User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
49 sonuçtan 39 ile 49 arası

Konu: F1 2019 İtalya GP

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Leclerc bence sene başından beri hatta gecen sene alfa romeo da bile belliydi böyle bir sükse yapacağı.. Açıkcası ben şaşırmadım ve kendisini yaklaşık 3-4 yıldır takıp ediyordum.

Leclerc ve verstappen geleceğin şampiyonları olacak eğer iyi bir araçları olursa.

Vettel artık emekli olsun yada altsıra takımlarda görev yapsın. 4 Şampiyonluğu var yıllık 50 mdolardan fazla maaş alıyor. Yeterince parası var. Ailesi ile vakit geçirsin dünyayı gezsin balığa cıksın. Artık şu araca alış be kardeşim. Arkasını hissedemiyorum diyor sene başından beri. Tecrüben ve geçmişin var fakat başarı malesef gelmedi.. Geçen sene almanyada yatığı basit kazadan sonra tamamen bitti vettel. Üzücü fakat hayat böyle.

Ayrıca Ferrari bundan sonra ki yarışlarda çok güçlü olamayacak. Çünkü ne lastik kullanımında ne de yerebasma gücü mercedes ve redbull seviyesinde değil. Bundan sonra düzlüklerin çok olmadığı pistlerdeyiz ve Mercedes öne cıkıcak bu bir gerçek. Ferrari nin bu seneki aracı tamamen farklı konsepte ve yere basma gücü üretemiyor. lastikleri düzgün aralıkta çalıştıramıyor. Araç virajlarada çok fazla kaydığı için lastikleri daha fazla aşındırıyor. Binotto da bu sene için aracı geliştircez ama keskin değişikler yapmıca dedi.

Yani anlayacağınız mercedes ve ham çok rahat rakibi olmadan şampiyonluğu alacak..
    Elleme Sekelesin...

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Canselmo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Leclerc bence sene başından beri hatta gecen sene alfa romeo da bile belliydi böyle bir sükse yapacağı.. Açıkcası ben şaşırmadım ve kendisini yaklaşık 3-4 yıldır takıp ediyordum.

Leclerc ve verstappen geleceğin şampiyonları olacak eğer iyi bir araçları olursa.

Vettel artık emekli olsun yada altsıra takımlarda görev yapsın. 4 Şampiyonluğu var yıllık 50 mdolardan fazla maaş alıyor. Yeterince parası var. Ailesi ile vakit geçirsin dünyayı gezsin balığa cıksın. Artık şu araca alış be kardeşim. Arkasını hissedemiyorum diyor sene başından beri. Tecrüben ve geçmişin var fakat başarı malesef gelmedi.. Geçen sene almanyada yatığı basit kazadan sonra tamamen bitti vettel. Üzücü fakat hayat böyle.

Ayrıca Ferrari bundan sonra ki yarışlarda çok güçlü olamayacak. Çünkü ne lastik kullanımında ne de yerebasma gücü mercedes ve redbull seviyesinde değil. Bundan sonra düzlüklerin çok olmadığı pistlerdeyiz ve Mercedes öne cıkıcak bu bir gerçek. Ferrari nin bu seneki aracı tamamen farklı konsepte ve yere basma gücü üretemiyor. lastikleri düzgün aralıkta çalıştıramıyor. Araç virajlarada çok fazla kaydığı için lastikleri daha fazla aşındırıyor. Binotto da bu sene için aracı geliştircez ama keskin değişikler yapmıca dedi.

Yani anlayacağınız mercedes ve ham çok rahat rakibi olmadan şampiyonluğu alacak..
    Ferrari zaten bununla ilgili yaptıklarının yanlış olduğu ve hatasını kabul etmişti. Bu sezon böyle geçecek ama seneye bakalım neler yapacaklar.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bu sene resmen tiksindim bu lastik olayından... ferrari sert lastikli mercedes medium iken DRS de açıkken mercedesler yetişemedi, ki lastik+DRS farkı neredeyse 1 s ... nasıl bir lastik üretiyor bu adamlar anlamıyorum yeri geliyor M lastiklerle 30 tur atılıyor yeri geliyor S ler hiç kullanılmıyor... kumar bu sefer tuttu ama sert lastiklerin her zaman bu performansı verdiğini zannetmiyorum...
    Sorun fcar ın cok guclu olması. Drs yı acıyor ama hızı anca fcar ı yakalıyor yada 3-5km gecıyor.
    Cıdden gucluydu fcar ın motoru.
    Ama yol tutus farkı acıkdı. Arada 3 sec vardı,ham 4 turda yakaladı.
    Bottas 9 sec gerıdeydı,yıne yakaladı ama gecmek? O ıste zor. Hem cok ıyı defans yapıp,aracını cokkk ıyı konumlandırdı. Hemde kers ıle bırlıkte hep zor zamanlarda kullandı. Ama apex hızlarımız dusuktu.
    Sımdı yıne yol tutus ısteyen pıstlere gıdıyoruz. Sanırım yasadıgımız bu bayramı bır sure unutmayalım,cunku 1.basamak Bıraz zor artık.
    Ama ne yarıstı be......

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YouTube
    italya 2019 un radyo konusmaları sıralama turundaki taktiklerin dönenlerin konusmaların hepsi var harika videoymus kesin izleyin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rockford Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YouTube
    italya 2019 un radyo konusmaları sıralama turundaki taktiklerin dönenlerin konusmaların hepsi var harika videoymus kesin izleyin
    Cok ıyıdı be...

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bu sene resmen tiksindim bu lastik olayından... ferrari sert lastikli mercedes medium iken DRS de açıkken mercedesler yetişemedi, ki lastik+DRS farkı neredeyse 1 s ... nasıl bir lastik üretiyor bu adamlar anlamıyorum yeri geliyor M lastiklerle 30 tur atılıyor yeri geliyor S ler hiç kullanılmıyor... kumar bu sefer tuttu ama sert lastiklerin her zaman bu performansı verdiğini zannetmiyorum...
    Abi ferrari inanılmaz hızlı...
    Ferrari f1 araçları arasında en hızlısı ancak araba tamamen düz yol gazcısı
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

react1ve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Verstappen gelse Leclerc ile uyum sağlayabilirlerse uzun seneler ambargo koyarlar f1'e. Vettel'in artık Ferrari'den kopması şart. Takıma zarardan başka birşey değil.
    Life is just a dream on the way of death!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastik konusuda şöyle .. Pirelli daha fazla çalışma aralığına sahip ve daha yumuşak lastik üretmek istediler. Lastikleri yumuşak üretmelerini sebebi daha fazla pit stop olsun yarışlara heycan gelsin MANTIKEN. Tabi fia da bu görüşmelerde onayladı...

Fakat ne oldu Takımlar daha fazla pit stop yapmak yerine daha az pitstop yapıp lastikleri nasıl uzun süreli kullanırız kafasına gittiler. tÜM Aero lastikleri çalıştırma stratejileri buna dayandı... Yani pirelli ve fia nın düşündüğün tam tersi oldu.

Şu an lastikleri en iyi kullanan takım mercedes. bazen yarışlarda sarı lastiklerle 40 tur atıyorlar .. yada ham sert lastikle 50 tur atıp son turda hızlı tur bile atabiliyor. Lastikleri hep doğru aralıkta çalışıyor. Yani mercedesin önde olması %70 lastiklerini çok iyi kullanımı.. Zaten coğu yarışada ilk sırada başladıkları için kirli havaya da maruz kalmıyorlar. Geride olsalar bile araçlarının yeterli downforce olduğu için 1-2 turda rakiplerini geçebiliyorlar.

Gördüğünüz gibi artık yarışlar tamamen lastikleri kontrol etme aşındırmama yarışına döndü. Zaten aracın arkasında virajlarda kaldığınız zaman yere basma gücü azalıyor lastikler daha fazla ısınıyor ve kayıyor vs vs ..

2021 de pirelli daha sert lastikler üreticek 18. jantlara gecilcek. Lastikler artık daha sert ve aşınması zor olucak. Buda seyir zevkimizi artırıcak.
    Elleme Sekelesin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuya degınmıslerdı gecen hafta.
    Insallah konusuan gıbı olur...

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastik konusuda şöyle .. Pirelli daha fazla çalışma aralığına sahip ve daha yumuşak lastik üretmek istediler. Lastikleri yumuşak üretmelerini sebebi daha fazla pit stop olsun yarışlara heycan gelsin MANTIKEN. Tabi fia da bu görüşmelerde onayladı...

Fakat ne oldu Takımlar daha fazla pit stop yapmak yerine daha az pitstop yapıp lastikleri nasıl uzun süreli kullanırız kafasına gittiler. tÜM Aero lastikleri çalıştırma stratejileri buna dayandı... Yani pirelli ve fia nın düşündüğün tam tersi oldu.

Şu an lastikleri en iyi kullanan takım mercedes. bazen yarışlarda sarı lastiklerle 40 tur atıyorlar .. yada ham sert lastikle 50 tur atıp son turda hızlı tur bile atabiliyor. Lastikleri hep doğru aralıkta çalışıyor. Yani mercedesin önde olması %70 lastiklerini çok iyi kullanımı.. Zaten coğu yarışada ilk sırada başladıkları için kirli havaya da maruz kalmıyorlar. Geride olsalar bile araçlarının yeterli downforce olduğu için 1-2 turda rakiplerini geçebiliyorlar.

Gördüğünüz gibi artık yarışlar tamamen lastikleri kontrol etme aşındırmama yarışına döndü. Zaten aracın arkasında virajlarda kaldığınız zaman yere basma gücü azalıyor lastikler daha fazla ısınıyor ve kayıyor vs vs ..

2021 de pirelli daha sert lastikler üreticek 18. jantlara gecilcek. Lastikler artık daha sert ve aşınması zor olucak. Buda seyir zevkimizi artırıcak.
    lastiklerle bu kadar oynamanın ne anlamı var ki? GoodYear zamanında hiç böyle sıkıtılar olmazdı, Pirelli kafasına göre değil araçlara göre lastik üretmeli...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lastiklerle bu kadar oynamanın ne anlamı var ki? GoodYear zamanında hiç böyle sıkıtılar olmazdı, Pirelli kafasına göre değil araçlara göre lastik üretmeli...
    amaçları daha fazla çekişme olmasıydı .. Hersene takımlar ve fia bir analiz yapar ve raporlanır. Ufak tefek değişkenler yapılabilir ertesi sene için. lastiklerin hamurları çalışma aralığını genişletmeleri.. araçların aero parçaları ufak tefek hersene değişkenler var. Nedeni de hep bir eksik gidermek amaçlı yapılmış şeyler. dediğim gibi lastikleri yumuşattılar çünkü takımlar daha fazla pitstop yapsın seyir zevki olsun. Yarışa başlanıldığında kimin 1-2-3-4 olduğunu önceden bilmeyelim diye. ama tamamen ters oldu. 2021 çok sert lastikler olucak günümüze göre..
    Elleme Sekelesin...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler