User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 20 ile 29 arası

Konu: Clio Rs patırdama problemi

mrt_tsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oksıjen sensorun okumuyor bence, selcugunda dedgı gıbı soketıne fılan ıyıce bı baktır kontrol etsınler. Yazılımsal olması ıhtımal dahılnde degıl. Baktın olmuyor tak MS,ki ben ole yaptım hızlı hızlı dewam yola sıfır sıkıntı...

F4R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hakkaten bağla ms'i geç, en güzeli. hem gidişide daha iiy olur. gerçi zaten çok iyi gidiyor aracınız.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senin aracın sorunu bence beyin. sağlam bir clio rs in beynini denemelik takabilirsen sorunun çözülür. yani arızanın ne olduğu anlaşılır.

ve beyinci senin yanık chip değiştirti arızan gitti. ama yazılıma ellemedi. halâ aynı yazılımın var. orjinal yazılım için bi 50 100 euro neyse kıyıp yüklemek lazım.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin aracın sorunu bence beyin. sağlam bir clio rs in beynini denemelik takabilirsen sorunun çözülür. yani arızanın ne olduğu anlaşılır.

ve beyinci senin yanık chip değiştirti arızan gitti. ama yazılıma ellemedi. halâ aynı yazılımın var. orjinal yazılım için bi 50 100 euro neyse kıyıp yüklemek lazım.
    Benim bildiğim kadarıyla rste sadece beyin değil immo vs. herşey değişmesi gerekiyor. Eğer öyle değilse birinden rica edebilirim.

Ms'i 2. plan olarak bıraktım ama ms fiyatları hakkında bilgi sahibi de olmak isterim. Pm atabilirseniz sevinirim.(özellikle mrt_tsn sizden )
    .

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jeandan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim kadarıyla rste sadece beyin değil immo vs. herşey değişmesi gerekiyor. Eğer öyle değilse birinden rica edebilirim.

Ms'i 2. plan olarak bıraktım ama ms fiyatları hakkında bilgi sahibi de olmak isterim. Pm atabilirseniz sevinirim.(özellikle mrt_tsn sizden )
    Ben servisten 0 beyin almıştım RS'e immoda falan sıkıntı olmadı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı taytay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben servisten 0 beyin almıştım RS'e immoda falan sıkıntı olmadı.
    İmmo yeniden kodlanmış olabilir mi? Ebayde satanlarda hepsini paket halinde satıyorlar da ondan sordum
    .

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jeandan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İmmo yeniden kodlanmış olabilir mi? Ebayde satanlarda hepsini paket halinde satıyorlar da ondan sordum
    valla açıkcası tam bilmiyorum saçma sapan sorunları vardı erken redline yapıo patırdıo , en son beyin almakla çözdük servise bıraktım yeni beyini de kendileri taktılar kodlamış olabilirler 2009 da falan 850 tl ye almıştım .

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı taytay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla açıkcası tam bilmiyorum saçma sapan sorunları vardı erken redline yapıo patırdıo , en son beyin almakla çözdük servise bıraktım yeni beyini de kendileri taktılar kodlamış olabilirler 2009 da falan 850 tl ye almıştım .
    sıfır beyin alınca beyin ham geliyor. ilk takıldığı araca uyum sağlanıyor. cliplede bağlanıp gerekli programlamayı cihaz renaultun yurtdışı serverine bağlanıp otomatik yapıyor.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıfır beyin alınca beyin ham geliyor. ilk takıldığı araca uyum sağlanıyor. cliplede bağlanıp gerekli programlamayı cihaz renaultun yurtdışı serverine bağlanıp otomatik yapıyor.
    O zaman beyin değiştirme işini yapmak zor. Bi soket kontrolü yapıcam bu ara.
    .

brktsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi Hort çekelim dedik neyse arkadaşlar bildiğiniz üzere Candan dan alalı 1 seneye yakın zaman oldu bu o2 işine umutsuz gözü ile bakarken kafası takılan bir insanım ve açıkçası taktım kendi gözümle beyin mi kablomu sensörmü derken görmeden inanamayacaktım birazcık sağa sola danışma eli ufak tefek elimizdende geliyor technical manualden beyinin şemasını önüme aldım ucuz birtanede avometre aldım başladım tek tek tesisatı ölçüp elden geçirmeye derken o2 nin soketinde temassızlık hissettim içine baktığımda da bakırının sanki olmadığını fark ettim sonrasında yeni bir soket aldım lehimledim tekrar hattı çektim spiral hortum dan da geçirdikten sonra taktım 2 gün kullandım hiçbir sıkıntı gidişinde yoktu emin olmak için yaşayanlara problemi danışarak tecrübe ettim ve pc ye bağladım arızaları sildim şu ana kadar ne arızaya düştü bir daha nede kesiklik nede patırdama gibi bir problemi oldu şükür normalde kullanıyorum gazlıyorumda 2 haftayı geçicek sorun yok çözüldüğünü düşünüyorum ki çoğunluk hem fikir bu şekilde devam edersede 5 liralık soket nelere bedelmiş der sadece gülerim.Fikrini aldığım danıştığım ve muhabbetini eksik etmeyen herkese teşekkürler

He bu arada vvt ye enjektörlere giden sinyal soketi o2 veya ısıtıcı değil patırdama yada kesmesi temazsızlıktan yada hiç sinyal alamadığı için diye düşünüyorum.

Bunlar kontrol aşamasında iken

Buda yeni soketimiz

Buda çıkan soketi sıyırdıktan sonra içine bakayım dedim bir baktım fareler kemirmiş

Araç çalışırken sensörün ürettiği voltaj grafik ve videolarıda var ve arızalar silindikten sonraki durumlarıda vakit alacağından sadece bunları atıyorum artık bks ninde sensörü var

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)