User Tag List

Sayfa 4/4 ÝlkÝlk ... 234
69 sonuçtan 58 ile 69 arasý

Konu: 2017 Lansmanlar ve Sezon oncesi testler

997TT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    48
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiz saklama Ham'in basin toplantisinda attigi bir teori... kimse testlerde herseyini ortaya koymaz,koymadida.
    Araclar yeni izin verilen kurallar dahilinde hizlandi,kus kondurmadilar. Ama Ferrari' nin takim ici huzurlugu ortada. Umarim birseyler degismistir.

Yaþ
    37
    Þehir
    35
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F1 - You asked, so here we go. Side by side: 2016 v 2017...
    Hamilton'un 2016 pole turu ile kýyaslamýþlar Rai'nin rekor turunu. Tabi araç farký yanýsýra lastik farkýda var ama virajlarda gerçekten baya hýzlý yeni araçlar... Þuanda Ferrari gerçekten iyi gözüküyor. Rai'nin de turu daha iyi olabilirmiþ bazý yerlerde fren kitleme filan var kusursuzda bir tur denemez. Ýyi yolda ilerliyor Ferrari... Diðer takýmlarýn ise en büyük sýkýntýsý ayarlar galiba. Kimse mutlu deðil ayarlar konusunda ferrari bunu daha iyi çözmüþ gibi duruyor en azýndan... Bakalým az kaldý Ancak sezonun ilk 2-3 yarýþýnda arkadan parlayan takým olur mu onuda çok merak ediyorum fýrsat yararlanýp...

Yaþ
    48
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F1'in sitesinde de elestirdim,bu kiyaslama yanlis...
    Eski ile yeniyi kiyas olmaz,hele gecen seneyi acik ara kaybedip,acik ara kazananla kiyaslamak,kaybenin masturbasyonu olur. Bak biz sizi yakaldik... Yahu yakaladin da,kural degisikligi ile gelen yeniliklerle yakaladin. Merc 2017'yi kiyaslamak gerek.

Yaþ
    37
    Þehir
    35
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takým ya da pilot kýyaslamamýþlar ki geçen sene ki araçlar içinde en hýzlýsý ile þuana kadar ki en iyi süreyi karþýlaþtýrmýþlar. Bende ilk baktýðýmda sizin gibi düþündüm hatta yorumumda öyle ama magazinsel açýdan yaklaþmak lazým. Ýlgiyi ayakta tutmak istemiþler, zaten çok talep olduðu için yayýnlandý filan muhabbeti var.

ghibli06 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    49
    Þehir
    Ankara, Çayyolu
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen sene ile kýyas, pilot takým vs deðil, bu see araçlar bu kadar hýzlandý diyebilmek... 3 küsür saniye hýzlanma sizce de inanýlmaz deðil mi? yýllarca yavaþlatmaya uðraþtýklarý Formula1'i þimdi hýzlandýrarak ilgiyi çekmeye çalýþýyorlar hepsi bu...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Yaþ
    48
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araclarin hizlandirilmak istenmesi yada isin rating kismi ayri.
    Ben yillarca Ferrari'nin pesinden kosmus biri olarak dusuncelerimi yaziyorum,oraya da yazdim. Ha teknik olarak kiyas yapilicaksa lafim yok zaten ama bana kompleks yada dalga gecilme gibi geldi. O zaman orada ki Ferrari'nin best time videosu ile kiyaslansinlar. Bakin su kadar hizlandi diye. F2016vsF2017

Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten araçlarýn potansiyellerinin bu olmadýðý belli ama Vettel' in tek bir kötü þey söylememesi ve testler boyunca tüm takýmýn sessiz ve pozitif oluþu beni gerçekten heyecanlandýrýyor acaba gerçekten geri dönüþ gerçekleþtimi ?

Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alýntý ghibli06 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    geçen sene ile kýyas, pilot takým vs deðil, bu see araçlar bu kadar hýzlandý diyebilmek... 3 küsür saniye hýzlanma sizce de inanýlmaz deðil mi? yýllarca yavaþlatmaya uðraþtýklarý Formula1'i þimdi hýzlandýrarak ilgiyi çekmeye çalýþýyorlar hepsi bu...
    Araçlarý motor olarak hýzlandýrmadýlar ki, mekanik yol tutuþ ile süreleri iyileþtirdiler. Þuan hiçbir takým tam beygir gücü veremiyor ve yaklaþýk 800hp civarýnda olduklarý söyleniyor. Bu mekanik tutuþ olmasaydý bu motorlar v8, v10 ve v12'den hala daha yavaþ motor olacaktý. 8. vites hala ekonomi vitesi ve son hýz görmelerini engelliyor. Þanzuman oranlarý 7 vites'e göre olsaydý yüksek süratleri daha rahat görürdük düzlüklerde. Raikonen'e bu motorlar mý v8 mi dedikleri zaman daha fazla torku olduðu için v8 motorlarý tercih ettiðini söylemiþti.
    Pilotlar geçiþ yaparken bir kez yön deðiþtirme haklarý var. Eskiden tren gibi peþ peþe giderlerdi. Geçiþ yapmak için direksiyonda ekstra güç saðlayan tuþ olmasý drs ile 1 sn. altýnda ki farkýn çabucak kapanmasý geçilen pilotun drs ile karþýlýk verememesi sporu öldürdü. Liberty media umarým biraz daha pilotlarýn istediklerine kulak verirde bazý saçma uygulamalarý fia ile birlikte ortak karar alarak kaldýrýrlar

Yaþ
    49
    Þehir
    Ankara, Çayyolu
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý B16 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Araçlarý motor olarak hýzlandýrmadýlar ki, mekanik yol tutuþ ile süreleri iyileþtirdiler. Þuan hiçbir takým tam beygir gücü veremiyor ve yaklaþýk 800hp civarýnda olduklarý söyleniyor. Bu mekanik tutuþ olmasaydý bu motorlar v8, v10 ve v12'den hala daha yavaþ motor olacaktý. 8. vites hala ekonomi vitesi ve son hýz görmelerini engelliyor. Þanzuman oranlarý 7 vites'e göre olsaydý yüksek süratleri daha rahat görürdük düzlüklerde. Raikonen'e bu motorlar mý v8 mi dedikleri zaman daha fazla torku olduðu için v8 motorlarý tercih ettiðini söylemiþti.
    Pilotlar geçiþ yaparken bir kez yön deðiþtirme haklarý var. Eskiden tren gibi peþ peþe giderlerdi. Geçiþ yapmak için direksiyonda ekstra güç saðlayan tuþ olmasý drs ile 1 sn. altýnda ki farkýn çabucak kapanmasý geçilen pilotun drs ile karþýlýk verememesi sporu öldürdü. Liberty media umarým biraz daha pilotlarýn istediklerine kulak verirde bazý saçma uygulamalarý fia ile birlikte ortak karar alarak kaldýrýrlar
    henüz motor güncellemeleri ne zaman yapýlacaðý belirsiz takýmlar için, ferrarinin çift püskürtmeli enjektörlere geçeceði söyleniyor, þu anki hýzlý pozsyonlarý taamen yeni þase ve aerodinami buna baðlý olarak da süspansüyon geometrileri ile alakalý haklýsýn, ben de motorla alakalý bir þey söylemedim ki

Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alýntý ghibli06 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    henüz motor güncellemeleri ne zaman yapýlacaðý belirsiz takýmlar için, ferrarinin çift püskürtmeli enjektörlere geçeceði söyleniyor, þu anki hýzlý pozsyonlarý taamen yeni þase ve aerodinami buna baðlý olarak da süspansüyon geometrileri ile alakalý haklýsýn, ben de motorla alakalý bir þey söylemedim ki
    Bu sene token sistemi yok. Motorlar istenildiði gibi geliþtirilebilir. Bu da ilerde gelicek olan motor dondurma kuralýnýn habercisidir. 3 sn. hýzlanmak benim için mükemmel deðil. Araçlarda teknik deðiþiklikler yapýlarak sadece göz boyanmaya çalýþýlýyor. Onu belirtmek istedim

Canlý olarak Ýstanbul park'ta yarýþ izledim araçlar önümüzden geçerken kulaklarýmýzý kapatýyorduk. O tadý hissi aldýðým için isterlerse Monzayý 1 dk. altý dönsünler tapa gaz o egzoz sesi daha cezbedici

Eriador - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    Orlando
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su yag yakma olayi tam bir aciklanirsa cok guzel olucak Mercedes & Petronas is birligi gercekten harika bir gri alan bulmus mu ? yoksa balon mu ? Bi bilsek fena olmazdi ...

Belkide Mercedes ve Ferrari motorlari arasindaki tek fark bu ? Eger bu aciklanir ve boyle birsey vardi ama artik gri alan kapandi ! bile dense Mercedes bu sayede gecen sene , herkesten once odaklandigi icin gene 1 adim onde olucak AMA bu aciga guvenip motoruna fazla harcama yapmayip onun yerine aerodinamiye yuklandiyse ( ki bu sene aerodinami bakimindan sinif atlandi ) efsane Turbo Mercedes motoru nefessiz kalicak yada tum kozunu kaybedicek ?

Boylesine hayati bir olay hakkinda fazla haber cikmamasi sinir bozucu .
    ...::: Çirkin kadýn yoktur , az Votka vardýr derler... Geçiniz ! Çirkin kadýn vardýr, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

Yaþ
    49
    Þehir
    Ankara, Çayyolu
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Eriador Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Su yag yakma olayi tam bir aciklanirsa cok guzel olucak Mercedes & Petronas is birligi gercekten harika bir gri alan bulmus mu ? yoksa balon mu ? Bi bilsek fena olmazdi ...

Belkide Mercedes ve Ferrari motorlari arasindaki tek fark bu ? Eger bu aciklanir ve boyle birsey vardi ama artik gri alan kapandi ! bile dense Mercedes bu sayede gecen sene , herkesten once odaklandigi icin gene 1 adim onde olucak AMA bu aciga guvenip motoruna fazla harcama yapmayip onun yerine aerodinamiye yuklandiyse ( ki bu sene aerodinami bakimindan sinif atlandi ) efsane Turbo Mercedes motoru nefessiz kalicak yada tum kozunu kaybedicek ?

Boylesine hayati bir olay hakkinda fazla haber cikmamasi sinir bozucu .
    ben bu yað yakma olayýný bütün takýmlarýn bildiðini ve uyguladýðýný, bu nedenle de çok bizlemediklerini düþünüyorum, RedBull yað yakma Ferrari ise süspansüyonlar üzerinden mercedese yükleniyor... bu arada 'yað yakan araba iyi gider!' sanayi tezi de ispatlanmýþ oldu sanýrým

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler