User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: E39 Bmw Hakkında yardımcı olabilirmisiniz?

ercuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

E39 Bmw Hakkında yardımcı olabilirmisiniz?

Bmw araçlara nedendir bilmem ama heralde çabuk bozulduğu duyumları aldığımdan dolayı birtürlü ısınamadım.
    Sonunda pek istemeyerekte olsa temizliğine aldanıp sonunda bir E39 528i sahibi oldum.
    Alacağım yerine olduğundan ilk başta satmaya karar verdim hatta ilanlar bölümünde var.
    Ancak Bmw hastalığı yavaş yavaş benide kendine çekti ve binmeye karar verdim ancak ustalara birkaç sorum olacak.
    Öncelikle aracımız;
    2000 model 528i m52b28 kodlu sanırım tek vanos tiptronik 5 ileri şanzıman,lpg siz
    Orjinal 110.000km'de
    kesinlikle yorulmamış çok düzgün bir araç olduğunu söyledi ustalar.

Gelelim sorularıma
    1-Aracın üzerindeki difransiyel nedir ne değildir bilmiyorum nasıl öğrenilir?genelde şehiriçi yol gittiğimden sanırsam farklı oranlı difransiyelle daha ekonomik oluyormuş ancak son sürat düşüyormuş,olabilir öyle olsun az yaksın
    2-Genelde şehiriçi ve çok sakin kullanmama rağmen yol bilgisayarı,ibre ve pompa verileri ortalama 15 litreyi gösteriyor,neye bakmalıyız?
    3-M50 manifoldunun bu makineye ne katkısı olur?
    4-Üzerinde 245 40 18 lastik var zaten sert olduğu için 225 55 16 yapacağım yakıtı ortalama ne kadar etkiler?
    Motoru,vanosu vs hemen bozulur diyorlar E39'un kronik arızası nelerdir?
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler...
    .......

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5,28= 33101428467 ı=3,07
    5,40= 33101428576 ı=2,81
    5,20= 33101428471 ı=3,64
    m5 = 33102229566 ı=3,15
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2- aracı sakin de kullansanız şehir içinde öyle ekonomik bir araç değildir hele ki otm. olduğu için ...

3- M50 manifolt, M3 headers (e36 için olanlardan), komple egsoz sistemi, M3 enjektör ile +20 HP yakalayanlar var... ben M50B25 ile 23 HP yakalamıştım...

4- 225 taban çamurluğu doldurmaz tornet gibi kalır lastik, önler 225 arkalar ise 245-255 takılır genelde 17 jantta

genel sıkıntısı soğutma sistemine dikkat edin, devirdaim termostat termik üçlüsü çok önemlidir, hararet saati sabittir ortada çakılıdır sağa sola oynadığını görürseniz hemen servise gidin, benzin pompası 100bin den sonra her an arıza yapabilir, 100binde şanz. filtresi ile beraber yağını değiştirin, 150binler civarında otm. vites arızası yapan e39 çoktur...

konforlu güzel dengeli bir araçtır çok severim ben...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle cevap için teşekkür ederim,
    Yabancı forumlarda 13 litreye kadar (sakin)şehiriçi tüketim normal kabul ediliyor.15-16 yakanlara vanos,maf v.s kontrollerin yapılması öneriliyor.Ben anormal bir durum göremedim kendi aracımda ancak sanki her kontakta ayrı karakter sergiliyor gibi geldi son bikaç gündür.
    Otom vites yağını filtresiyle beraber yeni değiştim.bakalım 150 k ya allah kerim diyelim sökmeden bilemeyiz sanırım
    .......

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    o aracın zaten şehir içi fabrika verisi 15.6 yani 15-16 arası yakması çok doğal..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    15 litreyi yogun dur kalkli trafikte veriyor bende o durum yok.hergun 8km neredeyse duzluk gidiyorum
    .......

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    12 yaşında bir araçtan bahsediyoruz, e39 5,28 i olup da şehir için 13-14 L den aşağısını yakan hiç görmedim 17 yakan gördüm ama...

CasabLanca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde de var 528 otomatik full paket, kesinlikle yaşını göstermeyen insanı konfor manyağı yapan bir makina
    şehir içi lpg ile tüketimde 28 kuruş civarlarında geziyor

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    arkadaşlarında dediği gibi 12 yaşında 100 bini devirmiş bir araba yıpranma payınıda göz önüne alın fabrika verisi sıfır araçlarda olan bir veri zamanla motorun yıpranma payıyla yakışdada 1 litre 2 litre gibi oynamalar olur..
    motoru komple bir temizliğe sokun o zaman yağlarını değişitrin sularını değiştirin komple bir check up yapın bir litre yakışda tahminim oynar tabi yapdığınız masraf yani attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değermi orasıda sizin tizilik anlayışınıza bağlı.. ama yakıt ekonomisinden çok çekişde eminim fark eder
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sizin ilacınız kaliteli bi lpg kiti.. korkmanıza hiç gerek yok yıllardır lpg li bmw kullanıyorum e46 e39 e53 e60.. lpg ile ilgili çok nadir bi iki ufak sıkıntı yaşamışımdır.. montajcı ve marka önemli tabi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba güzel gerçekten çok beğeniyorum ancak sanki 193 hp gibi gitmiyormuş gibi geldi bana.Belki otomatik olduğu için yavaş kalkıyodur diye düşünüyorum.
    Yakıt dışında gerçekten çok güzel bir araç.
    Lpg konusu ise bana çok uzak,hiçbir bilgim yok.Patlar çatlar bagajda bomba taşırsın gücün yarısı gider dutumları dışında hiçbişey bilmiyorum.
    Bu kadar temiz bir aracıda aslında pek satma taraftarı değilim ama bakalım artık lpg yi araştırayım biraz.
    .......

feroo
    Misafir
    Konuyu hortlaştırmış olucam kusura bakmayin ama tekrardan konu acmak istemedim .
    Ne zamandir hayalim olan e39'u almak istiyorum ;fakat eski olmasi beni dusunduruyor . Kronik sorunlari var midir ? Yakitindan dolayi lpg ile binilmesi tavsiye ediliyor . Ne gibi şeylere dikkat etmeliyim baktigimda ? Son soru olarak temizine ne kadarlik bir bütçe ayirmamiz gerekiyor ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)