User Tag List

Sayfa 49/50 İlkİlk ... 3947484950 SonSon
937 sonuçtan 913 ile 931 arası

Konu: Köpek sahipleri

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkese iyi akşamlar.. yaklaşık 3.5 yaşında olan bir dişi ingiliz goldenla birlikteyiz, 1 yaşından sonra bahçemizde kulübe de kalmak zorunda kaldı, babamın alerjisinden dolayı, buraya kadar bir sorun yoktu fakat 2 gündür dikkat ediyorum ara ara ağlıyor böyle bişeyden korkar gibi bir hali var.

Bugün veterinere götürdüm kan tahlili dahil detaylı bir check up yapıldı ama maşallah tazı gibi bir sorunu yok. Çevremizde en ufak bir değişiklik olmadı, birinin evden ayrılması ya da yeni bir üye gelmesi gibi. Fakat bu sorun çok kafama takılmaya başladı var mıdır acaba bir önerisi olan?

Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende çok istiyorum bir köpek alayım bakayım diye ama gözüm yemiyor :/
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Agah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzun zamandır köpek sahiplenmedim yer sıkıntısından. şuan yerim çok müsait. yavru pit arıyorum. yardımcı olabilecek var mı

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet arkadaslar...

Amerikaya tasindiktan sonra kedi tavuk derken kopek almak gerekliligi dogdu... Yeni actigim Galeri ve servis icin bir kopek almak istiyordum...

Kediyi sokaktan edinmistik... Kopek icinde satinalma yolunu secmek istemedim haliyle... Yuva ihtiyaci olan bir yavru ile yollarimiz kesisir diye dusundum hep...

Velhasil bir gun acikartirmadan donerken bana kopek vermeyi teklif eden arkadasimi aradim ve bana resim yollayacaktin dedim... Oda unuttugunu ve birazdan yollayacagini soylemisti...

Neyse... Tren yoluna denk geldik ve bir iki araba farkla U donusu yapamadik abartisiz 20 dakika bekledik... Sonrasinda yakitimiz azaldigi icin benzinlige girdik... Amerika da disaridan cok yemek yiyen birisi degilim ama icim kiyilmisti resmen ve bari bir cips alayim dedim... Marketin onunde paspasa yatmis ve bir tavuk kemigi kemiren minicik bir kopek... Titriyordu cunku Hpustonun en soguk gununu yasiyorduk o gun... Sorduk sahipsizmis... Aldik... Erkek saniyorduk bu arada.. Yani o kadar anlamam kopeklerden...

Normalde 1 yil kadar Alman kurdu besledim ve inanilmaz seviyordum kopegimi. Teknik olarak bilgili olmasam da cok bagliydim ama maalesef calindi...

Bu kopegin cinsi hakkinda hic bir fikrim yoktu. Duz mantik dusunmustum... Yolum kesissin ben onu sahiplenirim oda beni ve isyerimi demistim...

Yanliz gordugum kadariyla pitbull yada pitbull turevi bir sey almisim

Ben hayvanlar sahiplerine ceker biraz diye dusunen ve tecrube eden birisiyim... Umarim oyle olur cunku hic kavgaciligim yoktur...

Ama onerilere acigim...

Derdim saldirgan bir kopek olmasin ama kapilar kapanip kilit vurulduktan sonra da yerine sahip ciksin...

Isi bilen arkadaslar bu yavru icin yorum yapasa ve onerilerde bulunursa sevinirim...

[IMG] [/IMG]
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah bağışlasın 1 yaşını az biraz geçkin border collie'm var. Bit pire sorunu için ne kullanıyorsunuz?
    Yazın bizi bir pireledi, Allahtan yazlıktaydık ta orada bu sorunu çözüp evi ilaçlatıp öyle dönmüştük. Ense damlası olarak veteriner stronglu adı olan bir marka kullanıyor. Kesin çözümü olan yada damla tavsiyesi vs olan var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Antalyada Serhat Yalçın diye bir arkadaş var. Facebooktan ulaşabilirsin. Ürünün ADI PETKAT Çam katranı Solusyonu.
    Hayvanlarda hertürlü deri hastalıkları için Yüzde 1 milyon Kesin ve doğal çözüm. Kullandıktan sonra Dua edersiniz.
    Bit-pire-uyuz-kaşıntı-exama-arı sokması veya bahçe ve otlardan gelebilecek hertürlü Dermotolojit(deri veya cilt) hastalıkları için tavsiyem PETKAT
    ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kedi ve köpek alerjilerini geçirmenin bilindik bir yolu var mı acaba

serkan_2120 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

artis bulldog

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ev ortamına uygun olacağını düşündüğümüz için ve barınakta ufak ırk pek fazla olmadığı için istemeyerekte olsak satın aldığımız bir oğlumuz var.
    sıfır numara diye verdikleri fakat hiç bir şekilde sıfır numara olmayan bir Maltese Terrier, Nisan'dan beri bizimle, Mart gibi yaşını dolduracak inşallah,
    Çiftleştirebilirsek eğer yavrularından birini almak istiyorum,
    Köpek hep severdim ama evde olması vs ap ayrı bir duyguymuş

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaşlandık ama ayaktayız

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaslar...

Amerikaya tasindiktan sonra kedi tavuk derken kopek almak gerekliligi dogdu... Yeni actigim Galeri ve servis icin bir kopek almak istiyordum...

Kediyi sokaktan edinmistik... Kopek icinde satinalma yolunu secmek istemedim haliyle... Yuva ihtiyaci olan bir yavru ile yollarimiz kesisir diye dusundum hep...

Velhasil bir gun acikartirmadan donerken bana kopek vermeyi teklif eden arkadasimi aradim ve bana resim yollayacaktin dedim... Oda unuttugunu ve birazdan yollayacagini soylemisti...

Neyse... Tren yoluna denk geldik ve bir iki araba farkla U donusu yapamadik abartisiz 20 dakika bekledik... Sonrasinda yakitimiz azaldigi icin benzinlige girdik... Amerika da disaridan cok yemek yiyen birisi degilim ama icim kiyilmisti resmen ve bari bir cips alayim dedim... Marketin onunde paspasa yatmis ve bir tavuk kemigi kemiren minicik bir kopek... Titriyordu cunku Hpustonun en soguk gununu yasiyorduk o gun... Sorduk sahipsizmis... Aldik... Erkek saniyorduk bu arada.. Yani o kadar anlamam kopeklerden...

Normalde 1 yil kadar Alman kurdu besledim ve inanilmaz seviyordum kopegimi. Teknik olarak bilgili olmasam da cok bagliydim ama maalesef calindi...

Bu kopegin cinsi hakkinda hic bir fikrim yoktu. Duz mantik dusunmustum... Yolum kesissin ben onu sahiplenirim oda beni ve isyerimi demistim...

Yanliz gordugum kadariyla pitbull yada pitbull turevi bir sey almisim

Ben hayvanlar sahiplerine ceker biraz diye dusunen ve tecrube eden birisiyim... Umarim oyle olur cunku hic kavgaciligim yoktur...

Ama onerilere acigim...

Derdim saldirgan bir kopek olmasin ama kapilar kapanip kilit vurulduktan sonra da yerine sahip ciksin...

Isi bilen arkadaslar bu yavru icin yorum yapasa ve onerilerde bulunursa sevinirim...

[IMG] [/IMG]
    hocam son halini bekliyorum ufaklığın
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam son halini bekliyorum ufaklığın
    Valla bende şimdi alıntı yapacaktım son halini ne zaman paylasacaksınız diye sen yazmıssın abi.

Evet son hali +1

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O is cok karisik

Resimleri bulayim adam gibi anlatayim... Lucy bende degil,emin ellerde. 10 tanede yavrusu oldu kizimizin Bende baska bir sey var... Hatta aradan bir kopek daha gecti...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lucy'nin hikayesi yukarida...

Yeri ortak Paylastigimiz arkadas mal sahibindeki kopek dostu bir kadina verdi asilari icin... Sonra o kadina ve kopeklerine de cok alisti Lucy... Filistinli ataerkil arkadas sonradan cikardi agzinda ki baklayi. Disi diye tutmak istememisti. Bir sey demedim, zaten yan tarafimizda idi hemen... Cokta iyi baktilar... 10 tane yavrusu oldu bu minik kizin... Hepsine de bakiyorlar... 3-4un calmislar. cok uzulduler... Degisik bir adam Dagitmadi yavrulari...

Lucy ve kucuk oglum...

lucytahir by kadir zora, on Flickr

Verdikten bir kac hafta sonra bir baktim bir kopekle geldi... Lucy sandim ilk. Meger junkyarddan (araba cikmacisi-mezarligi) almis... Guzel bir yavru... Yemek falan verdik yiyemiyor... Iri gorunsede erken almis annesinin yanindan... Neyse yan komsu ablaya basvurduk yine O halletti... Junkyardda bulundugu icin adini da Junky koyduk... Galerimi baska yere tasiyinca almak istedim. Filistinli arkadas getirmisti cunku... Bastan okey dedi... Sonra yan tarafa gectiginde Lucy ile Junky yerde uzanmis birbirlerinin dillerini agizlarini yaliyorlarken gormus... Goturmesen olmaz mi dedi... Bir sey diyemedim.. Mal sahibi hayvan dostu... kopeklerine sigorta falan yaptiran birisi...

Iste Junkymiz

Junky by kadir zora, on Flickr

Daha sonra eski askim depresti ve Alaman kurdu bakmaya basladim 5-6 barinagin birlesip yaptigi etkinliklere falanda gittik ama yavru cikmadi... Herkes para ile satiyor... Bastan kizsamda sonra hak verdim... Free deyince bazilari atlayip aliyormus bakacagim diye... sonra satiyormus... O yuzden burada rehoming fee diye bir kultur olusmus...

Neyse ailemizin yeni uyesi... 5-6 aylik demisti veren kisi... Parayi aldigi gibi topuk... Sonra ufak bir kaza yasandi ve bastirinca asi belgesini aldik... Meger 9-10 aylik civariymis... Bizimki biraz zayifmis Muhtemelen egitmeye baslayip sonra terketmisler bahceye... Cunku otur deyince oturuyor cak beslik deyince pati veriyordu... Ama kizimiz agresif... Issirarak oynuyor... alanina girdi mi birisi baya bir agresiflesiyor... Cikar parka yuzlerce insanin arasinda yurut, hic umrunda degil... ama biri galeriye yada ofise girmeyegorsun... Bir iki tatsiz olay yasadik, allahtan yakin arkadaslardi... Sorun olmadi... Bagladikca daha agresif oldu... Tabi kopekleri taniyanlar hemen anlasiyor... Lakin cekinenler icin zor Ismi roxy idi aldigimizda... kisa zamanda aklimiza daha iyisi gelmedigi icin Roxy diye devam ettik... Sonucta oyle okumuslar ezani kulagina

roxy1 by kadir zora, on Flickr

Ogullar ve kiz ayni karede

roxy1 by kadir zora, on Flickr

Kizimla okyanus sularinda biraz serinledik... Hava attigima bakmayin, sarayburnu daha keyifli Cok bulanik ve sig... Ama suyu cok seviyor...

roxyben by kadir zora, on Flickr

Buda bir iki hafta once cektigim fotosu...

Roxy4 by kadir zora, on Flickr

Buda misafirimiz Duk... Roxy kizisinca, yavrusunu istedik. BAna bir kopek daha lkazim... Onu daha uysal yetistirecegim. Hem galeride hemde evde git gel yapacak... Bakalim yapabilecekler mi bir seyler... Cok umutlu degilim... Roxy working line yani German Shepherd lar icerisinde is kopegi olarak adlandirilan enerjik ve goreve daha uygun bir kopek... Duk ise paspas gibi yatan, biraz sismanlatilmis ve Showline gibi gorunen, hatta Roxyden neredeyse iki kat daha agir bir kopek... Yaslari ayni... Yavrular daha makul olur sanirim...

duk by kadir zora, on Flickr

Buda ev kedimiz Pati... Maalesef lucy ve junkye posta koymus ve evini kaptirmamisti... Aynisini Roxye de denedi ama roxy az kalsin hasat ediyordu... Kacti ve 3 gun gelmedi Tabi bilerek yapmadik... Bahceye gelip atar yapti biz farkinda olmadan... Bir baktik ortalik toz duman... Maalesef Roxy kedilerden nefret ediyor...

Pati ayri bir manyak... Onun maceraleri ayri bir baslikta

patibaby by kadir zora, on Flickr

patimetin by kadir zora, on Flickr

pati by kadir zora, on Flickr

Buda tavuklarimizdan biri... ama birileri sikayet edince kaldirmak zorunda kaldik... 3 tavuk ile uzun sure yumurta almamistik eve... Bahcede bocek yilan cekirge falan barindirmiyorlardi... artik yoklar maalesef...

tavukmetin by kadir zora, on Flickr

Bunlarda arka bahceye yavrulayan kedilerdendi... Yakaldim hepsini benim galeriye getirdim burada bakayim diye... Toplamda iki anne ve 6 yavru geldi... Bu anne burada kaldi... Iki yavrusuda burada... Gecen gun tekrar yavrulamis... Calilarin icine saklanmis ama bizim roxy bulsa parcalar. Mecbur aldik korumaya. Ertesi gun tasimasini sagladik yavrulari. Simdi yemek yemeye geliyor. onceki iki yavrusu ile. Onlarda cok akilli. Kopek baglandi mi geliyorlar hemen yemek istemeye...

kediler by kadir zora, on Flickr

Benden bu kadar...

Bu arada youtube da tarkan ozvardar var... Gercekten cok kaliteli bir kanal...

Konu semavi tarafından (11-07-2020 Saat 18:53 ) değiştirilmiştir.
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıllardır eşim kedi ben köpek istedik durduk. Bir türlü karar verip bir yöne gidemedik. Ta ki arkadaşımın dişi minyatür pinçırı tecavüze uğrayana kadar. Mafya babası sahipli bir terrier ile istenmeyen bir birliktelik yaşamışlar ve kızımız dünyaya dört güzel yavru getirmiş. Arkadaşım tamamına bakamayacağını ve bir tanesini alıp almayacağımı sordu. Biz Sütlaç'ı görür görmez vurulmuştuk zaten Canlı görünce eşim benden daha çok almak istedi. Bugün tam bi aylık oldu, henüz annesinden ayırmadık. 2 ayın dolmasını bekliyoruz. Ağustos 15 gibi yanımızda olacak kısmetse, çok heyecanlıyız. Mama yerken uyuyan bi şapşik kendisi

Daha önce köpek bakmadığım için merak ettiklerimi buradan sorarım sizlere. Baya bir şey okudum ama tecrübe farklıdır tabi..
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada youtube da tarkan ozvardar var... Gercekten cok kaliteli bir kanal...

Tarkan bey hem eğitmenimiz hem de pansiyon olarak kullandığımız yer... kendisi aslen veteriner ve tatile bile gitmiyor köpekleri yalnız bırakmamak için, serideki dogo sa bizim sıpa Heroş

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tarkan bey hem eğitmenimiz hem de pansiyon olarak kullandığımız yer... kendisi aslen veteriner ve tatile bile gitmiyor köpekleri yalnız bırakmamak için, serideki dogo sa bizim sıpa Heroş

O zaman Amerika'dan size selam var derseniz sevinirim. Gerçekten kaliteli bir kanal ve bilgi ile anlatımı beraber bulabiliyorum.

Sizin kopegin videosunu da seyretmistim

Biz bu hafta misafir edeceğiz diğer köpeği... Bakalım ikisininde ilk tecrübesi ... Umarım yapabilirler...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)