User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 20 ile 36 arası

Konu: m50b20 - m52b28

peace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    stroker daha mantıklı aldığın motorun sağlığı ne durumda olucak. tabi birde sonuçta kullanılmış belli km de olucak, işletmesiyle uğraşacaksın.Stroker yaparsan 8-9 bin liraya sıfır motorun olur.

Ayrıca 1 sene kadar stroker 2.5 e34 e bindim hararetle ilgili sıkıntım olmadı. Hatta aynı motor daha sonra turbo oldu .
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzaylıların bizi görmesi için çizilen sıfırlar gayet gereksiz..
    https://www.instagram.com/topalworks/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    değerli bilgileriniz için hepinize teşekkür ediyorum. stroker 5 binliri diyor sükrü usta

Trance-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.8 yapılacaksa, 2.5 emme koymayı unutma mesela benden ufak bir tavsiye

ayrıca,

http://www.techturkey.com/forum/atmo...5-28-30-a.html

konuyu incele lütfen...
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudum, şimdi bakırköy minibüsüne binip, meydana kadar ring hayali kuracagım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o konuyu ezberledim saolsun Eray Yümsel en güzel şekilde anlatmış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyite Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değerli bilgileriniz için hepinize teşekkür ediyorum. stroker 5 binliri diyor sükrü usta
    edit : 5-7 binlira arası diyor. başka bir arkadaşımın ustasıda aşşağı yukarı rakam o diyor.

h.guroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinde taş gibi dünyanın en sağlam blokalarından biri olan m50 var neden m52 gibi hararete yatkın bi motora geçtiğini anlıyamadım.

aracını sanal ortamdan biliyorum arkadaşların dediği gibi yazık olur o araca bu arada hararet yapar diyen rektifiyeciyle karşılaşırsan koşarak uzaklaş ondan okadar diyim.

senelerdir bmw camiasını içindeyim bu zamana kadar gerek kendim gerek arkadaşlarımın araçları stroker yaptık canını alıncaya kadarda gazladık ne hararet yaptı nede kol piston çıkardı

şu durumda senin yapıcağın en mantıklı olay motor içini 2,8 toplayıp üstkapağı emme manifoldu enjektörler (chipte yapılabilir) gaz kelebeği ni 25 ile değiştirip takribi 200 hp lerde sorunsuzca gazlamak olur zaten aracın kendi bloğuna strok yaptıktan sonra ruhsat vs. işleriylede uğraşmıcaksın bu dediğim işlemlerden sonra inanki çok çok eğlenceli bir araç olucaktır tecrübe ile sabittir
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    japonlar 2 tur atıp soğutmak için kenara çekilirken bmw ler tapagaz dönüyor

Dctrlprn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı h.guroglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elinde taş gibi dünyanın en sağlam blokalarından biri olan m50 var neden m52 gibi hararete yatkın bi motora geçtiğini anlıyamadım.

aracını sanal ortamdan biliyorum arkadaşların dediği gibi yazık olur o araca bu arada hararet yapar diyen rektifiyeciyle karşılaşırsan koşarak uzaklaş ondan okadar diyim.

senelerdir bmw camiasını içindeyim bu zamana kadar gerek kendim gerek arkadaşlarımın araçları stroker yaptık canını alıncaya kadarda gazladık ne hararet yaptı nede kol piston çıkardı

şu durumda senin yapıcağın en mantıklı olay motor içini 2,8 toplayıp üstkapağı emme manifoldu enjektörler (chipte yapılabilir) gaz kelebeği ni 25 ile değiştirip takribi 200 hp lerde sorunsuzca gazlamak olur zaten aracın kendi bloğuna strok yaptıktan sonra ruhsat vs. işleriylede uğraşmıcaksın bu dediğim işlemlerden sonra inanki çok çok eğlenceli bir araç olucaktır tecrübe ile sabittir
    Bunlara ilave olarak swap yapsan alıcagın motorun içini bilmiyosun kaç km de kimler tarafından toplandı meçhul. ruhsat vs cabası olucak. En güzeli stroker.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyite Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    edit : 5-7 binlira arası diyor. başka bir arkadaşımın ustasıda aşşağı yukarı rakam o diyor.
    Kel usta iyi is yapar fazla Üzmez. Map li bi 2.8 sesi mükemmel olur
    Coğrafya kaderdir

commando06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    m50b20 yi b28 cevırmen ıcın ıhtıyac duyacagın tum malzemeler bende mevcut hemde akısmetre emme manıfoltu egzost manıfoltu dahıl
    gerısını saten bılyosundur

hepsını sana 3500tl ye verırım gerısıde rektefecıne ve ustana kalmıs

ve bu ıslemı yaparkende ne tesısatla oynarsın nede baska bıseyle sadece bı akısmetrenın fıslerı uymuyo sanırım onuda ıkı dakkada cozecek bır suru elektrıkcı var
    bu kadar basıt
    ama b30 yapacam dersen m54b30 krank kullanman gerekıyor ki biz bunu yapmak ıstedık krankla ılgılı sıkıntı yasadık yapanlar varmıs ama bız beceremedık

en saglıklısı b28 yapmak orjınal sanzıman ve dıf ıle kullanmak benım dıyen 28 leri haşat etmek ve 530 ları terletmek

ve bu ıslemlerden sonra hararet yaparsın yok soyle olur yok boyle olur ınanma bunlara
    ben o ısı becerememın sanayice versiyonudur bu...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    commando 06 rümuzlu arkadaş önemli bir noktaya değinmiş..
    evet stroker ile çok daha keyifli bir makina olur zira : orj. 3.28 e göre az da olsa kısa oranlı şanzuman ve en önemlisi 3.45 dif ile çok daha atak çok daha canlı olur ..
    inanması zor gelebilir ama : son viteste 3.45 difolu 3.20 bazı periyotlarda 2.93 difolu 28 den iyi idi.. yani orj şanzuman 3.45 son dişli ile 5. viteste çıldırır makina..
    tek handikap 28 e göre kürdan gibi kalan aks lar olur .. amiyane tabir ile : 0 çizmek 3 pedal vs vs yapılmaz ise yada extra zorlanmazsa araç kalkışlarda falan bir sıkıntı olmaz kanaatimce.

alex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eray yümseli örnek al m50 motora stroker yap yetmedimi turbola

Sierra Rs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen de sahibinden.com'da M54B30 görmüştüm komple 6.000 gibi bi rakam yazıyordu BMW den anlamam ama belki işini görür bi bak istersen..

AEAlmas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    M52 ile ugrasma direk turbo enjektor beyin turbo manifold u 0.5 0.6 bar motor swap tan daha kolay daha az maliyet olacaktir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MARJINAL_SUFI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    commando 06 rümuzlu arkadaş önemli bir noktaya değinmiş..
    evet stroker ile çok daha keyifli bir makina olur zira : orj. 3.28 e göre az da olsa kısa oranlı şanzuman ve en önemlisi 3.45 dif ile çok daha atak çok daha canlı olur ..
    inanması zor gelebilir ama : son viteste 3.45 difolu 3.20 bazı periyotlarda 2.93 difolu 28 den iyi idi.. yani orj şanzuman 3.45 son dişli ile 5. viteste çıldırır makina..
    tek handikap 28 e göre kürdan gibi kalan aks lar olur .. amiyane tabir ile : 0 çizmek 3 pedal vs vs yapılmaz ise yada extra zorlanmazsa araç kalkışlarda falan bir sıkıntı olmaz kanaatimce.
    evet bendede soru ısaretıdır o aks meselesı ve frenler...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı commando06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet bendede soru ısaretıdır o aks meselesı ve frenler...
    frenlere dair endişe duymaya gerek yok diye düşünüyorum..
    çünkü e36 durmaz hele hele 9 inç jantlar genişleyen lastik tabanları ile ( tüm e36 larım öyle idi ) sanki araba henüz ters ivme hissettirmeden bile abs devreye girer
    20 ile 28 in kaliperleri disk çapları da aynıdır zaten.. yani 28 20 den daha iyi durmaz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    acaba bu durum e34 lerdede aynımı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e36 ya dair ahkam kesecek kadar bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum.. lakin e34 için bunu söylemem pek mümkün değil..
    dolayısı ile : bilemiyorum e34 lerde öylemidir.. ancak e46 da durum çok farklı mesela 3.xx lerin hepsine kıyas ile : 3.30 un arka diskleri devasadır..
    yani bir e46 nın sadece arka disklerine bakarak 3.30 olduğunu anlamak işten bile değildir.. fren performansıda ona keza..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)