User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: 206 klima sorunu

Akın Sarıkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

206 klima sorunu

öncelikle merhaba,

bir kaç gün önce havalar ısındığında klimayı açtım soğutmadı. gazına baktım, gazı var. polen filtresine baktım onda da sıkıntı yok. sonra inip rölantide baktım, klimayı açıp kapadığımda klima motoru devreye girmiyo galiba motora yük binmiyo. bunu farkedince sigortaları söküp baktım teker teker, yanık sigorta da yok. klima motoru niye devreye girmiyor olabilir ki? göremedim de klima motorunu, ona giden kablolar falan mı koptu acaba. araba 1.4 hdi bu arada.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    klima kompresörü arızalı olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tdipower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    klima kompresörü arızalı olabilir
    o zaman klima kompresörüne elektrik gelip gelmediğini kontrol edeyim, elektrik geliyosa ona göre elime alıcam kompresörü anlaşıldı peki klima kompresörüne nasıl ulaşırım 206da?

Schumi abi yetiş nerede 206da klima kompresörü torpido altından çıkar gibi geliyo bana yarın bi bakınayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün yine uğraştım ama bi sonuca ulaşamadım. kabloları takip ettim, sol ön amortisör takozunun altında iki tane boşta jack gördüm, durduk yere çıkıcak gibi değiller ama klimayla alakalı olabilir mi bunlar? klimayla alakalı değilse ne olabilir ki? çalışmayan bi aksamı da yok..

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Klima kompressörü motorun önünde şarj dinamosunun altındadır. Gaz tesisatı üstünde bir tane sensör vardır oradaki soketi kontrol et. Gaz basıncını kontrol eder. O bozuksa yada takılı değilse gaz basıncını görmeyeceğinden kompressör devreye girmez.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klima kompressörü motorun önünde şarj dinamosunun altındadır. Gaz tesisatı üstünde bir tane sensör vardır oradaki soketi kontrol et. Gaz basıncını kontrol eder. O bozuksa yada takılı değilse gaz basıncını görmeyeceğinden kompressör devreye girmez.
    yarın tekrar bakıcam abi, çok teşekkür ederim

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Benimde çalışan klimam çalışmadı geçen hafta, müşür bozulmuş değiştirdiler serviste bir ona baktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gazı nasıl kontrol ettin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde çalışan klimam çalışmadı geçen hafta, müşür bozulmuş değiştirdiler serviste bir ona baktır.
    abi banada müşürden çıkacak gibi geliyo, çoğu pejoda olan birşey bu galiba. araştırınca aynı sıkıntıyı yaşayan çok insan gördüm, servise gitsem çözmeleri pek zor olmaz heralde.. çalıştığım yerde 3 ortak patronda 306 vardı üçünde de kliması bozulmuş zamanında arkadaşımın 206da da yapmış aynı şeyi ama hiçbiri bilmiyo nerden sıkıntı yaptığını, servise verdim yaptılar diyolar.

Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gazı nasıl kontrol ettin?
    kaput fotoğraflarına çok bakındım gösterebilmek için ama göremedim, tam olarak işaretlediğim yerlerde bir sibop var, klima borularının geçtiği yerin oralarda, ona tornavidayla biraz bastırınca gaz salıyo, o şekilde kontrol ettim.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O bahsettiğimiz müşürün görevi içeride yeteri miktarda basınçlı gaz olup olmadığını kontrol etmektir. Sen azda olsa gaz var diyosun. Ama az ise çalışmaz klima. Önce içindeki gazın tam olup olmadığını kontrol ettirmen gerekirse tamamlatman lazım.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Akın Sarıkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kaput fotoğraflarına çok bakındım gösterebilmek için ama göremedim, tam olarak işaretlediğim yerlerde bir sibop var, klima borularının geçtiği yerin oralarda, ona tornavidayla biraz bastırınca gaz salıyo, o şekilde kontrol ettim.

gaz kaçırmış olabilir veya özelliğini yitirmiş olabilir..

öncelikle elektrik kontrolü yapıldıktan sonra, o kısımda problem yoksa gaza yoğunlaşabilirsin.

gaz miktarı makinası ile ayarlanıyor, belirli gramajda gaz ve yağ basılıyor sisteme, eskiside dışarı alınıyor aynı makina ile..

gazın yenilenmesi sonucu performası müthiş artıyor klimanın, ben eskiden kullandığın astrada her yaz öncesi yeniletirdim gazı ve yağı, klimayı çalışınca havalandırmadan beyaz duman çıkardı (yüksek performans ve soğuk nedeniyle havadaki nem yoğunlaşırdı)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O bahsettiğimiz müşürün görevi içeride yeteri miktarda basınçlı gaz olup olmadığını kontrol etmektir. Sen azda olsa gaz var diyosun. Ama az ise çalışmaz klima. Önce içindeki gazın tam olup olmadığını kontrol ettirmen gerekirse tamamlatman lazım.
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gaz kaçırmış olabilir veya özelliğini yitirmiş olabilir..

öncelikle elektrik kontrolü yapıldıktan sonra, o kısımda problem yoksa gaza yoğunlaşabilirsin.

gaz miktarı makinası ile ayarlanıyor, belirli gramajda gaz ve yağ basılıyor sisteme, eskiside dışarı alınıyor aynı makina ile..

gazın yenilenmesi sonucu performası müthiş artıyor klimanın, ben eskiden kullandığın astrada her yaz öncesi yeniletirdim gazı ve yağı, klimayı çalışınca havalandırmadan beyaz duman çıkardı (yüksek performans ve soğuk nedeniyle havadaki nem yoğunlaşırdı)
    ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim, en iyisi önce gazını yenileyeyim. olur da sıkıntı gazdan çıkmazsa bile kimbilir ne zaman yenilenmiştir en son,(belkide hiç yenilenmemiştir..) kafam rahat olur bari. hem yeni gazın etkisi de bambaşka oluyor diyorsunuz, o halde yenilemek her türlü farz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)