User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: corsa c edu (mazot pompa beyni) sorun

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow corsa c edu (mazot pompa beyni) sorun

1.7 dti corsamiz var, su an edu yada herkesin bildigi adiyla mazot pompa beyni yada miktar ayarlayicisi denen zimbirti nedeniyle 2 haftadir yatiyor, calistiramiyoruz mereti.

yaklasik 4-5 ay once hicbirsey yokken stop etmeye baslamisti, sonra yolda kaldik, bekleyip sogutup mars yapinca calisiyor ama 5-10 saniye sonra tekrar stop ediyordu vs.. opcom la baglanip baktigimda "P0251 sprill valve malfunction(injection pump)" arizasi okuyordum, arastirdik bu edu denen zimbirtida sorun vardir dediler, soktum icini actim birkac soguk lehim vardi onlari duzelttim ve edu un yerini degistirdim calisiyordu araba bu zaman kadar.

taa ki yaklasik iki hafta once kasintim tutup tekrar acayim bi bakayim, yine sorun cikarmasin basimiza kontrol edeyim diye sokup baktim, lehimlerini tazeledim vs.
    sokmusken de bir rus dallamasinin aklina uyup bikac yere sont attim.

bu resmi referans alarak yaptim bu isi de.
    neyse sonra edu yu araca taktim mars yaptim pompa yakit vermiyor araba calismiyordu.
    balata spreyi sknca calisti.
    tekrar soktum edu yu sontleri kestim yine calismadi araba.
    sonra bir arkadasimdan rica ettim corsasini getirdi sagolsun, onun edu yu soktuk bizimkine taktik araba calisti.
    sorunun kesinlikle edu da olduguna kanaat getirince komple soktum bu sefer edu yu.
    yani sadece arka kapagini acip bordun tek tarafina bakmak yerine komple sokup iki tarafina da bakayim dedim.
    tabi bunun arka cephesine ulasmak biraz zahmetli, bendeki lehim pompasi da dandik olunce kasaplik yaparak acmak zorunda kaldim.

sorunsuzca gerceklesen bu kasapliktan sonra baktim ki bordun iki tarafi da sorunsuz.
    yanma kopma veya herhangi bir elemanda sorun gozukmuyor.

ben bu edu nun neresine bakayim nesine bakayim?
    bilenler bi akil verirlerse cok sevinirim.
    cikamiyorum isin icinden.
    If you have no LAG, you have no turbo..

sirhot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boarddaki bütün elemanları tek tek ölçüp kontol ettin mi? değerler birbirini tutuyor mu? Anladığım kadarıyla biraz temelin var.illa kartta soğuk lehim yada şase olacak diye birşey yok eleman yanar ruhun duymaz büyük ihtimal üstündeki bazı elemanların değeri değiişmiştir yanmıştır vs vs. hepsini teker teker ölçmen gerekli.. üstüne üstlük kart çift yönlü. tamiri o kadar basit değil ama yapılamaz diye birşeyde yok tabi detaylıca bakmak lazım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sirhot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boarddaki bütün elemanları tek tek ölçüp kontol ettin mi? değerler birbirini tutuyor mu? Anladığım kadarıyla biraz temelin var.illa kartta soğuk lehim yada şase olacak diye birşey yok eleman yanar ruhun duymaz büyük ihtimal üstündeki bazı elemanların değeri değiişmiştir yanmıştır vs vs. hepsini teker teker ölçmen gerekli.. üstüne üstlük kart çift yönlü. tamiri o kadar basit değil ama yapılamaz diye birşeyde yok tabi detaylıca bakmak lazım..
    Elemanlarda sorun yok derken fiziki bi degisim yok manasinda soyledim yani tabii ki bozulan birseyler vardir belki ama gozle gozukecek diye birsey yok tabii ki. Buyuk olan elemanlar saglam hepsini olctum, kartin bi tarafndaki smd direnler capasitorler vs de saglam, ama anlamadim calistiramiyorum arabayi.

Benim demek istedigim hani genellikle nerden sorun cikarir bu board lar ya da bu edu nun genellikle hangi elemanlari bozulur?
    Lanet malzemenin sifiri da pahali, ikinci ellerine de az uz para istemiyorlar ki onlarin da ne zaman sorun cikaracagi belli degil..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guncel diyeyim

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhtemelen müdahale ettikleri bir iki nokta daha vardır. Ancak bu ve ABS beyni tamiri gibi konuları genelde ticari sır olarak görüp söylemezler.

Hazır sökmüşsün. Birine tamir ettir, tamir edilmiş halini de detaylıca fotoğrafla ki neler yapılmış görelim, senden sonrakilere bari yol göstersin.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Osman Bahadır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen müdahale ettikleri bir iki nokta daha vardır. Ancak bu ve ABS beyni tamiri gibi konuları genelde ticari sır olarak görüp söylemezler.

Hazır sökmüşsün. Birine tamir ettir, tamir edilmiş halini de detaylıca fotoğrafla ki neler yapılmış görelim, senden sonrakilere bari yol göstersin.
    Abi sifir beyin aldik, hemde hurdacilarin cikmalarina istedikleri paralara. Sua an sorun kalmadi ama cok gicik oldum bu malzemeye, ilk firsatta komple board i bosaltip tum elemanlari tek tek olcecegim, o zaman sorunu bulurum diye dusunuyorum.
    Sorunu bulursam ayri ve detayli bi konu hazirlayayim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)