaren'in destegi ile aldi.Her zaman alt katagorilerde McLaren'in destegi ile yaristi bir gun F1 cikacagini biliyordu ve ilk sezonuda altian grid'in en iyi araci verildi ve onun rahatliyla yaristi .Vettel'de buna ornek olabilir ama eski suruculer MSC , Hakkinen , Raikkonen gibi isimler hep zor sartlarda kendileri bir araya geldi .Bu saydigim isimlerde ozellikle MSC o sartlarda baslasa cok daha fazla samiyonlugu olurdu.
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hoppala ...

Sıfır bedenden vazgecen Honda, Mercedes tarzı motor hazırlıyor | Formula 1 haberleri | Motorsport.com

Eger dogruysa kotu olmus .Bosa giden 2 sene.Seneyede McLaren'in isi zor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    McLaren, Honda motoru kullanmaya başladığı zamandan beri tahminlerimin doğru çıkması açıkçası benim çok üzüyor. 2020de en iyi 3. takım olur belki .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eger bu senede McLaren icin beklentilerden uzak gecerse Alonso'yu kayberler . Zirveye uzak , populer pilotu olmiyan sadece gecmisindeki basarilari olan ama gunumuzde orta siralarin takimi haline gelicekler ( kisaca 2. bir Williams olucaklar ) Zaten sponsor bakimindanda cok kotu durumdalar cidden McLaren icin gerileme donemi olucak.
    Konu Eriador tarafından (10-01-2017 Saat 01:01 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir arkadaş vardı sezonun ikinci yarısından sonra tatlı tatlı atıştığımız, çok umutluydu McLaren'den. Ona da demiştim sezon sonunda konuşalım diye, şimdi ne düşünüyor acaba. McLaren bu sezon elindeki pilotların şahsi becerileri sayesinde izlettirdi kendini, yoksa ekrana bile gelmeden yarış bitireceklerdi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaş vardı sezonun ikinci yarısından sonra tatlı tatlı atıştığımız, çok umutluydu McLaren'den. Ona da demiştim sezon sonunda konuşalım diye, şimdi ne düşünüyor acaba. McLaren bu sezon elindeki pilotların şahsi becerileri sayesinde izlettirdi kendini, yoksa ekrana bile gelmeden yarış bitireceklerdi.
    O bendim herhalde... Ne desem hep tersi çıktı zaten... Hmmm ne düşünüyorum bi bakalım. Öncelikle Mclaren'i çok severim ve bu bir dilekti. Sen Max'ın gelip sezonun adamı olabileceğini ön görmüş müydün? Hayır. buda öyle bir şeydi, sıkıntı Mclaren'de değildi zaten Honda'da da idi... Mclaren'in bazı hataları oldu, hata değilde tutmadı. Sıfır beden projesi işe yaramadı. Her takım bir şey deniyor bazen tutuyor bazen tutmuyor. Sen Mclaren'in eski günlere dönmesini istemez misin? Ki baktığında üstüne en çok koyan yine Mclaren oldu. Pilotları üstdüzeydi, Alonso'nun yorumlarını görmüşsündür. Aracı sürmekten çok mutluydu daha fazla güce ihtiyacımız var diyordu... Taşın suyunuda çıkartmanın anlamı yok. Bende senden Ferrari hakkında yorum alabilir miyim? Öz eleştiri olsun ama gri alandı falan filan ağlamadan. Ok? Neyi yanlış yaptı? Pilotlar ne yaptı? Yok FIA Ferrari'ye karşı, diğerleri kural çiğniyor, hep cezaları Ferrari yedi diğerlerine bir şey olmadı gibi vs... Öz eleştiri istiyorum zaten öbürtürlü cevap vermeyeceğim. Futbol fanatikliğinden öteye gidemiyoruz... Ofsayttı, penaltıydı, çizgiyi geçti-geçmedi. Karikatür geliyor artık bunlar bana...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @bason Ferrari'nin durumu ortada. Ben Ferrari taraftarı değilim aksine hep McLaren'ciydim . Özellikle Vettel'den tiksindim bu sene, her yarış ağlayan çocuk gibiydi. Bana göre Ferrari Kimi'nin üzerine oynasaydı bu sezon daha başarılı olabilirdi. Hele ki o pit duvarının "akıl dolu" stratejileriyle Ferrari'nin işi de zor.

Dip Not: Sen değildin ya atıştığımız başka bir arkadaştı. Mesajları kurcalayacağım şimdi kimdi bende merak ettim .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her sezon Mclaren bu sene başa oynayacak diyordum ondan üstüme alındım. Seneyede Mclaren ve Renault ikilisinden ümitliyim en azından yükseliş göstersinler istiyorum. Honda motorda değişikliğe gidiyor ama bu onları yine geride bırakacak gibi geliyor. Renault ise daha çok yeni bir takım ama geçen yılı bu yılın aracını geliştirerek geçirdiler. Bu bakımdan ümitliyim onlardan, sıçramaları daha fazla olacaktır. Ferrari ve Redbul'un daha yakın olmasını umuyorum. Mercedes yine takip edilen takım olur. Fiziksel olarakta pilotların hazır olması lazım. Virajlarda çok daha hızlı araçlar olacak ve buna iyi hazırlanmayanlar sezon başında sıkıntı yaşar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resmi Bottas Mercedes'e gecti , Massa 1 sene daha Williams'la devam dedi.Rosberg Mercedes'te elci oldu.

Mercedes takımı, tarihin en kötü saklanan sırlarından birisini sonunda duyurdu: Valtteri Bottas 2017'de Lewis Hamilton'ın takım arkadaşı olacak.

2016 Formula 1 Dünya Şampiyonu Nico Rosberg'in ani bir kararla emekli olduğunu açıklamasının ardından büyük bir şok yaşayan Mercedes, o dönemden beri boşalan koltuğa kimi geçireceğini değerlendiriyordu.

İlk başta Fernando Alonso ve Mercedes destekli Pascal Wehrlein'ın isimleri anılsa da, sonrasında Mercedes'in Williams pilotu Valtteri Bottas'ı düşündüğü ortaya çıktı.

Bottas'ın Mercedes'e geçeceği, Wehrlein'ın Sauber'e geçişi, Massa'nın Williams'a dönüşünü takiben doğrulandı.
    27 yaşındaki Bottas, şu ana kadar Williams ile 77 yarışa çıktı ve 9 kez podyum sonucu elde etti. Finlandiyalı sürücü, Mercedes'in takım patronu Toto Wolff'ün menajerliğinde sporda yer alıyordu.

Bottas "Benim için çok heyecanlı zamanlar. Bunun gerçekten olduğunu tam olarak anlamam biraz zaman alabilir."

"Kesinlikle bir hayalim gerçekleşiyor. Böylesi tarihe sahip başka bir takım adına yarışacağım. Özellikle son senelerde elde edilen başarılar etkileyiciydi."

"Bunun bir parçası olacağım için gerçekten gururluyum ve Mercedes'teki herkese yeteneklerime güvenerek bana bu fırsatı tanıdıkları için minnettarım." dedi.

Williams takımı, 2016 Formula 1 sezonu sonunda emekli olduğunu açıklayan Felipe Massa'nın bir sene daha takım adına yarışmaya devam edeceğini duyurdu.

Massa, 2017 Formula 1 sezonu öncesinde rekabetçi bir koltuk bulamadığı için emekli olma kararı almıştı. Büyük ihtimalle Formula E'de yarışmaya hazırlanan Brezilyalı sürücü, Mercedes'te boşalan koltuk için eski takım arkadaşı Valtteri Bottas'ın düşünülmesinin ardından dönme olasılığıyla karşı karşıya kaldı.

Sauber'in Pascal Wehrlein'ı açıklamasının ardından duyurular domino taşı gibi gelmeye başladı. Williams, Bottas'ın Mercedes'e geçmesine izin verdiğini ve yerine Massa'nın döneceğini açıkladı.

Böylece Williams takımı gelecek sene Massa ve Lance Stroll ikilisiyle yarışacak.

Formula 1'de 250 yarışa çıkan Massa toplam 11 galibiyet, 41 podyum sonucu kazandı ve 2008 F1 dünya şampiyonluğunu kıl payı kaçırmıştı.

Massa "Öncelikle Williams'a dönme fırsatı yakaladığım için çok mutluyum. Her zaman 2017'de bir yerde yarışmak istediğimi belirttim ancak Williams her zaman kalbime yakın bir takım oldu ve onların başarılı olmak için yaptıkları her şeye saydı duyuyorum."

"Valtteri kış döneminde yaşananlar sonucunda büyük bir fırsat yakaladı. Ona Mercedes'te bol şans diliyorum."

"Onun geçişi karşısında 2017'de Williams Formula 1 mücadelesinde yardımcı olmam istendi. Bu bana doğru bir şeymiş gibi geldi. Yarışlara olan heyecanımı kaybetmedim ve FW40'ı sürmek için büyük heyecan duymuyorum."

"Son haftalarda taraftarlarımın desteği büyük motivasyon sağladı. Bundan dolayı minnettarım. Aynı zamanda Lance ile çalışmak için sabırsızlanıyorum. Onu yıllardır tanıyorum ve bu süreçte yeteneğinin geliştiğini gördüm. Birlikte neler başarabileceğimizi görmek için sabırsızlanıyorum." dedi.

Claire Williams "Felipe'nin Williams'ın 2017 çalışmaları kapsamında emeklilikten dönme kararından mutluyum."

"Valtteri'nin mevcut takımlar şampiyonuna katılma konusunda yakaladığı eşsiz fırsatın ardından, Mercedes'le Valtteri'nin bu harika fırsatı değerlendirebilmesi için yakından çalıştık."

"Valtteri 2010'dan beri Williams ailesinin bir parçası ve bu süreçte büyük bir yetenek olduğunu kanıtladı, 9 kez podyuma çıktı. Tüm takıma adına ona teşekkür ediyorum ve Mercedes'e katıldığında onun başarılı bir sezon geçirmesini diliyorum."

"Felipe, Williams ailesinde çok sevilen bir isim. Onunla tekrar çalışmak dört gözle beklediğimiz bir şeydi."

"2017'de bir yerlerde yarışacaktı çünkü rekabetçi ruhunu kaybetmedi. Valtteri'nin gitmesine izin verdiğimizde yerine güçlü bir ismin gelmesi önemliydi."

"Felipe'nin takıma tekrar katılması bize istikrar, deneyim ve ilerlememiz için gerekli yeteneği sağlayacak. O bizim için harika bir pilot." dedi.

Formula 1'in son dünya şampiyonu Nico Rosberg, Mercedes'ten gelen teklifi kabul etti ve Alman takımın yeni marka elçisi oldu.

Rosberg, Abu Dhabi GP'sini ikinci sırada tamamlamış ve dünya şampiyonluğuna ulaşmıştı.

Herkes gelecek yılı merak etmeye başlarken, Rosberg şampiyonluktan sadece 5 gün sonra Formula 1'den emekli olduğunu açıkladı.

Mercedes'le olan iki yıllık anlaşmasını fesh eden Rosberg, bu hamlesiyle birlikte yaklaşık 50 milyon Euro'dan vazgeçmiş oldu.

Rosberg, Mercedes'in motorsporlarıyla ilgili planlarında yer almayı kabul etmedi ancak Alman takımdan gelen elçilik rolünü kabul etti.

Rosberg, yeni görevi kapsamında Salı günü Mercedes'in partneri IWC Schaffhausen'in düzenleyeceği etkinliğe eski takım arkadaşı Lewis Hamilton'la birlikte katılacak.

*trmotorsport'tan alintidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Massa'nın yanına Barichello'yu alsınlar tam olsun Bakalım Bottas ne yapacak, ben iyi iş çıkaracağını düşünüyorum. Ros'dan daha dişli çıkacaktır tahminimce, tabi takım dur demezse.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ROS ozellikle ilk 2 sene cok kibardi sonra biraz dis gosterim dedi ama feci hatalar yapti .Bottas'in Managerlerinden biri Todo Wolf olmasi cok tansiyon yukseltebilir hatirlarsiniz Malezya'da motoru patlayinca HAM direk ona sabotaj yapildigini ima etmisti .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Monza'nin duzlugu efsanedir , sen o duzugun sonunda Mercedes motoru ile sanki tur bindirilir gibi geciliyorsan sapkani onune koy . Hic mi aynaya bakmiyorsun ? Adam geliyor savunma yap filan ? Mucadele nerede ? Eger Bottas Hamilton'u yerse oda isi biraksin.

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu gökberk tarafından (24-01-2017 Saat 00:44 ) değiştirilmiştir.
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendisi ölemedi ama F1'i öldürdü, başımız sağolsun...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    takvim 25 yarışa çıkabilirmiş. Nefes alamıcak adamlar... Allah kolaylık versin.

VW-Freaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben ecclestone' un gidişiyle F1 in eski günlerine döneceğine inanıyorum..
    SOLD
    '78 T-Stop, '97 Clio RSİ, '90 Renault 5, '97 Corsa Gsi, '94 Renault 19

'12 Megane 3 SW GT-line (Now Loading...)
    instagram : wagon_head

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler