User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İntegra radyatör hortum problemi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İntegra radyatör hortum problemi

Merhabalar öncelikle..sorun eski radyatörümün enalttan su sızıntısıyla basladı.baktık kı su akıtıyor sızıntı halınde..degiştirdik.yeni bir radyatör takıldı.yeni bir radyatör kapağı hersey tamam..sonra bır gun tekırdaga gıdıp geldım ve yolda az bıraz sıkıstırdım aracı.işyerının onune geldım ve bır baktım sogutucuya giren yada ordan cıkan hortum yarılmıs..eskimiştir dedik onu değiştirdik..neyse bısey olmadan hallettık.ama aklımda bır soru ısaretı var radyatör üst hortumu o kadar sertki ha patladı patlayacak.ustalara sordum normal dedıler.ama bana normal gıbı gelmıyordu..neyse daha sonra 2-3 gun once az bır gazladım radyatör üst hortumum elveda dedi..baktım kendını kesmiş..ordan kaçırıyor suyu..şimdi sılıkon hortum setı aldım ve komple degıstırıcem hortumları....fakat bu hortumlardakı sertlesme normalmıdır bundan anlayan bır usta tavsıyenız varmıdır yada boyle olması normalmıdır yanı benım hortumlar aracın yas itibariyle eskidiğinden dolayı her sıkıstırmada yarılması..bilgisi olanlar tecrubelerını paylaşırlarsa sevinirim..cunku aracımda sorunla gezmek en son ıstedıgım sey.bırseylerı ertelemek daha buyuk sorunlara neden olur..yardımlarınızı beklıyorum..

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kadar peş peşe hortum yırtılmaları yakın zaman iyi bir hararet yapmış olduğundada gerçekleşebilir detaylı bakmak lazım eski hortumdan yapar
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arac benden once yaptımı bılmıyorum ama bende hıc oyle bır sey yasanmadı.ki harareti her zaman takıp ederım oynama olmuyor.dıkkat edıyorum..anlayan bır usta bulsam hemen gıdıcem..

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bendede aynı sorunlar vardı sırayla yaptım ben ust kapak contam yanıktı contayı degıstım bu sefer hararetım hemen yukselıyodu yanı arabayı calıstırıyorum sıkıstırmadan 3 5 km yol gıttıgım zaman 85-90 arasına gelıyodu ve sendekı gıbı hortumlarım şişiyodu yarılma noktasına gelıyodu benım radyatorde kapak yoktu yedek su deposunda vardı o kapagı duzeltınce hararetımde hortumların sısmesıde duzelmıstı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    radyator kapagından olabılır mı acaba..cunku bu sorun radyatorun ve kapagın degısmesıyle olmaya basladı.dedıgın dogru aslında bunada baktırmak lazım yanı bu yonde ele almak dogru olabılır..ama saglam bır ustaya ıhtıyacım var...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben hıc bı ustaya guvenmem ust kapak contasını bıle kendım evımın onunde soktum deıstım bence bırazcık elın yatkınsa kendın yap cokta guzel tecrube edınmıs olursun

mesela deneme yanılma yontemı radyatorun kapagını sok caydanlıga at bıde termostat koy ıcıne ocaya koy kısık ateste pişirmeye basla su ısındıkca radyator kapagı cekılmeye baslar kapak kac derecede cekılıyo ona bı bak buyuk ıhtımalle senın kapak hıc cekılmeyecek sorunda bundan oluyo kapak cekılmeyınce hortumlarda basınc oluyo

yada hıc zahmete gırme 10 15 lıralık mesele al yenı bı kapak tak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ) hehe eyvallah kardesım ben oncelıkle su kapağa yoğunlaşayım en basiti bu gözüküyor şimdilik..baska bir sorundan dolayı olma olasılıgı nedır bunlarıda ele almam lazım..baska tecrubeleri olanlar varsa sizinde yardımlarınızı fikrlerinizi tavsiyelerinizi değerlendiricem..aslında basıt gıbı gözüküyor ama üzerinde durmazsam büyük bir sorunun anahtarı gibi bu olaylar.çözersem bende rahat bir nefes alıcam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fatıh abı radyator kapagını degıstırınce sorunun duzelırse buraya yazda daha sonra okuyanlara fıkır olsun basıt bı parca oldugu ıcın cogu kısının gozunden kacıyo yada dıkkat edılmıyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabiki kardesım zaten ınsanların boyle sorunları olanların ısıne yarasın benimde sorunlarım çözülsün diye actım konuyu.burdan yaptıklarımı yasadıklarımı bu konuyla ılgılı olarak ıletırım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kapaktan değilmiş ? dedıler..contadan olabılır dedıler gıttık gosterdık sılındır contası yanmıs dedıler kı hıc hararet yapmadı arac.tamam dedık olabılır eskımıstır yıllanmıstır falan olmustur olabılır dedık o zaman gereken neyse yapalım kararına vardık....ust kapak taslandı yenı bır conta takımı alındı blok zımparalandı temızlendı saplamalarla beraber yerıne oturtuldu falan derken aracı calıstırdık sankı sorun duzelmıs gıbıydı..tamam dedık aldım aracı sakın bır kullanımla eve geldım yaklasık 10 km ..kaputu actım yıne o cehennem sıcagı sılıkon hortumlar olmus beton gıbı..hım dedım sorun devam edıyor..neyse yarın gotureyım dedım tekrar sabah actım kaputu bı kontrol edeyım baktım su eksıltmıs..ekledım radyatore gıttım stop ettım yıne aynı manzaralar usta dedım aynı tas aynı hamam..bugun radyatorden kacak oldugunu tespit etmişler.kı bızım sorunumuz bu değil esasen..sorun asırı basınctan bıryerler devamlı patlama asamasında sureklı..contada degıstı ama sorun malesef devam edıyor..aracı bıraktım bakalım halledebılecekler mı ..sımdılık bu kadar..

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihtemizer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kapaktan değilmiş ? dedıler..contadan olabılır dedıler gıttık gosterdık sılındır contası yanmıs dedıler kı hıc hararet yapmadı arac.tamam dedık olabılır eskımıstır yıllanmıstır falan olmustur olabılır dedık o zaman gereken neyse yapalım kararına vardık....ust kapak taslandı yenı bır conta takımı alındı blok zımparalandı temızlendı saplamalarla beraber yerıne oturtuldu falan derken aracı calıstırdık sankı sorun duzelmıs gıbıydı..tamam dedık aldım aracı sakın bır kullanımla eve geldım yaklasık 10 km ..kaputu actım yıne o cehennem sıcagı sılıkon hortumlar olmus beton gıbı..hım dedım sorun devam edıyor..neyse yarın gotureyım dedım tekrar sabah actım kaputu bı kontrol edeyım baktım su eksıltmıs..ekledım radyatore gıttım stop ettım yıne aynı manzaralar usta dedım aynı tas aynı hamam..bugun radyatorden kacak oldugunu tespit etmişler.kı bızım sorunumuz bu değil esasen..sorun asırı basınctan bıryerler devamlı patlama asamasında sureklı..contada degıstı ama sorun malesef devam edıyor..aracı bıraktım bakalım halledebılecekler mı ..sımdılık bu kadar..
    bu hortumların peşpeşe patlaması iyiyye işaret değildir demiştim sana umarım sorununu tespit edebilirler
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

timucintt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    engine rebuild kit lazım sana
    1991 HONDA CRX - TOTALLED
    1988 TOYOTA CELICA GT ST162 - SOLD
    1991 HONDA INTEGRA LS - SOLD
    1990 HONDA CIVIC EF - SOLD

85-92 OLDSKOOL COMING SOON

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    devirdaim söküldümü? bazen pervanenin mili kitliyor
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla arkadaslar care ariyoruz bilmiyorum ne yapacagimi kimse anlamiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    soyle bı sorunda olabılır cok buyuk bı ıhtımal degıl ama ust kapagını kapatırken sıvı conta sıkarlar bu sıvı conta kapaktakı su dolasım delıklerını tıkamıssa devırdaım durur buda hortumlara basınc yapar bunuda atlamamak gerek ust kapagın yenıden acılırsa sıvı conta yerıne sprey boya ile boya contayı bolca onu kapat delıgı tıkamaz ben oyle yapmıstım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı stlegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu hortumların peşpeşe patlaması iyiyye işaret değildir demiştim sana umarım sorununu tespit edebilirler
    dogrudur ama ıste bakacak adam yok

akbaba78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tasirma kabindan su atiyor ve ust hortumun sisiyorsa buyuk ihtimalle radiator kapagindandir,,Kapagi degistir (mumkunse orjinal)ve tam sikma yarim kapat..O da olmassa termostati soktur o da arizali olabilir ama aracin isinmasi biraz yavaslar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    termostadı soktuler sımdılık takılı degıl o yuzden hararet cubugu bayagı gec yukarı cıkıyor ama boruların sertlıgınde bır degısıklık yok.patlamaya hazır gıbı bakalım bugun gelecek haberı beklıyorum bakıyorlar hala araca

GUNCEL:tekrar ust kapak sokulmus rektefıyecı cagırmıslar olcmek ıcın bırde catlak varmı yokmu ona bakacaklarmıs..gerekırse cıft conta takılacakmıs bılmıyorum olur mu?oldugu yerde sorun yok yurur hale gectıgınde borularda sısme oluyormus..şimdilik bunlar..

pcvirus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence radyatörde de bi sorun olabilir tıkanma felan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)