User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Land Rover Discovery MPI 2.0 için yardım lütfen

Hakan Girginer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Land Rover Discovery MPI 2.0 için yardım lütfen

Merhaba,

Çok sevdiğim bir arkadaşımın aracı bu. 1993 model.

Yaklaşık 15 yıldır kullanıyor.

Sorun çok karmaşık:
    Bu nadir bulunan bir araç olduğu için (kıymetli demeye çalışmıyorum, sayıca az üretilmiş) araç hakkında teknik bilgiye ulaşmak zor.
    Yıllar içinde önüne gelen usta sensörleri, elektrik tesisatını kendi bildiği gibi kesip biçmiş, tam anlamı ile içine edilmiş. MAP sensörünün vakum hortumunu dahi söküp atmışlar, o derece.

Araç ÇOK KÖTÜ çalışıyor. Rölantide dahi siyah duman atıyor ve kilometre başına 1 TL'nin üzerinde bir tüketimi var.

Bildiğim kadarı ile Land Rover bu araçta Rover'in 2.0 MPI motorunu kullanmış.

Aramızda bu kadar bilgili arkadaş, usta, meraklı var.

Bana bu araç hakkında yardımcı olabilecek kimse var mıdır acaba?

Teknik dökümanlar, spesifikasyonlar, elektrik şemaları, teşhis kılavuzları, tavsiyeler, yani her türlü bilgi çok makbule geçecek.
    Bir yerden başlamam lazım, ama elimde kaynak yok.

Araç son çare olarak benim elimde şu an.
    Motor elektrik tesisatını soyunca ortaya çıkanlara inanamadım. Referans voltaj (5 Volt) hatlarına Aküden 12 Volt bağlanmış, kabloları sallayınca motorun devri dahi değişiyor, radyatör fanı devreye giriyor, yarım saat susmuyor, motor bir türlü rölanti tutmuyor... Tam bir kabus yani.

İlgilenen tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi bu şekildeki bi enkazın en iyi ilacı ms, zaten bukadar bilinçsizce kablolar bağlanmışsa beyninde hasarlanmış olma ihtimali bi hayli yüksek ama yok ben bi deniyeyim belki adam ederiz dersen bende tolerace die bi program var ama bilgisayar yanımda değil ordan bakıp 2.0 mpi ın motor tesisatının pinlerini şemasını vs. Bulabilirim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)