User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: cool running termostat hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

cool running termostat hakkında

slmlar
    bizim bu 2.5 v6 ların normal çalışma sıcaklığı 92 C fılan arada 98 e fılan cıkıyor fanı orda acıyor..
    ben 85 de calışsın ıstıyorum (yurtdısında sıkça yapılan bı uygulama),.. termostatı deiştirmek gerekcek sanırım?? bunun herhangı bı olumsuz etkısı olabilirmi?

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 60C ta açan taktım , 60 dereceyi gecince acıyor , su ana kadar bir zararını görmedim.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 60C ta açan taktım , 60 dereceyi gecince acıyor , su ana kadar bir zararını görmedim.
    Kışın aracın normal çalışma sıcaklığına ulaşması çok uzun sürmüyomu. Birde benim bildiğim bir motor ne kadar soğuk o kadar iyi değil bilgisayar işlemcileri gibi. İdeal sıcaklık en iyisi diye biliyorum. Yanlış mı?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok soğuk olmadıkca sorun yok ama fan switch de alman gerekli
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ideal sıcaklık ~80 gibidir
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

sülüman
    Misafir
    opel motrları sıcagı seven aarabladır %90ı o sekilde calısır asgıya cekmen zarar verebilir Schumi nin dedigi dogrudur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işte sıcak çalısıyor fazla zorlayınca çekişten dusuyor... 92 lerde su an 80 85 arası ıdeal diyorum... nerden bulabilirz bu termostatı yurt dısından başka secenek yokmu acaba?

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kışın aracın normal çalışma sıcaklığına ulaşması çok uzun sürmüyomu. Birde benim bildiğim bir motor ne kadar soğuk o kadar iyi değil bilgisayar işlemcileri gibi. İdeal sıcaklık en iyisi diye biliyorum. Yanlış mı?

Yok valla 60 ı rahat geciyor zaten o aralarda fan acılıyor ben mugen'inkini alıcaktım oda 70c civarlarında acıyor kıyamadım paraya.Bizim motorlar çabuk ısınıyor ben servise vs birçok yere sordum kendi arabam için problem olmicanı hatta daha iyi olucagını söylediler.Ama kışın dereceyi biraz yukseltmek fena olmaz.+ olarak bende de fan swith var.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

miniks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle termostatın ne oldugunu tam bilmek lazım

termostatın fan acma gibi bir özelligi yoktur

termostat motor blogundaki suyun belli bir ısıya geldikten sonra radyatorle motor blogunun su haznesinin devirdaim yapmasına yarayn bir cihazdır

tabiki termostat acmassa arac fan da acmaz ama bunun nedeni radyatordeki suyun ısınmamasından dır

size fan switch lazım esas işi fan switch yapar daha erken derecede fan actıran bir switch almanız gerekiyor mesela hondalar ile aynıysa fan switchiniz buddy club yada mugen alablirsiniz 93 derecede fan acıolar

termostat ta aynı şekilde eger hondayla uygunsa mugen 84 derece de termostat acıyor

yani sonuç olarak siz termostatı degiştirirde fan switchiniz degiştirmesseniz eger sadece devir daimi erkene almış olursunuz fanın erken acılmasını saglayamassınız

başka bir alternatif de şöle olabilir egerli fan switch bulamassanız orjinal switchin oldgu yeri kapatırsınız radyator hortumunuzun arasına baypass yaparak hondanın kini takarsınız

ama bu fan switch daha erken fan acıcagı için mecburen termostatınızı da daha erken acan bir termostat ile degiştirmek zorundasınız
    Call for prayer
    http://m.youtube.com/watch?v=7na5Zm0vwtI
    insanlar en akıllı varlıklardır, hüküm edemedikleri yaradılış ve ölümdür
    Instagram hesabımız
    miniksracing - humidorturkiye

miniks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok valla 60 ı rahat geciyor zaten o aralarda fan acılıyor ben mugen'inkini alıcaktım oda 70c civarlarında acıyor kıyamadım paraya.Bizim motorlar çabuk ısınıyor ben servise vs birçok yere sordum kendi arabam için problem olmicanı hatta daha iyi olucagını söylediler.Ama kışın dereceyi biraz yukseltmek fena olmaz.+ olarak bende de fan swith var.

hangi marka termostat kullnaıosun 60 derece vede fan switch ne marka bunların Vtec için olanları da varmı?
    Call for prayer
    http://m.youtube.com/watch?v=7na5Zm0vwtI
    insanlar en akıllı varlıklardır, hüküm edemedikleri yaradılış ve ölümdür
    Instagram hesabımız
    miniksracing - humidorturkiye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle termostatın ne oldugunu tam bilmek lazım

termostatın fan acma gibi bir özelligi yoktur

termostat motor blogundaki suyun belli bir ısıya geldikten sonra radyatorle motor blogunun su haznesinin devirdaim yapmasına yarayn bir cihazdır

tabiki termostat acmassa arac fan da acmaz ama bunun nedeni radyatordeki suyun ısınmamasından dır

size fan switch lazım esas işi fan switch yapar daha erken derecede fan actıran bir switch almanız gerekiyor mesela hondalar ile aynıysa fan switchiniz buddy club yada mugen alablirsiniz 93 derecede fan acıolar

termostat ta aynı şekilde eger hondayla uygunsa mugen 84 derece de termostat acıyor

yani sonuç olarak siz termostatı degiştirirde fan switchiniz degiştirmesseniz eger sadece devir daimi erkene almış olursunuz fanın erken acılmasını saglayamassınız

başka bir alternatif de şöle olabilir egerli fan switch bulamassanız orjinal switchin oldgu yeri kapatırsınız radyator hortumunuzun arasına baypass yaparak hondanın kini takarsınız

ama bu fan switch daha erken fan acıcagı için mecburen termostatınızı da daha erken acan bir termostat ile degiştirmek zorundasınız
    kafam biraz karıştı uğrastırcak sanırım fan swıtche bakmak kolaymı ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)