User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: İmpreza Aktarma Sorunu

Tugral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İmpreza Aktarma Sorunu

Arkadaşlar stock sanzımanlı stock bir aracım var(dı). Yağmurlu bir günde 1. vitesten 2 ye çekerken gök gürültüsüne benzer bir sesle 2. vitesimle yolları ayırdık. Şimdi stock olarak toplayıp öyle binmek istemiyorum şanzımanı. Aracada bu arada FMIC, headers, 18G Turbo, yazılım yapılacak. Lakin sanzıman olarak ne yapmam lazım. ? STi dediğinizi duyar gibiyim. komple yani taşıyıcılar, brembolar, aksalar, şaft , şanzıman ve diferansielle bu iş benim bütçemi aşıyor. Şimdi sorularım şu şekilde;

1) STi'a en uygun nasıl çevirebilirim? Misal, şimdilik sadece şanzıman uyuyormu benim sisteme? Zamanla geri kalanları alır takarım şeklinde...
    2) Stock şanzımanı %100 arkaya versek gene kırılırmı? 4 çeker olmazsa olmazım değil. Kırılma oranı ve yapılma durumu nedir? TR de uygulayan ve randıman alan varmı?
    3) Dogbox ne derece sağlamdır? Gene kırma riskim varmı şu anki setupımla?
    4) Alternatif uygun fiyatlı ve bir kerede kurtulacağım bir sistem biliyormusunuz?

Arkadaşlar konu önemli. Tekrar tekrar şanzımana kafa yormak istemiyorum. Bilgi sahibi olanlar, bilgi sahibi oldukları konuda detaylı ve açıklayıcı olurlarsa sevinirim. "sti tak geç" demek yerine nedenleriyle belirtirseniz sevinirim.Aracom 2000 model impreza GT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılanları okuyup cevap verirseniz seinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevap verecek kimse yokmudur?

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    1)Diff şaft ve taşıyıcılar olmadan takılamaz.

2)ön aksları iptal etmen gerekir. Yinede kırılabilir

3)Dogbox kıranlarda var Ankarada. Ben 2 senedir sıkıntısız kullanıyorum

4)Mertal yorgunluğuna ulaşmış olan şanz. içi parçaların değişmesi gerekecek. Oem şanz ile devam edilecekse araca modifikasyuon yapılıp güç arttırılmamalı. Ama dediğim gibi bu kısmet işi 210 hp iken'de kırılabilir bu tamamen metal yorgunluğu ile alakalı. 300 hp civarında Oem şanz. ile kırmadan kullananlar var.

5)Bence bütçeyi ayarlayıp Dog'a geç. Tekrar kırılma riski demek şuan oem toplayacağın masraflar X 2 demek. 2 defa kırınca zaten bi Dog parası ödüyorsun

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dogbox la abartmadan kullanımda. Sıfırdan kalkma yapmadan kırma gibi bir durmumum olurmu?

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Tugral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dogbox la abartmadan kullanımda. Sıfırdan kalkma yapmadan kırma gibi bir durmumum olurmu?
    Dogboxlarda da ratingler yani dayanma degerleri var. 400 rateli olani herkes 500 hp 30-35'li arabalarda kullaniyor. Senin 18g'li setubinda sikinti cikartacak bir yuk binmez sanzimana.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)