User Tag List

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
145 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: El yapımı Aventador yapıyoruz.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30 bin euro bütçe ile aracın sadece kadranını alırsınız ve onuda çalıştıramazsınız. İçini satın almayı unutun. Baya yakın benzeri yapılabilir tabiki. Ve ne kadar zor olsada orjinalinden ucuz olur. Yanlız sizin fikirler biraz ütopik.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir kupa ile iş bitiyormu ??
    şase ne olacak? ön takım.
    ön göğüs???

zaten bu kadar bu işi basitleştirdikten sonra diyecek bir şey kalmıyor.
    Yapan var diyerek işi basitleştiren sensin yahu Replica kiti bol olan cobra'dan bak yapılıyormuş diye aventador örneği vermek saçma

Corsan
    Misafir
    bir kupa ile iş bitiyormu ??
    şase ne olacak? ön takım.
    ön göğüs???

zaten bu kadar bu işi basitleştirdikten sonra diyecek bir şey kalmıyor.
    Hocam konumda da belirttim zaten. Şase 1:1 çıkıcak ama hangi madde onun kadar (tabi aynı dayanıklılık olmaz ama) dayanıklı olur onu bulmalıyız.
    ön takım konusunda şasinin tam görmeden birşey söylemek zor. Sanırım başka araçtan monte edilecek.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    videoyu izlemediniz sanırım?

kupayı hazır almış, bir çok örneği var zaten..
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30 bin euro bütçe ile aracın sadece kadranını alırsınız ve onuda çalıştıramazsınız. İçini satın almayı unutun. Baya yakın benzeri yapılabilir tabiki. Ve ne kadar zor olsada orjinalinden ucuz olur. Yanlız sizin fikirler biraz ütopik.
    bir kupa aldın mı oluyormuş. daha basit ne olabilir ki. hatta şimdi karar verdim. 207 den fiberciye bir kopya yaptırıp kupayı hallettikten sonra iş tamam haftaya hazır. zaten engin bilgiler havada uçuşurken söyleyecek söz kalmıyor. haaaaa yürüyeni ne mi yapacağım onuda bir bilen söyler.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Corsan
    Misafir
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam zaten, amacımız ne satış ne de başka birşey. Hobby olarak uğraş istiyorum. 30 bin € sadece şimdilik. İlerleyen zamanlarda sanırım katlanıcak bu sayı. Fikirlerim için farkındayım

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden olmasın ama 30.000 € ya zor...

Bence replika Lambo alın bi ara öyle bir dalga vardı
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    bir kupa aldın mı oluyormuş. daha basit ne olabilir ki. hatta şimdi karar verdim. 207 den fiberciye bir kopya yaptırıp kupayı hallettikten sonra iş tamam haftaya hazır. zaten engin bilgiler havada uçuşurken söyleyecek söz kalmıyor. haaaaa yürüyeni ne mi yapacağım onuda bir bilen söyler.
    İstediğin gibi anla, istediğin yere çek sahne senin şampiyon

Corsan
    Misafir
    Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden olmasın ama 30.000 € ya zor...

Bence replika Lambo alın bi ara öyle bir dalga vardı
    Hocam, olduğu yere kadar. Kaybedecek bir şeyimiz yok. 30K € bugün bu iş için elimde olan nakit paradır hocam.

psikolojikdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle yerinizin fotoğrafını paylaşırmısınız

cf, tig, materyal hakkında bilginiz varmı

daha önceden kalıp aldınız mı kaynak yaptınız mı

okuduğnuz okul veya işiniz gereği elektronik vede mekanik bilgi düzeyiniz nedir

ekbiniz var mı varsa özellikleri nelerdir

bizi kendiniz hakkında aydınlatırsanız seviniriz

vede nerde yaşıyorsunuz

umarım yanlış anlamazsınız sizi net olarak yönlendirmek için biraz bilgiye ihtiyacımız var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı psikolojikdeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

vede nerde yaşıyorsunuz

umarım yanlış anlamazsınız sizi net olarak yönlendirmek için biraz bilgiye ihtiyacımız var
    siz daha önce yaptınız zannedersem.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.

Ogulcan.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McS_R53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

yapılmışı var bence sizde yaparsınız
    Kahkaha attım
    Alfa Romeo 159 Booster

kickbuttowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Madem köşede o kadar para var neden sağda solda kalmış yatan bi klasik alıp onunla ugrasmiyorsunuz? Replika işinin bir ucu yok yani bazı kriterlere uygun replika yapmak ciddi mühendislik isteyen bir iş. Shelby cobra yada ford gt40in replikalarini inceleyip kendiniz görün.

Tavsiye vermek haddime değil lakin platformumuz forum olduğundan kendi fikrimi paylaşayım.
    Bence yatan bir klasik bulup onunla uğraşın. Hem know-how olayını geliştirmiş olursunuz hem de takıldığiniz yerde internetten her türlü bilgiye ulaşırsiniz. Bir taraftan da bir klasiği daha hayata dondurmus olursunuz.

Corsan
    Misafir
    Alıntı psikolojikdeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

vede nerde yaşıyorsunuz

Öncelikle,
    Ben elektrik mühendisiyim.
    Olurda iş yürürse şasiyi 0'dan çıkarmaya kalkarsak arkadaşımın işyerinde olucak kaynaklar. Bölgenin en iyi ustasıdır. Sanırım, gerekli her türlü araç gereç mevcuttur onda. Çünkü bir diğer arkadaşın dalgaya aldığı gibi dün ak sakallı dede kandırmadı. Uzun zamandır konuşulan bir meseleydi. Bilgileri sen bana getir neler yapabiliriz, elimden gelir mi gelmezse kimden gelir söylerim sana demişti.
    Yunanistan'da yaşıyorum hocam.

Corsan
    Misafir
    Alıntı kickbuttowski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem köşede o kadar para var neden sağda solda kalmış yatan bi klasik alıp onunla ugrasmiyorsunuz? Replika işinin bir ucu yok yani bazı kriterlere uygun replika yapmak ciddi mühendislik isteyen bir iş. Shelby cobra yada ford gt40in replikalarini inceleyip kendiniz görün.

Tavsiye vermek haddime değil lakin platformumuz forum olduğundan kendi fikrimi paylaşayım.
    Bence yatan bir klasik bulup onunla uğraşın. Hem know-how olayını geliştirmiş olursunuz hem de takıldığiniz yerde internetten her türlü bilgiye ulaşırsiniz. Bir taraftan da bir klasiği daha hayata dondurmus olursunuz.
    Sizde haklısınız hocam ama burada devlet eski araçlar için destek yerine köstek oluyor...
    Tabiki tavsiye verebilirsiniz hocam. Biz insanoğlu hatalar yaparız. Belki bu düşüncemde hatalıyımdır, varsa hatalarımı düzeltmekten memnum olurum. O yüzden her zaman tavsiyeler açığım, çünkü herkesin baktığı pencere farklı.

Slipshod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    airbag üstünde fazla durmuşsunuz da şaşesi karoseri elektriği vs yapılıp yürütülsün de varsın airbag eksik olsun bence
    Emniyet kemeri sizi koltuğa değil hayata bağlar!

Corsan
    Misafir
    Alıntı Slipshod Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    airbag üstünde fazla durmuşsunuz da şaşesi karoseri elektriği vs yapılıp yürütülsün de varsın airbag eksik olsun bence
    Sizde haklısınız hocam, şasisi aslında hem kolay hem zor olan bir nokta. Gerekli tecrübe olduğunda sanırım kolay gibidir. Tecrübe olmadan zor sanırım. Takımlarda biraz sorun olucak gibi ama durun bir şasisini ortaya çıkartalım gerisi gelir.

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    discovery channel da geçenlerde izledim aventador un yapılışını civatasına kadar gösteriyor nasıl yapıldığını izlemediyseniz izleyin mutlaka katkısı olur. işiniz zor gibi Allah kolaylık versin ben olsam bu kadar parayı dökmezdim replika araç için
    evox

Corsan
    Misafir
    Alıntı evolution_9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    discovery channel da geçenlerde izledim aventador un yapılışını civatasına kadar gösteriyor nasıl yapıldığını izlemediyseniz izleyin mutlaka katkısı olur. işiniz zor gibi Allah kolaylık versin ben olsam bu kadar parayı dökmezdim replika araç için
    Aslında hocam, bana da sorsalar bundan bir 5-10 sene önce bende dökmezdim. Dökene de gülerdim ama hayat insanı öyle bir konuma getiriyor ki, tek mutluluk kaynağınız hobiniz oluyor.Yani bu para, replika için değil mutluluğum için dökülecek... Ayrıca sağolun hocam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Corsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle,
    Ben elektrik mühendisiyim.
    Olurda iş yürürse şasiyi 0'dan çıkarmaya kalkarsak arkadaşımın işyerinde olucak kaynaklar. Bölgenin en iyi ustasıdır. Sanırım, gerekli her türlü araç gereç mevcuttur onda. Çünkü bir diğer arkadaşın dalgaya aldığı gibi dün ak sakallı dede kandırmadı. Uzun zamandır konuşulan bir meseleydi. Bilgileri sen bana getir neler yapabiliriz, elimden gelir mi gelmezse kimden gelir söylerim sana demişti.
    Yunanistan'da yaşıyorum hocam.
    Dayanamadım........
    şaseyi neye göre yapacaksınız???????
    önce yürüyen aksamın hangi arabadan alınacağını bilmeden şaseyi neye göre yapacaksınız?? en iyi kaynakçı neyi nasıl yapacağınıbilmeden ne yapsın. ne tipte bir şase yapacaksınız.. yoksa diferansiyeli ve taşıyıcılarıda mı imal edeceksiniz. kullanacağınız süspansiyon ne.. şaseyi yapıp yere koyduğunuzda yerden yüksekliği ne olacak. yada düşündüğünüz yükseklikte olması için ne yapacaksınız. yoksa arkası yerlerde ön havada mı kalacak. ön göğüse gelince kalıp çıkartıp yaparsınız en basiti o. zaten o zaman aracın çoğu bitmiş olacak. koltuklar ne olacak. yapma şaseye hazır koltuk nasıl olacak. büyük olur yada küçük olur. göstergelere gelince artık her göstergeyi her motor işletim sistemi ile çalıştıramazsınız. elektrik tesisatı ne olacak. kupa işini sormuyorum o kolay zaten.
    Kolay gelsin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)