User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: 106 GTİ gaz pedalı sıkıntısı hakkında yardım ??

yasingti
    Misafir

106 GTİ gaz pedalı sıkıntısı hakkında yardım ??

Merhaba arkadaşalr aracımın gaz pedalı çok sert yani şöyle söyleyim aracımla 2.viteste sürekli ayağımı aynı ayarda gazda tutamıyorum sanki böle birşey tutuyor gibi oluyor pedalı gaz telindendir diye düşündüm telini değiştim gazın hafif yumuşar gibi oldu sonra malesef yine aynısını yapmaya başladı sizce gaz pedalı orjinal değil spor takılmış ondan mı yapıyordur yoksa başka sıkıntımı vardır ?

wekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gaz telinin dışındaki boruya dikkat edin kasıntılı biyerden almış olabilirsiniz birde tam aracın içeriye giren yere dikkat edin tel yuwadan cıkmış olabilir orda yuwarlak bir plastik var ona dikkat edin...
    gariban 106 gti....

yasingti
    Misafir
    yardımınız için teşekkür ederim dediğiniz gibi gaz telinin dışındaki boruyu takip ettim ve motorun arkasında kasıldığını gördüm ordan kurtardım rahat çalışıcak şekilde yerleştirdim dediğiniz gibi pedal yumuşadı saolun

wekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yasingti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yardımınız için teşekkür ederim dediğiniz gibi gaz telinin dışındaki boruyu takip ettim ve motorun arkasında kasıldığını gördüm ordan kurtardım rahat çalışıcak şekilde yerleştirdim dediğiniz gibi pedal yumuşadı saolun
    aslında borunun içini vd40 ile yaglama şansın warsa birazdaha yumuşar...
    gariban 106 gti....

yasingti
    Misafir
    aynen öyle yaptım wd40 ile güzelce aşağıdan pedalın ordaki bağlantı noktasından çıkana kadar yağladım ve temizce yerleştirdim yerine gerçekten çok güzel oldu wd40 ı icad edenden allah razı olsun en kötü yerde yardımcı oluyor melet

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)