User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 3.18is devirlenme sorunu

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tümünü okumadım.

bu durumda ilk bakılacak şey
    devir bandına göre hava-yakıt karışımı
    yani bir wideband takıp, hangi devirde kaç afr var onu gözlemlemek lazım

ulasoztas1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ReSuL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bende aynı sorun 3000 devire kadar vardı.. aracı aldığımdan beri uğraşıyorum araba bi türlü yürümüyodu 3000 devire kadar.. bu olay yaklaşık on aydır dürüyo.. aracın kontrol edilmesi gereken aklına neresi geliyosa bakıldı buji, buji kabloları, baskı balata, oksijen sensörü , akışmetre, kompresyon vs vs.. aklıma gelmeyen daha çok şey var,,, ancak sorunu iki gün önce ankaraya gittim bi elektrikçi usta çözdü.. problem motor ısı sensörüymüş... değiştikten sonraki arabadaki değişime inanamadım... bu sensör bozuk olunca arabaya doğru yakıt karışımı yapılamıyo ve araba boğuluyor.. araba boğulunca gitmiyor taaki arabanın yaptığı karışım motor sıcaklığına göre uygun seviyeye gelene kadar.. benim aracımda bu 3000 den sonra oluyodu seninkinde de 2000 de oluyor olablir.. çok değil 25 TL lik bi ısı sensörü... bence denemekte fayda var... zira ben tam 10 ay uğraştım... ısıyla alakalı bi durum olduğu için arıza kodu olarak da çıkmıyor yanlış da ölçse motoru o sıcaklıkta algılıyo beyin..
    dostum çok teşekkkür ederim ilgin için bu dediğini yarın gidip konuşucam ustayla umarım ısı sensöründendir. Arabadan soğudum o derece canımı sıkan bir konu..

Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tümünü okumadım.

bu durumda ilk bakılacak şey
    devir bandına göre hava-yakıt karışımı
    yani bir wideband takıp, hangi devirde kaç afr var onu gözlemlemek lazım
    lpg servisinde dediğiniz yapıldı, sisteme o devirlerdeki lpg girişi arttırıldı ama düzelme olmadı maalesef

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ulasoztas1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

lpg servisinde dediğiniz yapıldı, sisteme o devirlerdeki lpg girişi arttırıldı ama düzelme olmadı maalesef
    benim dediğim o değil sanırım

devire göre AFR:

1000 devirde afr kaç ?
    1500
    2000
    2500
    3000
    3500
    4000
    4500

ve bu durduk yerde gaz vererek değil
    yolda giderken yapılması lazım ..

siz fazla lpg verdiniz
    az mıydı? peki ?
    ya zaten fazla yakıt geliyorsa?

bu dediklerimle yapılanlar örtüşüyormu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim dediğim o değil sanırım

devire göre AFR:

1000 devirde afr kaç ?
    1500
    2000
    2500
    3000
    3500
    4000
    4500

ve bu durduk yerde gaz vererek değil
    yolda giderken yapılması lazım ..

siz fazla lpg verdiniz
    az mıydı? peki ?
    ya zaten fazla yakıt geliyorsa?

bu dediklerimle yapılanlar örtüşüyormu ?
    lpg ilk takılırken usta pc bağlantısı ile ayar yaptı yolda gidilirken.
    geçen gün gittiğimde ise park halindeyken değerler yükseltildi düzelmeyince eski haline çevrildi..

ReSuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o devirde gaz artışı yapmak çözüm olmuyo LPg yazılımım kablom vs her bişeyim var ayarımı ben kendim yaparım biliyorum yani.. çok denemeler yaptım ama gaz artışı yapınca araba zenginde kalıyo ve yine yürümüyo.. o devirdeki gazı azaltmak arabayı belli oranda yürütebilir ama çözüm olmaz benzinde problemi çözmek lazım..

benim ısı sönsörü olayında ben lpg yi azaltarak yürütmüştüm arabayı ama şeytan kulağına kurşun problemi halledince araba yere göğe sığmıyor şimdi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o devirde gaz artışı yapmak çözüm olmuyo LPg yazılımım kablom vs her bişeyim var ayarımı ben kendim yaparım biliyorum yani.. çok denemeler yaptım ama gaz artışı yapınca araba zenginde kalıyo ve yine yürümüyo.. o devirdeki gazı azaltmak arabayı belli oranda yürütebilir ama çözüm olmaz benzinde problemi çözmek lazım..

benim ısı sönsörü olayında ben lpg yi azaltarak yürütmüştüm arabayı ama şeytan kulağına kurşun problemi halledince araba yere göğe sığmıyor şimdi..
    ReSuL ısı sensöründen de değil.. bugün tekrar makinaya bağlandı ama hata vermedi araç. egzozdandır diye egzozda değişti ama ondan da değil.. arabadan soğumak üzereyim resmen
    başka fikti olan yok mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ısı sensor hatası makinada çıkmıyo kardeşim.. sensör yanlış ölçüm yapıyo beyin ona göre yakıt gönderiiyo ama araç zenginde kalıyo yürümüyo.. biz bunu ilk tespit ettiğimizde araç ısınınca bu sensörün fişini çıkararak kullandık aracı yarım saat arıza lambası yanıyo ama aracın çekişi bariz değişiyodu.. sende böyle deneyebilirsin zaten ısı sensörü 25 tl ama parça numarası ile al.. ben o kadar uğraştan sonra arac yürümüyosa ilk olarak hava yakıt karışımlarından şüphelenir oldum..

01ASU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostum bizim 3 bmw dede aynı sıkıntı vardı dün hepsini hallettik sana sorunu şöyle diyim sıfırdan kalkarken sanki 3000 devire kadar araba patırtıdan gidemiyor sonra hop birden sıkıntısız gitmeye başlıyor bizim üçümüzünde sorunu bobinden çıktı bobin makinada bazen arıza göstermiyor elle tek tek deneyip kontrol et az çalışan olabiliyor ondan olabiliyor bizim sıkıntımız gitti
    Alıntı ASU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok çok iyi maşallah asulara...Adana'da bu ASU plakaların serisi sizde herhalde değil mi ?
    ASU SERİES UMUT ZİYAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ısı sensor hatası makinada çıkmıyo kardeşim.. sensör yanlış ölçüm yapıyo beyin ona göre yakıt gönderiiyo ama araç zenginde kalıyo yürümüyo.. biz bunu ilk tespit ettiğimizde araç ısınınca bu sensörün fişini çıkararak kullandık aracı yarım saat arıza lambası yanıyo ama aracın çekişi bariz değişiyodu.. sende böyle deneyebilirsin zaten ısı sensörü 25 tl ama parça numarası ile al.. ben o kadar uğraştan sonra arac yürümüyosa ilk olarak hava yakıt karışımlarından şüphelenir oldum..
    dostum ustam ile konuştum ondan olmaz dedi bu motorlar tek sensörlüymüş yanlış ölçse göstergede de yanlış gösterir dedi.

Alıntı su_vtı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum bizim 3 bmw dede aynı sıkıntı vardı dün hepsini hallettik sana sorunu şöyle diyim sıfırdan kalkarken sanki 3000 devire kadar araba patırtıdan gidemiyor sonra hop birden sıkıntısız gitmeye başlıyor bizim üçümüzünde sorunu bobinden çıktı bobin makinada bazen arıza göstermiyor elle tek tek deneyip kontrol et az çalışan olabiliyor ondan olabiliyor bizim sıkıntımız gitti
    bunu da konuştum ustayla.. benimkisi herzaman yapmıyor bunu nadir olsa da düzgün gittiği oluyor bobinden olsa herzaman yapar dedi.

*şunuda tekrar belirtiyim; araç uzun süre çalışlmadıktan(1 günden fazla) sonra çalıştırdığımda bu sorun olmuyor araç ne zaman LPG ye geçiyor o zaman bu sorun oluşuyor sonradan tekrar benzine alsamda arıza devam ediyor. aklıma gelen şey bir sensör vb. birşey lpg yi görünce sapıtıyor ve 2bin devire kadar ayarları bozuyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim aynı benim eski 3.18is te lpg taktırınca yaşadığım sorun ama ben çözüm bulamadım askerlik sebebiyle ilgilenemedim ve ben askerdeyken sattım arabayı... bende egzantrik sensörü arızası veriyodu araç ama şimdiki is imde egzantriğin fişini çeksem bile araç aynı gidiyo.. ondan olması da zor gözüküyo.. bulursan paylaşırsan sevinirim.. bende merak ediorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostum lpg yi ankarada taktırmıştım oraya götürücem saolsun gel yardımcı olurum dedi umuyorum sorun çözülür yoksa lpg yi söktürücek kadar canımı sıkıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    felaket tellallığı yapmak istemem ama ben eski aracımda lpg yi söktürdüm benim problemim çekiş ve yakıttı.. yani ilk taktırdığımda aynı seninki gibi bi sorun oldu belli devir aralıklarında gaz yememe gibi sonra kutup başı sök tak filan gibi bi iki gün uğraştık sonra problem gitti gibi gözküktü ama arabanın eski çekişi yerine gelmedi yakıt da fazlaydı.. lpg yi söktürdüm çekiş ve yakıt problemi değişmemişti.. ama sen şu an sadece lpg ye geçince sorun oluyo diyosun inşallah seninkinde sorun çözülür...

bence birde LPG sistemi üzerinde iken kiti söktürmeden iptal ettir onun için bi aparat yapıyolar iki ucu da fiş ve LPG aracın üzerinde hiç yokmuş gibi elektrik bağlantılarını yapıyolar ve bu şekilde biraz kullan.. bazen lpg sistemini bağlarken tesisattan alınan uclar sıkıntı çıkarabiliyo.. inşallah çözülür...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ecuyu resetlesiginiZde hiç lpgye almadan kullanırsanız yine sıkıntı oluyor mu?

01ASU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben hala bobinden olucağı konusunda ısrar ediyorum tam ölmemiş akımı çok hafiflemiş olabilir kontrol edin bence ondan değildir diyip kesip atmayın
    Alıntı ASU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok çok iyi maşallah asulara...Adana'da bu ASU plakaların serisi sizde herhalde değil mi ?
    ASU SERİES UMUT ZİYAN

fatihozdamar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşım en büyük problem LPG dir söktür rahatla kardeşim zaten orantılarsan LPG ile benzin aynı yakar is lerde hiç uğraşma derim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben kendi problemimin egzantrik mil sensörü olduğunu düşünüyorum ve bmw servisinden sipariş vercem bu cumartesi 230 TL.. arıza vermeyen ama tam işlemini yerine getirmeyen bi sensör adamı illallah dedirtiyo..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihozdamar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım en büyük problem LPG dir söktür rahatla kardeşim zaten orantılarsan LPG ile benzin aynı yakar is lerde hiç uğraşma derim
    aynı mı yakar? bende %40 civarlarında fark oldu yakıt maliyetinde.

okul gereği Bolu da kalıyorum arabayıda getirdim Boluya burda arızayı yaşamıyorum trafik yok bişey yok ama ne zaman istanbula gidiyim tekrar hissediyorum arızayı. Anladığım kadarıyla trafikte dur kalk yapınca ortaya çıkan bir arıza heralde trafikte lpg beyni biraz sapıtıyor. arkadaşımın 320sinde de benzer bir sorun var onda da 2bin devirlere kadar araba hızlanırken sallanarak hızlanıyor.
    İst. e tekrar gittiğimde ne olur ne olmaz diye boğaz kelebeğini temizleticem

şehzade
    Misafir
    Mrb arkadaşlar... Konu açamadığım için burdan yazdım inşallah görülür. Bmw e34 binicisiyim m20 b20 motor var üzerinde aracımızın sıkıntısı lpg de gitmemesi benzinde hiç bir problem yok lakin lpg de arabayı arkadan sanki tutuyor birileri araç otomatikti düze çevirdik biraz ivmelemede artış oldu tabi ama lpg de aynı sorun devam ediyor bunun sıkıntısı ne olabilir. Memleket Kayseri...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı şehzade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaşlar... Konu açamadığım için burdan yazdım inşallah görülür. Bmw e34 binicisiyim m20 b20 motor var üzerinde aracımızın sıkıntısı lpg de gitmemesi benzinde hiç bir problem yok lakin lpg de arabayı arkadan sanki tutuyor birileri araç otomatikti düze çevirdik biraz ivmelemede artış oldu tabi ama lpg de aynı sorun devam ediyor bunun sıkıntısı ne olabilir. Memleket Kayseri...
    LPG enjektörülerinin fişlerini kontrol ettirin.. 1 yerine 2, 2 yerine 4, 4 yerine 3 takan çok usta var..

LPG ne marka??
    E30 - 3.18is supercharged...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)