User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Anlık'ta Aşırı Sapma Sorunu ?

ANIL ERCAN
    Misafir

Anlık'ta Aşırı Sapma Sorunu ?

İyi aksamlar TT Ailesi.. Kimse bu sorunumu soylediysem adam gibi bi cevap alamadım Dogruyu burda bulacagıma eminim.

Hemen lafı uzatmadan Sorunuma geçeyim, Ben sürekli Yol bilgisayarında Anlık açık giderim, Anlığa göre vites değişimi Hız vs. Ayarlarım. Neyse Aracıma Bir çok jant taktım sıkıldım söktüm, Hiç birinde Anlıkta sapma şaşma olmazdı. En Son 1 Ay Önce BBS Jant koydum 8.5 ofsetli, Lastik ebatım 205 55 16 orjinal ebatım.

Bu jantları koydugum gunden beri Anlıkta Aşırı bi sapma söz konusu, Mesela Bosa atınca Anlıgım bu jantları takmadan önce 0.5 0.6 civarında gösteriyordu, Simdi Bosa atıyorum 6.6 6.7 Gösteriyor ve yavas yavas düsüyor.

Vites aralıgımda aynı sekilde Bi anda Anlık 12lere 13 lere cıkıyor Eskiden 5 6larda Felandı. Herseyi geçtim 95 Km Menzilim kala Kırmızı yandı. Eskiden Son 75 KM Kala Kırmızı yanıyordu. Hersey bu jantları taktıgımdan beri oldu.

Sorun Jant'tamıdır Eşşek ölüsü gibi agır nede olsa Replika işte. Ama bundan önce 2 defa farklı model Ofsetli jant koydum arabaya onlarda herhangi bi problem yoktu. Eğer sorun jantta ise Hemen değiştirip düz bi model koyacam.

Sizce neden böyle yapmakta ?

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anliga aldiris etme sen benimkide oylebosta bazen 0.6 yaziyor bazen 2 lt giderken yani kafasina gore

meSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki sorun kesinlikle jantlarda diyebilirmisin? yani eski jantlarını takıp denedinmi tekrardan? egerki onlardada aynısını yaparsa tekrardan baska biseyde aramak lazım sorunu.. tesadüf olabilir jantları degistirmenle bu sorunun nüksetmesi.
    Born to Drive... (E-TUNERS Türkiye)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

ANIL ERCAN
    Misafir
    Baska jantı lastiklerime Sök tak yapmak istemiyorum, Lakin bu jantı taktıgım gunden beri böyle sapma yapmaya basladı. Arkadasımın arabasındaki jant lastigi söküp takıcam aracıma dedigin gibi abi sapma yoksa ve sadece benim jantları takınca sapma yapıyorsa .bnelik jantlarda. Baska neden olabilir ki ?

A.Cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Janta bağlı olarak yol bilgisayarının sapıtması pek mantıklı değil, jantlarla ilgili olduğunu sanmıyorum, mekanik bir problem olabilir motorunda. Yada sensörleri biraz kurcala, bir sıkıntı olabilir.
    Custom Electronic Projects

By_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakıt tüketiminde artış var mı peki ?

edit: mode test yapılabiliyor mu bu modellerde ?
    05 Civic Vtec ||
    Emre Ayg..

Herşey Türklük için

Le10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu aralar aynı sıkıntı ben de de mevcut kırmızı cızgıye gelmeden mazot lambası yanıyor anlamıs degılım aracta da hıc bırsey yapmadım sılecek bıle degıstırmem

ANIL ERCAN
    Misafir
    Alıntı A.Cem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Janta bağlı olarak yol bilgisayarının sapıtması pek mantıklı değil, jantlarla ilgili olduğunu sanmıyorum, mekanik bir problem olabilir motorunda. Yada sensörleri biraz kurcala, bir sıkıntı olabilir.
    Janttan oldugu su kanıdan vardım Jant cok kalın 205 55 16 ya taktık, Normal düz bir model jant takınca taban normal 205 taban, ama Bu jantları takınca taban 245 255 taban gibi duruyor lastik yanak payıda tabana yansıyor sanırım.

Sorunum bu galiba jantların et degeri 15, bunu takarken hesaba katmamıstım simdi anlık sapıtınca anlıyorum. Yarın işim farklı bi jant lastik takıcam onda normalsa anında satısa cıkartıcam bbsleri.

Alıntı By_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketiminde artış var mı peki ?

edit: mode test yapılabiliyor mu bu modellerde ?
    Sanırım test yapılmıyor ben yapamadım yada bilmiyorum, Yakıtta herhangi düsüs yada artıs yok gibi en azından yol bilgisayarı oyle gosteriyor 6.4 gösteriyor ama artıs var yol bilgisayarındaki km menzili ile gittigim km menzili bir birini tutmuyor mesela yol bilgisayarında 190 km gidilir yazıyor, ben mesela 15 km gideyim 175 yazcagına 170 169 vs. yazıyor.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hızı ABS sensöründen okuyan aracın jant lastiği ile oynadığınızda yol pc kadran hızı dahil bazı şeyler sapıtabilir. Aldırış edilecek bir durum yok.

Bu arada boşta giderken gösterilen anlık değer aracın hızı ile ters orantılıdır. Boşa attığında araç ne kadar hızlı ise anlık tüketim değerini o kadar düşük gösterir yani

Megane 2 lerde kadran test tabikide var ancak anımsayamıyorum şu an. Net olmamakla birlikte clip şart sanki.

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acaba lt/km yerine km/L mi sectiniz?
    AmcaPolo

serkanaygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hızı ABS sensöründen okuyan aracın jant lastiği ile oynadığınızda yol pc kadran hızı dahil bazı şeyler sapıtabilir. Aldırış edilecek bir durum yok.

Bu arada boşta giderken gösterilen anlık değer aracın hızı ile ters orantılıdır. Boşa attığında araç ne kadar hızlı ise anlık tüketim değerini o kadar düşük gösterir yani

Megane 2 lerde kadran test tabikide var ancak anımsayamıyorum şu an. Net olmamakla birlikte clip şart sanki.
    Arabayı çalıştırırken yol bilgisayarı düğmesine basılı tutarak çalıştırınca test moduna geçiyor araba.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanaygün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayı çalıştırırken yol bilgisayarı düğmesine basılı tutarak çalıştırınca test moduna geçiyor araba.
    Megane 1 ler ile ayni demek ki. Tesekkur

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)